Jump to content

Recommended Posts

böyle birşey olamaz. o zaman çarşaflı doktorlar, çarşaflı hakimler, burkalı öğretmenler de mi olacak?

bunlar cahillikten başka birşey değil, özgürlük de değil... resmi bir şekilde bunları uygulayamazsınız ve bunlar özgürlük değildir.

inanç özgürlüğü diyoruz, neden lafları değiştirip duruyorsunuz. bırakın isteyen inancını istediği gibi yaşasın. çarşaf giyen de çıplak gezen de bizi ilgilendirmez. isteyen istediği gibi özgürce yaşasın. size göre özgürlük bile belli kısıtlamalarla olmalı, sadece sizin özgürlüğünüz sizin doğrularınız. gerisi çağdışı ve gericidir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 214
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

inanç özgürlüğü diyoruz, neden lafları değiştirip duruyorsunuz. bırakın isteyen inancını istediği gibi yaşasın. çarşaf giyen de çıplak gezen de bizi ilgilendirmez. isteyen istediği gibi özgürce yaşasın. size göre özgürlük bile belli kısıtlamalarla olmalı, sadece sizin özgürlüğünüz sizin doğrularınız. gerisi çağdışı ve gericidir.

Berşana katılıyorum.

Özgürlükçü,Atatürkçü görünen insanlar türbana izin vermiyor nedense!İsteyen takar,isteyen takmaz,isteyen bikiniyle gezer.Bu bizi ilgilendirmez.

Sitelerde Paylaş

mürted diyip insanları öldürmek nasıl özgürlük olabiliyor? müslüman doğan bir insanın dinden çıkmak gibi bir hakkı bile yok...!

insanların kafalarını, ellerini, ayaklarını kopartmak nasıl özgürlük olabiliyor?

islam'ın bir geçerliliği mi var ki bu şekilde vahşi uygulamalarda bulunuyorlar?

Sitelerde Paylaş

sanası banası olmaz, burası türkiye hizmet ise belli guruplara değil herkese olacak. çoğunluğu müslüman olan bir ülkede inançlarını yaşayan insanlara hizmet vermek devletin görevi, ateistlerin bir mabedi olsa oraya da bir memur atasınlar birşey diyen olurmu, her olayda bencilce yaklaşım sergiliyorsunuz.

bu kadar çelişkili cümlede az bulunur gerçekten.. ayranı biraz az için sonra hatlar karışıyor.. sanası banası olmaz burası Türkiye hizmet ise belli gruplara değil herkese olacak.. imza Bersann.. ALKIŞ..ALKIŞ.. benim de tam olarak söylemeye çalıştığım bu tebrikler.. AMAAA.. hemen ikinci cümleye bakalım devletin görevi neymiş hmm.. her olayda bencilce yaklaşım sergileyen biz olduk yine ki ben hiç bir zaman bize harcansın demedim.. ya bizi geç.. hiç mi hristo yahudi yok bu memlekette? onlara neden yapılmıyor bu hizmet? sen hiç diyanete gidip incil sordunmu tevrat sordunmu? sor bakalım ne cevap alacaksın..

O zaman devlet benim vergilerimle rasathane açmasın(ben gözlem yapmıyorum orada),devlet park yapmasın(benim bahçeli evim var),devlet trafik lambası yapmasın(ben körüm)....

herkes istediği yorumda bulunabilir sorun yok.. eğer gözlem yapmanın o insana veya insanlığa faydası yoksa yapmasın devlet aynı şey diğer verdiğin süper örnekler için de geçerli dostum..

olurda bir gün bunları söyleyen birileri çıkarsa ülkeden kovmaya çalışmayın lütfen..

Sitelerde Paylaş

herkes istediği yorumda bulunabilir sorun yok.. eğer gözlem yapmanın o insana veya insanlığa faydası yoksa yapmasın devlet aynı şey diğer verdiğin süper örnekler için de geçerli dostum..

olurda bir gün bunları söyleyen birileri çıkarsa ülkeden kovmaya çalışmayın lütfen..

Başlığın ana temasının ne kadar da saçma olduğunu anla diye yazdım,anlamamışsın.Vergi verilir.Devlet de genel ihtiyaç neyse karşılar.

Sitelerde Paylaş

Başlığın ana temasının ne kadar da saçma olduğunu anla diye yazdım,anlamamışsın.Vergi verilir.Devlet de genel ihtiyaç neyse karşılar.

genel ihtiyaca göre derken müslüman olanların genel ihtiyacına olduğunu anlamamışım doğrudur.. benim karşı çıktığım nokta zaten o saçmalık.. neyse anlaşıldı müslümanların kanına dokunmuyor bu olay.. çoğunluk memnunsa sorun yok zaten..

Sitelerde Paylaş

genel ihtiyaca göre derken müslüman olanların genel ihtiyacına olduğunu anlamamışım doğrudur.. benim karşı çıktığım nokta zaten o saçmalık.. neyse anlaşıldı müslümanların kanına dokunmuyor bu olay.. çoğunluk memnunsa sorun yok zaten..

Çoğunluk satanist olsaydı evlere kedi servisi yapacaktı devlet.Çoğunluk önemli.Müslüman olmamla alakası yok.

Sitelerde Paylaş

Çoğunluk satanist olsaydı evlere kedi servisi yapacaktı devlet.Çoğunluk önemli.Müslüman olmamla alakası yok.

e sanıyormusun ki senin dediğin gibi olsaydı ben destekleyecektim?ben satanist bir ailenin(madem çoğunluk satanist ailem de büyük ihtimal satanist olacakdı) ateist çocuğu olarak buna karşı çıkacaktım... ve satanist ailelerin satanist çacukları da 'ne var bunda çoğunluğuz ve çoğunluk önemli' diyeceklerdi..

ama burda anlamadığın nokta tamam çoğunluk önemli de azınlık önemli değilmi?aynı imkanlar neden onlara sağlanmıyor? vergi almaya gelince herkes eşit..

yukarda sorduğum soruyu bir de sana sorayım.. diyanete gidip bir incil sorsana?

Sitelerde Paylaş

Kurallar, yasalar ve devlet yapısı coğunluğun kabüllerine tabidir ve onlar tarafından şekillendirilir. Bu fiili gerçeği elbette yadsıyamayız.

Ancak çoğunluk önemlidir zihniyetine dayalı demokrasi ve devlet anlayışı, zihniyet ve felsefe olarak 18.yüzyılda kalmıştır ama fiilen devam etmektedir.

Ancak olması gerekeni konuşacaksak, o zaman farklı değerlendirmemiz gerekir.

Zira Türkiye eğer Laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olduğu iddiasındaysa gerekeni yapmalıdır.Bugüne kadar yapamadıysa bundan sonra yapmalı, çabalamalıdır.

Salt çoğunluk diye kimseyi, hiç bir dini grubu veya dinsizi kayırma hakkı yoktur. Kedi de servis edemez Ateist olacaksınız diyede görüş de empoze edemez, Kur'an da dağıtamaz. (Laik Devlet)

Devlet vazifesini yerine getirecek, hizmet edecek ve bütün bireylere adil davranmak yükümlülüğü altında olacaktır. Zayıf olanı destekleyecek(işçiler, tüketiciler gibi), güçlü karşısında ezilmesini önleyecek, denge durumundaki bireylere ise eşit davranacaktır. (Sosyal Hukuk Devleti)

Demokrasi çoğunluğun kayırıldığı, azınlığın ezildiği bir sistem değildir.Modern olması gereken Çoğulcu Demokrasi anlayışında azınlığın çoğunluk olabilme şansı vardır ve her daim demokratik yarış hakimdir, azınlık susturulmaz, üstüne gaz sıkılmaz, hapislere tıkılmaz. Başbakanın da övdüğü ama bir türlü bir şey yapmadığı gibi üstüne bozmaya çalıştığı çoğulcu demokrasi anlayışı bunu gerektirir. (Demokratik Devlet)

tarihinde Fellix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu kadar çelişkili cümlede az bulunur gerçekten.. ayranı biraz az için sonra hatlar karışıyor.. sanası banası olmaz burası Türkiye hizmet ise belli gruplara değil herkese olacak.. imza Bersann.. ALKIŞ..ALKIŞ.. benim de tam olarak söylemeye çalıştığım bu tebrikler.. AMAAA.. hemen ikinci cümleye bakalım devletin görevi neymiş hmm.. her olayda bencilce yaklaşım sergileyen biz olduk yine ki ben hiç bir zaman bize harcansın demedim.. ya bizi geç.. hiç mi hristo yahudi yok bu memlekette? onlara neden yapılmıyor bu hizmet? sen hiç diyanete gidip incil sordunmu tevrat sordunmu? sor bakalım ne cevap alacaksın..

her mesajında ayranı fazla kaçırmışssın diyip duruyorsun ama sen sanırım ayran içmeden düşüncelerini de kaçırmışssın arkadaş burası türkiye, anladın mı türklerin memleketi ve türkler de müslüman, bu topraklarda kalkıp müslümanı geri plana atacak hamleler kimse sergileyemez. demokrasi dedik özgürlük dedik utanmazsanız komple müslümanları herşeyden men edip kendi düşüncelerinizi ve kendi fikirlerinizi halka benimsetmek isteyeceksiniz.

eşitlik hak hukuk dedikçe herkes kendi benimsediklerinin dayatılmasını istiyor. ne zaman bu ülke kafir memleketi tamamen olursa sizin bu istekleriniz yerine gelir. çok şükür Allah diyen insanlar hala bu ülkede oldukça fazla bu da şunu gösteriyor ki demokrasi bir ülkede var ise halkın isteklerine azınlıklar saygı duyacak.

Sitelerde Paylaş

her mesajında ayranı fazla kaçırmışssın diyip duruyorsun ama sen sanırım ayran içmeden düşüncelerini de kaçırmışssın arkadaş burası türkiye, anladın mı türklerin memleketi ve türkler de müslüman, bu topraklarda kalkıp müslümanı geri plana atacak hamleler kimse sergileyemez. demokrasi dedik özgürlük dedik utanmazsanız komple müslümanları herşeyden men edip kendi düşüncelerinizi ve kendi fikirlerinizi halka benimsetmek isteyeceksiniz.

eşitlik hak hukuk dedikçe herkes kendi benimsediklerinin dayatılmasını istiyor. ne zaman bu ülke kafir memleketi tamamen olursa sizin bu istekleriniz yerine gelir. çok şükür Allah diyen insanlar hala bu ülkede oldukça fazla bu da şunu gösteriyor ki demokrasi bir ülkede var ise halkın isteklerine azınlıklar saygı duyacak.

arkadaş çelişkili cümleler kurarsan ya zekandan şüphe etcem ya da bir şey içtiğinden ne yapayım..

sen de az iç şu ayranı mübarek.. utanma içtiğin şeyden.. ben her akşam %80i vergi olan rakı içiyorum.. ve bil bakalım ne oluyor o vergiler.. belkide okuduğun kuran basılıyor o parayla.. hiç zoruna gitmiyormu bu?

ben aman herkes aynı düşünsün ve de benim gibi düşünsün dersinde olmadım hiçbir zaman.. unutma ateizmde zorlama yoktur..

vee son olarak 'halkın isteklerine azınlıklar saygı duyacak' söylemiyle golden shot yapıp demokrasi tanımına yeni bir boyut kazandırdığın için insanlık seni tarihin sayfalarına zemzem suyu ile yazacak..

Sitelerde Paylaş

arkadaş çelişkili cümleler kurarsan ya zekandan şüphe etcem ya da bir şey içtiğinden ne yapayım..

sen de az iç şu ayranı mübarek.. utanma içtiğin şeyden.. ben her akşam %80i vergi olan rakı içiyorum.. ve bil bakalım ne oluyor o vergiler.. belkide okuduğun kuran basılıyor o parayla.. hiç zoruna gitmiyormu bu?

ben aman herkes aynı düşünsün ve de benim gibi düşünsün dersinde olmadım hiçbir zaman.. unutma ateizmde zorlama yoktur..

vee son olarak 'halkın isteklerine azınlıklar saygı duyacak' söylemiyle golden shot yapıp demokrasi tanımına yeni bir boyut kazandırdığın için insanlık seni tarihin sayfalarına zemzem suyu ile yazacak..

içtiğin rakıdan bizene %80 vergi ödüyormuş elimde imkan olsa %800 vergi rakıya eklerdim. sana yazacak söz bulamıyorum çünkü sen okuduğunu anlayacak anladığını idrak edip çözümleyecek bir yapıya sahip değilsin. kendi pencerenden baktıkça da böyle sürüp gidecek. görende evrgi deyenin sadece sen olduğunu sanacak. hiçbir halt bilmeyip başıboş konuşup ne söylediğini bilmeyen bir insana diyecek bir söz yoktur.

Sitelerde Paylaş

ama burda anlamadığın nokta tamam çoğunluk önemli de azınlık önemli değilmi?aynı imkanlar neden onlara sağlanmıyor? vergi almaya gelince herkes eşit..

Bu tamamen ayrı bir konu.Burada haklısın.AKP kendine oy vermeyen azınlığı,fakir kesimi,orta gelirli kesimi umursamıyor.

Sitelerde Paylaş

içtiğin rakıdan bizene %80 vergi ödüyormuş elimde imkan olsa %800 vergi rakıya eklerdim. sana yazacak söz bulamıyorum çünkü sen okuduğunu anlayacak anladığını idrak edip çözümleyecek bir yapıya sahip değilsin. kendi pencerenden baktıkça da böyle sürüp gidecek. görende evrgi deyenin sadece sen olduğunu sanacak. hiçbir halt bilmeyip başıboş konuşup ne söylediğini bilmeyen bir insana diyecek bir söz yoktur.

bende vardır onun için basit bir soru sordum cevap vermiyorsun?

diyanete gidip incil varmı diye sorsana bir kere?

Sitelerde Paylaş

bende vardır onun için basit bir soru sordum cevap vermiyorsun?

diyanete gidip incil varmı diye sorsana bir kere?

ne alaka bilader diyanete gidip incil varmı demek, hangi akla hizmettir, adamlar sen tenekemisin der sorulacak sorumu bu, hadi sordum diyelim neyi öğrenmiş olacağım var deseler ne olacak yok deseler ne olacak, hatta oradan bir papaz çıkıp bana incilin mealini açıklasa ne değişecek.

Sitelerde Paylaş

ne alaka bilader diyanete gidip incil varmı demek, hangi akla hizmettir, adamlar sen tenekemisin der sorulacak sorumu bu, hadi sordum diyelim neyi öğrenmiş olacağım var deseler ne olacak yok deseler ne olacak, hatta oradan bir papaz çıkıp bana incilin mealini açıklasa ne değişecek.

hayır, gayet doğru bir örnek. mesela siz kafir olduğunuzu biliyor musunuz?

hristiyanlığa göre kafirsiniz ve cehenneme atılacaksınız. rab'bin cennetine alınmayacaksınız.

Sitelerde Paylaş

hayır, gayet doğru bir örnek. mesela siz kafir olduğunuzu biliyor musunuz?

hristiyanlığa göre kafirsiniz ve cehenneme atılacaksınız. rab'bin cennetine alınmayacaksınız.

bu benim için bilinmeyen birşey değil, hırıstiyanlar böyle düşünebilir ben müslüman olarak da cehenneme gideceğime garanti gözüyle bakıyyorum. bu şaka yada sizlere birşey ima etmek için değil, gerçek olan %90 benim yerim cehennem. şimdi bu durumun konuyla ne alakası var ben hala onu merak ediyorum.

umarım diğer mesajınızda bu merakım giderilir.

Sitelerde Paylaş

bu benim için bilinmeyen birşey değil, hırıstiyanlar böyle düşünebilir ben müslüman olarak da cehenneme gideceğime garanti gözüyle bakıyyorum. bu şaka yada sizlere birşey ima etmek için değil, gerçek olan %90 benim yerim cehennem. şimdi bu durumun konuyla ne alakası var ben hala onu merak ediyorum.

umarım diğer mesajınızda bu merakım giderilir.

bu sizin birşeyleri araştırmadığınızı gösterir. tarafsızca ve bilgiye göre araştırmadığınızı gösterir. siz müslüman doğduğunuz için size empoze edilmiş şeyleri doğru sanmanız. diğer inanışları, bilgileri otomatik olarak yanlış sanmanız. o yüzden bilim düşmanısınız, birşeyler öğrenmek istemiyorsunuz.

halbuki bilmiyorsunuz ki ikisi de yanlış :D

sen müslümanların anlattıklarıyla öğrendin. hristiyanlığı araştır bakalım. araştırdığın vakit, hem hristiyanlığın yalan olduğunu hem de islam'ın yalan olduğunu göreceksin...

Sitelerde Paylaş

hemen söyliyeyim ne alaka olduğunu..

Türkiye'de devlet dini kontrol etmek amacı ile diyanet vardır yoksa başıboş kalır gibi söylemler duydum da.. peki din diyince sadece müslümanlık mı vardır? diğerleri din değilmidir? kuranı basan diyanet neden incil basmaz ya da tevrat?? bırak basmayı gidip sorduğunuzda bile garip garip bakarlar adamın yüzüne .. ben gittim sordum çünkü sizde tevrat varmı diye.. suratlarındaki ifadeyi görmen lazımdı sanki küfür ettim..

vergi almaya gelince herkes vatandaş tamam buna bir itirazım yok.. ama vergileri harcamaya gelince herkes müslüman.. sorun burda işte.. şimdi git bak bakalım benim rakıya verdiğim parayla basılan kuranında yazıyomu böyle bir ayrımcılık?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...