Jump to content

Neden Böyle Yapıyorsunuz?

Recommended Posts

"İnsan neden yaratıldığına bir baksın; o, atılan bir sudan yaratıldı. (O su) bel kemiği ile göğüs kemikleri arasından çıkmaktadır." (Tarık, 86/5-7)

Bu su ilemi? Bel kemigi ile gogus kemikleri arasindan fiskiran su, yahu bu nasil canliki boyle cinsel birlesmede gogsunden su fiskirtiyor, Mucize bu abiiii.

imzamdaki ile diğer versiyon dediğin aynı anlama geliyor yer değiştirip maymunluk yapmayacaksın :) Acizlikten hemen yeni bir ayet getirdin karşıma

bu ayetle ilgilide aşağıdaki yazının yeterli olacağını sanıyorum

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/3738/tarik-suresi-yedinci-ayeti-aciklar-misiniz.html

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hadisleri Kuranı-ı Kerime bakarak analiz etmeliler, saçma olan hadilseri gerçek gibi göstermeye çalışan çokca msiyoner olmuştur aklı ve mantığı olanlar Kuranı anlayarak analizi yaparlarsa gerçek hadis ile uydurmayı ayırt edebilirler.

Sitelerde Paylaş

Bir ayet ve bir hadis. Hadi bak bakalım bir fark var mı?

"Andolsun ki biz, göğü yıldızlarla bezedik ve bazılarıyla şeytanların taşlanmasını sağladık. Onlara alevli ateş azabını hazırladık." (Mülk Suresi, 67/5)

İbn Abbas (r.a.)dan, o da Ensar'dan bir sahabeden: "Onlar bir gece Peygamber (s.a.v.) ile beraber otururlarken bir yıldız kaydı ve ortalığı aydınlattı. Onlara sordu:

-Siz Cahiliye'de böyle yıldız atlamasına (kaymasına) ne derdiniz?

-Allah ve Resulu daha iyi bilir. Ancak biz Cahiliye döneminde böyle bir olayda şöyle derdik: "Galiba büyük bir adam doğdu. Ya da büyük bir adam öldü."

Bunun üzerine şöyle buyurdu: "O ne bir adamın doğumuna ve ne de bir adamın ölümüne kaymaz. Lakin Rabbimiz Teala bir şey takdir ettiği zaman, Arşın taşıyıcıları olan melekler tesbih eder. Sonra bunları takiben gelen sema ehli tesbih eder. Nihayet tesbihler dünya seması ehline kadar ulaşır. Sonra Arşın taşıyıcılarını takip edenler Arşın taşıyıcılarına sorarlar: 'Rabbiniz ne dedi?' Onlar da Rablerinin ne dediğini onlara bildirirler. Göklerin ehilleri birbirlerine sora sora nihayet bilgi bu dünya seması ehline ulaşır. Cinler gizlice kulak verir ve bu haberi dostlarına iletirler. (Ancak bu esnada yıldızla) taşlanırlar. Aldıkları gibi hiç saptırmadan onlardan gelen haber doğru olur. Ne var ki onlar o haberi aktarırlarken kendilerinden de yalan bir şeyler ilave edip öyle aktarırlar" Müslim, Selam, s. 1750-1; Tirmizi, (3224)

Sitelerde Paylaş

hadisleri Kuranı-ı Kerime bakarak analiz etmeliler, saçma olan hadilseri gerçek gibi göstermeye çalışan çokca msiyoner olmuştur aklı ve mantığı olanlar Kuranı anlayarak analizi yaparlarsa gerçek hadis ile uydurmayı ayırt edebilirler.

uydurma olarak adlandırdığım kuranla paralel olmayan şeylerdir.dediğiniz gibi saçma hadisleri gerçek göstermeye çalışanlar yüzünden şuan ki karışıklık içindeyiz

Sitelerde Paylaş

Bak sen bana MAYMUN dedin, simdi sana soruyorum, madem kisilere cevap vermekte aciz kaldiginizda kufr ediyorsunuz? Neden bu basligi acip kisilerden senin dusuncelerini destekleyici, seni tatmin edici cevaplar bekliyorsunki? Once kendinizi bir timar edin. Sorum hala gundemde, bu SU hangi su? O Kurandaki gibi goguz ile bel kemigi arasindaki su´mu? Ne suyu bu?

Sitelerde Paylaş

Bak sen bana MAYMUN dedin, simdi sana soruyorum, madem kisilere cevap vermekte aciz kaldiginizda kufr ediyorsunuz? Neden bu basligi acip kisilerden senin dusuncelerini destekleyici, seni tatmin edici cevaplar bekliyorsunki? Once kendinizi bir timar edin. Sorum hala gundemde, bu SU hangi su? O Kurandaki gibi goguz ile bel kemigi arasindaki su´mu? Ne suyu bu?

Tarık Suresi 7. ayetteki bel kemiği ile kaburgalar arasından çıkan olanı meni olarak kabul etsek te bence bir çelişki yoktur. Çünkü biliyoruz ki meni bir karışımdır ve testislerde üretilir.Embriyolojik olarak incelendiğinde erkeklerde testislerin Mesonephrondan geliştiğini biliyoruz. Mesonepron sağda ve solda olmak üzere 2 tanedir ve anne karnındaki bebeğin (fetus diyoruz) kaburgaları ile vertebrası (bel kemiği)arasındadır. Kabaca böbreklerin bile daha üzerindedir.

Fetusun gelişmesi ile birlikte Mesonepronlar (her iki tarafta) testis, epididymis, vas deferens ve seminal vesicle haline gelir ki testis haricincekiler üretilen meninin dışa atılması için gereklidir. Fetusun doğumuna doğru bu iki testis inguinal kanal dediğimiz kanallardan inerek skrotum dediğimiz torbalara inerler.

Çoğu yeni doğan erkek bebeklerde her iki testis doğumda torbalardadır. Nadir olmamakla birlikte inmemiş testis denilen durumlar olabilir. Bu bebeklerin testisleri kasıklarında veya çok yukarda böbreklerinin yerleşiminde bile olabilirler. Bu durumlarda çocuk cerrahları bu testisleri torbaya indirmek için ameliyat yaparlar.

Kısaca özetlemek gerekir ise, meniyi üreten testisler aslında kaburgalar ile bel kemiği arasında oluşmakta daha sonra torbalara inmektedir. Bu konuda en ufak bir şüphe yoktur (Modern embriyolojiye göre).

detaylı bilgi:http://en.wikipedia.org/wiki/Mesonephros

adresinden öğrenilebilir.

Doğrusunu en iyi Allah bilir.

Sitelerde Paylaş

Ateist arkadaşlar ben veya başka birisi bir ayetle ilgili konu açtığında hemen altına saçma sapan

hadisler,yok xxxx hazretleri şöyle rivayet etmektedir gibi nereden geldiği belli olmayan ordan burdan

çıkan şeyleri bize cevap olarak sunuyorsunuz.Ben bunları gördükçe sinirleniyorum ne kadar cahil olduğunuzu görüyorum bunlar kuran okumadan ateist olmuşlar diyorum.

Benim istediğim biz bir konu açtığımızda bizim tarafını tuttuğumuz kurandan ayetler vermenizdir.Kuranla uzaktan yakından alakası olmayan hadisler,rivayetler gibi şeyleri sunmak sizin acizliğinizi artırır benim gözümde.

Şimdi bana hadis,sünnet düşmanı gözüyle bakan olabilir ama kesinlikle öyle birşey yok peygamber kuranın ibadet gibi uygulamaları açıklamak için gönderilmiştir.Yok şu yılanı öldürmek serbest,şunu yemek günah,şundan 10000 kere okumak cennetlik eder gibi saçma sapan şeyleri kınıyorum ben.

Umarım dikkate alınırım.

Hayır dikkate alınmaz sın. Çünkü ne kadar büyük bir çelişki içinde olduğunun farkında değilsin. Hadis denilen şeyin ne olduğunu bile bilmiyorsun. Sen sanıyorsun ki hadis bu gün kulağına hoş gelen veya gelmeyen bazı sözler. Halbuki öyle değil.

Bak söyleyeyim; Kuranda ayetlerin nüzul sebebi denilen bir durum var. Yani hangi ayetin hangi olay üzerine indiği anlamında. Eğer o olayın mahiyetini bilmiyorsanız ayetin ne demek istediğini de anlayamazsınız.

Kısaca Kuranı anlayabilmeniz için hadis den ( Hadis sünneti de içerir ) vazgeçemezsiniz. Hoşuma giden hadisi kabul ederim, etmeyeni kabul etmem derseniz, bu sefer daha büyük bir açmaza düşersiniz ki arzu edersen onu da konuşuruz.

Sitelerde Paylaş

Tarık Suresi 7. ayetteki bel kemiği ile kaburgalar arasından çıkan olanı meni olarak kabul etsek te bence bir çelişki yoktur. Çünkü biliyoruz ki meni bir karışımdır ve testislerde üretilir.Embriyolojik olarak incelendiğinde erkeklerde testislerin Mesonephrondan geliştiğini biliyoruz. Mesonepron sağda ve solda olmak üzere 2 tanedir ve anne karnındaki bebeğin (fetus diyoruz) kaburgaları ile vertebrası (bel kemiği)arasındadır. Kabaca böbreklerin bile daha üzerindedir.

Fetusun gelişmesi ile birlikte Mesonepronlar (her iki tarafta) testis, epididymis, vas deferens ve seminal vesicle haline gelir ki testis haricincekiler üretilen meninin dışa atılması için gereklidir. Fetusun doğumuna doğru bu iki testis inguinal kanal dediğimiz kanallardan inerek skrotum dediğimiz torbalara inerler.

Çoğu yeni doğan erkek bebeklerde her iki testis doğumda torbalardadır. Nadir olmamakla birlikte inmemiş testis denilen durumlar olabilir. Bu bebeklerin testisleri kasıklarında veya çok yukarda böbreklerinin yerleşiminde bile olabilirler. Bu durumlarda çocuk cerrahları bu testisleri torbaya indirmek için ameliyat yaparlar.

Kısaca özetlemek gerekir ise, meniyi üreten testisler aslında kaburgalar ile bel kemiği arasında oluşmakta daha sonra torbalara inmektedir. Bu konuda en ufak bir şüphe yoktur (Modern embriyolojiye göre).

detaylı bilgi:http://en.wikipedia....iki/Mesonephros

adresinden öğrenilebilir.

Doğrusunu en iyi Allah bilir.

Embriyo döneminde ve yaklaşık 11 yaşına (ya da ergenliğe) gelinceye kadar sperm üretiliyor mu erkeklerde?

En son sperm üreten testislerin yeri nerede acaba?

Sitelerde Paylaş

Antik Roma da spermin oluşmasını, çocuğun nasıl erkek veya kız olduğunu yanlış biliyormuş. Tıpkı kuranı yazanlar gibi.

Ancient Rome: "The primary theory of conception in Ancient Rome was the doctrine of the two seeds. According to this doctrine "both parents created semen."(Rawson 231) Democritus, an ancient physician, believed that this semen was derived from the whole body "particularly the important parts such as bones, flesh and sinews." Because both parents produce semen they both have the opportunity to contribute to the traits of their children. The parent with the dominant sperm contributed the most characteristics. Hippocrates wrote that if both parents produced strong sperm the child was male. If both produced weak sperm the result was a female. If one parent produced strong sperm and one weak the sex of the child would be determined by the stronger sperm... Ancient Romans believed that the heat of lovemaking determined the sex of the child. Hippocrates wrote that coitus creates a "pleasure and heat" throughout a woman's body. (On the Generating Seed and the Nature of the Child 4) This heat peaks with the introduction of sperm into the womb and then dies down. According to Galen (Rawson 232) this heat determines the sex of the child" (Bindom, 2000).

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır dikkate alınmaz sın. Çünkü ne kadar büyük bir çelişki içinde olduğunun farkında değilsin. Hadis denilen şeyin ne olduğunu bile bilmiyorsun. Sen sanıyorsun ki hadis bu gün kulağına hoş gelen veya gelmeyen bazı sözler. Halbuki öyle değil.

Bak söyleyeyim; Kuranda ayetlerin nüzul sebebi denilen bir durum var. Yani hangi ayetin hangi olay üzerine indiği anlamında. Eğer o olayın mahiyetini bilmiyorsanız ayetin ne demek istediğini de anlayamazsınız.

Kısaca Kuranı anlayabilmeniz için hadis den ( Hadis sünneti de içerir ) vazgeçemezsiniz. Hoşuma giden hadisi kabul ederim, etmeyeni kabul etmem derseniz, bu sefer daha büyük bir açmaza düşersiniz ki arzu edersen onu da konuşuruz.

hoşuma giden gitmeyen değil, kuran ile çelişen çelişmeyenleri söylüyorum.

Solaklığın günahlığından,ayakta işemeye,yılan öldürmenin sevap ısırılıp ölmenin şehitliğe sebep olduğu kadar bir çok şeylerin kuran ile paralel olmadığını bu yüzden bunları reddettiğimi söylüyorum

Sitelerde Paylaş

Embriyo döneminde ve yaklaşık 11 yaşına (ya da ergenliğe) gelinceye kadar sperm üretiliyor mu erkeklerde?

En son sperm üreten testislerin yeri nerede acaba?

erkeklerde doğumdan ölüme kadar sperm üretilir fakat şuan ki yiyecek ve şehir şartları ölüme kadar ki üretimi bitirmiş çoğu erkekte antrapoza sebep olmuştur

tarihinde muslim physicist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

erkeklerde doğumdan ölüme kadar sperm üretilir fakat şuan ki yiyecek ve şehir şartları ölüme kadar ki üretimi durdurmuş antrapoza sebep olmuştur

Spermatozoa are the mature male gametes in many sexually reproducing organisms. Thus, spermatogenesis is the male version of gametogenesis. In mammals it occurs in the male testes and epididymis in a stepwise fashion, and for humans takes approximately 64 days.[2] Spermatogenesis is highly dependent upon optimal conditions for the process to occur correctly, and is essential for sexual reproduction. DNA methylation and histone modification have been implicated in the regulation of this process.[3] It starts at puberty and usually continues uninterrupted until death, although a slight decrease can be discerned in the quantity of produced sperm with increase in age (see Male infertility). The entire process can be broken up into several distinct stages, each corresponding to a particular type of cell in human.

http://en.wikipedia.org/wiki/Spermatogenesis

Kırmızıyı çeviriyorum: Ergenlikle başlar.

Aksi iddianızı kanıtlar mısınız?

Sitelerde Paylaş

Solaklığın günahlığından,ayakta işemeye,yılan öldürmenin sevap ısırılıp ölmenin şehitliğe sebep olduğu kadar bir çok şeylerin kuran ile paralel olmadığını bu yüzden bunları reddettiğimi söylüyorum

İşte senin gibiler içinde bir sürü mezhep var onlarda farklı şeyleri kabullenip farklı şeyleri reddediyorlar, senin kendine uygun meshebi bulman gerekiyor, bizim için hepsi bir

Sitelerde Paylaş

Tamam ama lütfen şunu ıskalama;

Senin komik bulduğun veya Kuranla çelişiyor diye düşündüğün hadislerle kabul edeceğin hadislerin hepsi aynı kaynak. Yani şu kaynaktaki hadisleri kabul ediyorum, şu kaynakta kileri etmiyorum deme şansın yok.

Hal böyle olunca aynı adamların yazdıklarını, aktardıklarını elemek durumdasın ki bu da bütün güvenilirliği alır götürür. Düşünsene, Kurana aykırı hadisler uyduranların yazdıklarının bazılarının doğru olduğuna nasıl inanacaksın ?..

Sitelerde Paylaş

Tamam ama lütfen şunu ıskalama;

Senin komik bulduğun veya Kuranla çelişiyor diye düşündüğün hadislerle kabul edeceğin hadislerin hepsi aynı kaynak. Yani şu kaynaktaki hadisleri kabul ediyorum, şu kaynakta kileri etmiyorum deme şansın yok.

Hal böyle olunca aynı adamların yazdıklarını, aktardıklarını elemek durumdasın ki bu da bütün güvenilirliği alır götürür. Düşünsene, Kurana aykırı hadisler uyduranların yazdıklarının bazılarının doğru olduğuna nasıl inanacaksın ?..

hadislerden bana lazım olan nedir biliyor musun birşeyin uygulamasında kafam takılırsa bakarım hadise kuran ne diyor biz bu kitabın içine herşeyi koyduk diyor eksik birşey yok diyor bir tek bunun uygulaması var bunuda peygamberimizin hadislerinden görebiliriz.

mesela ben ibadeti nasıl yapacağımı kurandan göremem ama hadislerden anlayabilirim : http://www.sahihhadisler.net/?pid=p&id=4051 burda çoğu kişi tarafından kabul edilen ve uygulanan sahih ibadet hadisleri var bunlara hiç bir itirazım yok.

benim doğru olduğuna inandığım uygulama yönünde olan hadislerdir.

Sitelerde Paylaş

"Vay siz hadislere nasil inanmazsiniz, dinsiz imansiz kitapsizlar..."

Bunlarda kendi caplarinda ateist iste, ne yapsinlar, islam forumlari almiyor, burada idare ediyorlar.

Ama unutmayin, bugun hadisleri reddeden, yarin kitabi, obur gunde allahi reddeder. Basarilar!!!

Sitelerde Paylaş

hadislerden bana lazım olan nedir biliyor musun birşeyin uygulamasında kafam takılırsa bakarım hadise kuran ne diyor biz bu kitabın içine herşeyi koyduk diyor eksik birşey yok diyor bir tek bunun uygulaması var bunuda peygamberimizin hadislerinden görebiliriz.

mesela ben ibadeti nasıl yapacağımı kurandan göremem ama hadislerden anlayabilirim : http://www.sahihhadi.../?pid=p&id=4051 burda çoğu kişi tarafından kabul edilen ve uygulanan sahih ibadet hadisleri var bunlara hiç bir itirazım yok.

benim doğru olduğuna inandığım uygulama yönünde olan hadislerdir.

Dininin ana kaynaklarını güvenilmez buluyorsun!...

Sitelerde Paylaş

kardeşim sen diyorsun zırva diye o zaman bu zırvalarla bize gelmeyin benim demek istediğim bu zaten.

Dinciler bir gün kuran zirvalarini ve hadis zirvalarini dinsizlerin yazmadigini anlarsa, islamiyetin zirva din oldugunu anlayacaktir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...