Jump to content

Dersim Yalanı ve Gerçekler

Recommended Posts

gene başını konuya daldıran moderatör'üm emir kipyle açıkla demiş -hakkımız bu, söke söke alırız-

buyrun açıklayayım, ama öncesinde soluklanın hele bi, size kaçak çay'ımdan ikram edeyim,

efendim, bilirsiniz, insani haklar bunlar, anadilde eğitim, dili geçtim doğru dürüst eğitim, kültürün korunması hakkı, asmile edilmeme hakkı vb. insanı haklar,

hürriyet efendim hürriyet!

gelelim kendini bilmez kürt sosyolog sevgili bilmem ne, ama aslen kürtsün öylemi, kimsenin namus tutkusuyla coşup bir yeri yaktığı yok, nitekim kürtlerde insandır ve beş parmağın beşi de bir değildir, ama okul olmayan coğrafyamda silahlar sürekli konuşmasın, öncelikle bunu anla, yoksa bende biliyorum kombili doğal gazım olduğunda her gün duş alacağımı, öncelik alt yapıda.

ve panter, belgeselini falan çekmeye niyetim yok zira bir sürü var discovery channel'da. 256 insanın ölmesi sana göre katliam değilse, genel geçer bir durumsa, sahip olduğun paradigma yıkılmaz taşlardan dostum bir sey yapamam. kalbinde taştandır senin,

tabi canım bir şey mi, altı üstü 256 insan, katil bile olmamıştır sabiha gökçen.

biz erivan'ı da seviriz ankara'yı da, ama önce sen insanlığı seveceksin panter, türklüğünden ötürü değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Neden geneliniz bu? Propagandalarda en ön saflarda kadınlar ve siz arkasındasınız erkek krolar sizi, ama evde o kadının ağzına edersiniz, insanı söyletmeyin beş parmağın beşi bir değildir diyip yırtma gerzek..

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

felix benim demagoji yaptığım falan yok, biz sizden bir şey beklemiyoruz, neden acınacak duruma düşürelim ki kendimizi, -hakkımız bu, söke söke alacağız- anlayın artık!

80'den bugüne aldınız işte, cansa can, haksa hak, daha da alıcaksınız bu gidişle yetmedi mi artık ? Ne istiyorsunuz,

Ne zaman bitecek kininiz. Gel benim canımı da al, yeter ki bırakın artık şu edebiyatı illlah geldi artık gerçekten.

Cumhurbaşkanı, bakan, milletvekilleriniz oldunuz, devlet televizyon kanalı, vergi muafiyeti/indirimleri, teşvik, kaçak elektiriğe göz yumma ... daha ne bekliiyorsunuz, Türkiyenin dört bir yanından, dini veya etnik kimliği ne olursa olsun yüzlerce masum vatan evladı öldü, vampir olsa doyardı artık . Milyarlarca dolar kaynak boşa israf oldu. O paralarla ülke şaha kalkardı. Yediğimiz mermi Amerikan, attığımız mermi Amerikan kaybeden biz.

Kürtlere ayrımcılık yapıldıysa ezildiyse ki yapıldı inkar etmiyoruz, bu ülkede çok kişi ezildi, sürüldü, işkenceye maruz kaldı. Yaralar sarıldı devam edildi. Ayrıca ataların günahlarını/hatalarını taşımak zorundayımız veya ne kadar taşıyacağız.

Benim de ailemde kürt var, alevi var, zaza var. Bu coğrafyada saf ırk diye bir şey mi var.Geçmişte hatalar yapmış olabilir. Bugünden intikam alma çabası nedir, bitirin bu ilkel kan davasını artık ideolojik olarak da, en azından sesimi sen duyuyorsun, bir kişiye derdimi anlatsam kar sayıyorum.

Herkesin cebinde bir T.C cumhuriyeti yazan bir kimlik var, kanunlar önünde eşitiz, nedir farkımız bizimki daha mı parlak.

tarihinde Fellix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neden geneliniz bu? Propagandalarda en ön saflarda kadınların arkasındasınız erkek krolar sizi, ama evde o kadının ağzına edersiniz, insanı söyletmeyin beş parmağın beşi bir değildir diyip yırtma gerzek..

birileri sana ismail beşikçi'nin, abdullah öcalan'ın, aram Tigran'ın, mazlum'un cigerxun'un, kawa'nın vb. erkek olduğunu açıklamalı sevgili çok bilmiş, sözde kürt sosyolog,

söke söke( direnişle)

Sitelerde Paylaş

80'den bugüne aldınız işte, cansa can, haksa hak, daha da alıcaksınız bu gidişle yetmedi mi artık ? Ne istiyorsunuz,

Ne zaman bitecek kininiz. Gel benim canımı da al, yeter ki bırakın artık şu edebiyatı illlah geldi artık gerçekten.

Cumhurbaşkanı, bakan, milletvekilleriniz oldunuz, devlet televizyon kanalı, vergi muafiyeti/indirimleri, teşvik, kaçak elektiriğe göz yumma ... daha ne bekliiyorsunuz, Türkiyenin dört bir yanından, dini veya etnik kimliği ne olursa olsun yüzlerce masum vatan evladı öldü, vampir olsa doyardı artık . Milyarlarca dolar kaynak boşa israf oldu. O paralarla ülke şaha kalkardı. Yediğimiz mermi Amerikan, attığımız mermi Amerikan kaybeden biz.

Kürtlere ayrımcılık yapıldıysa ezildiyse ki yapıldı inkar etmiyoruz, bu ülkede çok kişi ezildi, sürüldü, işkenceye maruz kaldı. Yaralar sarıldı devam edildi. Ayrıca ataların günahlarını/hatalarını taşımak zorundayımız veya ne kadar taşıyacağız.

Benim de ailemde kürt var, alevi var, zaza var. Bu coğrafyada saf ırk diye bir şey mi var.Geçmişte hatalar yapmış olabilir. Bugünden intikam alma çabası nedir, bitirin bu ilkel kan davasını artık ideolojik olarak da, en azından sesimi sen duyuyorsun, bir kişiye derdimi anlatsam kar sayıyorum.

Herkesin cebinde bir T.C cumhuriyeti yazan bir kimlik var, kanunlar önünde eşitiz, nedir farkımız bizimki daha mı parlak.

sırrı süreyya'nın da dediği gibi ''her şey oldukta bu ülkede 'kürt' olamadık''

Sitelerde Paylaş

O 260 kişi köprü yıktı, karakol bastı, 30 askeri öldürdü. İsyancıydılar, silahlı çatışmaya girdiler ve öldürüldüler.

Değil 260, 1260 da olsa yine katliam olmaz. Eline silah alan, ölümü de göze almış demektir.

Uludere'de ise elinde silah olmayan, hiçbir saldırıya girişmemiş, kimseyi öldürmemiş, devlete isyan etmemiş

sadece kaçakçılık yapmış insanlar öldürüldü, sayıları 260'ın yarısından az olsa da.

Katliam, soykırım gibi kavramları böyle ucuz kullanmamayı öğrenmelisiniz.

Uludere katliamdır. 1937 Dersim katliam değildir.

Ama 1938 Dersim katliamdır.

3 masum insanı bile öldürmek katliamdır, ancak isterse sayısı 300 olsun, teröre,silahlı isyana kalkıştıysa ve çatışmaya

girip öldüyse ona katliam denmez, savaşta ölenlere denmediği gibi.

Sitelerde Paylaş

birileri sana ismail beşikçi'nin, abdullah öcalan'ın, aram Tigran'ın, mazlum'un cigerxun'un, kawa'nın vb. erkek olduğunu açıklamalı sevgili çok bilmiş, sözde kürt sosyolog,

söke söke( direnişle)

Hem kro hem ırkçı hem cinsiyetçi. PİSLİKSİN OLUM PİSLİK..Kızkardeşine nasıl davranıyorsun? Bak başkalarıyada sevgilin demiyorum , kız kardeşine..
Sitelerde Paylaş

söke söke( direnişle)

30.000 insanın failine katliamcı diyebilir misin?

Dürüst müsün bu kadar?

Sitelerde Paylaş

şahsen kürtlerin türklerle kardeş olduğuna inanalardanım, benim gözümde türk ne ise kürtte odur, hatta hiçbir fark göremem kürtler misafirperver, alçak gönüllü, temiz insanlardır. heryerde kötü insanlar vardır, kürtleri kullananlar onları kötü gibi gösterselerde türk halkı bu oyuna gelmez.

ben kürtleri heryerde desteklerim ama kürtlerin direniş adı altında pkk ya destek vermelerini pkk ya destek veren siyasi partileri desteklemelerini bunları destekleyenleri savunmuyorum. ülkeyi bölmek için kurulan plana kürtleri kullanarak devam edilen sisteme umarım kimse düşmez. dağdaki çakallara imralıdaki katile onları savunanlara değil destek vermek selam vermek bile bu ülkeye ihanettir. edirnedeki türk hangi haklara sahip ise karstaki kürtünde aynı haklara sahip olması temennisini her türk evladı gibi bende istiyorum.

bizleri birbirimize düşürmeye çalışan güçlerin oyununa gelmemek dileğiyle...türk kürt kardeştir diyorum.

Sitelerde Paylaş

şahsen kürtlerin türklerle kardeş olduğuna inanalardanım, benim gözümde türk ne ise kürtte odur, hatta hiçbir fark göremem kürtler misafirperver, alçak gönüllü, temiz insanlardır. heryerde kötü insanlar vardır, kürtleri kullananlar onları kötü gibi gösterselerde türk halkı bu oyuna gelmez.

ben kürtleri heryerde desteklerim ama kürtlerin direniş adı altında pkk ya destek vermelerini pkk ya destek veren siyasi partileri desteklemelerini bunları destekleyenleri savunmuyorum. ülkeyi bölmek için kurulan plana kürtleri kullanarak devam edilen sisteme umarım kimse düşmez. dağdaki çakallara imralıdaki katile onları savunanlara değil destek vermek selam vermek bile bu ülkeye ihanettir. edirnedeki türk hangi haklara sahip ise karstaki kürtünde aynı haklara sahip olması temennisini her türk evladı gibi bende istiyorum.

bizleri birbirimize düşürmeye çalışan güçlerin oyununa gelmemek dileğiyle...türk kürt kardeştir diyorum.

Biz ne diyoruz acaba?

Sitelerde Paylaş

bakın, beni olabildiğince çirkin gösterdiniz, yanınıza kar kalsın önemli değil,

bu forumu görmek beni çok umutlandırmıştı, bu tartışmalara girmeden önce, her daim felsefem insan olmuştur benim, ama ahmet kaya'nın da dediği gibi ''kürt realitesi''. bunu görün, ne olur görün,

kız kardeşlerimi tanısaydın keşke de benden nasıl bahsettiklerini bilseydin,

Sitelerde Paylaş

bu forumu görmek beni çok umutlandırmıştı, bu tartışmalara girmeden önce, her daim felsefem insan olmuştur benim, ama ahmet kaya'nın da dediği gibi ''kürt realitesi''. bunu görün, ne olur görün,

Kızkardeşlerinin seni nasıl görüp görmemeleri değil, sen nasıl görüyorsun? Malum propagandalardada kadınlarınız sizin yanınızda en önde ama evde ağzına edildiği muhakkak ve bunu bu çarpıklığı analiz edecek kafa yapısı yok zavallılarda..
Sitelerde Paylaş

Mazluma vurma. Sana karşı çıkılmasının sebebi kürt olman veya bizim türk olmamız değildir.

Yukarıdaki sorularımı cevaplar mısın?

Eğer hümanistsen ve tarafsızsan duyalım.

Sitelerde Paylaş

Kızkardeşlerinin seni nasıl görüp görmemeleri değil, sen nasıl görüyorsun? Malum propagandalardada kadınlarınız sizin yanınızda en önde ama evde ağzına edildiği muhakkak ve bunu bu çarpıklığı analiz edecek kafa yapısı yok zavallılarda..

zavallılar dediklerin için üzülüyor musun, kendini fazla yüksekte görüyorsun,var olan sistemin neresindesin çok merak ediyorum!

rica ediyorum kürt sosyolog, herkes konuşsun sen sus!

Sitelerde Paylaş

zavallılar dediklerin için üzülüyor musun, kendini fazla yüksekte görüyorsun,var olan sistemin neresindesin çok merak ediyorum!

rica ediyorum kürt sosyolog, herkes konuşsun sen sus!

Üzüldüğüm için dahada sevmiyorum ya Kürtlerin yaşam şeklini, bir kız vardı sadece bir iş yerinde 12 yıl çalışmıştı (bende çalıştım aynı yerde) belki hala orda çalışıyor. O kızın çalışmasınada alevi patronumuz babasının ayağına gidip izin alıp kızına göz kulak olacağım yeterki çalışsın diyerek o kızın iş hayatı olmuştu böylece. Adam kızına güvenmiyor çünkü kendisinden biliyor işi pislik ve o kız sadece ev ve o iş güzergahını tepiyor yıllardır, busunuz işte..

Ve asıl acı olan ne biliyor musun? O kız Kürttü ve benim alevi olmamı yadırgıyordu ama ben yinede öğrenilmiş çaresizlik olduğunu biliyor ona karşı kötü düşünmüyordum..

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...