Jump to content

Alkole Yeni Denetim Yolda

Recommended Posts

Hükümet, alkol tüketimini denetim altına alan bir yasa teklifi hazırlıyor. Teklif, alkol içeren ürünlere reklam kısıtlamasından cezaların artırılmasına kadar bir çok yeni düzenlemeyi içeriyor.

Hükümet, alkol kullanımının denetimi için yasal düzenleme hazırlığında.

Yasa teklifini Başbakan'ın sağlık danışmanı, Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl hazırlıyor. Yasanın hedefinin, gençleri alkolün zararlı etkilerinden korumak olduğu belirtiliyor.

İÇKİ REKLAMLARI YASAKLANACAK

Teklif bu haliyle yasalaşırsa, gazetelerde içki reklamı yapılmayacak ve de karayolları üzerinde alkol satışı yasaklanacak.

Ayrıca alkol şişelerinin üzerine de tıpkı sigara paketlerinde olduğu gibi uyarı etiketleri yer alacak.

Bakkal ve market tabelalarında yer alan içki reklamları kaldırılacak.

CEZALAR ARTACAK

Alkollü araç kullanmanın cezasını önemli ölçüde artırılarak, bu suçtan verilen hapis cezası ertelenemeycek.

MECLİS KAPANMADAN YASALAŞACAK

Tasarı üzerinde çalışan Cevdet Erdöl, alkol kullanımının sağlık, ekonomik, aile içi şiddet, cinayet ve intihar gibi pek çok sorunu beraberinde getirdiğini belirterek, bu yasama döneminde teklifi yasalaştırmayı planladıklarını söyledi.

CNBC-e

Hayırlı uğurlu olsun..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ne kaaa güzel bir uygulama, ülkemiz ayyaşlardan geçilmiyor her köşe başı şarapcı dolmuş, gençlere kötü örnek ooluyor bu alkol, keşke komple yasaklasalar.

Keşke komple yasaklasalar mı? Başkasına zarar vermiyorsa isterse geberene kadar içsin. Bundan kime ne?

Sitelerde Paylaş

ne kaaa güzel bir uygulama, ülkemiz ayyaşlardan geçilmiyor her köşe başı şarapcı dolmuş, gençlere kötü örnek ooluyor bu alkol, keşke komple yasaklasalar.

Şarapçılar iyi insanlardır. Herkese açıktırlar. Gizlileri saklıları yoktur. En sosyalist insanlar şarapçılardır. Her şeylerini senle paylaşabilirler. Kimi keyfine içer. Kimi derdine..

Sitelerde Paylaş

Böyle şey olmaz ki berşan.

Bana göre inanan insanlar da ateist olmayarak yapacakları birçok şeyi kaybediyor. Kendini yeniliklere kapatabiliyor. Şimdi ben insanları zorla ateist mi yapayım?

hayır, ateist bakış açısını değiştir mesela ben burada sizleri tanımadan önce ateistleri çok farklı düşünürdüm. şuan bu forumda takdir ettiğim kişilerin düşüncelerini okumaktan memnun oluyorum. aramızdaki dağları aşmamız lazım, birilerini müslüman birilerini ateist yapmak çözüm değil bence sevgi eksiğimiz var insanlar nefret ediyor birbirlerinden bunu aşmamız lazım.

yoksa emin ol kimse yeniliklere kapıları kaptmaz, 90 yaşındaki bir dede ye yeni bilgi öğretsen sana akşama kadar dua eder.

kim bilgiye sırtını döner aklıllı insan işimidir.

Sitelerde Paylaş

alkolik hareket engellenemez!!!

alkollü olana sarhoş deriz.

sarhoş: farsça. ser+hoş: başı boş, şarapla mest olmuş...

bir de arabesk takılalım. kim demiş sarhoşluk kötü diye, ben herşeyimi ayıkken kaybettim.

yasakçı zihniyeti kınıyorum.!!

kürtaj yasak, alkol yasak. kardeşim benim bedenim, benim tercihim. kimseyi zerre ilgilendirmez, ilgilendirmemeli.

edit: başı boş demişim, kalemim sürçmüş. başı hoş olacak :lol:

tarihinde AtheTurk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Alkol alan her insan alkolik mi oluyor?

Haftada bir gün içerim şu ana kadar da hiç bir zararını görmedim.

abiciğim içki bütün kötülüklerin anasıdır diye bir söz var, burada alkolü neredeyse sütten daha faydalı bir içecek gibi gösteriyorsunuz. zararlı olan fakat bağımlılık yapan bir içecek, sen haftada birgün içiyorsun ama elin oğlu gece gündüz içiyor, yuvalar yıkılıyolar, her türlü zemini hazırlayan etmendir.

Sitelerde Paylaş

abiciğim içki bütün kötülüklerin anasıdır diye bir söz var, burada alkolü neredeyse sütten daha faydalı bir içecek gibi gösteriyorsunuz. zararlı olan fakat bağımlılık yapan bir içecek, sen haftada birgün içiyorsun ama elin oğlu gece gündüz içiyor, yuvalar yıkılıyolar, her türlü zemini hazırlayan etmendir.

Kimse başına silah dayayıp içirmiyor değil mi? Kendi seçimi herkesin. İster adam gibi içer keyfini çıkarır, ister eşeğin kulağına su kaçırır.

Sanki alkol yasaklansa herşey çözülecek... Başka şeylere yönelecekler özellikle gençler. Bunun sonu yok. Bir şeyleri yasaklayarak çözüm elde edilseydi şu an uyuşturucu kullanan bir kişi bile olmaması gerekirdi.

Sitelerde Paylaş

alkolik hareket engellenemez!!!

alkollü olana sarhoş deriz.

sarhoş: farsça. ser+hoş: başı boş, şarapla mest olmuş...

bir de arabesk takılalım. kim demiş sarhoşluk kötü diye, ben herşeyimi ayıkken kaybettim.

yasakçı zihniyeti kınıyorum.!!

kürtaj yasak, alkol yasak. kardeşim benim bedenim, benim tercihim. kimseyi zerre ilgilendirmez, ilgilendirmemeli.

edit: başı boş demişim, kalemim sürçmüş. başı hoş olacak :lol:

Kafan güzel heralde hocam :)

3089497_700b.jpg

Çirkin kadın yoktur az vodka vardır..

Kadınlar güzelliklerine harcadıkları parayı erkeklere verseler daha güzel görünürler.

Anonim

:D

tarihinde Cinci-Hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kimse başına silah dayayıp içirmiyor değil mi? Kendi seçimi herkesin. İster adam gibi içer keyfini çıkarır, ister eşeğin kulağına su kaçırır.

Sanki alkol yasaklansa herşey çözülecek... Başka şeylere yönelecekler özellikle gençler. Bunun sonu yok. Bir şeyleri yasaklayarak çözüm elde edilseydi şu an uyuşturucu kullanan bir kişi bile olmaması gerekirdi.

zararlı olan bir madde söz konusu, tabiki kimse silah zoruyla içmiyor herkesin hür iradesi, isteyen kendini çatıdan da aşağı atar, isteyen kafasına da sıkar vs

buradaki amaç kötü olanın örnek olarak lanse edilmesi, yoksa kim ne yaparsa yapsın, gençlik alkole özendiriliyor, içki içen sanki iyi birşey miş gibi övünüyor. kötü olduğunu sizlerde bildiğiniz halde sadece zıt görüş olsun diye bunları yazıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...