Jump to content

İnsan Dışı Zeki Varlıklar

Recommended Posts

birşeye inanmak için bir sebep olmalı kabaklama inanıyorum demek inanmak değildir, gözlem analiz çalışma sonucunda bir rapor oluşur, bu rapora göre de karar verilir, aksi halde hiçkimse sebepsiz bir şekilde inanmaz.

Bu güne kadar "kabaklama" diye bir kelime veya deyim duymamıştım. Biraz araştırınca Gaziantep yöresinin bir yemek çeşidi olduğunu öğrendim sayenizde. Öğrenmenin yaşı ve zamanı yokmuş, teşekkürler... Kastınızın kabaklama mı, kabalama mı olduğunu bilemem ama her iki halde de İslami literatüre uymayan ve Müslüman'a yakışmayan bir terim. "İnanmak iman etmek demek değildir" deseydiniz meramınızı da, sözünü ettiğim uyumu da anlatmış ve sağlamış olurdunuz.

Kişi, her tür hayali kurabilir ve bir gerçekmiş gibi de inanabilir veya geçmişten gelen ve gerçekmiş gibi kabul gören hazır yalanlara hayallere ve fantazilere inanabilir. Bunların, gerçeklik anlamında hiç bir değeri yoktur.

Gözlem ve analiz yapıp rapor yazabilmeniz için elinizde somut nesneler ve veriler olması gerekir. Beş duyu organının duyumsamadığı ve dolayısıyla beynin algılamadığı sözde varlıklar konusunda nasıl gözlem ve analizler yapacak ve raporlar yazacaksınız? Çok merak ediyorum, bir örenkle bu merakımı giderirseniz sevinirim.

"Bir şeye inanmak için bir sebep olmalı" diyorsunuz. Ölüm korkusu tek sebep olarak yeterli değil mi?.. Bu korkudur insana Allah'ı, Allah'a da cehennem işkencehanesini ve cennet sefahathanesini yarattıran...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 118
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

benim burada anlattığım kısa şeyler hayatımda uzunca yıllar yer edinmiş birikimlerdir, sorun ise şudur ki elle tutur gözle görülür bir kanıt kişiye sunmak benim açımdan çok zor, yaşanan olayda karşıma çıkan kişinin siz olması lazım bende o durumda sizin söylediğiniz bir cümleyi yada yaptığınız bir eylemi size iletip bakınız işte şu saatte şunu yapıyordunuz ve şunları söylüyordunuz gibi bir bilgi sunayım, bu kulağa çok uçuk geliyor, hayatımda şuana kadar suprizler benim karşıma çıktığından dolayı kendi sıradan hayatımın aslında sıradan olmadığını sonrasında her insanın sıradan insan olmadığını anladım. şuan ise bütün insanların çok özel ve ihtişamlı varlık olduklarına inanıyorum.

sizlerin kabul etmediği astral seyehat örneğinden bir kesit sunayım, benim sonradan kazanılmış bir alışkanlığım oldu bu tamamen korku hissinden dolayı oluştu sonraları yendim bunu ama başlangıcı şöyleydi, astral seyehat yada enerji bedenin vucuttan ayrıldığını bilinçli bir şekilde görünce yataktaki yatan kişinin ben olması bende depresyona yol açtı uzunca bir süre etkisi üzerimden gitmedi, sonraları kendimi görünce ruhun direk bedene girmesiyle ani bir uyanış kontrolünün deneme yanılma yöntemiyle geliştirmeye çalıştığım çok değişik bir hal aldı.

sonraları yatarken örtüyü tamamen kafama geçirip uyumaya böylelikle kendimi odada bir nebze görmeyerek astral seyehatin varlığını kontrol edilişini öğrendim.

fakat bu örtünme hissi bendede uzun süre kaldı, şuan bile kafamı tamamen olmasada gözlerimi kapatıyorum direk temas olmasın diye, ürkütücü olan ise algılanan mekanın ve izlenilen nesnelerin yaydığı enerji dalgası, gerçek mekanmı yoksa gerçeğin yansımasımı bunu ifade etmek çok zor.

sonraları tw de yayınlanan programların seyrinini izleyip uyanınca internetten takip ederek, evimdeki misafirlerin yan odadaki konuşmalarını dinleyerek uyanınca sorduğumda aynı cevabı alma gibi birçok test yaptım. ayrıca bunları çevremde kimseyle paylaşmadan yaşadım bir nevi bahsi geçtiğinde kafayı yemişsin diye kısa ve öz cümleler duyarım endişesi beni çekimser bıraktı ayrıca kanıtlansa bile kişiye hiçbir katkısı olmayan sıradan durumlardı.

bu konuya hakim olmak insana hiçbir artı özellik getirmeyeceği için sadece var olduğunu söylemekle yetinmek istiyorum.

Sitelerde Paylaş

Sana burada ne söylersem söyleyeyim sen rüyalarında gördüğün şeylere farklı anlamlar vermeye inanacaksın.Madem öyle mutlusun karabasanlara,gulyabanilere,seyahatlere,ruhlara inanmaya devam et.

sed, benim anlattıklarımı yaşasaydın, karabasan denen şeyin uydurma olduğunu anlardın.

Sitelerde Paylaş

sed, sen ruh yada manevi beden enerji vs denen olguya inanmıyormusun ?

Hiçbir izahı yapılamayan bir şeye inanmamı nasıl beklersin?

İnsanların söylediklerinme bakıp da bir şeye inanacaksam cadılara,meryem ana hayaletlerine ve uzaylılara da inanmam gerekir.

Sitelerde Paylaş

Hiçbir izahı yapılamayan bir şeye inanmamı nasıl beklersin?

İnsanların söylediklerinme bakıp da bir şeye inanacaksam cadılara,meryem ana hayaletlerine ve uzaylılara da inanmam gerekir.

ruha inanmıyor musun? bütün idealizm bunun üzerine kurulmuştur. eğer inanmıyorsan materyalist taraftasın demektir. o halde bütün dinini at çöpe.

Sitelerde Paylaş

ruha inanmıyor musun? bütün idealizm bunun üzerine kurulmuştur. eğer inanmıyorsan materyalist taraftasın demektir. o halde bütün dinini at çöpe.

Alakası yok.Yunan felsefesindeki ruh'a dair hiçbir kanıt yok.Berşan ve islam alemi genelde o ruh tanımına inanıyor.

Sitelerde Paylaş

Alakası yok.Yunan felsefesindeki ruh'a dair hiçbir kanıt yok.Berşan ve islam alemi genelde o ruh tanımına inanıyor.

islamda ki ruha bakalım o zaman. bedenden bağımsız olarak var olan, ölünce ahirete göçecek olan ruha mı inanıyorsun?

Sitelerde Paylaş

bizi biz yapan öznel varlığımızın hangi parçası ahirete gidecek? herhalde bizden bir 'şey' öte dünyaya gidecek. o şey nedir?

Bedenlerimizle tekrar dirilebileceğimize dair bazı işaretler var.Sadece beynimizde ''bilgi''ler de gidebilir,tam bir şey söyleyemem.Herhalde bizi yoktan yaratan bir varlık için bu bir sorun oluşturmaz.

Sitelerde Paylaş

Bedenlerimizle tekrar dirilebileceğimize dair bazı işaretler var.Sadece beynimizde ''bilgi''ler de gidebilir,tam bir şey söyleyemem.Herhalde bizi yoktan yaratan bir varlık için bu bir sorun oluşturmaz.

tekrar diriltileceğimize göre öte dünya maddi ve cismani bir ortam ve ya mekan olmalı. böyle mi düşünüyorsun. elle tutulur, gözle görülür bir yer. 3 boyutlu bir uzay mı bu yer. zaman boyutu var mıdır?

yoktan yaratmak, sanıyorum var etmek demektir. var olan birşeyse maddi olur ancak. yoksa var olan bir şeyin maddi olamayacağını mı iddia ediyorsun. kabul ediyorum dünyevi insanın algılayamadığı bir şeye yok diyemeyiz tabii ki ama algılayamadığımız bir şeyi bir takım varsayımlar üzerine var da kabul edemeyiz. yokluğun zıttı sence varlık mıdır; yoksa başka bir hal ve durumda söz konusu olabilir mi? anlamaya çalışalım.

Sitelerde Paylaş

tekrar diriltileceğimize göre öte dünya maddi ve cismani bir ortam ve ya mekan olmalı. böyle mi düşünüyorsun. elle tutulur, gözle görülür bir yer. 3 boyutlu bir uzay mı bu yer. zaman boyutu var mıdır?

yoktan yaratmak, sanıyorum var etmek demektir. var olan birşeyse maddi olur ancak. yoksa var olan bir şeyin maddi olamayacağını mı iddia ediyorsun. kabul ediyorum dünyevi insanın algılayamadığı bir şeye yok diyemeyiz tabii ki ama algılayamadığımız bir şeyi bir takım varsayımlar üzerine var da kabul edemeyiz. yokluğun zıttı sence varlık mıdır; yoksa başka bir hal ve durumda söz konusu olabilir mi? anlamaya çalışalım.

Bu dünya gibi olacağını düşünmüyorum zaten ayetler de cennetle falan ilgili şeylerin misal,benzetme olduğunu söylüyor.

Ne düşündüğümüz,neler yaptığımız şu anda kaydoluyor zaten.Nasıl dirileceğimizi veya dirileceğimiz yerin nasıl bir yer olduğunu bilmiyorum.Belki de 8 boyutlu bir mekanda dirileceğiz.Mümkündür.

Sitelerde Paylaş

Bu dünya gibi olacağını düşünmüyorum zaten ayetler de cennetle falan ilgili şeylerin misal,benzetme olduğunu söylüyor.

Ne düşündüğümüz,neler yaptığımız şu anda kaydoluyor zaten.Nasıl dirileceğimizi veya dirileceğimiz yerin nasıl bir yer olduğunu bilmiyorum.Belki de 8 boyutlu bir mekanda dirileceğiz.Mümkündür.

ben seni uyandırayımda benden çıksın. ölümden sonra hayat diye birşey yok. sen yine inan tabii. ölümsüzlük duygunu tatmin ediyorsa ne ala. şu insanoğlu varlığını sonsuz kılmanın peşinde. ama mütevazi ve kibirden uzak düşünürsek yok olacağımız gerçeğini kabul etmek gerekir. acı ama gerçek. ugly truth. emin ol bende isterdim sonsuz bir hayat. şu insan kendini kandırmaya ne kadar müsait. üstelik kendini kandırmasına bir sürü kılıflar bulmaktada pek yetkin.

gerçi sen bilmiyorum diyorsun. en azından kıvırmadan. bu da bir erdemdir.

Sitelerde Paylaş

ruh diyorum türkçe terim ile ifade edilen başka bir şekil varmı, enerji bedeni diyeyim yada manevi bedenimiz...

bende diyorum bu eleman neden herşeyi red ediyor, meğer altında bu yatıyormuş, miraç olayını red etmesi, vahiylerin çeşitlerini, Pyegamberin aldığı iletileri vs ispat ispat diye neden konustuğunu şimdi anladım.

söylesene be kardeşim ben ruha inanmıyorum diye, neden bizi yoruyorsun.

Sitelerde Paylaş

ruh diyorum türkçe terim ile ifade edilen başka bir şekil varmı, enerji bedeni diyeyim yada manevi bedenimiz...

bende diyorum bu eleman neden herşeyi red ediyor, meğer altında bu yatıyormuş, miraç olayını red etmesi, vahiylerin çeşitlerini, Pyegamberin aldığı iletileri vs ispat ispat diye neden konustuğunu şimdi anladım.

söylesene be kardeşim ben ruha inanmıyorum diye, neden bizi yoruyorsun.

Sen de inanma.Hiçir mantıklı delili yok.Çok gerçekçi rüyalar görüyorsun ve bunu astral seyahat olarak yorumluyorsun.İlginç.

Sitelerde Paylaş

Sen de inanma.Hiçir mantıklı delili yok.Çok gerçekçi rüyalar görüyorsun ve bunu astral seyahat olarak yorumluyorsun.İlginç.

sed, şuanki aklımdaki durumu örneklemem gerekirse, sanki sana kumdan kale yapmışım büyükçe bir kale özenle sağını solunu şekillendirip önüne koymuşum senden durum analizi beklerken sen gelip tekmeyi basıp komple yıkıp atmışsın izlenimi canlanıyor.

ben bir bardak çay içip biraz durum değerlendirmesi yapayım. bütün argümanları baştan şekillendirmem gerekecek.

sen tam benlik bir vaka sın teşhisin var sana uygun metodu araştıracağım.

tarihinde Bersann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sed, şuanki aklımdaki durumu örneklemem gerekirse, sanki sana kumdan kale yapmışım büyükçe bir kale özenle sağını solunu şekillendirip önüne koymuşum senden durum analizi beklerken sen gelip tekmeyi basıp komple yıkıp atmışsın izlenimi canlanıyor.

ben bir bardak çay içip biraz durum değerlendirmesi yapayım. bütün argümanları baştan şekillendirmem gerekecek.

sen tam benlik bir vaka sın teşhisin var sana uygun metodu araştıracağım.

Bana uygun metod derken?

Mesela bana astral seyahati mi öğreteceksin?

Sitelerde Paylaş

Bana uygun metod derken?

Mesela bana astral seyahati mi öğreteceksin?

yok onu öğrenmen zor, sana şuan bir basite indirgenmiş direk red etmeden yazı ile değil gerçekten içinden red etmeden mantığına uygun birkaç düşünce tasarlıyorum, seni az çok tanıdığım için en küçük ters gelen şeyde nasıl bir tablo sergilediğin aşikar.

o açıdan şuan düşünce aşamasındayım, birazda hayretler içindeyim yani aklımdaki sed tamamen bitti gitti, way be diyorum kendi kendime, biraz inanması kolay değil gibi, neyse sonra artık görüşürüz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...