Jump to content

Recommended Posts

aynen öyle,müteşabih ayetleri anlamıyorsunuz, müteşabih ayetler üzerinden yalanlıyorsunuz.

mesela 300 yıl öncesine kadar evrenin sonsuza kadar var olacağını söylüyordu bilim. bu da dinlerle direkmen zıt düşüyordu.

fakat müslümanlardan kimse çıkıp ateist olmadı. günümüz bilimiyle müteşabih ayetleri yorumluyorsunuz ve büyük ihtimalle 300 yıl önceki evren muhabbetiyle aynı muhabbeti yaşıyoruz günümüzde. gelecekte sağa sola atılma ihtimali teorilere, sürekli döneklik yapan bilime güvenmek en sakıncalı şeydir.

Ayetlerin indeksi var sanki bu ayetler müteşabihdir diye , karma karışık bir kitap, istediğin yerinden çek çek uzat. Yok o mecazi o , yok o gerçek. Hocalarınız elinde oyuncak. Bir hikaye anlatılıyor Konu bütünlüğü bile yok, araya başka bir şey giriyor tekrar 30 sayfa sonra devam ediliyor.

Bilime ve gerçeklere uymuyor mu, kelimeye farklı anlam kat, mecazi olduğunu iddia et hatta mucize var bunda diye kandır, ayeti eğ bük benzer Mucize yalanı yarat big bang Kur'an var de hatta pişkin pişkin.

Evrenin hala sonsuza kadar var olacağını söylüyor bilim, big crounch bile olsa yine de var olmaya devam edecek. Yani ? Günümüzde müslüman olduğunu iddia eden kaç kişi açıp Kur'anı okumuştur.

Kitaplarında ne yazdıklarından bir haber beyni yıkanmış insanlardan bahsediyoruz. Bugün bile , Peygamber evlatlığının boşadığı karısıyla evlenmiş deyince, iftira atma diyen onlarca müslüman var.Matbaa yok, internet yok, düşünceni açıkça ifade edebileceğin bir ortam da yok, anca üstü kapalı eleştirirsin şiirle, rubaile falan. Aksi halde kellen gider.

Bilime güvenmeyeceğiz de neye güvenceğiz herhangi br dayanaktan, delilden ve kanıttan yoksun Arapların 1001 gece masallarına mı, mitolojik hikayelerine mi, yazıldığı iddia edilen dönemden 200 yıl sonra oluşturdukları kin ve nefret saçan korku kitabına mı, uyduruk hadislerine mi ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 214
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ayetlerin indeksi var sanki bu ayetler müteşabihdir diye , karma karışık bir kitap, istediğin yerinden çek çek uzat. Yok o mecazi o , yok o gerçek. Hocalarınız elinde oyuncak. Bir hikaye anlatılıyor Konu bütünlüğü bile yok, araya başka bir şey giriyor tekrar 30 sayfa sonra devam ediliyor.

Bilime ve gerçeklere uymuyor mu, kelimeye farklı anlam kat, mecazi olduğunu iddia et hatta mucize var bunda diye kandır, ayeti eğ bük benzer Mucize yalanı yarat big bang Kur'an var de hatta pişkin pişkin.

Evrenin hala sonsuza kadar var olacağını söylüyor bilim, big crounch bile olsa yine de var olmaya devam edecek. Yani ? Günümüzde müslüman olduğunu iddia eden kaç kişi açıp Kur'anı okumuştur.

Kitaplarında ne yazdıklarından bir haber beyni yıkanmış insanlardan bahsediyoruz. Bugün bile , Peygamber evlatlığının boşadığı karısıyla evlenmiş deyince, iftira atma diyen onlarca müslüman var.Matbaa yok, internet yok, düşünceni açıkça ifade edebileceğin bir ortam da yok, anca üstü kapalı eleştirirsin şiirle, rubaile falan. Aksi halde kellen gider.

Bilime güvenmeyeceğiz de neye güvenceğiz herhangi br dayanaktan, delilden ve kanıttan yoksun Arapların 1001 gece masallarına mı, mitolojik hikayelerine mi, yazıldığı iddia edilen dönemden 200 yıl sonra oluşturdukları kin ve nefret saçan korku kitabına mı, uyduruk hadislerine mi ?

ben burda müslümanları savunmuyorum, kuranı savunuyorum. üzerinde yorum yapılıyorsa müteşabihdir.

müslümanların perfekt olduğunu söylemedim, nette saçma sapan mucize siteleri var. bunlar yüzünden ateistlere pay çıkıyor zaten.

ben kitapta ne yazdığını biliyorum, anlıyorum.

nefret ve korku saçan uuu.

ayrıca konu bütünlüğünün olmamasının sebeplerinden biri parça parça indirilmesindendir, olaylar üzerine felan. Bedr savaşında Hz. Nuh'un hikayesini vermesini beklemiyorsun umarım.

kaldı ki günümüzdeki kuran, indiriliş sırasına göre sıralanmamıştır.

büyük çöküş vs olduktan sonra bildiğimiz evren devam edicek mi? nasıl oluyor acaba, bilimadamları yanlış anlatmışlar bana o zaman. kaldı ki evrenin böyle bi felaketle karşılaşıcak olması Ceza Gününü çağrıştırmıyor değil hani.

tarihinde Milamber tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben burda müslümanları savunmuyorum, kuranı savunuyorum. üzerinde yorum yapılıyorsa müteşabihdir.

müslümanların perfekt olduğunu söylemedim, nette saçma sapan mucize siteleri var. bunlar yüzünden ateistlere pay çıkıyor zaten.

ben kitapta ne yazdığını biliyorum, anlıyorum.

nefret ve korku saçan uuu.

ayrıca konu bütünlüğünün olmamasının sebeplerinden biri parça parça indirilmesindendir, olaylar üzerine felan. Bedr savaşında Hz. Nuh'un hikayesini vermesini beklemiyorsun umarım.

kaldı ki günümüzdeki kuran, indiriliş sırasına göre sıralanmamıştır.

büyük çöküş vs olduktan sonra bildiğimiz evren devam edicek mi? nasıl oluyor acaba, bilimadamları yanlış anlatmışlar bana o zaman. kaldı ki evrenin böyle bi felaketle karşılaşıcak olması Ceza Gününü çağrıştırmıyor değil hani.

Hiç bir şey vardan yok olmaz, yoktan var olmaz. Bilim bunu söyler ve aksine kanıt yoktur. Bunu söylerken şu kast edilir, örneğin

İnsanlar öldüğünde, çürüdüğü oranda azot vs olur toprağa doğaya veya maddeye bir şekilde tekrar karışır. Aslında yok olan algılanan formudur, sadece başka bir şeye dönüşmüştür. Yok olmaz. Sen bir kağıtı yakıp kül ettiğinde formu değişiyor maddeyok olmuyor gaz oluyor kükürt oluyor vs.

Uzay bir yerlerinde güneşler patlıyor, galaksiler yok oluyor ama maddesel olarak ayne devam ediyor başka bir biçimde, evren big bangden önce de vardı, ama bugünkü anladığımız manada değil, noktadan daha küçük bir şekilde olsa da vardı(singularity), tekrar o noktaya doğru çekilebilir.(big crounch)

Ama değişmeyen şey maddenin ezeli olarak hep olduğu ve olacağı, zaman kavramı bile maddeyle bağlantılıdır, ondan bağımsız açıklanamaz, eğer madde olmasaydı zamanda olmayacaktı. [ O nedenle Tanrı 7 günde yarattı 2 gün dağlara uğraştı komik kalmaktadır. Maddeye ve onun varlığı nedeniyle oluşan zaman kavramına bağlı bir Tanrının varlığı düşünülemez, Burada felsefe yapmıyorum, zaman ve madde ilişkisini Einstein çok iyi bir biçimde ortaya koymuştur. Ateistlerin dolayısıyla savundukları bilimin iddası evren ve onun kuralları hep var olduğudur, rastlantısallık lineer değildir, dindar insanların milyarlarca olasılık olsa dahi anlayamadıkları olay budur. Tesadüf derler? bazı mekanizmaları evren rastlansal oluştursada sonucunda oluşan şeyler düzenlilik arz eder.

yani belli bir kuralların zorunlu sonucudur, insan diye bir canlı varsa belli fizik,kimya ve biyoloji kurallarının zorunluğundan ortaya çıkmıştır. İnsanın ustası ne dersen Dawkins Kör Saatçi'sini oku. Belgesel için: http://www.youtube.c...?v=XX9cyBsNPzA]

O yüzden bir şeyin doğal olarak başı ve sonu yoktur, insanın algı yanılsıdır ve suni olarak yaratılan varsayımlardır. Elimizdeki veriler ışığında, evren öyle veya böyle devam edecek, aksini gösteren bir emare veya kanıt yok.

tarihinde Fellix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Selâmün aleyküm, ateistler. -Allah izin verirse- benimde diyeceklerim var ve diyeceğim. evvela ateistforum.org'un hala yaşıyor olması beni pek sevindirdi, benim girdiğim zamanlarda bu ve bu benzeri siteler her zaman saldırı altında olmuştur, o günden sonra anladım ki, allah varsa yalnızca tapanlara vardır, yoksada o var oluş düşüncesinin yarattığı kaos vardır.

Konuşulacak çok konu var, anlatılacak, dinlenecek çok konu var. ama her şeyden önemlisi bir adresin var olması gerektiğidir, bir adres olmalı! ateistlere özgü bir adres olmalı, bir madımak daha yaşansa bile bir adres olmalı. Teistlerin camileri, kileseleri, tapınakları var, peki ne için, ibadet için mi?hayır güç için.bizimde olmalı,

insanların bana -selamün aleyküm- demesi ve giderkende -allaha emanet ol- demesi kadar kötü ne olabilir, bir dernek olabilir, bir kurum, kuruluş, bizi güçlü tutacak bir topluluk olmalı.bu böyle olmaz. yazıp bilmekten fazlası olmalı.

-haydi Allah'a emanet olun...-

Sitelerde Paylaş

Bu is iki ucu pohlu degnek aslinda. Ateistlerin Diyanet gibi bir kurumun varligindan sikayet etmesi bana cok gercekci gelmiyor. Diyanet olmasa acaba durum biz ateistler icin daha mi iyi olacak di?

Yani Diyanet kurumuna harcanan paralar o kuruma harcanmiyor olsaydi, Turkiye cok daha aydin ve ileri bir memleket mi olacak ti?

Yoksa "herkes kendi din adamini kendisi bulsun, beslesin, buyutsun" dendiginde acaba bizler icin daha baskici ve cendereye donmus bir sosyal hayat mi vuku bulacakti?

Milletin lider secimi ortada, otoriter, baskici, fasizan uygulamara yonelmekte hicbir sakinca gormeyen, demir yumruk bir lider tipi. Ya sizin sokaginizda yasayan ve gorunen o ki cogunlugu olusturan bu milletin din adami secimide buna benzerse? Vay o zaman halimize.

Diyanete bakarsak bu son donem haricinde oyle cok abuk subuklugunu gormedik. Etliye sutluye pek karisan bir kurum degil. Karissa da siyasetin bir kolu olarak karisiyor, Izmiri kafir ilan ediyor falan ama, birde olmasa, Izmiri yakacaklar herhalde diye korkmuyor degilim acikcasi.

Sitelerde Paylaş

Hiç bir şey vardan yok olmaz, yoktan var olmaz. Bilim bunu söyler ve aksine kanıt yoktur. Bunu söylerken şu kast edilir, örneğin

İnsanlar öldüğünde, çürüdüğü oranda azot vs olur toprağa doğaya veya maddeye bir şekilde tekrar karışır. Aslında yok olan algılanan formudur, sadece başka bir şeye dönüşmüştür. Yok olmaz. Sen bir kağıtı yakıp kül ettiğinde formu değişiyor maddeyok olmuyor gaz oluyor kükürt oluyor vs.

Uzay bir yerlerinde güneşler patlıyor, galaksiler yok oluyor ama maddesel olarak ayne devam ediyor başka bir biçimde, evren big bangden önce de vardı, ama bugünkü anladığımız manada değil, noktadan daha küçük bir şekilde olsa da vardı(singularity), tekrar o noktaya doğru çekilebilir.(big crounch)

Ama değişmeyen şey maddenin ezeli olarak hep olduğu ve olacağı, zaman kavramı bile maddeyle bağlantılıdır, ondan bağımsız açıklanamaz, eğer madde olmasaydı zamanda olmayacaktı. [ O nedenle Tanrı 7 günde yarattı 2 gün dağlara uğraştı komik kalmaktadır. Maddeye ve onun varlığı nedeniyle oluşan zaman kavramına bağlı bir Tanrının varlığı düşünülemez, Burada felsefe yapmıyorum, zaman ve madde ilişkisini Einstein çok iyi bir biçimde ortaya koymuştur. Ateistlerin dolayısıyla savundukları bilimin iddası evren ve onun kuralları hep var olduğudur, rastlantısallık lineer değildir, dindar insanların milyarlarca olasılık olsa dahi anlayamadıkları olay budur. Tesadüf derler? bazı mekanizmaları evren rastlansal oluştursada sonucunda oluşan şeyler düzenlilik arz eder.

yani belli bir kuralların zorunlu sonucudur, insan diye bir canlı varsa belli fizik,kimya ve biyoloji kurallarının zorunluğundan ortaya çıkmıştır. İnsanın ustası ne dersen Dawkins Kör Saatçi'sini oku. Belgesel için: http://www.youtube.c...?v=XX9cyBsNPzA]

O yüzden bir şeyin doğal olarak başı ve sonu yoktur, insanın algı yanılsıdır ve suni olarak yaratılan varsayımlardır. Elimizdeki veriler ışığında, evren öyle veya böyle devam edecek, aksini gösteren bir emare veya kanıt yok.

Yoktan enerji var olmaz, var olan enerji yok edilemez. Termodinamiğin 1. kanunudur. Big Bang'in öncesi hakkında bi çıkarım yapılamaz, günümüzde Big Bang'in öncesini açıklayabilen ilk teori sicim teorisidir bu konuda da çalışmalar yapılmaktadır. O tekillikte evrenin başlangıcı ile ilgilidir tek noktadan başlaması.

Büyük felaketlerden sonra evrenin hiç bi şekilde %100 devam edeceği söylenemez. Günümüzdeki verilere göre karanlık enerji karanlık maddeye daha baskındır. Ve evrenimiz atomaltı bağlara kadar parçalanıp yokolacaktır. Büyük Yırtılma Teorisi.

Bunların hepsi bilimsel kabullerdir ve üzerinde çalışmalar yapılmaktadır, %100 bi şeyler söylemek imkansızdır. Gelecekte bunların hepsinin çöpe atılma ihtimalide vardır. Umarım seçimlerini birgün değişecek olan şeylere dayandırmazsın.

Eğer 6 günde yarattı demeseydi, tabiiri kullanmak uygunsa "şak" diye yarattığı söylenseydi işte o zaman tanrıya inanmazdım. Ve bütün dinlerin yalan olduğu ortaya çıkardı. Çünkü Dünya belirli bir süreçte oluşmuştur. Tanrı orda bizim tabirimizle günlerden bahsetmiştir ama kaç yıllık bi gün olduğunu da söylememiştir. Yani orda kendi tarafından bi zamandan bahsetmiyordu, yaratılma sürecindeki zamandan bahsediyordu.

1400 yıl önceki bi insanın mantığına göre tanrının anında yaratması şeklinde kurgulaması gerekirken(ki düşün biz bile halen böyle düşünüyoruz) kalkıp 6 günde yarattığını iddia etmesi ve dünyanın gerçektende anında yaratılmaması, bilmem kaç yıllık süre içinde oluşması...

tarihinde Milamber tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistler neden diyanetten şikayetçi olmasın yahya, diyanetin ateistler için yaptığı bir plan, program mı var. benim senin onun vergileriyle alınmış bütçelerle kurulan camiler, atanan imamlar olduğu için birde şükranlarımızı sunalım istersen.

çamlıca da yapılacak olan caminin bana tek bir faydasını söyle, artık daha çok ses kirliliği olacak.inananlar daha çok böbürlenecek, iktidar bu tutumundan dolayı daha çok kazanacak, peki ya bizim için ne olacak?

Sitelerde Paylaş

diyorsun ki; eğer şak diye evrenin yaratıldığı söylenseydi yeryüzündeki tüm tanrılara inanmazdım, sonra ekliyorsun 6 günde yaratıldı denildiği için inanıyorum, ve sonra gene ekliyorsun bilmem kaç yıllık süre içinde oluşmuştur.

niye 6 gün?

Sitelerde Paylaş

diyorsun ki; eğer şak diye evrenin yaratıldığı söylenseydi yeryüzündeki tüm tanrılara inanmazdım, sonra ekliyorsun 6 günde yaratıldı denildiği için inanıyorum, ve sonra gene ekliyorsun bilmem kaç yıllık süre içinde oluşmuştur.

niye 6 gün?

tanrıya gidip sormadım niye 6 gün diye, ama yaratılışını süreçlerle yapılıyorsa, yarattığı süreyi söylemiştir şekil A. daha önce kuranda verilen zamanın izafiyetini tartışmıştım. tekrar başlatmayım; http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=54924&st=680

tanrıyı anlamamı bekleme benden.

Sitelerde Paylaş

Hac 47: "... Rabbinin katındaki bir gün, sizin saymakta olduğunuzun bin yılı gibidir."

Secde 5: "İş ve oluş, sizin 1000 yıl saymakta olduğunuz 1 günde yine O'na yükselir."

Mearic 4: "Melekler ve Ruh, süresi 50.000 yıl olan bir günde O'na yükselir."

eğer bu şekilde bir zaman hesaplanması yapılırsa, allah katında ki 6 gün bizim 6000 yılımıza denk gelir, bu bile evrenle karşılaştırıldığında sence çok ufak bir rakam değil midir?

Sitelerde Paylaş

Ateistler neden diyanetten şikayetçi olmasın yahya, diyanetin ateistler için yaptığı bir plan, program mı var. benim senin onun vergileriyle alınmış bütçelerle kurulan camiler, atanan imamlar olduğu için birde şükranlarımızı sunalım istersen.

çamlıca da yapılacak olan caminin bana tek bir faydasını söyle, artık daha çok ses kirliliği olacak.inananlar daha çok böbürlenecek, iktidar bu tutumundan dolayı daha çok kazanacak, peki ya bizim için ne olacak?

Iyide Camlicaya yapilacak cami diyanetin getirip onumuze koydugu bir proje degilki. Bu tamamen hukumetin siyasi rant saglamak amaciyla cikardigi bir arac. Diyanet bu memlekette kac senedir var, siz diyaneti hic siyasetin dumen suyundan ayri gordunuz mu? Siyasetin dini uzantisi diyanet. Yani oraya camiyi yapan diyanet degil, siyaset.

Bana diyanetin ne faydasi var??? Bilmem, bunu diyanet ortadan kalkmadan bilemeyecegim sanirim.

Asil soru su; bu sorunun cevabini gercekten bilmek istiyor muyum? Bence bilmek istemiyorum.

Sitelerde Paylaş

Iyide Camlicaya yapilacak cami diyanetin getirip onumuze koydugu bir proje degilki. Bu tamamen hukumetin siyasi rant saglamak amaciyla cikardigi bir arac. Diyanet bu memlekette kac senedir var, siz diyaneti hic siyasetin dumen suyundan ayri gordunuz mu? Siyasetin dini uzantisi diyanet. Yani oraya camiyi yapan diyanet degil, siyaset.

Bana diyanetin ne faydasi var??? Bilmem, bunu diyanet ortadan kalkmadan bilemeyecegim sanirim.

Asil soru su; bu sorunun cevabini gercekten bilmek istiyor muyum? Bence bilmek istemiyorum.

http://www.diyanet.gov.tr/turkish/dy/default.aspx

birileri bu bakanlığın ne işler yaptığını açıklasın, ben laik bir devlette böyle bir bakanlığın gerekli olduğunu düşünmüyorum, sadece senin yazdıkların üzerinden sordum; biz neden diyanet bakanlığından şikayetçi olmayacağız, yani bize ne getirisi var, eğer getirisi yoksa 4 milyar 604 milyon liralık bütçe neden verildi, ve niye benim biramdan kesilip bu adamların ve bu adam türevi olanların ceplerine indiriyorlar.

varlığından sonuna kadar şikayetçiyiz!

Sitelerde Paylaş

http://www.diyanet.g...dy/default.aspx

birileri bu bakanlığın ne işler yaptığını açıklasın, ben laik bir devlette böyle bir bakanlığın gerekli olduğunu düşünmüyorum, sadece senin yazdıkların üzerinden sordum; biz neden diyanet bakanlığından şikayetçi olmayacağız, yani bize ne getirisi var, eğer getirisi yoksa 4 milyar 604 milyon liralık bütçe neden verildi, ve niye benim biramdan kesilip bu adamların ve bu adam türevi olanların ceplerine indiriyorlar.

varlığından sonuna kadar şikayetçiyiz!

Diyanet ne is yapar diye soruyorsunuz ya, ben hicbir is yapmamasini kendi acimdan daha hayirli goruyorum. Yani diyanete sesi cikmasin, bir is yapmasin, yani dini pasifize etsin diye senede 4 milyar lira para veriyoruz.

Imamlar yattiklari yerden para almasalar, para kazanmanin yollarini arayacaklar. Bunun yolu cemaat edinmek, yani musteri. Musteri edinmek icin ne yola basvuracaklarinin garantisi yok, hele hele boyle islamci bir hukumetin hukum sudugu bir memlekette hic yok. Akliniza gelebilecek herhangi bir yontemle yapmaya calisabilirler bunu.

Turkiyenin siyesi iklimine bakin, insanlarin hangi yone savrulduklarini gorursunuz, otoriter ve baskici zihniyet is yapiyor Turkiyede populerlik anlaminda. Bir imamda olmasini isteyecegim en son ozellik otoriter ve baskici olmasidir. Aydan aya maasini cekmeye giden bizim caminin imamina baska hicbir imam tipini tercih etmem. Sonucta karsima aydin, ilerici, bilimden anlayan, herseyi allaha yormayan, insan haklarina saygili bir imam tipi mi cikacak? E tabiki hayir.

Ben boyle dusunuyorum. Siz farkli bir goruse sahip olabilirsiniz tabi.

Sitelerde Paylaş

Diyanet ne is yapar diye soruyorsunuz ya, ben hicbir is yapmamasini kendi acimdan daha hayirli goruyorum. Yani diyanete sesi cikmasin, bir is yapmasin, yani dini pasifize etsin diye senede 4 milyar lira para veriyoruz.

Imamlar yattiklari yerden para almasalar, para kazanmanin yollarini arayacaklar. Bunun yolu cemaat edinmek, yani musteri. Musteri edinmek icin ne yola basvuracaklarinin garantisi yok, hele hele boyle islamci bir hukumetin hukum sudugu bir memlekette hic yok. Akliniza gelebilecek herhangi bir yontemle yapmaya calisabilirler bunu.

Turkiyenin siyesi iklimine bakin, insanlarin hangi yone savrulduklarini gorursunuz, otoriter ve baskici zihniyet is yapiyor Turkiyede populerlik anlaminda. Bir imamda olmasini isteyecegim en son ozellik otoriter ve baskici olmasidir. Aydan aya maasini cekmeye giden bizim caminin imamina baska hicbir imam tipini tercih etmem. Sonucta karsima aydin, ilerici, bilimden anlayan, herseyi allaha yormayan, insan haklarina saygili bir imam tipi mi cikacak? E tabiki hayir.

Ben boyle dusunuyorum. Siz farkli bir goruse sahip olabilirsiniz tabi.

düşünceni güzel ve akıcı bir şekilde yazdığın için gerçekten teşekkür ederim, bana hangi açıdan baktığını açıkça yazmışsın,

ama birde öbür taraftan bakılsa daha iyi olmaz mı?

bugün bizim topluma bak, imamlık saltanat gibi olmuş, babadan oğula. çünkü rahatlar ve öyle devam ettiriyorlar.

halbuki imam atamaları öğretmen atamalarından fazla olmasaydı yeni nesil daha öngörüşlü, daha ılımlı, daha eğitimli insanlarımız olmaz mıydı?

bununla da kalmıyor, artık imam hatip okuyan, ilahiyat okuyan imam değilde bakan oluyor, türkiye'de önemli mevkilere gelmiyor mu?

bu şekilde var olacak bir nesil içinde nasıl rahat davranacağız, ve acaba bizim çoçuklarımız da onlar gibi mi düşünecek bu eğitimle.

karşı olmam bu nedenledir, umarım sende beni anlıyorsundur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...