Jump to content

islamda, kizlar icin seks yasi ve ayse

Recommended Posts

sen insanı geriyorsun adams farkındamısın, insan senle 2 satır konuşamıyor, cevap yerine felsefe yapıyorsun bu cevap değildir.

sorulan soruya sorularla yanıt vermekte cevap değildir. bazen entel dantel yazıyorsun sumamdaki tek neden sana olan saygımdandır. fakat cevap verince de başlıyorsun içindekileri dökmeye.

yakışmıyor bu tutum ve davranışlar.

Peki özür dilerim kusura bakma saygına saygı ile cevap veriyorum. Kabul et

Sokratesi bilirmisin ? (yine soru sordum galiba)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 321
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peki özür dilerim kusura bakma saygına saygı ile cevap veriyorum. Kabul et

Sokratesi bilirmisin ? (yine soru sordum galiba)

az birazcık bilirim. konu benim hayatımda önemli bir yere sahip olmadığı için de fazla araştırma ve öğrenme ihtiyacı duymadım.

( herzamanki halin )

Sitelerde Paylaş

az birazcık bilirim. konu benim hayatımda önemli bir yere sahip olmadığı için de fazla araştırma ve öğrenme ihtiyacı duymadım.

( herzamanki halin )

Huylu huyundan ne zaman vazgeçermiş. Ne yapalım peki teşekkür ederim saygına hayranım

Sitelerde Paylaş

Videoyu izledim, kaynak belirtmeden yüzde yüz doğru mantığıyla hesap kitap yapıyor amcam. Peki doğru kabul ettik ve sorduk, Ayşe ile ablası arasında 10 yaş var. ablası hicret 73 te 100 yaşında ölmüş. Hicrette yaşı 27 ablasının. Ayşe 17. islamın tebliğinden 13 yıl sonra hicret. İslamın ilk senesi yaşı 6 . Babası ayşeyi islamdan önce nişanlamış. Hoppa ayşe bu durumda doğru söylüyor. 6 yaşında putperest biriyle nişanlanmış(niyeyse hadis muhammed diyor). sübyancılık aynen ortada. ebu bekir çok sevgili kızını 13 yıl evermemiş mi?Kuranda sübyan huri vaadi görüyoruz ama niyeyse sübyanları evlendirmeye yasak göremiyok.

Vay be, Kaynak?Hoca hesap kitap yazıyorda hangi hadis hiç yok ortada. Ayşenin kaç yaşında doğduğunu öldüğünü bilmeyenler ablasınınkini biliyor. ;)

Du bir kaynakta ben sunayım. Mehmet Azimli, Dicle üniversitesi İlahiyat

http://www.mehmetazimli.com/bildiriler/c2.pdf

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

Hiç kimsede yanlış hesapladın demiyor. Hicrette 17 yaşında ise ayşe,13 çıkarsak ilk islamın tebliğinde 4 yaşında oluyor. Yani en son yaş 4 . Belkide bu hesaba göre 2-3 yaşında bilem vermiş olabilir ayşeyi ebu bekir. Sübyancılık pek revaçta ve hiç bir hesap kitap kurtarmıyor durumu. İslamdan sonra tek yasak var müşriklere verme yasağı, sübyancılık tam gaz devam. :huh:

Sevgi saygımla.

Sitelerde Paylaş

Videoyu izledim, kaynak belirtmeden yüzde yüz doğru mantığıyla hesap kitap yapıyor amcam. Peki doğru kabul ettik ve sorduk, Ayşe ile ablası arasında 10 yaş var. ablası hicret 73 te 100 yaşında ölmüş. Hicrette yaşı 27 ablasının. Ayşe 17. islamın tebliğinden 13 yıl sonra hicret. İslamın ilk senesi yaşı 6 . Babası ayşeyi islamdan önce nişanlamış. Hoppa ayşe bu durumda doğru söylüyor. 6 yaşında putperest biriyle nişanlanmış(niyeyse hadis muhammed diyor). sübyancılık aynen ortada. ebu bekir çok sevgili kızını 13 yıl evermemiş mi?Kuranda sübyan huri vaadi görüyoruz ama niyeyse sübyanları evlendirmeye yasak göremiyok.

Vay be, Kaynak?Hoca hesap kitap yazıyorda hangi hadis hiç yok ortada. Ayşenin kaç yaşında doğduğunu öldüğünü bilmeyenler ablasınınkini biliyor. ;)

Du bir kaynakta ben sunayım. Mehmet Azimli, Dicle üniversitesi İlahiyat

http://www.mehmetazi...ldiriler/c2.pdf

Sevgi saygımla...

öncelikle tşk ler.

verdiğin pdf de son paragrafta resmen kendi ayağına sıkıyor yazar.

diyor ki bireyler ve toplumlar bir tarih dilimine ve kültürel geleneğe aittir.

oysa islamda temel iddia nedir. kuran son kitap olarak bütün çağlara gönderilen evrensel bir kitaptır.

bütün çağlar ve evrensellik vs. bir tarih dilimi ve kültürel gelenek

vay anam vay..

Sitelerde Paylaş

sizler 9 yaşında diye sallamasyonlarla sağa sola yazıalr yazıyorsunuz bu videoyu koymamdaki neden bundan dolayıdır, kesinliği bilinmeyen her sözü alıp gerçek gibi lanse etmeniz yanlış, Hz Aişenin 9 yaşında olmadığının az buçuk kafası çalışan insanın anlaması gerekir.

Sitelerde Paylaş

sizler 9 yaşında diye sallamasyonlarla sağa sola yazıalr yazıyorsunuz bu videoyu koymamdaki neden bundan dolayıdır, kesinliği bilinmeyen her sözü alıp gerçek gibi lanse etmeniz yanlış, Hz Aişenin 9 yaşında olmadığının az buçuk kafası çalışan insanın anlaması gerekir.

islam tarihi ana bilim dalı yrd. doçenti vs bersann

tövbe tövbe estafirullah.

http://www.mehmetazimli.com/bildiriler/c2.pdf

Sitelerde Paylaş

+ 1 Kardeşim bu ateistler o kadar sarhoş olmuşlar ki...

Basit bir şeyi bile kıyas etmekten acizler.....

Adetli kadınla ilişkiyi yasaklayan Kur'an..

Ergen olmamış birisiyle evlenmeye izin verir mi hiç?

Demek bunların islamiyet hakkında söyledikleri hezeyandan başka bir şey değil...

Sitelerde Paylaş

Nasıl namaz kılacağını anlatan hadisler kadar sahih bu hadis de.Hatta daha sahih,bizzat Aişeden ağzından.Her kandilde tvde okunan hadislerle aynı kitaptalar üstelik.

Sen işine geleni kabul etmiyorsun nedense?

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

+ 1 Kardeşim bu ateistler o kadar sarhoş olmuşlar ki...

Basit bir şeyi bile kıyas etmekten acizler.....

Adetli kadınla ilişkiyi yasaklayan Kur'an..

Ergen olmamış birisiyle evlenmeye izin verir mi hiç?

Demek bunların islamiyet hakkında söyledikleri hezeyandan başka bir şey değil...

onu bunu bırak.

adam şimdi prof. olmuş. islam tarihi profu. google da mehmet azimli diye arat.

sen bu adamdan daha iyi bildiğini mi iddia ediyorsun?

ulan sıkışınca yapmadığınız gavurluk yok. irezil herifler.

Sitelerde Paylaş

Nasıl namaz kılacağını anlatan hadisler kadar sahih bu hadis de.Hatta daha sahih,bizzat Aişeden ağzından.Her kandilde tvde okunan hadislerle aynı kitaptalar üstelik.

Sen işine geleni kabul etmiyorsun nedense?

sed, senin islam tarihi yorumlarını görünce, aklıma gelen 2. hayali tablo şu; kahvede okey oynayıp türkiyeyi kurtaran dünya ekonomisine ve stratejisine yön veren ehil insanların okey taşını çekerken yaptıkları yorumlar ve kahvehanenin manzarası gözümün önüne geliyor. hepsi profosor hepsi uzman ve konuların hakimi, birde birbirlerini destekleyip + fikirlerle bilgilerine bilgi katmaları beni öldürüyor.

Sitelerde Paylaş

sed, senin islam tarihi yorumlarını görünce, aklıma gelen 2. hayali tablo şu; kahvede okey oynayıp türkiyeyi kurtaran dünya ekonomisine ve stratejisine yön veren ehil insanların okey taşını çekerken yaptıkları yorumlar ve kahvehanenin manzarası gözümün önüne geliyor. hepsi profosor hepsi uzman ve konuların hakimi, birde birbirlerini destekleyip + fikirlerle bilgilerine bilgi katmaları beni öldürüyor.

Ben bilmem.2 hadis de buhari de 2si de sahih.Birine bakıp namaz kılıyorsun.Öbürünü ise yanlış olarak yaftalıyorsun.Buhariye nasıl güveneceksin o halde?

Sitelerde Paylaş

Ben bilmem.2 hadis de buhari de 2si de sahih.Birine bakıp namaz kılıyorsun.Öbürünü ise yanlış olarak yaftalıyorsun.Buhariye nasıl güveneceksin o halde?

sed, buhariyi boşverde sana güvenirsem varya direk evrimci olur çıkarım, yani senin fikirlerini benimseyip müslüman nasıl kalınır onu inan bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

sed, buhariyi boşverde sana güvenirsem varya direk evrimci olur çıkarım, yani senin fikirlerini benimseyip müslüman nasıl kalınır onu inan bilmiyorum.

B-Mantıklı şeyler söylüyorsun fakat bunu kabul edersem değişirim.

S-Tamam işte ne güzel.Daha iyi bir insan olursun belki ha?

B-Olmaz,insanlar ne der?Milyonlardan farklı mı olayım?

S-Muhammed peygamber de milyonların dininii reddetmedi mi.Aklını ve Allah'ı dinleyip yaptı bunu.

B-LA LA LA LA SENİ DİNLEMİYORUM LA LA LA

Sitelerde Paylaş

adam müslüman ama islam litaretürünün en muteber kitaplarından birine, hatta birincisine ''boşver yaa'' diyor. hem de müslüman olduğunu iddia ediyor, müslümanım diye geçiniyor. sorsan müslüman mısın diye, mangalda kül bırakmıyor. bu da yeni bir cins müslim.

Sitelerde Paylaş

1- değişim kaçınılmaz insanlar her zaman değişim içindedirler gerek maddi sen kabul etmesen de gerek manevi...

2-daha iyi insan değişimle olunmaz bir insan özünde ne ise odur. içinde namussuzluk olan bir insan temiz görünse de aslında namuzsuzdur.

3-insanlar ne der diye hareket edersen kaybedersin, desinler için yaşama...

4-Hz. Muhammed bir Peygamberdir, Allahın takdiri doğrultusunda onun ilettikleri ölçüsünde gerekeni alıp aktarmıştır, kendini İslamı anlamak konusunda örnek olarak onun algıladığı gibi algılamayı benimsersen kaybedersin çünkü Peygamberlik vasfına niteliklerine hiçbir insan vakıf değildir sadece Allah ile Peygamber arasındadır.

5- tavan arasına bir kaç konuda örnek ayet vermiştin bende sana o ayetlerle ilgili bir hatırlatma yapmıştım. oysaki çok çabuk unutmuşsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...