Jump to content

İnsan Dışı Zeki Varlıklar

Recommended Posts

Biz inanan müslümanlara göre Kurandada geçen insan haricinde Allahın hükümünden sorumlu varlıklar mevcut.

Peki inanmayan arkadaşlar size göre insan dışında zeki varlıklar varmıdır? Dünyaya uğrayanı olmuşmudur?

Maymunun bilgisayarda oynadığı zeka testini ben beceremediğime göre maymun benden daha zeki, biz inananlarmış kendinizi kandırmayın isterseniz maymunsunuz

Sitelerde Paylaş
  • İleti 118
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sadece saman yolu galaksimiz bile 100 milyar yildiz barindiriyor. Ve bu yildizlardan günesimizden akil almaz büyüklükte yildizlarda var. Sadece günesimiz bile 9 tane gezegeni cekim gücüne takarak yörüngelerine oturtturmustur,

Daha büyük yildizlarin daha fazla ve ya daha büyük gezegenleride peslerine takdiklarini var sayarsak ve büyük gezegenlerin birden fazla uydusu oldugunu var sayarsak ve sadece 100 milyar yildiz barindiran bir galaksiden uzayda 300 milyar tane varsa. Ve daha büyük galaksilerin daha fazla yildiz icerdiginide var sayarsak..

Uzayda bizden baska bir canli gezegen olma itimali trilyarlarda bir bile desek yukardaki rakamlarla onu bile gectik. O nedenle tahminim uzayda bol bol canlili gezegen var.

Ama buraya dünyaya gelmisler mi bilinmez.. Eger gelebilecek kadar akilli ve zeki yaratiklarsa , kendini cok muthis bir sekilde saklamak onlarin basit bir marifeti olsa gerek.

tarihinde nail tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bersann senin gibi bir teist arkadasimiza hic yakistiramadim bu cumleyi!!!

Kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi öğrendik ama kardeşce yaşamayı öğrenemedik...

Neden diye soracaksan soruna soru ile hemen cevap vereyim.

Kuslar gibi ucmayi ogrenecegimizi kuranin hangi suresinde konu etmis birak ayetti ??

Baliklar gibi yuzmeyide yunustanmi ogrendik diyeceksin ??

Can alici soru bu iste kardes gibi yasamayi ogreten veya yazan bir ayet varmi ???

veya tam 57 ayetinde savas ve savasin diyen bir kurandanmi ogrendin kardesce yasamayi ?

Yurdumun halla belirli bolgelerinde domuz bagi ile gomulu insan cesetleri bulunuyor

sivas

maras

erzincan

tunceli

ve nice aydinlar ve nicelei

kardeslik boyle yasamaksa

yaziklar olsun buna kardeslik diyene !!!

Sitelerde Paylaş

meleklerin bir sorumlulukları var görevleri Allahın takdirine göre belirlenir.

Meleklerin görevleri var, yetki ve sorumlulukları yoktur. Allah'ın, belli görevler için ezelde yarattığı ve/veya programladığı manevi varlıklardır. Günümüzün robotları gibi... Melekleri, " Bilimin bu çağda keşfettiği robotları, Kuran, 1400 yıl önceden haber veriyor" diye lanse etseniz oldukça modern ve islamcı bir yorum getirmiş olurdunuz. Ne yazık ki bu da benim gibi çıkma bir dinsize nasip oldu..

benim kastettiğim ise şu,
dünyada sorumlu olarak yaratılan 2 çeşit ırk vardır birisi cinler diğeri insanlardır. bu iki ırk ta sadece Allaha kulluk için yaratılmıştır.

Varlılar alemi ikiye ayrılır: 1 Maddi varlıklar alemi; 2 manevi varlıklar alemi. Maddi varlıklar aleminden olan insan ile manevi varlıklar aleminden olan cinleri, aynı amaç için yaratıldılar diye, gerçek/maddi alemin canlı türlerinden olan insanı aynı kefeye koyup "ırk" olarak değerlendiriyorsunuz. İnsanın atası Adem olduğuna göre, Meleklerin atası kim?

bunun harici kainatta ve dünyamızda farklı boyutlarda yaşayan sayısı çeşitliliği çok çok fazla olan varlıklar var fakat bilinen yada şuan gözlemlenebilen bu varlıkların mükellef olmadıklarıdır. neden yaşarlar nasıl yaşarlar ne için yaşarlar bunu bilmiyorum. bilmiyorum derken yanlış anlaşılmasın edindiğim bilgilere göre fikir beyan ediyorum.

Kainatı boş verin. Referansınız kuran olduğuna göre, dünyadan başka yer bilmeyen kuranının ayetlerinden hareketle yer yüzündeki milyonlarca canlıdan kaç tanesinden haberdar olduğunu tespit edelim, sonra evrene açılım yapabiliriz. Yeryüzünde hayvan ve bitki olarak milyonlarca tür canlı var ama insan dışında hiç birisi tanrı tanımıyor. Tanrı tanıyan tek canlı insan ve farkı da gelişmiş beyne/akla sahip olması, ki bu bile tek başına tanrıyı insanın yarattığının delilidir.

Mükelleflik akıllı olmaya bağlı olduğuna göre, bilim, evrende, henüz değil akıllı, canlı varlıktan bile söz edemediğine göre, siz hangi bilgiye dayanarak böyle uçuk-kaçık iddialarda bulunabiliyorsunuz? Eğer manevi varlıklar söz konusu ise "ki"başka boyutlar" dediğinize göre öyle olmalı." istediğiniz kadar varlıktan söz edebilirsiniz, bunlarda sınır yok yok zaten, cirit atıyorlar evrende, hem maddisinde, hem manevisinde... Bunların yoğunluğundan ve ağırlığından dünya inim inim inliyor...

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmazmış. Malumatla bilgi aynı şey değilmiş; her malumat bilgi olabilirmiş ama her bilgi malumat olmazmış

Sitelerde Paylaş

forum kuralları gereği metafizik konuları yada bu konulara giren durumları açıklamaya izin yok fakat yinede forum yönetimimin töleransından dolayı birkaç ifade yapayım.

melekler ile robot benzetmeniz tamamen çarpık bir düşünce olmuş, ruhani varlıklar enerji çeşitleri olarak lanse edilir.

varlıklar olarak adlandırılan meleklerin Allah tarafından belirlenen görevleri icra etmelerine insanlar vakıf olamazlar sayılarının adedi bilinmez. sadece kaynaklar çerçevesinde görevlerine yaptıklarına vakıf olabiliriz bunlarda bilinenin çok az miktarıdır.

benim insan dışı varlıklardan mükellef olmayan canlılardan kastım, insanlar ve cinler gibi sorumlulukları olmayan fakat yaratılış olarak ne tür sorumlulukları olduğu hakkında bilgmizin olmadığı canlıların varlığının %100 olduğuna inanmamdaki birçok neden ve tespit var.

sorduğunuz son soru ise cinlerin atası diye belirttiğiniz durum net olmamakla beraber bu ilme sahip kişilerin açıklamalarıyla sınırlıdır, ne kadar doğrudur bilmiyorum ama cinlerin atasının cann isminde olduğu söylenir.

insanların atası Hz Adem cinlerin atası cann diye klasikleşmiş bir ifade vardır. cann hakkında detaylı ve net bilgi muhtemelen şuan dünyada yaşayan hiçbir insanda yoktur.

Sitelerde Paylaş

insanlar ve cinler gibi sorumlulukları olmayan fakat yaratılış olarak ne tür sorumlulukları olduğu hakkında bilgmizin olmadığı canlıların varlığının %100 olduğuna inanmamdaki birçok neden ve tespit var.

Bu neden ve tespitleri bizle paylaşır mısın?

Sitelerde Paylaş

dünyada maddi ve manevi bedenimizle bir bütün halde yaşarız, manevi beden (ruh) ile maddi bedenimiz bir bütünün parçaları gibidir birindeki eksiklik diğerini etki eder, içki içen bir insanın nasılki alkol beynini uyusturup etkisiz hale getiriyorsa beyin kontrolü kaybedince enerji bedende bundan dolayı fonksiyonunu kaybeder fakat bir kolumuzu kesince enerji bedeninde bir kolu kesilmez. bu açıklamadan sonra şuna geçeyim.

bu yerkürede yaşarken gerekli malzememiz olan et ve kemik olan bedenimiz dünya hayatının elbisesidir esas olan biz yani enerji olan varlığımız bu elbiseyi araç olarak kullanır. biz aslında et parçasını beyin vasıtasıyla kontrol edip yönlendiren enerjileriz.

bu kapsamdan sonra insan dediğimiz canlı kainattaki enerjilerle etkileşim içerisindedir. fakat vucut bir bütünü tamamlarsa bu etki gerçekleşir, kusurlu olan her türlü neden sonuçsuz kılar. bunun için çok sağlam bir beden ve ruh hali, çok sağlıklı bir yaşam ve hayat gerekli, vucuda zarar verici hertürlü neden bahsi geçen konuların oluşmasına izin vermez.

bu karma açıklamadan sonra,

ruh dediğimiz varlığımız dünyada yarı aktif modda iken aktif olarak varlığını sürdürür birçoğumuz bu aktif hayatın pasif olarak geçtiğini düşünürüz bilinç altına depolanır, bazı istisnai durumlarda hayatın belli süreçlerinde karşımıza küçük surpizlerle çıkarabilir örneğin dejavu gibi, ruh bedenimiz dünyada boyut olarak bizim nefes aldıp verdiğimiz dünyada fakat farklı bir yapıda yol alır nasıl ki biz karaya ayak basıp yürüyorsak oda farklı dalgaya sahip boyutta ilerler, bu dünyadan bağımsız değildir dünyanın aynadan yansıması örnek verilebilir. bazı insanlar gelişmiş beden ve ruh bütünlüğü ile bu olgulara direk vakıf olabilirler, bir çok kişide bahsi geçen supriz durumları hayatında anlık olarak yaşayabilirler.

işte bu gibi enerji bedenimizin karşımıza çıkardığı suprizlerle ben bu kainatta başka canlıların yaşadığına %100 emin olduğumu belirttim.

Sitelerde Paylaş

bazı insanlar gelişmiş beden ve ruh bütünlüğü ile bu olgulara direk vakıf olabilirler, bir çok kişide bahsi geçen supriz durumları hayatında anlık olarak yaşayabilirler.

işte bu gibi enerji bedenimizin karşımıza çıkardığı suprizlerle ben bu kainatta başka canlıların yaşadığına %100 emin olduğumu belirttim.

1-Dejavudan farklı ne gibi sürprizler yaşadın da başka canlılara bu kadar çok inandırdı seni?

2-Sen de gelişmiş beden ve ruh bütünlüğü var mı?Bu biraz kibirlilik değil mi berşan?

3-Mesela uyurken bir anda düştüğümüzü hissederiz bazen,bu da enerji bedenimizin bir sürprizi midir?

Sitelerde Paylaş

1-Dejavudan farklı ne gibi sürprizler yaşadın da başka canlılara bu kadar çok inandırdı seni?

2-Sen de gelişmiş beden ve ruh bütünlüğü var mı?Bu biraz kibirlilik değil mi berşan?

3-Mesela uyurken bir anda düştüğümüzü hissederiz bazen,bu da enerji bedenimizin bir sürprizi midir?

1- son zamanlar tamamen bitsede astral seyehati yaşadım, test ettim, onayladım, inanamadım, doktora gittim vs, sonra eğitimini aldım bu hastalık değil bunu öğrendim vs

2- son zamanlarda bu beden uyumsuzluğu bir bütünü oluşturmuyor bende önceden çok sağlam ve dinç olan beden ve ruh halim şu sıralar tamamen çökmüş vaziyette ve sağlıksız bir hayat sürüyorum. bu kibir değildir açıklamadır.

3- uyurken düşmeler, enerjinin birden bedene girmesi olarak tanımlanır, bu enerjin boyutundan bedene ani giriş yapınca bu durum gerçekleşir astral seyehatte ise sıkça olan bir durumdur, yatakta kendi bedenini görüp öldüğünü sananların yaşadığı klasik durumdur. ruh korkuyu hissettiği an direk bedene döner. ister bilincin açık olsun ister bilincin kapalı olsun.

ruh rüya halinde bir olaydan bir görüntüden etkilendiği an sen farkına varmıyor olabilirsin ama ruh direk bedene döner. buda düşme hissini andıran durumları hissetmemize neden olur.

Sitelerde Paylaş

1- son zamanlar tamamen bitsede astral seyehati yaşadım, test ettim, onayladım, inanamadım, doktora gittim vs, sonra eğitimini aldım bu hastalık değil bunu öğrendim vs

2- son zamanlarda bu beden uyumsuzluğu bir bütünü oluşturmuyor bende önceden çok sağlam ve dinç olan beden ve ruh halim şu sıralar tamamen çökmüş vaziyette ve sağlıksız bir hayat sürüyorum. bu kibir değildir açıklamadır.

3- uyurken düşmeler, enerjinin birden bedene girmesi olarak tanımlanır, bu enerjin boyutundan bedene ani giriş yapınca bu durum gerçekleşir astral seyehatte ise sıkça olan bir durumdur, yatakta kendi bedenini görüp öldüğünü sananların yaşadığı klasik durumdur. ruh korkuyu hissettiği an direk bedene döner. ister bilincin açık olsun ister bilincin kapalı olsun.

ruh rüya halinde bir olaydan bir görüntüden etkilendiği an sen farkına varmıyor olabilirsin ama ruh direk bedene döner. buda düşme hissini andıran durumları hissetmemize neden olur.

1-Bu bilimsel olarak kanıtlanmış değil.Bence uzaylılar tarafından kaçırıldığını söyleyen insanlar kadar gerçek.Çünkü kanıt yok.Varsa göster lütfen ben de seyahate çıkmak isterim.

2-Tamam.

3-O düşüş refleksinin atalarımızın ağaç dallarında uyuduğu dönemden kalma bir refleks olduğu yönünde duyumlar aldım.Sanırım daha bilimsel bir fikir.Sonuçta ruh hakkında bilgimiz yok,ruh da olmayabilir,büyük ihtimalle bildiğimiz anlamda ruh yok.

Sitelerde Paylaş

1-Bu bilimsel olarak kanıtlanmış değil.Bence uzaylılar tarafından kaçırıldığını söyleyen insanlar kadar gerçek.Çünkü kanıt yok.Varsa göster lütfen ben de seyahate çıkmak isterim.

2-Tamam.

3-O düşüş refleksinin atalarımızın ağaç dallarında uyuduğu dönemden kalma bir refleks olduğu yönünde duyumlar aldım.Sanırım daha bilimsel bir fikir.Sonuçta ruh hakkında bilgimiz yok,ruh da olmayabilir,büyük ihtimalle bildiğimiz anlamda ruh yok.

1- yorumunuzun bu yönde olmasını yadırgayamam dediğim gibi kanıt dediğiniz elle tutulur baktığınız bu gözlerle görülür birşey değil, böyle bir kanıtı sunacak kişinin çok büyük emek verip çok çalışma yapması gerekecek, öyleki sadece kanıt olarak sana yada başkasına bir küçük veri sunabilmesi sadece kendinin çalışmalarıyla bile sınırlı değil, konuya hakim değilseniz %1 tesadüfi dejavu tarzı karşınıza çıkan bir olayla anlayabilmeniz gerekecek aksi halde somut veri sunacak insan şuan varmıdır bilmiyorum var sa bile isimleri gizlidir bunlar şifacı olarak bilinirler sadece Allah rızası için yaşar ve onun rızası için eylemlerde bulunur ve insanalrdan herhangi bir beklenti ummadan Allahın rızası için çalışmalar yaparlar. hal böyle iken kanıt sunmanın zorluğunu belki anlarsınız.

3- bu düşme hissine sen ağaçtan düşen atalarımızdan kalma olarak belirtirsin ben ise yatakta kendi bedenimi görüp öldüğümü sanınca canlı canlı yaşayınca uyanıp bir ohh çekince ağaçtan düşme değil de ruhun gerçekten bedenden ayrı bir dünyada çoğu zaman bizlerin bilinçsiz olduğumuz bir hayatı yaşadığını karşılaştığı durumlardaki verdiği ani tepki olarak kesin olarak ruha inanıyorum.

Sitelerde Paylaş

şifacı derken, sadece insanlara yardım amacı taşıyan kişiler olduğunu belirtmek istedim yoksa isimleri lakapları bile nedir bunlar muamma, ben sadece hitap açısından böyle lanse ettim banada böyle lanse edildi aklımda bu şekilde yer edindi.

Sitelerde Paylaş

1- yorumunuzun bu yönde olmasını yadırgayamam dediğim gibi kanıt dediğiniz elle tutulur baktığınız bu gözlerle görülür birşey değil, böyle bir kanıtı sunacak kişinin çok büyük emek verip çok çalışma yapması gerekecek, öyleki sadece kanıt olarak sana yada başkasına bir küçük veri sunabilmesi sadece kendinin çalışmalarıyla bile sınırlı değil, konuya hakim değilseniz %1 tesadüfi dejavu tarzı karşınıza çıkan bir olayla anlayabilmeniz gerekecek aksi halde somut veri sunacak insan şuan varmıdır bilmiyorum var sa bile isimleri gizlidir bunlar şifacı olarak bilinirler sadece Allah rızası için yaşar ve onun rızası için eylemlerde bulunur ve insanalrdan herhangi bir beklenti ummadan Allahın rızası için çalışmalar yaparlar. hal böyle iken kanıt sunmanın zorluğunu belki anlarsınız.

3- bu düşme hissine sen ağaçtan düşen atalarımızdan kalma olarak belirtirsin ben ise yatakta kendi bedenimi görüp öldüğümü sanınca canlı canlı yaşayınca uyanıp bir ohh çekince ağaçtan düşme değil de ruhun gerçekten bedenden ayrı bir dünyada çoğu zaman bizlerin bilinçsiz olduğumuz bir hayatı yaşadığını karşılaştığı durumlardaki verdiği ani tepki olarak kesin olarak ruha inanıyorum.

1-Peki benzer şekilde bir insan Allah'tan vahiy aldığını söylese ve size Kur'an'a benzer ayetler okusa ne dersin?Mnatıklı delilim yok der adam sana.Bu adama inanır mısın?Veya bir adam uzaylıların istanbulda yaşadığını fakat görünmez olduğunu söylese ne dersin bu kişiye?Bu kişiler haklıdır diyebilir misin?

3-Yine kişisel söylemler.Carl Sagan'ın ''Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı'' adlı kitabını okursanız dediklerimi daha iyi anlarsınız.

Sitelerde Paylaş

Yaşadığın şeyler genelde uyurken veya uyku ile uyanıklık arası haldeyken oluyor.Bunlar zihinsel şeyler.Hayal,sanrı,rüya vb.Bunlar birçok insanda oluyor.Bende de oluyor bazen.Hastalık değil gayet normal.Bunlara şifacılardan veya hocalardan cevap aramamalısın.

Sitelerde Paylaş

1-Peki benzer şekilde bir insan Allah'tan vahiy aldığını söylese ve size Kur'an'a benzer ayetler okusa ne dersin?Mnatıklı delilim yok der adam sana.Bu adama inanır mısın?Veya bir adam uzaylıların istanbulda yaşadığını fakat görünmez olduğunu söylese ne dersin bu kişiye?Bu kişiler haklıdır diyebilir misin?

3-Yine kişisel söylemler.Carl Sagan'ın ''Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı'' adlı kitabını okursanız dediklerimi daha iyi anlarsınız.

1- Allahtan vahiy aldığını söyleyen insana inanmam mümkün değil Allahtan ilham aldım bana yol gösteriyor Allahın yardımcı varlıkları derse bir insan bunun durumuna ne yorum yaparım nede yalanlarım çünkü bu ilham verici durumlar kişi ile Allah arasındadır, şuana kadar böyle bir şey yaşayan insanla hiç tanışmadım yani birgün karşılaşırsam nasıl bu duruma açıklama getiririm bilmiyorum.

3- ben burada bunları ispat etme çabasında değilim nasılki sen atalarımızın ağaçta uyuyor fikrini söylüyorsan bende kendi fikrimi söylüyorum.

Sitelerde Paylaş

Yaşadığın şeyler genelde uyurken veya uyku ile uyanıklık arası haldeyken oluyor.Bunlar zihinsel şeyler.Hayal,sanrı,rüya vb.Bunlar birçok insanda oluyor.Bende de oluyor bazen.Hastalık değil gayet normal.Bunlara şifacılardan veya hocalardan cevap aramamalısın.

şifacılar, hocalarda medet aradığımı söylemedim, hoca dediğin yani şifa veren insanın bu dünyada bir beklentisinin olmaması gerekir Allah rızası için eylemlerini yapmalıdır, bu devirde böyle insanlar sence kaç tanedir, hayatta kalmak için zar zor geçimini sağlayan bir ülke de sadece kendini insanların faydasına adamış maddi hiçbir beklenti taşımadan bu yolda hayatını sürdüren insan sayısı sence kaç tanedir, tw lerde çıkan şarlatanlarla bahsi geçen insanları kafandan çıkarmanı tavsiye ederim.

İslami ticaret haline getirenlerle gerçek müslümanların eylemlerini bir tutma. şuna da emin ol bu ülkede ve bu dünyada sadece Hakkı yaşatmak için hayatını sürdüren insanlarda yok değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...