Jump to content

Bir Tank ve İslam...

Recommended Posts

Ruslar İkinci Dünya Savaşında T34 olarak isimlendirdikleri bir tank üretmislerdir. Bu Alman Panzer'leri ile kıyaslanamayacak kadar ilkel bir araçtır.

Ne zırhı panzerlerden üstündür, ne hızı, ne de manevra yeteneği.. Hatta içinde vites atması bile bir sorun olan bir tanktır.

Ruslar bu tankın önce 50 bin kadarını imal etmişlerdir. Daha sonra 61 bin T34 tankı imal edilmiştir. Bu inanılmaz bir sayıdır ve Alman'ların yenilmesinin nedenlerinin en başInda gelir.

Ruslar niteliğe değil, niceliğe önem vermişler ve sayı çokluğu ile Alman'ların canına okumuşlardır.

Şimdi diyeceksiniz.. Rusların bu tankı ile İslam'ın ne gibi bir ilişkisi olabilir?

Aslında bu ilişki sandığınızdan daha yakındır..

İslam da Ruslar gibi, niteliğe değil, niceliğe önem ve değer veren bir dindir...

Önemli olan kimlerin Müslüman olduğu değildir. Kaç insanın Müslüman olduğudur..

Bu iletide ben sizlere İslam'da niteliğin bir değere değil, sadece niceliğe (yani zibil gibi çokluğa) bağlı olduğunu belirtiyorum.

Evet.. Niceliği hiç ihmal etmeyelim..

Hele bu nicelik cehaletle birleşirse, ortaya çıkan patlayıcı karışım İslam'ın abartılmasına neden olmakta, O'na olduğundan çok daha büyük ve görkemli bir görüntü kazandırmaktadır.

Bu görüntü elbette öyledir. Yani bir görüntüdür. Bir değer değildir. Yanlış bir izlenimdir. Tabanı çürük bir dindir İslam. Yine de kısa vadede başarılı saldırılar yapabilir.

İnsan yaşamına önem vermediği için müritleri canlarını dişlerine takarak savaşırlar ve İslam uğruna kendilerini feda etmekten çekinmezler..

Bu ilkel kahramanlıklar uzun vadede işe yaramayacak, insan sağ duyusu ve aklı seliminin İslam'la bağdaşmadığı iyice anlaşıldıktan sonra, İslam yok olmaya başlayacaktır.

Ne diyelim bilmem ki..

Not a moment too soon...

Sitelerde Paylaş

iyi o zaman çoluk çocuk yapmayalım hacı mkardeşim. .sırf başbakan 3 yetmez beş dedi diye................

al şu dünya senin olsun..başına çal..

Biraz kaliteye (niteliğe) önem vermenizin zamanı gelmedi mi Turgay kardeşim.

Belki o zaman benim gibi zındıkların çenesini durdurursunuz.

Sizleri böyle niteliksiz görünce insan hem üzülüyor hem de eleştirmek ihtiyacı duyuyor.

Eleştirince düzelseniz sorun yok. Biz eleştirdikçe siz dikleniyor ve kendinizi savunuyorsunuz.

Kediler de bebek yaparak çoğalıyor, köpekler de.. İnekler de, atlar da..

Çoğalmak sorun değil. Biraz da kaliteye önem verseniz ya..

Sitelerde Paylaş

evet islamiyet niceliğe önem veriyor fakat çoğu müslümanda niteliğe yani bir bilim adamı müslümansa daima o bilim adamının müslüman olduğunu belirtiyorlar sanki adam islamiyet sayesinde bilim admı oluyor bunun ardındanda güzel bir dinimiz var lafı gelir

Sitelerde Paylaş

islamiyet dipte yine islamı bitiremiyorsunuz islam biraz doğrulursa vay sizin halinize

Kimse İslam'ı bitirmeye çalışmıyor. Zaten büyük kuvvetleri dışardan bitirmek imkansızdır.

Onlar içerden çökerler.

İslam'ı biz dışardan bitiremeyiz ama siz onu içerden çökertebilirsiniz.

Bütün yaptığınız odur. Farkında bile değilsiniz.

Sitelerde Paylaş

Kimse İslam'ı bitirmeye çalışmıyor. Zaten büyük kuvvetleri dışardan bitirmek imkansızdır.

Onlar içerden çökerler.

İslam'ı biz dışardan bitiremeyiz ama siz onu içerden çökertebilirsiniz.

Bütün yaptığınız odur. Farkında bile değilsiniz.

yok farkındayız .abd sapık fırkaların propagandasını yaparak islamı içerden çökertmeye çalışıyor.ama sapıklar bizim gibi müslümanlarla baş edemiyor.alacağız ellerinden anahtarlarını

Sitelerde Paylaş

Ruslar İkinci Dünya Savaşında T34 olarak isimlendirdikleri bir tank üretmislerdir. Bu Alman Panzer'leri ile kıyaslanamayacak kadar ilkel bir araçtır.

Ne zırhı panzerlerden üstündür, ne hızı, ne de manevra yeteneği.. Hatta içinde vites atması bile bir sorun olan bir tanktır.

Ruslar bu tankın önce 50 bin kadarını imal etmişlerdir. Daha sonra 61 bin T34 tankı imal edilmiştir. Bu inanılmaz bir sayıdır ve Alman'ların yenilmesinin nedenlerinin en başInda gelir.

Ruslar niteliğe değil, niceliğe önem vermişler ve sayı çokluğu ile Alman'ların canına okumuşlardır.

Şimdi diyeceksiniz.. Rusların bu tankı ile İslam'ın ne gibi bir ilişkisi olabilir?

Aslında bu ilişki sandığınızdan daha yakındır..

İslam da Ruslar gibi, niteliğe değil, niceliğe önem ve değer veren bir dindir...

Önemli olan kimlerin Müslüman olduğu değildir. Kaç insanın Müslüman olduğudur..

Bu iletide ben sizlere İslam'da niteliğin bir değere değil, sadece niceliğe (yani zibil gibi çokluğa) bağlı olduğunu belirtiyorum.

Evet.. Niceliği hiç ihmal etmeyelim..

Hele bu nicelik cehaletle birleşirse, ortaya çıkan patlayıcı karışım İslam'ın abartılmasına neden olmakta, O'na olduğundan çok daha büyük ve görkemli bir görüntü kazandırmaktadır.

Bu görüntü elbette öyledir. Yani bir görüntüdür. Bir değer değildir. Yanlış bir izlenimdir. Tabanı çürük bir dindir İslam. Yine de kısa vadede başarılı saldırılar yapabilir.

İnsan yaşamına önem vermediği için müritleri canlarını dişlerine takarak savaşırlar ve İslam uğruna kendilerini feda etmekten çekinmezler..

Bu ilkel kahramanlıklar uzun vadede işe yaramayacak, insan sağ duyusu ve aklı seliminin İslam'la bağdaşmadığı iyice anlaşıldıktan sonra, İslam yok olmaya başlayacaktır.

Ne diyelim bilmem ki..

Not a moment too soon...

Nicelik kendi icinde bir niteliktir. Muhendislik acisindan bakildiginda guclu alman panzerlerine karsi durabilecek kalitede ve onlari alt edebilecek coklukta tank uretebilmek bir kabiliyet, planlama ve ozveri meselesidir. Eger islam butun bu nitelikleri barindiriyor ise, buna bakip bundan ogrenebilecegimiz birseyler vardir diye dusunuyorum.

Ki islam ilk yayilmaya basladiginda, kuzey afrikayi ele gecirdiginde, islamin sahiplerinin islami bir din olarak yaymak gibi bir dertleri olmadigini goruyoruz. Islamin sahipleri icin musluman 1 birim vergi demekse, gayri muslim 5 birim vergi anlamina geliyor. Bu yuzden fethedilen bolgelerde insanlarin musluman olmalarina cokda can atmiyor zamanin islamcilari. Hatta insanlarin daha az vergi odeyebilmek icin oluk oluk musluman olduklarini gorunce, muslumanliga sonradan gecenlere uygulanan vergi indirimini uygulamaktan vaz geciyorlar. Belli bir tarihi kirilma noktasinda durum degismis, bu sefer nicelik dahada onemli hale gelmis olabilir tabi.

Ben islamin yayilmasi icin ozel politikalar uygulandigini dusunmuyorum. Islam yayildigi bolgede bir cikar iliskisi agi ortaya koymus ve bunun yarattigi baskiya karsi koyabilecek baska bir akim gelip o bolgede etkin olmamis gibi geliyor bana. Aynen diger butun buyuk dinler gibi.

Sitelerde Paylaş

Doğada nicelik nitelikten her zaman daha üstündür.

Bakterileri düşünün... Nicelikleri ile dünyaya hakim olmuşlardır. Viruslar da öyledir. Bio kitlenin çoğu virusdur.

İslam bu ilginç doğal özellikten yararlanmıştır.

Ama insan bakteri veya virus değildir. Bir yerde nitelik devreye girmiş ve bu doğal eğilim gerliemeye başlamıştır.

İslam artık çağa uyamamakta ve ilkel bir din olmaktan kurtulamamaktadır.

Bilimsel ve teknolojik ilerlemeler niteliği gerektirmektedir. Nicelik bu konuda yetersizdir ve ilginç olarak bu bağlamda nicelik daha çok niteliğe hizmet etmektedir.

Çağ dışı kalan İslam için tek kurtuluş niteliğe yönelmektir ama o da artık mümkün değildir.

İslam'ın sonunun başlangıcına şahitlik ettiğimizi tahmin ediyorum.

Sitelerde Paylaş

islamın çağ dışı kalma gibi bir durumu yoktur.islam bilimsel bir veri değildir veya ekonomik bir model de değildir..laiklik de 3000 yıl önce vardı islam da

İslam çağ dışı bir yaşam tarzıdır.

Bin yıl önce bile çağ dışı olmaya başlamıştı.

Sitelerde Paylaş

islam niteliğe, niceliğe, öznelliğe, nesnelliğe, güzelliğe, çirkinliğe hiçbirşeye önem vermez. islamda kişinin tek üstün olabileceği nokta takvadır geri kalan ise teferruattır

Bu iddia İslam'ın neden insanın doğası ile bağdaşmadığını açıklıyor.

Bunlara İslam önem vermeyebilir ama insasnlar büyük önem verirler.

Sitelerde Paylaş

Bu iddia İslam'ın neden insanın doğası ile bağdaşmadığını açıklıyor.

Bunlara İslam önem vermeyebilir ama insasnlar büyük önem verirler.

hacı sende insanlara önem vermiyorsun senin için de herşey materyal, kendi düşüncelerinin doğruları ile hareket edip geri kalan bütün düşünceleri anti olarak görüp karşıt fikirlerini sürekli yazıyorsun. materyalist akıma kapılanlar sanırım dünyadaki herşeyi materyal olarak değerlendiriyorlar.

Sitelerde Paylaş

hacı sende insanlara önem vermiyorsun senin için de herşey materyal, kendi düşüncelerinin doğruları ile hareket edip geri kalan bütün düşünceleri anti olarak görüp karşıt fikirlerini sürekli yazıyorsun. materyalist akıma kapılanlar sanırım dünyadaki herşeyi materyal olarak değerlendiriyorlar.

Bunu neye dayanarak iddia ediyorsun? Hangi iletimde beni insanlara önem vermediğimi yazdım? Veya ihsas ettim?

Yalancısınız.. Bunu her zaman söylüyorum.

Materyelist olmak manevi değerlere önem vermemek demek değildir.

Bunu öğrenemediniz gitti.

Materyelist olmak herşeyi, manevi değerleri bile, madde ile açıklamak demektir.

Size ahmak deyince de kızıyorsunuz. Ahmağın daniskasısınız.

Sitelerde Paylaş

Bunu neye dayanarak iddia ediyorsun? Hangi iletimde beni insanlara önem vermediğimi yazdım? Veya ihsas ettim?

Yalancısınız.. Bunu her zaman söylüyorum.

Materyelist olmak manevi değerlere önem vermemek demek değildir.

Bunu öğrenemediniz gitti.

Materyelist olmak herşeyi, manevi değerleri bile, madde ile açıklamak demektir.

Size ahmak deyince de kızıyorsunuz. Ahmağın daniskasısınız.

en basiti, insanlara değer veren bir insan kullanım bakımından yasak olmasa da insanları küçük düşürücü birkelime olan ahmak sözcüğünü kullanmaz, farklı bir şekilde de bilertebilirdiniz, bu düşünceleriniz bizlerde böyle bir algı oluşturuyor. kendi prensipleri ve düşünceleri mutlak doğru geri kalan sadece çürütülmeyi bekleyen sorunlar...

insanlara değer verseydiniz sadece inandıkları için bir kesimi küçük görüp rencide etmezdiniz.

Sitelerde Paylaş

en basiti, insanlara değer veren bir insan kullanım bakımından yasak olmasa da insanları küçük düşürücü birkelime olan ahmak sözcüğünü kullanmaz, farklı bir şekilde de bilertebilirdiniz, bu düşünceleriniz bizlerde böyle bir algı oluşturuyor. kendi prensipleri ve düşünceleri mutlak doğru geri kalan sadece çürütülmeyi bekleyen sorunlar...

insanlara değer verseydiniz sadece inandıkları için bir kesimi küçük görüp rencide etmezdiniz.

Sen biraz Kur'an oku.. Gerçek insansızlığın ne olduğunu Kur'an okumadan bilemezsin.

Bu tür ahkamklar kesmekten de vazgeç. Ben ne olduğumu biliyorum. Beni beğenseydin, kötü yolda olduğumu anlardım.

Sitelerde Paylaş

Doğada nicelik nitelikten her zaman daha üstündür.

Bakterileri düşünün... Nicelikleri ile dünyaya hakim olmuşlardır. Viruslar da öyledir. Bio kitlenin çoğu virusdur.

İslam bu ilginç doğal özellikten yararlanmıştır.

Ama insan bakteri veya virus değildir. Bir yerde nitelik devreye girmiş ve bu doğal eğilim gerliemeye başlamıştır.

İslam artık çağa uyamamakta ve ilkel bir din olmaktan kurtulamamaktadır.

Bilimsel ve teknolojik ilerlemeler niteliği gerektirmektedir. Nicelik bu konuda yetersizdir ve ilginç olarak bu bağlamda nicelik daha çok niteliğe hizmet etmektedir.

Çağ dışı kalan İslam için tek kurtuluş niteliğe yönelmektir ama o da artık mümkün değildir.

İslam'ın sonunun başlangıcına şahitlik ettiğimizi tahmin ediyorum.

Hacı amerikayı yeni keşfetmiyoruz bende biliyorumki nicelik nitelikten üstündür .hemde kat kat.

ne yapalım yıllardır müslümanların önüne duvar ördünüz . yıllardır onları cahillikle suçladınız bu yetmedi manevi bağlarını hızarlarla kestiniz..Bunuda cumhuriyyet adına yapmakdan hiç çekinmediniz. Gerçi bunlar ittihat ve terekkiden başladı , namazında niyazında olanı istanbul hukuk fakultesinin önünden geçmeyi bile yasak ettiniz ..Utanmadan birde rusların tankını müslüman evladına kıyas yapıyorsun ... hacı kardeşim ayıp ayıp .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...