Jump to content

Recommended Posts

şimdi bir şey sormak istiyorum.. benim vergilerimle cami mi yapıyor bunlar?? neden?? ben istemiyorum arkadaş?? imamların maaşı ödensin istemiyorum!! ve müslümanlara sormak istiyorum.. herkesten alınan vergilerle sadece sizin dininizin desteklenmesi sizin zorunuza gitmiyor mu?? gitmiyorsa neden?? sakın bana diğer ülkelerde şöyle oluyo böyle oluyo demeyin.. kötü örnek örnek değildir..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 214
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslümanlar için sorun yok, zaten kafirlerden, mürtedlerden, gayrimüslimlerden haraç ve cizye almak İslami devlet kurallarına gayet uygundur. Cizre zaten İslami bir devlet maliyesinin en önemli gelir kaynakları arasındadır. Yani sizi demokrasi ile kandıranlara, sizin oylarınızla başa geçenlere baş kaldırmadığınız sürece kuzu kuzu vergi ödemeye devam edeceksiniz. Baş kaldırırsanız da İslam'a baş kaldırdınız diye sizi o zaman da kuzu kuzu kesecekler. Çok güzel bir sistem kurmuşlar değil mi? Bunun adı şimdi ileri demokrasi oluyor ve cizreye de artık vergi deniliyor, İslam barış dini, kargalar güler buna.. :)

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sanıldığının ve yaygın kanının aksine devlet cami yaptırmaz, cami paraları müslümanlardan toplanır.

Başbakanın deyimiyle ''müslüman hayırseverlerden''. ( Daha ziyade Büyük Cemaatlerden, yeşil sermaye veya ufak camiler mahalle halkından 3 5 )

Dine para gitmez demiyorum, gider elbet, senin benim vergilerimden milyonlar akar. Paraların coğu imam maaşlar, kalan kısımları da kitap vs.

Diyanet İşlerinin varlığı aslında Laik bir devlette olmaması gerekir, maaş vermemesi gerekir ama fiili gerçekler karşısında bu kurumun varlığı ve imamların devlet memuru olması elzem görülmüştür.

Kısaca:

Halkın paralarıyla camiler açılır. Devlet imamını atar ve maaş bağlar.

Bu sistem çarpıktır. Ama zorunluluktan getirilmiştir. Halk hepten üfürükçü, boş beleş adamların eline kalmasın diye, imamlar devletin kontrolünde olmalı diye düşünülmüştür.

tarihinde Fellix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

müslümanların ödediği vergileri unutuyorsun sanırım, senin gibi dinsizlerin maaşı da bizim vergilerimizle ödeniyor. daha geniş bakarsan bir çok farklı inanç ve etnik kimlikli insanların maaşları da çoğunluğu müslümanların ödediği vergilerle karşılanıyor.

sen bu ülkede azınlık olarak böyle zoruna gidiyorsa çoğunluğu müslüman olan bir ülke neden topraklarında vergileriyle size hizmet etsin.

olayları hep kendi menfaatinize göre değerlendiriyorsunuz.

2. bir seçenek daha var, seni bu ülkede zorla tutan yok toplarsın tasını tarağını çeker gidersin başka ülkeye...

tarihinde Bersann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

müslümanların ödediği vergileri unutuyorsun sanırım, senin gibi dinsizlerin maaşı da bizim vergilerimizle ödeniyor. daha geniş bakarsan bir çok farklı inanç ve etnik kimlikli insanların maaşları da çoğunluğu müslümanların ödediği vergilerle karşılanıyor.

sen bu ülkede azınlık olarak böyle zoruna gidiyorsa çoğunluğu müslüman olan bir ülke neden topraklarında vergileriyle size hizmet etsin.

olayları hep kendi menfaatinize göre değerlendiriyorsunuz.

2. bir seçenek daha var, seni bu ülkede zorla tutan yok toplarsın tasını tarağını çeker gidersin başka ülkeye...

iyide berşan cım bizim helal ve haram diye kavramlarımız yokki güzel kardeşim kimin var müslümanların var ne diyor diyanet işleri başkanı kumar haramdır diyor peki ne yapıyor milli piyangodan iddaa dan toto dan alınan vergilerle maaşını alıyor ayrıca daha ne diyor içki haramdır diyor peki ne yapıyor rakı dan bira dan viskiden alınan vergilerle ödenen maaşını tıpış tıpış gidip çekiyor yani müslümanların ödediği vergiyle benim maaş almamda ne sakınca var asıl tezat olanı görebildinmi ?Asıl menfaat peşinde olanlar kimlerdir ?

Sitelerde Paylaş

şimdi bir şey sormak istiyorum.. benim vergilerimle cami mi yapıyor bunlar?? neden?? ben istemiyorum arkadaş?? imamların maaşı ödensin istemiyorum!! ve müslümanlara sormak istiyorum.. herkesten alınan vergilerle sadece sizin dininizin desteklenmesi sizin zorunuza gitmiyor mu?? gitmiyorsa neden?? sakın bana diğer ülkelerde şöyle oluyo böyle oluyo demeyin.. kötü örnek örnek değildir..

Sezarın hakkı sezara.
Sitelerde Paylaş

iyide berşan cım bizim helal ve haram diye kavramlarımız yokki güzel kardeşim kimin var müslümanların var ne diyor diyanet işleri başkanı kumar haramdır diyor peki ne yapıyor milli piyangodan iddaa dan toto dan alınan vergilerle maaşını alıyor ayrıca daha ne diyor içki haramdır diyor peki ne yapıyor rakı dan bira dan viskiden alınan vergilerle ödenen maaşını tıpış tıpış gidip çekiyor yani müslümanların ödediği vergiyle benim maaş almamda ne sakınca var asıl tezat olanı görebildinmi ?Asıl menfaat peşinde olanlar kimlerdir ?

çok güzel yazmışsınız sevgili stardust, imkan olsa bu yorumunuzu bir başlık altında konuşabilsek, hani bir söz var ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol, ben de bilmiyorum herşey o kadar değişik ve tuhaf ki...

Sitelerde Paylaş

Ben bu ateistleri anlamıyorum. Laik devlette diyanet işlerimi olur diyor. Laiklik adına hem kanunlarla inanç yerlerinin hepsini kapatacaksın kendinden izinsiz hiç bir yere ruhsat vermeyeceksin hemde cami yaptırmayacak hocaların maaşlarını vermeyeceksin. B.kunu çıkarmayın. Her ne kadar düzgün bir müslümanlık yaşanmıyorsa da bu milletin çoğunluğu hala müslüman.

Aslında bizim önerimiz şu. Kaldırsınlar laiklik tanımını uygulamalarını ve diyaneti, müslümanlara özgürlük versinler. Biz kendi işlerimizi kendimizde görürüz. Devletin namaz kıldırma memurlarından daha hayırlı olur. Hem sizde rahatlarsınız :)

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar için sorun yok, zaten kafirlerden, mürtedlerden, gayrimüslimlerden haraç ve cizye almak İslami devlet kurallarına gayet uygundur. Cizre zaten İslami bir devlet maliyesinin en önemli gelir kaynakları arasındadır. Yani sizi demokrasi ile kandıranlara, sizin oylarınızla başa geçenlere baş kaldırmadığınız sürece kuzu kuzu vergi ödemeye devam edeceksiniz. Baş kaldırırsanız da İslam'a baş kaldırdınız diye sizi o zaman da kuzu kuzu kesecekler. Çok güzel bir sistem kurmuşlar değil mi? Bunun adı şimdi ileri demokrasi oluyor ve cizreye de artık vergi deniliyor, İslam barış dini, kargalar güler buna.. :)

?

Vergiyi hepimiz veriyoruz.

Sitelerde Paylaş

Bir müslüman olarak bizde eleştiriyoruz diyaneti. Sanki mübarekler budist rahipleri. Kuştan çiçekten bahsediyorlar sadece. Biri de çıkıp Allah'ın hakkından bahsetmiyor. Biri de çıkıp faiz sistemini,şans oyunlarını,vs vs. eleşirmiyor. Biri de çıkıp bu sistem ile yönetilmek caiz değildir demiyor. Ama nasıl desinler ki ?

sistemin adamları zaten onlar. Sizin atanızın kurduğu sistemin adamları.

tarihinde postit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir müslüman olarak bizde eleştiriyoruz diyaneti. Sanki mübarekler budist rahipleri. Kuştan çiçekten bahsediyorlar sadece. Biri de çıkıp Allah'ın hakkından bahsetmiyor. Biri de çıkıp faiz sistemini,şans oyunlarını,vs vs. eleşirmiyor. Biri de çıkıp bu sistem ile yönetilmek caiz değildir demiyor. Ama nasıl desinler ki ?

Nasıl eleştirsinler ki? Dini sistemi uygulayanların hali ortada. Dini olduğu gibi anlatırlarsa halkın dinden soğuyacağını onlar da bilmiyor mu?

Sitelerde Paylaş

İyi yazmışsın da bizim atamız o sistemi kurmasaydı kafasına göre fetva veren şehylerden üfürükçü sapıklardan ibadetini yapamazdın.

Sitelerde Paylaş

İyi yazmışsın da bizim atamız o sistemi kurmasaydı kafasına göre fetva veren şehylerden üfürükçü sapıklardan ibadetini yapamazdın.

olay tamamen Kamer Genç olayı adam doğruları söyledikçe birileride vıyak vıyak bağırıyor sanki ayaklarına basmışsın :)

Sitelerde Paylaş

En son ankarada büyük bir cami açılışı oldu. Türkiyenin en büyük kubbeli camisiymiş, aynı anda 5 bin kişi ibadet edebiliyormuş flan filan tayyip açılışında yerlere göklere sığdıramıyordu anlatırken.Büyük bir öküz kitleside yırtınıyordu alkışlamak için.<p>Kimse de çıkıp sormuyor ''kıçımıza nasıl sokarız bukadar büyük kubbeyi'' diye. Öyle ya ne yapacaksın ki yeni bir camiyi, en fazla kıçına sokarsın, ama onunda kubbesi... malum... 5 bin kişi aynı anda... Sadece alkışladılar, takdir ettiler. Hayatlarındaki tek%2

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...