Jump to content

Alkole Yeni Denetim Yolda

Recommended Posts

Alkolu yaygınlaştırmanın en etkili yolu onu yasaklamaktır. Alkol ne kadar yasaklanırsa o kadar çok içilir. Amerika, Avrupa ülkeleri dahil bunu daha önce komple yasaklamış ülkeler bunları kendi tecrübelerinden biliyor. Alkol daha önce bir çok Batı ülkesinde de yasaklanmıştır ama bu alkol içmenin gizliliğe kaçmasına ve halkın kendi alkolunu kendi üretmesine yol açmıştır, evde üretilen kaçak alkol ise daha çok ölümlere ve bağımlılıklara yol açmıştır. Bu yüzden alkol, Batı ülkelerinde yasak kapsamı dışına çıkarılmış ve halkı aydınlatma yoluna gidilmiştir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

40 yılın başı hükümeti tebrik ediyorum. Hayatımda bir yudum içki içmedim. Böyle denetlemeler yapılabilir ama toptan yasaklanması gibi bir durum söz konusu bile olmamalı. Sonuçta herkez özgür. Bir şeyi yasakladıkça o kadar çok üstüne gidilirmiş.

Sitelerde Paylaş

Bu muslumanlar kadar kurnaz millet yok valla. Kuranda alkolden bahsedilmez iken ve sadece Sarap ve zevk veren maddelerden bahsedilirken neden bunlar ha bire sadece alkole dusman olup yasakliyorlarki? Bugun musluman ulkelerde redbull serbest satiliyor ve asiri bir tuketim maddesi, simdi bu redbulldeki uyusturucu, uyarici maddeler haram olmuyormu? onu icen kendini daha guclu, mutlu hissediyor, sonra Araplarin buyuk bolumu kafa yapici tutsuler kullanir, bu tutsuler tr de mevlevi yada sufilerdede var, ayrica yine bir gelenek cogu arap ulkelerinde gat denilen ot cignenir. Yani bunlar serbest ama ALKOL yasak, damardan gir, cigerden gir, kafa o bicim, beline on kilo dinamit bagla topluluga dal, sonra gummmmmmmm

Sitelerde Paylaş

Bu muslumanlar kadar kurnaz millet yok valla. Kuranda alkolden bahsedilmez iken ve sadece Sarap ve zevk veren maddelerden bahsedilirken neden bunlar ha bire sadece alkole dusman olup yasakliyorlarki? Bugun musluman ulkelerde redbull serbest satiliyor ve asiri bir tuketim maddesi, simdi bu redbulldeki uyusturucu, uyarici maddeler haram olmuyormu? onu icen kendini daha guclu, mutlu hissediyor, sonra Araplarin buyuk bolumu kafa yapici tutsuler kullanir, bu tutsuler tr de mevlevi yada sufilerdede var, ayrica yine bir gelenek cogu arap ulkelerinde gat denilen ot cignenir. Yani bunlar serbest ama ALKOL yasak, damardan gir, cigerden gir, kafa o bicim, beline on kilo dinamit bagla topluluga dal, sonra gummmmmmmm

Aklı örten her türlü madde yasaktır.Uyuşturucu,alkollü içki,tütsü mütsü ne varsa.

Sitelerde Paylaş

forumun adminleri seni cezasız bırakıyor ya helal olsun, biz tek kelimeyle tamamen banlanırken sen her başlıkta hakaret et ve cezasız kal...

kişide karekter olacak karekter, fikirleri hazmedemeyen bencil insanlar ancak küfür ederler, sanal alemin artisleri.

bir sürü ürün var zararlı olan.

üstelik bir çok farklı kesim alıyor.

kralcılık bu olsa gerek.

ben modların yerinde olsam senin kıçına tekmeyi çoktan basardım.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mükeyyifat insanlar içindir.Merkebe Rakı versem içermi?Suça teşvik ediyor derler.O zaman neden batı ülkelerindeki suçlar Müslüman ülkelerine göre daha az?

Ben Cevap vereyim soruma Çünkü Müslüman ülkelerinde alkol kötü ayıp ve çirkin birşeydir.İçenler ise günah işlediklerini düşünerek içerler. Bu Yüzdende içerken belden aşağı ve vurdulu kırdılı şeyler düşünürler.Sonuçtada düşündüklerini uygulamak isterler.

Ama alkolü İlahi açıdan kerih olarak kabul etmiyorsanız durum değişir..İçerken güzel şeyler düşünür vede güzel şeyler yaparsınız.Dostluğu samimiyeti vede muhabbeti arttırırsınız.Toplumla kaynaşırsınız..En fazlada sızar kalırsınız.Burada esas saik Dindir ama Alkolün zararları şeklinde gizlenilmektedir.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir sürü ürün var zararlı olan.

üstelik bir çok farklı kesim alıyor.

kralcılık bu olsa gerek.

ben modların yerinde olsam senin kıçına tekmeyi çoktan basardım.

bundan dolayıdırki sen hiçbir zaman admin olamazsın sende bu vasıflar yok şuan bunu kanıtladın.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Bu yasak cok da medeni bir yasak aslinda cok daha onceden dinci yada laik iktidarlar tarafindan uygulanmaliydi. Ileri bati ve avrupa ulkelerinde icki haram olmadigi halde bu yasaklar vardir. Dinden bagimsiz olarak uygulanmali.

Ickili yerler ozel izinleri yoksa aksam 11 den sonra icki satamaz, ayrica ayni saatten sonra hicbir market ten icki alamazsiniz. Ancak ozel izinli gece kluplerinde vardir icki. Ayrica "public drinking" yani umuma acik yerlerde icki icmekte yasaktir , parkta evin onunde acik icki icilmez.

Tabi turkiyedeki iktidarin niyeti baska olabilir de uygulama cok yerinde bence.

Sitelerde Paylaş

Türklerin her konuda davranışları, tutumları laçkadır.

Ahlak sorunlu insanlarız. Çocuk yaşındakilere içki satarız ve içki satın almayı ve içmeyi yasalarla denetlemeyiz. Mevcut yasaları bile uygulamayız.

Bakkal için önemli olan malını satmaktır. Kimin ne aldığı, ne zaman ve nasıl aldığı önemli değildir. Bakkal çocuklara içki satmaktan çekinmez. ABD'de çocuk (21 yaşın altındaki genç) babası için bile içki satın alamaz.

ABD'de çoğu eyalette içki ve sigara içme yaşı 21'dir. Gençler ancak kimlik göstererek içki ve sigara satın alabilirler.

Yakın zamanlara kadar Pazar günleri içki satışı yasaktı. Şimdi bile bizim eyalette Pazarları akşam 6'dan sonra içki satışı yasak.

Kimse arabasında açık içki şişesi veya kutusu bulunduramaz. Yaşını doldurmayanlar için içki ve sigara almak yasaktır ve cezası vardır.

Evinde parti verenler gençlere içki ikram edemezler. Ederlerse cezalandırılırlar. Ana baba bile yaşları uygun olmayan çocuklarına istedikleri zaman içki ikram edemezler ve onlarla içki içemezler. Barlar belli bir saatte kapanırlar. Barmenler yeterince içkili olduklarını düşündüklerine içki satamazlar. Satarlarsa cezalandırılırlar.

Sitelerde Paylaş

Türklerin her konuda davranışları, tutumları laçkadır.

Ahlak sorunlu insanlarız. Çocuk yaşındakilere içki satarız ve içki satın almayı ve içmeyi yasalarla denetlemeyiz. Mevcut yasaları bile uygulamayız.

Bakkal için önemli olan malını satmaktır. Kimin ne aldığı, ne zaman ve nasıl aldığı önemli değildir. Bakkal çocuklara içki satmaktan çekinmez. ABD'de çocuk (21 yaşın altındaki genç) babası için bile içki satın alamaz.

ABD'de çoğu eyalette içki ve sigara içme yaşı 21'dir. Gençler ancak kimlik göstererek içki ve sigara satın alabilirler.

Yakın zamanlara kadar Pazar günleri içki satışı yasaktı. Şimdi bile bizim eyalette Pazarları akşam 6'dan sonra içki satışı yasak.

Kimse arabasında açık içki şişesi veya kutusu bulunduramaz. Yaşını doldurmayanlar için içki ve sigara almak yasaktır ve cezası vardır.

Evinde parti verenler gençlere içki ikram edemezler. Ederlerse cezalandırılırlar. Ana baba bile yaşları uygun olmayan çocuklarına istedikleri zaman içki ikram edemezler ve onlarla içki içemezler. Barlar belli bir saatte kapanırlar. Barmenler yeterince içkili olduklarını düşündüklerine içki satamazlar. Satarlarsa cezalandırılırlar.

Bizde ise özgürlük elden gidiyor diye yaygara koparıyorlar.Ah ah..

Hangi eyalettesin merak ettim.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, özellikle Avrupa'da içki satışı ve kullanımı hakkında büyük bir takibat sözkonusudur. Örneğin, İngiltere. Bu ülkede saat 22:00'dan sonra içki satışı yasaktır ve içkiler "Public" denilen yerlerde içilir. Orada bir arkadaşımın anlattığına göre, biralar siyahmış ve buradakinden farklıymış. Bu konuda Turan Dursun forumundayken, bir tartışmada "Şimdi (ki o sırada yerel saatime göre İngiltere'de saat 23:00'ü gösteriyor ve buna işaret ederek) İngilizler içki içemeyecek mi?" diyerek dalgamı geçmiştim.

Sitelerde Paylaş

Bizim millet içkiyi içmesini bilmiyor, eğri oturup doğru konuşalım. Arabasında içilmiş bira şişeleri ve ailesi çocuğuyla trafikteler, azıcık laf ettin mi ben kendimi biliyorum, kaza yapmam ben derler, sanki Türk milletinin alkole karşı antikoru var. Yakalanmadıkça yapıyorlar, yakalandıktan sonra görüyorlar günlerini, hiç acımıyorum en yakınım olsada az kızmamışımdır, sen herkül müsün? Ailenin vatandaşın hayatını tehlikeye atıyorsun..

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sanırım yasa kanunlaştı.Umarım sonuçları iyi olur.

Alkol ya da içki iyidir, kötüdür, özgürlüktür, değildir vb. tartışmalara girmeyecem.

Ancak beni bir yalan rahatsız ediyor;

Diyorlar ki efendim biz içki fiyatlarını AB/batı standartlarına getiriyoruz.

Yahu adamın işsizlik ücreti senin asgari ücret diye tayin ettiğin sadakanın üzerinde..

Araçlarda %80 lere varan ÖTV alıyorsun..

Dünyada benzinden en fazla vergiyi alanlardan birisin..

Örtülü ödenekten cumhuriyet tarihinin en büyük harcamalarını yapmışsın..

....vs vs

İşte millet böyle aptal yerine konuluyor..

Ha ne oluyor bu durumda, muhafazakar taban diyor ki; işte islam da içki yasak, bunlarda yavaş yavaş yasaklıyorlar, helal olsun hükümete..

E öteki tarafı neden sorgulamıyorsun cahil?

Sitelerde Paylaş

Totaliterizm aşkı beyinlerinizi sulandırmış. İnsanları eylemlerinin gerçek sonuçlarıyla karşılaştırarak onları eylemleri üzeridne düşünmeye yitmek yerine eylemleri yasaklayarak düşünemeyen ama sadece kurallar ve telimatlarla hareket eden beyinsiz zombiler yaratıyor bu yasalar.

Alkol yasaklarının faydaları nedir gerçekten? (önyargılı salaklar için önden belirteyim ben de alkol içmem)

Alkol yasakları kimi kimden korumak için konulur?

Devlet gerçekten sizin sağlığınızı ve huzurunuzu umursuyor mu sanıyorsunuz?

Aynı emliyet kemeri yasağı gibi. Bir adam emliyet kemeri takmıyorsa sonuçlarını göze alıyordur, devletin bu adamın işine burnunu sokma hakkı ''eğer bir kaza olursa ölmen yasak, o yüzden kemer zorunlu'' deme hakkı yoktur. adam ön camdan fırlamayı göze alıyorsa bu onun bileceği iştir.

Devlet özellikle en ağır cezalarını insanların en çok yaptığı şeylere koymayı sever. Çünkü suç ne kadar sık işlenirse cezalardan kazanılan para okadar artrar.

Alkol konusunda idolojik yanına deyinemye bile gerek yok.Alenen ortada çünki.

Bir adam alkol komasında gebermek istiyorsa bu onun sorunu, devletin değil.

Her b.ka yasak koayarak aklı başında bir toplum oluşturamazsınız. Bu gerizekalı toplum eylemlerinin sonuçlarından habersiz ve umursamaz hale geldi bu yüzden.

''Bunu yaparsam sonucu şu olur'' kafa yapısı yerine ''bunu yaparsam -ve eğer yakalanırsam (ki asla yakalanmam) - şu cezayı alırım (neyse öder kurtulurum en fazla) '' kafa yapısı var.

Artık insanlar kötü bişeye neden olduklarında bile bunu kendi hataları olarak görmek yerine ''beni engelliyecek yasalar yoktu / yeterli değildi '' demeye başladı.

Bu mu hayalinizdeki toplum? Başardınız zaten, her yeni yasa ile daha da aptallaşan sıfırı çoktan aşmış eksilere doğru aptallaşan, moron, bencil, narsist, cahil bir yığın var artık elinizde...

Sitelerde Paylaş

Nekadar yasaklarsan okadar insanin ilgisini ceker. Her Alkol icen Alkolik mi ? Alkol saliksiz mi ? Italyalilar cok Sarap tüketiyorlar ve Avrupalilarin arasindan en salikli olan onlar.

Bilmiyorum hic Italyan yaslilari gördünüzmü, hepsi saglam.

"Keske Alkol yasaklansa" Evet böyle yorumlar Müslümanlarin Nekadar cahil ve hosgörülü olduklarini gösteriyor. Düsüncede sinirli olan Müslüman ahlemine Oy hakki verilmemesi gerek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...