Jump to content

medet ya forum ahalisi!

Recommended Posts

sevgili atheturk geçen gün hap, alkol konuma yorum yapmıştın meğer alkolik olmanın getirdiği bir bilgi birikimi varmış :)senin o gün kesin kafan iyiydi.. :)öncelikle bana göre sana bu sorununu nasıl yeneceğini kimse öğretemez.ne bir psikolog yada psikiyatrist sen zaten durumun farkındasın.ben bundan bir ay önce sigarayı bıraktım sigarayı bırakma konusunda insanlar hep şunu söyler:kafanda bitireceksin.doğrumudur bence doğrudur .peki insanın kafada bitirme süreci nasıl bir süreçtir.(kafada bitirmiş biri olarak söyliyeyim)bir insan sigarayı bırakmak istiyorsa çiçeklerin kokusunu sigaranın dumanından daha çok sevmesi lazım .sigara içmediği zaman daha pozitifse o durumunu sigara içtiği zamanki durumuna göre daha fazla benimsemesi ve sevmesi lazım.daha fazla örnek vermeye gerek duymuyorum..senin yazından anladığım kadarıyla yeterince akıllı bir adamsın.tek yapman gereken ayık olduğun anları sarhoş olduğun anlardan daha fazla sevmelisin ..bence bu gerekiyor.. gerisi hikaye..

tarihinde Mr.SosyalFobi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

athe turk, şu etil alkoldan olan kolonyanın markasını yazar mısın? yakında ben de kolonyaya düşeceğim heralde...

ben ortayaşında bir aile babasıyım. akp den beri alkol fiyatları aldı başını gidiyor.:( gerçi ben sadece geceleri içiyorum, ama ailem için bu masrafı kısmalıyım

Sitelerde Paylaş

senin alkol sorununu çözmek gibi bir amacın yok, yazdıkların anlaşılan kadarıyla bencil, hiç sıkıntıya gelemeyen bir tipsin.

ne yaparsan yap çözemezsin bu gidişatta, en ufak kendini içmeye şartlamışsın zaten, iç gitsin, gerisini boş ver modundasın..

4 yıllık okuluda sekiz yıla çıkarmışsın ki şimdiye master bile yapmış olur doktora ya başlamış olabilirdin filan filan..

eğer ailenin maddi durumu iyi değilse tam vicdansızın tekisin.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

senin alkol sorununu çözmek gibi bir amacın yok, yazdıkların anlaşılan kadarıyla bencil, hiç sıkıntıya gelemeyen bir tipsin.

ne yaparsan yap çözemezsin bu gidişatta, en ufak kendini içmeye şartlamışsın zaten, iç gitsin, gerisini boş ver modundasın..

4 yıllık okuluda sekiz yıla çıkarmışsın ki şimdiye master bile yapmış olur doktora ya başlamış olabilirdin filan filan..

eğer ailenin maddi durumu iyi değilse tam vicdansızın tekisin.

ne alaka birader.

maalesef bağımlıyım. istemezdim böyle olsun. ama elbette insan seçimlerinin toplamıdır. bu duruma gelene kadar ki süreçte kendi yaptımlarımdan meselüm ve ben seçtim böyle olmasını. ama diğer yandan bu bir eğilim meselesi. çevremde herkes içerdi ama ben çok abarttım. okul hayatımı yürütemedim böylece.

geçmişe perde çekmek her zaman mümkün. umutsuzluk sadece mezarlıkta vardır. yaşayan insanlar için bir çıkış kapısı her daim mevcuttur diye inanıyorum.

ailemi elbette düşünüyorum. çektiğim vicdan azabını ben bilirim. sadece kendim odaklı bakmıyorum olaya. benimle beraber bu hastalığımdan ailemde olumsuz etkilendi. ama ne yapayım yani.

vicdansız demekle haksızlık ettiğini düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

hazzı erteleyemiyorum filan önce bu triplerden bi kurtul, başlıngıç tedaviyi yedi günde bırakmışsın, alan kapalıysa daha havadar bir yer ayarlattır, başka ne yapabilirizi düşün, ama çabuk pes etmişsin de çok çabuk..

sen tablet arıyorsun, içince tableti herşey bir anda düzelsin ama öyle bir dünya yok malesef..

sürecin çok zor ve başarılı olacağın da kesin değil ama bi titre kendine gel önce..

bir reçete de ben yazayım, bu gün de ayna karşısında iç, her yudumda küçüldüğünü izle.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...

Son durum nedir? Bir bilgilendirme yapmadın. Bırakıyordun en son.

22 aralık güncelleme:

1 ekimde psikiyatri servisine yattım. 12. günde doktor iyileştiğime hükmetmiş olacak ki, taburcu edildim. burada iyileşme sadece kapalı ortamda tutulduğun için alkolden uzak durmak ve bu arada ilaçlar yardımıyla yoksunluk sendromlarını atlatmak, yahut minimum düzeye indirmek anlamına geliyor.

söz konusu madde bağımlılığı, özelde alkolizm ise, bu asla ve asla iyileşmek demek değildir. kesinlikle bir irade ve bilinç evrimi şart. yoksa 1 yıl bile ağzına içki sürmemiş olsan dahi, zaten kişilikten kaynaklanan bir eğilim olduğu için, bir zaaf ve rehavet anında eski haline tepetaklak kayman işten bile değil. nitekim bu tecrübe ile sabittir.

1 ekimden 22 aralık'a neredeyse 3 ay olacak. bu zaman zarfında, 2 hafta önce sadece bir kere alkol aldım. ama ne içtim!

aslında olay şu: kafa yapma isteğimi alkol yerine esrarla ikame ederek atlatıyordum. esrarın alkole nazaran çok daha masum olduğu kanısındayım. o gün birşeyler oldu ve temin edemedim. ama canım acayip kafayı bulmak istiyordu. ben de bir kereye mahsus olarak alkol almamın sakıncası olmadığı yönünde kanaat oluştu. içmeye başlamadan önce kendime kota koydum. 3 efes xtra içecektim ve o kadar, devamı gelmeyecekti. aslında kendimi tanımam gerekirdi. herhangi bir stop mekanızması olmadığı için fren yapmam mümkün değil. neticede sızana kadar içtim. o gün tekrar anladım ki benim alkolü ağzıma sürmemem lazım. öyle 2 kadeh içer bırakırım olayı yok alkoliklerde. ya herro, ya merro :)

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım,

Alkolizm ile tek başına mücadele edemezsin. Bunu başaramazsın. Alkolizm sigara tiryakiliğine benzemez. Hatta ileri derecede alkolik olanların, alkol bağımlılığı psikolojik değil, fiziksel bağımlılıktır. Birden alkolü kesersen epilepsi benzeri süreçlerden de geçebilirsin.

O yüzden ciddi şekilde bir tedaviye başlaman gerekecektir. Bu tedaviler sırasında sana psikiyatrik ilaçlarla beraber disülfiram da vereceklerdir. Seni ancak öyle bir tedavi kurtarabilir. O yüzden biran önce tedavi olmaya başlamalısın. Başka türlü kurtulamazsın.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım,

Alkolizm ile tek başına mücadele edemezsin. Bunu başaramazsın. Alkolizm sigara tiryakiliğine benzemez. Hatta ileri derecede alkolik olanların, alkol bağımlılığı psikolojik değil, fiziksel bağımlılıktır. Birden alkolü kesersen epilepsi benzeri süreçlerden de geçebilirsin.

O yüzden ciddi şekilde bir tedaviye başlaman gerekecektir. Bu tedaviler sırasında sana psikiyatrik ilaçlarla beraber disülfiram da vereceklerdir. Seni ancak öyle bir tedavi kurtarabilir. O yüzden biran önce tedavi olmaya başlamalısın. Başka türlü kurtulamazsın.

öyle bir şey yok dostum. alkolizm'i senden iyi bildiğime eminim. zaten 3 aydır içmiyorum, bu perhizi bir kere ihlal ettim sadece.

Sitelerde Paylaş

ama ne içtim!

Bak evladım burası çok önemli, bütün telefonları aşoşeytıt pres diye açacaksın.

Gayet basit telefon çalıyor trliiii triliii hemen açıyorsun

Buyrun efendim, asoşeyçıt şey

:)

Ne diyim içme demek bir işe yaramaz diye bu daha anlamlı gelir şimdi kulağına.

Sitelerde Paylaş

"Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz." (Maide, 5/90)

Şeytan işi değil de pislik olduklarına katılıyorum. Tabi şeytanla ne kastedildiğini bilirsek iş değişir.

Hepsi ayrı birer pislik.

Sitelerde Paylaş

"Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz." (Maide, 5/90)

evet arkadaşlar. bu ibretlik ayet bana tebliğ olununca miladım oldu, tövbe edip imana geldim. tası tarağı topladım taşınıyorum @mekkeairport :D:D

Sitelerde Paylaş

Yüzyıllar önce Rabbimiz bildirmiş. Sen tabi akıl edemiyorsun bunu.

Biz, akılsız ve beyinsiz bir topluluk olduğumuz için, Arap putunu takmıyoruz.

Bakara (13) Onlara, "İnsanların inandıkları gibi siz de inanın" denildiğinde ise, "Biz de akılsızlar gibi iman mı edelim?" derler. İyi bilin ki, asıl akılsızlar kendileridir, fakat bilmezler.

Bakara (142) İnsanlardan beyinsiz takımı: "Bunları bulundukları kıbleden çeviren nedir?" diyeceklerdir. De ki: "Doğu da batı da Allah'ındır. O, dilediği kimseyi doğru bir caddeye çıkarır.

Nisa (5) Allah'ın sizi başına diktiği mallarınızı beyinsizlere vermeyin. Onları o malla besleyin, giydirin ve onlara güzel öğütler verin.

Araf (155) Bir de Musa tayin ettiğimiz vakitte huzurumuzda bulunmak üzere kavminden yetmiş er seçmişti. Ne zaman ki bunları o sarsıntı yakaladı. Musa dedi ki: "Rabbim, dileseydin bunları ve beni daha önce helak ederdin. Şimdi bizi ,içimizdeki o beyinsizlerin yaptıkları yüzünden helak mı edeceksin? O da sırf Senin imtihanın; Sen bununla dilediğini sapıklığa bırakır, dilediğine hidayet kılarsın! Bizim velimiz Sensin; artık bizi bağışla, bize merhamet eyle; bağışlayanların en hayırlısı Sensin!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...