Jump to content

Alkole Yeni Denetim Yolda

Recommended Posts

zararlı olan bir madde söz konusu, tabiki kimse silah zoruyla içmiyor herkesin hür iradesi, isteyen kendini çatıdan da aşağı atar, isteyen kafasına da sıkar vs

buradaki amaç kötü olanın örnek olarak lanse edilmesi, yoksa kim ne yaparsa yapsın, gençlik alkole özendiriliyor, içki içen sanki iyi birşey miş gibi övünüyor. kötü olduğunu sizlerde bildiğiniz halde sadece zıt görüş olsun diye bunları yazıyorsunuz.

Herkesin hür iradesiyse neden tümden yasaklansın diyorsun? Kötü demek başka tümden yasaklansın demek başka.

Ayrıca gençliğin içkisi mi kalmış sen nerede yaşıyorsun? Uyuşturucu kullanımı ortaokul seviyesine inmiş sen gençliği içkiye özendiriyorlar diyorsun.

Güya yasak olan uyuşturuya ulaşmak o kadar kolay ki...Siz hala alkolle uğraşın:..

tarihinde RedEyeJedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

''Şu'' laftan anlamaz gerizekalıya cevap vererek daha fazla boş yazı yazmasına neden olmayın.Sizi asla anlamayacak,sadece aptallığı ile ortalığı kirletmeye devam edecek.

Konuya dönelim.

Hükümet, alkol tüketimini denetim altına alan bir yasa teklifi hazırlıyor. Teklif, alkol içeren ürünlere reklam kısıtlamasından cezaların artırılmasına kadar bir çok yeni düzenlemeyi içeriyor.

Hükümet, alkol kullanımının denetimi için yasal düzenleme hazırlığında.

Yasa teklifini Başbakan'ın sağlık danışmanı, Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl hazırlıyor. Yasanın hedefinin, gençleri alkolün zararlı etkilerinden korumak olduğu belirtiliyor.

İÇKİ REKLAMLARI YASAKLANACAK

Teklif bu haliyle yasalaşırsa, gazetelerde içki reklamı yapılmayacak ve de karayolları üzerinde alkol satışı yasaklanacak.

Ayrıca alkol şişelerinin üzerine de tıpkı sigara paketlerinde olduğu gibi uyarı etiketleri yer alacak.

Bakkal ve market tabelalarında yer alan içki reklamları kaldırılacak.

CEZALAR ARTACAK

Alkollü araç kullanmanın cezasını önemli ölçüde artırılarak, bu suçtan verilen hapis cezası ertelenemeycek.

MECLİS KAPANMADAN YASALAŞACAK

Tasarı üzerinde çalışan Cevdet Erdöl, alkol kullanımının sağlık, ekonomik, aile içi şiddet, cinayet ve intihar gibi pek çok sorunu beraberinde getirdiğini belirterek, bu yasama döneminde teklifi yasalaştırmayı planladıklarını söyledi.

CNBC-e

Hayırlı uğurlu olsun..

Burda yeni olan hiçbirşey yok.Bu yasakların hepsi zaten vardı, birazdaha ağırlaştırmışlar sadece. Hayırlı uğurlu birşey olsaydı çoktan hayrını uğurunu görürdük.

Hükümetin kafası bu şekilde çalışır. Bir yasak işe yaramıyorsa, o yasak değiştirilmez sadece daha da ağırlaştırılır.

Yine mi işe yaramadı, birazda ağırlaştırılır. ''yasak işe yaramıyorsa yetirince ağır değildir'' kafası müslüman bir hükümetten beklenecek derecede gerzekcedir zaten. Biz de yeni birşey beklemedik.

Sitelerde Paylaş

Herkesin hür iradesiyse neden tümden yasaklansın diyorsun? Kötü demek başka tümden yasaklansın demek başka.

bir vatandaş olarak benim düşüncelerim bu yönde, gezdiğim ve gördüğüm yerlerde alkolün yaptıklarına birebir şahit olunca benim gözümde alkol namluda duran kurşundan farksızdır. birisi hemen diğeri yıkarak parça parça ederek öldürür. hiç iyi bir yönünü görmedim, içipte hayatına katkı sağlayan birisini tanımadım.

bundan dolayı benim imkanım olsa hiç içilmemesini sağlardım.

sizin görüşünüze hak veriyorum ama bunlar benim kişisel fikirlerimdir.

Sitelerde Paylaş

forumun adminleri seni cezasız bırakıyor ya helal olsun, biz tek kelimeyle tamamen banlanırken sen her başlıkta hakaret et ve cezasız kal...

kişide karekter olacak karekter, fikirleri hazmedemeyen bencil insanlar ancak küfür ederler, sanal alemin artisleri.

Sitelerde Paylaş

zararlı olan bir madde söz konusu, tabiki kimse silah zoruyla içmiyor herkesin hür iradesi, isteyen kendini çatıdan da aşağı atar, isteyen kafasına da sıkar vs

buradaki amaç kötü olanın örnek olarak lanse edilmesi, yoksa kim ne yaparsa yapsın, gençlik alkole özendiriliyor, içki içen sanki iyi birşey miş gibi övünüyor. kötü olduğunu sizlerde bildiğiniz halde sadece zıt görüş olsun diye bunları yazıyorsunuz.

Alkol yararlıdır.

Bir Tayyip biliyor heralde zararlı olduğunu.

Hiçbir Avrupa ülkesinde, Amerika'da Kanada'da vs.. alkolün üzerinde sağlığa zararlı yazmaz.

Tayyip açık açık günahtır, haramdır yazsın da niyetini anlayalım.

Sitelerde Paylaş

Hükümet, alkol tüketimini denetim altına alan bir yasa teklifi hazırlıyor. Teklif, alkol içeren ürünlere reklam kısıtlamasından cezaların artırılmasına kadar bir çok yeni düzenlemeyi içeriyor.

Hükümet, alkol kullanımının denetimi için yasal düzenleme hazırlığında.

Yasa teklifini Başbakan'ın sağlık danışmanı, Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl hazırlıyor. Yasanın hedefinin, gençleri alkolün zararlı etkilerinden korumak olduğu belirtiliyor.

İÇKİ REKLAMLARI YASAKLANACAK

Teklif bu haliyle yasalaşırsa, gazetelerde içki reklamı yapılmayacak ve de karayolları üzerinde alkol satışı yasaklanacak.

Ayrıca alkol şişelerinin üzerine de tıpkı sigara paketlerinde olduğu gibi uyarı etiketleri yer alacak.

Bakkal ve market tabelalarında yer alan içki reklamları kaldırılacak.

CEZALAR ARTACAK

Alkollü araç kullanmanın cezasını önemli ölçüde artırılarak, bu suçtan verilen hapis cezası ertelenemeycek.

MECLİS KAPANMADAN YASALAŞACAK

Tasarı üzerinde çalışan Cevdet Erdöl, alkol kullanımının sağlık, ekonomik, aile içi şiddet, cinayet ve intihar gibi pek çok sorunu beraberinde getirdiğini belirterek, bu yasama döneminde teklifi yasalaştırmayı planladıklarını söyledi.

CNBC-e

Hayırlı uğurlu olsun..

Buna benzer yasalar her memlekette var. Alkollu arac kullanan adami bence assinlar, para cezasi yetmez. Gotunle icecen, sonra aracinla gelip bana gomecen, yok oyle dava.

Ama tabi buda AKP sonucta, Karamanliliklari meshurdur. Bu "karayollari uzerinde" ifadesi mesela, lan karayolu uzerinde olmayan herhangi bir bina mi var memlekette? Sehirler arasi karayolumudur bu nedir anlamadim ki...

Sitelerde Paylaş

İçkinin yasaklandığı falan yok, sadece reklamının yapılması yasaklanmış ve alkollü araç kullananlara verilen cezalar ağırlaştırılmış.

Çok yerinde, çok güzel kararlar, bir an önce yürürlüğe girmesi gerek.

Bu kararları AKP değil de başka bir iktidar alsa daha da sevinçle karşılardım çünkü bunlar dinleri gerektirdiği için yapıyorlar. Yoksa ne çoluk çocuk umurlarında ne gençler ne de alkol nedeniyle yaşanan sorunlar...

Sitelerde Paylaş

Alkol yararlıdır.

Bir Tayyip biliyor heralde zararlı olduğunu.

Hiçbir Avrupa ülkesinde, Amerika'da Kanada'da vs.. alkolün üzerinde sağlığa zararlı yazmaz.

Tayyip açık açık günahtır, haramdır yazsın da niyetini anlayalım.

Alkolün yararlı olabilmesi için haftada en fazla 3 kadeh içilmesi gerekir. Günde bir kadeh geçilmemelidir. Fazlası zararlıdır.

Ama hemen kimse bu dozda duramaz. Alkol alışkanlık yapar. Yani içilen alkol zamanla tatmin etmez. İçilen miktar artırılır.

Alkolün zararlarını saymakla bitiremezsiniz. Fiziksel zararları yanında sosyal zararları da vardır.

İnsanlığın karşılaştığı en zararlı ve tehlikeli içkidir alkol.

Yararı devede kulaktır.

Sitelerde Paylaş

Alkol bende hiç alışkanlık yapmıyor, alışamıyorum acısına, dahada beter tiksindiriyor kusturuyor komalık ediyor..

Yararı olmadığı kesin bunda bende hemfikirim, yasakçı zihniyetin derdi başka sorun burda..

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aklı başında bir ateist insanın beynini uyuşturan alkollü içkilere getirilen bu reklam yasağı vb. kısıtlamaları desteklemelidir.Lakin bazılarınız 'Alkol çok yararlıdır,alkol modernliktir,alkolsüz yaşayamam..' yazılarıylla bu saçma içeceği savunuyorsunuz.Kimse bar tuvaletlerinde kusmanızı veya fondip yarışması yapmanızı yasaklamıyor korkmayın.

Sitelerde Paylaş

Türkler ve Türk Müslümanları genel olarak ahlak sorunlu insanlar.

Bu nedenden onların açık yerlerde ve bazı lokantalarda içki içmelerinin uygun olmayacağını düşünüyorum.

Batı ülkelerinden bazılarında (bulunduklarımda) açıkta içki içilmesinin yasal olmadığını biliyorum.

ABD'de arabanızda açık bir içki şişesi görürlerse, sizi hemen içeri tıkarlar. İçip içmediğinize bile bakmazlar.

Arabada açık içki şişesi bulunduramazsınız. Halka açık yerlerde içki içemezsiniz. İçki içilen yerler önceden saptanır ve ilan edilir.

Sarhoş bir Türk Müslümanı ile karşılaşmak istemiyorsanız, bu yasaları desteklersiniz.

Sitelerde Paylaş

Alkolün yararlı olabilmesi için haftada en fazla 3 kadeh içilmesi gerekir. Günde bir kadeh geçilmemelidir. Fazlası zararlıdır.

Ama hemen kimse bu dozda duramaz. Alkol alışkanlık yapar. Yani içilen alkol zamanla tatmin etmez. İçilen miktar artırılır.

Alkolün zararlarını saymakla bitiremezsiniz. Fiziksel zararları yanında sosyal zararları da vardır.

İnsanlığın karşılaştığı en zararlı ve tehlikeli içkidir alkol.

Yararı devede kulaktır.

Tamamına katılmasam da en adamakıllı cevap işte..

Bildiğim kadarıyla alkol artan oranlarda içilince alışkanlık yapıyor. Bugün 1, 2 ay sonra 2, sonraki ay 3 sonraki ay.. Böyle gider.

Benim çok fazla arkadaşım uzunca bir süre içtikten sonra bıraktılar. Çünkü çok fazla para harcanıyordu. Ben de bir ara çok içerdim de şimdi ikram edilmedikçe içmiyorum. Yani bağımlılık yapması çok çok zor oluyor. Ben o kadar içen tanıdım, ama bir tane bağımlıya rastlamadım. Sigara bağımlısı etrafta zırla var..

Alkolün sağlığa zararlı olan yanı karaciğer kanseri yapabilmesi. Çünkü karaciğeri çok yoruyor. Ama istatistiklere baksak karaciğer kanserinin kaçta kaçının nedeni alkol bu da muamma. Yani biyolojik zararı da çok fazla değil. Eminim aynı miktarda kola biraya göre daha zararlıdır.

Alkolü alıp da araba sürüp insan öldüren hanzolara bir şey demiyorum..

Sitelerde Paylaş

yok ben düzeldim.

ama onca zaman birlikte olduğun sevgilini aldatmış gibi bir his yaşatıyor insana bırakınca bu meredi.

olmadık zamanda aklına geliyor, kafana takılıyor, düşüncesini atmak zor oluyor.

uzun bir süre platonik takılmayı düşünüyorum: )

tamamen bıraktım demek istemiyorum. çünkü insan kendini kısıtlıyor gibi geliyor.

ama artık kusura bakmayacak.

hep tek taraflı bir ilişki oldu zaten.

önce kendine bağlıyor, sonra peşinden sürüklüyor, öldürmüyor, süründürüyor.

ama artık yeter.

vakti geldi ayrılığın, artık ne yapsan boş,

kurtulamaz bu sevda bu amansız rüzgardan :)

3 gündür temizim. ama ben dellenmeye bu 1 haftalık zaman zarfında başlıyorum. atlattım mı sorun yok.

erteleme yöntemini kullanıcam. 1 gün daha ileri atıcam, sonra 1 gün daha.

sabah kalkınca kendime söz vereceğim bugünde içmeyeceğim diye.

teşbihte hata olmaz bekaretini bozmaya benziyor bu merete elini sürmek. bi kere bulaştırdın mı ağzını devamı geliyor.

ondan sonra sürekli ve tekrarlayan sarhoşluk devreleri falan.

hiç niyetim yok.

forumda da kendimi hiç bozmadan götüreceğim umarım.

Sitelerde Paylaş

Yeni alkol yasa teklifini destekliyorum, takdir ediyorum.

Tamamen yasaklanmasina karsiyim ama bu gibi kisitlamalar getirilsin.

Alkol, yasal uyusturucudur ve bagimlilik yapabiliyor.Alkol icen ( fazla kaciran ) hem kendine hem baskalarina zarar verebiliyor.

Alkol yasagi Kuranda begendigim ( kristiyanlarin bile takdir ettigi ) cok nadir ayetlerden birisi.

Alkol ( bütün uyusturucular ) Budizmdede yasak.

Sitelerde Paylaş

yok ben düzeldim.

ama onca zaman birlikte olduğun sevgilini aldatmış gibi bir his yaşatıyor insana bırakınca bu meredi.

olmadık zamanda aklına geliyor, kafana takılıyor, düşüncesini atmak zor oluyor.

uzun bir süre platonik takılmayı düşünüyorum: )

tamamen bıraktım demek istemiyorum. çünkü insan kendini kısıtlıyor gibi geliyor.

ama artık kusura bakmayacak.

hep tek taraflı bir ilişki oldu zaten.

önce kendine bağlıyor, sonra peşinden sürüklüyor, öldürmüyor, süründürüyor.

ama artık yeter.

vakti geldi ayrılığın, artık ne yapsan boş,

kurtulamaz bu sevda bu amansız rüzgardan :)

3 gündür temizim. ama ben dellenmeye bu 1 haftalık zaman zarfında başlıyorum. atlattım mı sorun yok.

erteleme yöntemini kullanıcam. 1 gün daha ileri atıcam, sonra 1 gün daha.

sabah kalkınca kendime söz vereceğim bugünde içmeyeceğim diye.

teşbihte hata olmaz bekaretini bozmaya benziyor bu merete elini sürmek. bi kere bulaştırdın mı ağzını devamı geliyor.

ondan sonra sürekli ve tekrarlayan sarhoşluk devreleri falan.

hiç niyetim yok.

forumda da kendimi hiç bozmadan götüreceğim umarım.

Belki inanmazsın, düzeldim dedinya bende rahatladım :) kendi dertlerim yetmiyomuş gibi hiç tanımadığım insanların bile orada biyerde sıkıntılı olduğunu bilmek ve bişey yapamamak beni yoruyor, tekrar etme emi.

Sitelerde Paylaş

Belki inanmazsın, düzeldim dedinya bende rahatladım :) kendi dertlerim yetmiyomuş gibi hiç tanımadığım insanların bile orada biyerde sıkıntılı olduğunu bilmek ve bişey yapamamak beni yoruyor, tekrar etme emi.

teşekkür ederim. içtenliğiniz çok hoş. sizin gibi insanların var olduğunu bilmek güzel.

bu gönül zenginliğine delalettir. her adem oğluna nasip değildir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...