Jump to content

Dindarlar Ahmaktır !

Recommended Posts

Ya hemen kırılıp dökülmeyin biraz güveniniz olsun bizde sorgulamaya, bilgi edinmeye başlayıncaya kadar ahmaktık hindu adam kast sisteminde günde üç dört dolara çalışıyor hemde hayati risk altında neden diye soruyorlar boşver diyor bir daha dünyaya reankarnasyon olduğumda daha iyi şartlarda olacağım bence bu adam ahmaktır belki suç kendisinde değildir ama ahmaktır sence öyle değilmi?

Değil ben ahmaklık olarak görmüyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kibir ve nefret kokan bu başlıktaki yorumların bir kısmı tam bir facia, bilmiyorum bu katı ve ölçüsüz görüşleri benimseyenlerin nasıl bir dünya hayatı nasıl bir gönül güzellikleri var...

Asıl kibir senin gibi düşünen ve diğer dinleri aşağılayan sapık Müslümanlarda olmasın?

Senin dinin kibirli ve sapık. Müşrikleri bulundukları yerde öldüren, Hristiyan ve Yahudilerle arkadaşlığa bile izin vermeyen emperyalist bir dininiz var.

Bu halinizle utanmadan başkalarını kibirlik ve nefretle suçlayabildiğinize göre, ahmaklık sizin için en küçük hakarettir. Eğer ahmaklığı hakaret olarak addediyorsanız.

Kitabınızı oku biraz. Nefret ve şiddeti orada göreceksin. Göremiyorsan sen ahmaksın. Hatta idiotsun.

Çünkü Kur'an'da nefret ve şiddet çok net ve açık bir şekilde yazılıdır.

Bu halinizle secaat arzeden kipti gibisiniz. Yalancı ve ahlaksızsınız. Ve onların nedeni ahmaklığınız bile değil. Şeytansınız. Sahtekarsınız. Pissiniz. İğrençsiniz.

Kibirli ve küstahsınız. Kitabınız bunları öneriyor.

Sitelerde Paylaş

Ahmaklık siz sapık Müslümanlar için aslında iltifat bile kabul edilebilir.

Ahmak olduğunuz için sapık bir dine iman ediyorsunuz.

Ahmaksanız bu kabul edilebilir.

Ama değilseniz siz şeytansınız. Ahlaksızsınız. İğrençsiniz. Teröristsiniz. İnsanlık düşmanısınız.

Tek mazeretiniz ahmaklığınız.

Sitelerde Paylaş

Hacı siz bilim insanısınız, bu inançların, inançta değil sapıklık barındıran bu dinlerin sapıklığını neden göremiyor bu insanlar? Beyinle alakalı sonuçta, içinde el kes, dilediğin kadar kadın al, başını kes yazan bir kutsallık olamaz diyemiyor birde bu sapıklığı aklamak için çırpınıyorlar. Her gün okuyoruz, bariz biçimde yazıyor bunlar kuranda ama insanlar bunu görmüyor sadece bunu aklamak için ne yazabilirimi görüp yazdıkçada yazıyor. Arızalı beynin bir yerleri..

Sitelerde Paylaş

Hacı siz bilim insanısınız, bu inançların, inançta değil sapıklık barındıran bu dinlerin sapıklığını neden göremiyor bu insanlar? Beyinle alakalı sonuçta, içinde el kes, dilediğin kadar kadın al, başını kes yazan bir kutsallık olamaz diyemiyor birde bu sapıklığı aklamak için çırpınıyorlar. Her gün okuyoruz, bariz biçimde yazıyor bunlar kuranda ama insanlar bunu görmüyor sadece bunu aklamak için ne yazabilirimi görüp yazdıkçada yazıyor. Arızalı beynin bir yerleri..

Evet.. Bu gerçekler karşısında bile küstahlaşabiliyorlar bu sakat insanlar.

Bunu tıbben açıklamak zor. İnsanın doğasında olan bir kusur, hata, defo.

Kör bu insanların çoğu.. ahmaklığın lafı mı olur? Ahmaklık onlar için bir iltifat aslında ve bir mazeret.

Ahmak oldukları için ahlasız değiller, sapık değiller.. İğrenç değiller. Bunu göremiyorlar.

Ahmak olmadıklarını düşünelim. Bu insanlar kadar iğrenç ve kötü insan olamaz.

Ahmaklık onların tek kurtuluşu aslında..

Sitelerde Paylaş

Değil ben ahmaklık olarak görmüyor.

Görmüyorum dedin galiba.

Yani işte bu kafa yüzünden dindarlık ahmaklıktır. Zira hinduizm vb inançlarını kullanarak bir kaç bin ingiliz; koskoca kaç yüzmilyonluk hindistanı onyıllaraca sömürüp köle olarak kullanmıştır.

Bırak onu iki ayak üstünde yürümeyi yasaklayıp köpek gibi dört ayak üstünde yürümelerini istemişlerdir.

Mesela müslümanlardada bu tür davranışlar vardır keşke hiç kurtuluş savaşı olmasaydı Cumhuriyet ilan edilmeseydi de başımızda ingiliz yunan kalsa bizleri yönetse idi onlar inaçlarımıza sonsuz özgürlük sağlardı derler.

Adam kerizmi senin inancına müdahale edecek sen daha fazla inanki sen daha çok inanmaya devam ederken ingiliz seni daha çok sevsin.

Peki bu tür dindar davranışları nedir ahmaklık değil midir ahmaklığın dik alasıdır.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Görmüyorum dedin galiba.

Yani işte bu kafa yüzünden dindarlık ahmaklıktır. Zira hinduizm vb inançlarını kullanarak bir kaç bin ingiliz; koskoca kaç yüzmilyonluk hindistanı onyıllaraca sömürüp köle olarak kullanmıştır.

Bırak onu iki ayak üstünde yürümeyi yasaklayıp köpek gibi dört ayak üstünde yürümelerini istemişlerdir.

Mesela müslümanlardada bu tür davranışlar vardır keşke hiç kurtuluş savaşı olmasaydı Cumhuriyet ilan edilmeseydi de başımızda ingiliz yunan kalsa bizleri yönetse idi onlar inaçlarımıza sonsuz özgürlük sağlardı derler.

Adam kerizmi senin inancına müdahale edecek sen daha fazla inanki sen daha çok inanmaya devam ederken ingiliz seni daha çok sevsin.

Peki bu tür dindar davranışları nedir ahmaklık değil midir ahmaklığın dik alasıdır.

tarihteki saçmalıkları çaktırmadan islama monte etmekte üstünüze yok. tutturmuş gidiyorsunuz kurtuluş savaşı diye, bilmeyende türklerin tarihteki ilk ve tek savaşı sanacak, arkadaş o olmasaydı bu olmasaydı şöyle olurduları geç, türk tarihine bak, bu türkler tarih boyunca ne yaptılar, iniş çıkış olabilir bir medeniyeti 100 yıla sığdırıp o 100 yıl ile yargılamak basiretsizliktir.

beğenirsin beğenmezsin o ayrı bir konu zaten dinsiz insanın osmanlıyı sevmesine imkan yok sevemezler, ne yönetim şekli ne uygulamaları ne kararları doğru gelmez onlara.

konuları kendi yaşadığınız devrin durumunu baz alarak yorumladıkça her zaman hedef şaşırtmaya devam edip farkında olmadan kendinizi kandırdığınızı umarım anlarsınız.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Kanimca dinlerin sorunu konuyu saptirmalarinda.

1. Kisinin iç dünyaini ve Tanriyla olan kisisel iliskisini belirleyen bir sey olarak kaldigi sürece sorun yok. Bunu rönesans ile diger dinler saglayabilmistir ve dini kisinin kendi dünyasiyla sinirlamistir.

Islam rönesans yapmadigindan hala 1400 yil önceki yasam biçimine geri dönmeye çalismaktadir.

2. Aslolan Tanrinin var ya da yok olmasi degil ona atfedilen sifatlar ve niteliklerdir. Yine bu konuda da rönesansin olumlu etkisini görebiliyoruz. Uygarlik dogudan baslamistir ama aydinlanma batidan gelmistir. Rönesans öncesi ve sonrasi olan iki dini karsilastirdigimizda ayni sonuçlari bulamayiz.

3. Uzun yillardir yurtdisinda yasayan birisi olarak hristiyanlarin müslümanlari ahmak olarak görmedikleri kesindir. Gerici ve fanatik olarak görürler ki bu bence ahmakliktan farkli bir olgu.

4. Hristiyanlik günümüze ve uygarliga uyum saglamaya çalismaktadir, her ne kadar pek de basarili oldugunu söyleyemesek de çaba yadsinamaz.

Bu baglamda kisisel görüsüm müslümanlarin biraz daha ahmak oldugu ya da hrisiyanlarin daha az ahmak oldugudur.

Sitelerde Paylaş

Bu baslik icin oncelikle tskler haci

Tsk etmemin sebebi bizimde bu konu hakinda fikrimizi soyleme sansini verdin

Ahmaklik kelimesi bence gercekten hafif kalir

Haci deginmis aslinda bir kacina cogaltilabir bu ornekler

Benim kendi gordugum yasadigim iki ahmakligimi desem aptalligimi desem yazacagim kisaca

Koyde tandira dusen kadini ayagindan tutup cekmeyen bir kayinpeder kadini baska kadinlarin cekmesi icin kadin ariyor !!!

Sebep ? namahremmis

Filimlere konu olmus tarik akanin adak filimdeki koyude bilirim oglunu kesen bir baba tanri adina

Kusura bakma haci bunun adi ahmaklik flan Degil

Benim lugatimda bu zihniyeti anlatabilecek tek bir kelime var oda MALLIKTIR

Sonra ateizm bir din degildir !!!

Sitelerde Paylaş

Birçoğunuz gerçekten ahmaksınız.

Dindarların neden ahmak olduklarını anlamadığınız için..

Hala anlamıyorsunuz ya..

asıl ahmak sensin ki artık sapıklığın en üst seviyesine ulaşmışsın.asıl ahmaklık ateistliktir.

ben ne bağnazım nede cahilim ama aklımı kullanıp bir yaratıcının olduğunu görebiliyorum sen kibrinden bu evrenin sahipsiz olduğunu sanıyorsun ama sen ve senin gibiler görecek ki bu evrenin bu düzenin bir sahibi var.

tarihinde muslim physicist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

asıl ahmak sensin ki artık sapıklığın en üst seviyesine ulaşmışsın.asıl ahmaklık ateistliktir.

ben ne bağnazım nede cahilim ama aklımı kullanıp bir yaratıcının olduğunu görebiliyorum sen kibrinden bu evrenin sahipsiz olduğunu sanıyorsun ama sen ve senin gibiler görecek ki bu evrenin bu düzenin bir sahibi var.

Aklımı kullanıp bir yaratıcının olduğunu görebiliyorum demissin dost !!!!

Aklini kulanarak gördügün seyden bir Örnek verebilirmisin ???

Sitelerde Paylaş

Sence tanrinin bir dini varmi veya müslümanmi ???

Asil ahmaklik ateistlikdir demisin :-)

Sadece yarattigina ve gördügünu biliyorsa!!!inaniyorsa demiyorum dikkat

O zaman tanrida bizim gibimi ateist ve ahmaktir diyebilirmiyiz ???

Sitelerde Paylaş

Ahmaklık insanlık hali. İnsanın özelliklerinden biri de ahmak olmasıdır. İnsan zayıf ve nahif bir hayvan türüdür. Biz onun yalnız akıllı ve mantıklı taraflarını görmek istiyoruz. İnsanı bir bütün olarak görmeyi reddediyoruz. Bu çok yanlış bir insan anlayışı.İnsan herşeydir. Bunu Kabul etmeden insanlığın çelişkiler dolu maceralarını anlamanız mümkün değil.

Benim de ahmaklıklarım olmuştur mutlaka. Bazılarını hatırlıyorum. Çoğunun farkında değilim. Belki başkaları benim adıma onları farketmştir.

Ama ben sen beni ahmaklıla itham ettiğin için ahmak değilim. Bu ithama ragmen ahmak olabilirim. Ve sen onu bilemezsin.

Sen sadece tepki gösteriyorsun. Omuriliğinden konuşuyorsun. Sen yalnız ahmak değilsin. Aynı zamanda psikopatsın.

Her insan ahmak olabilir ama seni gibi bazıları aynı zamanda karakter bozukluğuna da sahip olabilirler.

Sitelerde Paylaş

Dindarlar Ahmaktır !

Forum her yerine asmışsın ne hikmetse?

Hacı efendi yine karıştırmışsın yav. dindarlık değil ahmaklık< ateist ahmaktır diyecektin.

Nedenmi?

Uzunca yazmaya gerek bile yok . atizmin ahmaklık olduğunu her vatandaş kolayca bir iki cümlede anlayabilir. .Senin gibi zındıklar hariç tabii.

Ateist inanarak diyor ki; herşey maddedir ! dolayısı ile insan beyni de maddedir bu yüzdende insan iradesi sevmek nefret tercih gibi hatta insanın tüm eylemleri maddenin zorunlu ffonksiyonları dır ..Al işte bak, bu tam bir ahmaklık değilde nedir hacı kardeşim ?

Bence bu inanış süper (mega) ahmaklıktır.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca ateistin ahmak olduğuna delil bir değil bin değil milyonlarca delil var.

Bir kaç tanesini yokarda yazdım.

diğer biride, azc ve korkaklığıdır ?

acizdir; çünkü kainatın içinde toz parçacığı kadar bile yer kaplamayan kafasına güvenir , oysa herşeye muhtaçtır.

korkaktır .çünkü başına gelen ve gelecek belaların define bir yardımcı bulamaz bulsada onuda kendisi gibi bildiğinden onunda korkak olduğuna inanır.

ateizm gerçekten insan düşüncesine beladır arkadaşlar.

ne acı

Sitelerde Paylaş

Ayrıca ateistin ahmak olduğuna delil bir değil bin değil milyonlarca delil var.

Bir kaç tanesini yokarda yazdım.

diğer biride, azc ve korkaklığıdır ?

acizdir; çünkü kainatın içinde toz parçacığı kadar bile yer kaplamayan kafasına güvenir , oysa herşeye muhtaçtır.

korkaktır .çünkü başına gelen ve gelecek belaların define bir yardımcı bulamaz bulsada onuda kendisi gibi bildiğinden onunda korkak olduğuna inanır.

ateizm gerçekten insan düşüncesine beladır arkadaşlar.

ne acı

ne acı

bir de Hacı yazsaydın tam olucaktı

notunu kırıyorum, eylülde gel :D

tarihinde osho tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...