Jump to content

Adnancıların rezil olduğu an !

Recommended Posts

• İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hahaha adam sallamış, o sazanda biliyorum diye atlamış.

bu sallamasyonların çeşitli versiyonlarıda türetilebilir.

mesela kurandan bir ayet getiriyorsun. ama sanki o ayet incildenmiş gibi gösteriyorsun.

müslümanlar güya incilden zannettikleri ayetin akıl dışılığına hak vermekte hiçte aşağı kalmıyorlar. ancak ayetin kurandan olduğunu yüzlerine vurunca şapa oturuyorlar :lol:

Sitelerde Paylaş

hahaha adam sallamış, o sazanda biliyorum diye atlamış.

bu sallamasyonların çeşitli versiyonlarıda türetilebilir.

mesela kurandan bir ayet getiriyorsun. ama sanki o ayet incildenmiş gibi gösteriyorsun.

müslümanlar güya incilden zannettikleri ayetin akıl dışılığına hak vermekte hiçte aşağı kalmıyorlar. ancak ayetin kurandan olduğunu yüzlerine vurunca şapa oturuyorlar :lol:

neye inandığını bilmeyen, müslüman ülkede doğduğu için müslüman olan insanlarda %99 işe yarayacak bir taktik. takdir ettim :)

o değil adnancının teki orda adnan oktar sayesinde türkiyedeki ateist oranı azaldı dede siz böyle düşünüyormusunuz ben şahsen bu kadar ahmak olunmaz diyorum :)

lol , adnan oktar yüzünden ateistler artmış olabilir asıl.

tarihinde Milamber tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cİhat Gündoğdu'nun tartışma adabı şudur: Karşında konuşan insanı kesinlikle dinleme ve sürekli konuşarak baskın çık. Yanlış olduğun zaman bile demogoji yaparak kendini haklı çıkarmaya çalış. 2009'daki Habertürk Sansürsüz programını izleyin ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz. Bu adamların 2009'dan bugüne söylediği ve iddia ettiği şeylerin hiç değişmediğini de göreceksiniz.

01:11'den itibaren izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=5EH2Y13NkzY

Sitelerde Paylaş

evrimci profesörün şu yorumu ateistlere ilham olması dileğiyle.Aktarıyorum.

1.41. dakikadan itibaren,

İslam ham ve boş bir geleneğe sahip değil.

İslamın ortaçağ avrupasını etkisi adlı eserde,

İslam kültürünün islam medeniyetinin nasıl bir kırılma yarattığını gösterir avrupa üzerinde.

Çeviri faaaliyeti falan değil bu, Bütün bir dönemi dönüştürüyor aslında, zihniyeti dönüştürüyor. Bu çok önemli.

Ben hep derdim, Bu kadar bir bilimsel geleneğe sahip bir müslümanlık nasıl olurda, evrim karşıtlığı batağına saplanır.Anladımki müslümanlıkta böyle bir gelenek yok.

Umarım ateistler bu profesörden birşeyler öğrenir.

ve müslümanlarda çok iyi bildikleri bu gerçeği birdaha düşünürler.

burda şu soruyu sormak gerekiyor.; Müslümanlar aynı tempoda gitselerdi, bu gün müslüman ülkeler mi, müslüman olmayan ülkeler mi daha geri kalırdı?

Müslüman ülkeler bugün geri kalmışsa , sebebi islam mı, insan mı?

Ve ateistler imama kızıp camiyi yaktığınızdan haberdarmısınız.

Ben kendi adıma bu evrimci profesöre teşekkür ediyorum.Umulurki ateistler onu örnek alırlar.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

evrimci profesörün şu yorumu ateistlere ilham olması dileğiyle.Aktarıyorum.

Bu kadar bir bilimsel geleneğe sahip bir müslümanlık nasıl olurda, evrim karşıtlığı batağına saplanır.Anladımki müslümanlıkta böyle bir gelenek yok.

Cümlenin devamını görmezlikten gelme. Bilimsellik tanımı içinde evrimi olmazsa olmaz sayan bir adamın ettiği laflar bunlar.

Tek yaptığı biraz müslümanların gururunu okşayarak dikkatlerini çekmeye çalışmak.

Aslı sorunun farkında çünki, sizler ''sen en yücesin, sen tanrının seçilmiş insanısın, cennete gideceksin, çok değerlisin'' türünden okşamalar yapan vaazlara alışkın olduğunuz için ''maymundan geldin geberince de gübre olacaksın'' söylemi zorunuza gitti hep.

Adam müslümanalrın dev eogsuna seslenmeye çalışıyor sadece.

Sen üstüne alınma yani, sen gene gerizekalı, bilim düşmanı,cahil bir müslümansın diğerleri gibi.

İslam da bilime aykırı bir din, akla, mantığa aykırı ilkel bir din.

Hemen gururun okşanmasın yani, gerçeklerden kopma.

Müslümanlar aynı tempoda gitselerdi, bu gün müslüman ülkeler mi, müslüman olmayan ülkeler mi daha geri kalırdı?

Aynı tempoyla gitselerdi bugün tamamen yokolmuşlardı, tempoyu biraz değiştirdiler de dünya üzerinde yaşamalarına izin verildi.

Sitelerde Paylaş

Cümlenin devamını görmezlikten gelme. Bilimsellik tanımı içinde evrimi olmazsa olmaz sayan bir adamın ettiği laflar bunlar.

Tek yaptığı biraz müslümanların gururunu okşayarak dikkatlerini çekmeye çalışmak.

Aslı sorunun farkında çünki, sizler ''sen en yücesin, sen tanrının seçilmiş insanısın, cennete gideceksin, çok değerlisin'' türünden okşamalar yapan vaazlara alışkın olduğunuz için ''maymundan geldin geberince de gübre olacaksın'' söylemi zorunuza gitti hep.

Adam müslümanalrın dev eogsuna seslenmeye çalışıyor sadece.

Sen üstüne alınma yani, sen gene gerizekalı, bilim düşmanı,cahil bir müslümansın diğerleri gibi.

İslam da bilime aykırı bir din, akla, mantığa aykırı ilkel bir din.

Hemen gururun okşanmasın yani, gerçeklerden kopma.

Aynı tempoyla gitselerdi bugün tamamen yokolmuşlardı, tempoyu biraz değiştirdiler de dünya üzerinde yaşamalarına izin verildi.

Ateist profesör Allah vardır demeyecek tabiki.

Ama en azından tarihsel bir veriyi cesaretle ortaya koyabiliyor.Müslümanlar bilimsel çalışmalar yapıyorlardı.Sonra bu birden kesildi.Bir ateistten beklentimiz sadece bunu hasır altı etmeye çalışmamaları olabilir.Bu adam ne amacı olduğu önemli değil bir gerçeği dile getirdi.Yani burada hep ateistlerce örtbas edilmeye çalışılan bir gerçeği.Ve saygı kazandı.Umulurki sizde saygı kazanır ve layıkıyla ateist olursunuz.

Sitelerde Paylaş

Ergi hoca aynı zamanda ateisttir. Eski tartışmalarına da bakılabilir, ademin 30 metrelik boyu ile ilgili çok sıkıştırmıştır karşı tarafı.

Sadece evrimci hoca demeyin, ateisttirde aynı zamanda.

bana ise bu , evrimci profesörden bahsediyorum.İlahıyatçı felseheci.hocadan değil. İsmini bilmiyorum.Soyadı özsoy.

kendisi saygımı kazanmış durumdadır.Aynı saygınlığı kazanmalarını ateistlerden bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

O hoca da ateist. Ergi Deniz Özsoy.

Evet Ergi Deniz Özsoydan bahsediyorum.

Kendisi ateist biri olarak.Tarihsel bir veriyi çarpıtmadan akatarmıştır.

İslamın avrupa ortacağını derinden etkileyecek bilimsel bilgiye sahip olduğunu, islam geleneğinde bilime önem verildiğini, İslam medeniyetinin bugün ortaya snulmaya çalışan şeklindeki gibi değil, sağlam bir medeniyete sahip olduğunu ifade etmiştir.

Fakat bu cesaretinden dolayı saygımı kazanmıştır.Ateist kavramını kafamda yeniden şekillendirmiştir. Buradaki , ben atesitim diyen pek çok kişinin aslında çapulcu olduğunu anlamamda etkin olmuştur.Temennim ,buradaki ateistlerinde gerçekten ateist olmalarıdır.Bu herkezin ve dünyanın iyiyliği için gerekli, aynı zamanda ateistlerin saygınlık kazanmalarında etkendir.

Sitelerde Paylaş

Evet Ergi Deniz Özsoydan bahsediyorum.

Kendisi ateist biri olarak.Tarihsel bir veriyi çarpıtmadan akatarmıştır.

İslamın avrupa ortacağını derinden etkileyecek bilimsel bilgiye sahip olduğunu, islam geleneğinde bilime önem verildiğini, İslam medeniyetinin bugün ortaya snulmaya çalışan şeklindeki gibi değil, sağlam bir medeniyete sahip olduğunu ifade etmiştir.

Fakat bu cesaretinden dolayı saygımı kazanmıştır.Ateist kavramını kafamda yeniden şekillendirmiştir. Buradaki , ben atesitim diyen pek çok kişinin aslında çapulcu olduğunu anlamamda etkin olmuştur.Temennim ,buradaki ateistlerinde gerçekten ateist olmalarıdır.Bu herkezin ve dünyanın iyiyliği için gerekli, aynı zamanda ateistlerin saygınlık kazanmalarında etkendir.

Hacı bey başlık açtı, içinde de bundan çokça bahsediyor nerelerdesin sen?

Müslümanlar neden ahlaksız değiller...

Orada yazıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...