Jump to content

Hobileriniz

Recommended Posts

En sevdiğim hobim havaların güzelleşmesiyle başlayan kamp hayatı hafta sonları şehir dışında kırsal bir alanda dere kenarına çadır kurup bütün hafta sonunu sevdiğim arkadaşlarımla birlikte mangal yaparak, çeşitli oyunlar oynayarak, geceleri sarhoş olarak şehrin kalabalığından, televizyon ve internet ten uzak güzel bir hafta sonu geçirmek. :)

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

İş: İnsanın para kazanmak için ya da yapmak zorunda oldukları için yaptıkları;

Hobi, insanın severek, isteyerek, zaman ve para vererek yaptıklarıdır.

Birisinde mecburiyet, sıkıntı, angrya var; diğerinde istek, heyecan, sevgi var.

Dünyanın gelişimine hobilerin ve bu tarz insanların katkısı büyüktür diye düşünmekteyim.

Da vinci ve benzerleri "işi" diye mi kadavralar üzerinde araştırmalar yapmıştır, ya da kuşların nasıl uçtuğunu günler ve saatlerce izlemiştir?

Sevdiği bir işi yapmış ve insanlığa pekçok yeni bilgiler armağan etmiştir.

İnsanlık, "sevdiği işi" yapabileceklerin sayısı ne kadar çoğalırsa o kadar gelişecektir.

Sitelerde Paylaş

Başlık için yapılan şikayeti dikkate alıyorum ve bir kereye mahsus temizliyorum. Bilvesile kirlilik yaratanları uyarıyorum; başlık konusu belli, bilginiz, deneyiminiz ve fikriniz varsa yazın, yoksa kirletmeyin. Kimse sizin pisliklerinizi temizlemek ve bu pisliklerle muhatap olmak zorunda değil.. Haberiniz olsun ceza alırsınız...

Sitelerde Paylaş

Selam Sn Forum üyeleri

Boş zamanlarımda genel olarak mekanik le iştigal ediyorum.

Gündüz boş zamanlarım da demir, pirinç, alüminyum gibi materyalleri el ile işleyerek toka ve aksesuar üretiyorum. Akşam vakitlerin de ise, genel olarak kitap okuyup, nükleer tıp, endokrinoloji ve tiroid ca,sosyoloji, psikoloji vb konularda kaleme alınmış makaleleri takip ediyorum.

Kendim 7 yıllık tiroid ca ve yeni başlamış olan lenfoma hastasıyım. Bu neden ile özellikle endokrinoloji ile ilgili edindiğim ciddi bilgi dağarcığım var.

Esen kalın

Sitelerde Paylaş

Savaş sanatları ile uğraşan yok mu?

Bu arada kitap okumak ve muzik dinlemek hobi midir? Ben çok gülerim onları hobi olarak yazana, bence onlar ihtiyaç...elzem yani...

Savaş Sanatları ile uğraşıyorum Wushu Kung-Fu Sanda Sanshou yapıyorum, ayrı yeten Krav Maga eğitimi aldım, ileri düzey silah eğitimi de cabası dostum :) Kısa boylu cılız görünen bir yapım var bulaşanlar oluyor da sonra özür diliyorlar :D:ph34r:

Sitelerde Paylaş

Savaş Sanatları ile uğraşıyorum Wushu Kung-Fu Sanda Sanshou yapıyorum, ayrı yeten Krav Maga eğitimi aldım, ileri düzey silah eğitimi de cabası dostum :) Kısa boylu cılız görünen bir yapım var bulaşanlar oluyor da sonra özür diliyorlar :D:ph34r:

Sanda sanshou çok iyi zaten judo+kick box gibi bir spor, yerde boğuşma yok sadece. Krav Maga maçı olmadığı için, yani test edilebilir olmadığı için film kategorisinde bana göre. Maçı olan versiyonları var da onları da israilde israil vatandaşlarına falan öğretiyorlar.

Sandadan vazgeçme derim. Başarılar...

Sitelerde Paylaş

Evet dostum judo+kickbox diyebiliriz aslında.. Bence uzakdoğu ve savaş sanatları arasında en iyisi Sanda (Sanshou)'dur. Ayrıca, yerde boğuşma yok demişsin doğru da yere atma var, rakip yere düştüğünde güreş taktiğiyle kilitler yüze kombo yaparsan kalkabileceğini sanmıyorum :)

Sitelerde Paylaş

Evet dostum judo+kickbox diyebiliriz aslında.. Bence uzakdoğu ve savaş sanatları arasında en iyisi Sanda (Sanshou)'dur. Ayrıca, yerde boğuşma yok demişsin doğru da yere atma var, rakip yere düştüğünde güreş taktiğiyle kilitler yüze kombo yaparsan kalkabileceğini sanmıyorum :)

En iyisi göreli bir kavram. MMA varken diğer dövüş sporları iyi olmuyor. Zaten MMA'in tek farkı yerde devam etmesi. (Güreşte kilit teknikleri yok bu arada Judo, Bjj veya Sambo desen tamam).

Denklemi biliyorsun sanırım, MMA= judo+güreş+bjj+kickbox+thai...

Ama senin sporunda on numara, maçlarını kaçırmam...

Sitelerde Paylaş

MMA mükemmel bir spor dalı ancak 1.65 boyunda biri için sanırım yapılacak en büyük hata olur :D Boy kısa olunca Sanda çok işe yarıyor örnek olarak bacağa sarılma hareketleri uzun boyluların yenileceğinin habercisi zaten çok çevik olmak gerekiyor bunu izlemeni öneriyorum dostum

...
Sitelerde Paylaş

MMA mükemmel bir spor dalı ancak 1.65 boyunda biri için sanırım yapılacak en büyük hata olur :D Boy kısa olunca Sanda çok işe yarıyor örnek olarak bacağa sarılma hareketleri uzun boyluların yenileceğinin habercisi zaten çok çevik olmak gerekiyor bunu izlemeni öneriyorum dostum

Nereden baktığınıza bağlı, sizin sporunuzda MMA'de sadece silahsız dövüşte ve teke tekte işe yarar. Yoksa kişi sayısı 1'i geçtiği zaman veya bir olupta silah (bıçak, sopa, muşta fark etmez) olduktan sonra her spor boş...1 tanesi hariç, Koşuculuk... :ph34r:

Zaten şu var MMA'ciler sizin bildiklerinizi biliyor, ama siz onların bildiklerini bilmiyorsunuz...

Ama zevkler tartışılmaz. Ben MMA ile uğraşıyorum 5 senedir, siz sandadan zevk alıyorsunuz,

Asla Sanda kötü demem, dediğim gibi bayılırım seyretmeye sonuçta benim sporuma çok yakın bir spor.

Bende tebliğ yapayım:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...