Jump to content

Uluslararası İngilizce Sınavları

Recommended Posts

Şu sınavları araştırıyordum da bana yurt dışında ya da yurt içinde ingilizce konuşulan her işte çalışma vizesi verecek bir belge almam lazım. Hangisi gerekir sizce?

Edit: IELTS deniyor ama.. O sınav da ayrıca oturum izni alabilmek için de kullanılabiliyormuş. Ülkelerini alsınlar başlarına çalsınlar da IELTS iyidir heralde.

Bir de TOEFL var. Onun da geçerliliği iki seneymiş. O da sadece üniversitelere girmek için kullanılıyormuş. Üniversitelerini de alsınlar başlarına çalsınlar... Bana iş lazım..

tarihinde Cinci-Hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://www.britishcouncil.org/tr/turkey-learning-exams-ielts-yok-equivalence-chart-of-english-exams.xls

2013'teki YDS ve IELTS ve TOEFL sınavlarının denklikleri..

Bunu da öğrendim.. Çalışmak için daha çok IELTS gerekiyor. TOEFL daha çok üniversiteye giriş sınavı gibi. İki sene geçerliliği var. Ama Türkiye'de 10 sene de geçer heralde..

Sitelerde Paylaş

Şu sınavları araştırıyordum da bana yurt dışında ya da yurt içinde ingilizce konuşulan her işte çalışma vizesi verecek bir belge almam lazım. Hangisi gerekir sizce?

Hiçbiri.

O sınavlar ve kurslar genellikle okullara girmek içindir.

Hem her işe tek bir sertifikayı vize gibi kullanarak giremezsin.

farkl mesleklerin farklı ingilizceleri vardır; havacılık ingilizcezi, hukuk ingilizcesi, basın ingilizcesi gibi hepsinin ayrı ayrı sertfika programları vardır. Yani ingilizcede ''one size fits all'' tarzı bir sertifika bulamazsın.

Hem işyerleri personel alırken kendi sınavlarını kendileri yaparlar, sertifikan olsa dahi işe girerken bu sınavlara girersin. O sertifikalar sadece senin ''bu seviyede kurs almıştır'' olduğunu gösterir, okurstan bişey öğrenip öğrenmediğini göstermez. Yani teoride ne kadar ingilizce sahibi olduğunu gösterir. Ancak işverenler işe alırken senin pratikte ne kadar inglizce kullanabildiğine bakarlar, ve kendi sınavlarını yaparlar. Bu sertifikalar inanılmaz da pahalıdır ayrıca.

Sitelerde Paylaş

Hiçbiri.

O sınavlar ve kurslar genellikle okullara girmek içindir.

Hem her işe tek bir sertifikayı vize gibi kullanarak giremezsin.

farkl mesleklerin farklı ingilizceleri vardır; havacılık ingilizcezi, hukuk ingilizcesi, basın ingilizcesi gibi hepsinin ayrı ayrı sertfika programları vardır. Yani ingilizcede ''one size fits all'' tarzı bir sertifika bulamazsın.

Hem işyerleri personel alırken kendi sınavlarını kendileri yaparlar, sertifikan olsa dahi işe girerken bu sınavlara girersin. O sertifikalar sadece senin ''bu seviyede kurs almıştır'' olduğunu gösterir, okurstan bişey öğrenip öğrenmediğini göstermez. Yani teoride ne kadar ingilizce sahibi olduğunu gösterir. Ancak işverenler işe alırken senin pratikte ne kadar inglizce kullanabildiğine bakarlar, ve kendi sınavlarını yaparlar. Bu sertifikalar inanılmaz da pahalıdır ayrıca.

Yani ben bir işe gireceğim. İngilizce bilme şartı arıyorlar (başka bir dil bilmeye gerek yok.) 5 senelik tecrübe istiyorlar ama aylık da 9000 dolar para veriyorlar. Bunlar sınav mı yapacak yani bana?

Bence çok saçma..

Sitelerde Paylaş

Yani ben bir işe gireceğim. İngilizce bilme şartı arıyorlar (başka bir dil bilmeye gerek yok.) 5 senelik tecrübe istiyorlar ama aylık da 9000 dolar para veriyorlar. Bunlar sınav mı yapacak yani bana?

Bence çok saçma..

Aylık 9000 dolar veren adamlar seni işe alırken sadece ingilizce sınavı yapmaz.Herşeyini sınarlar. Dişlerine de bakarlar, tuvaletteki performansına da.

Okadar para veren biyer seni alıp önce bir dağ başına bırakır elinde tekbir bıçakla, orda hayatta kalıp kendi başına geri dönebilmeni bekler, ölürsen iş yok.

Sonra seni nasanın astronotlarını tabi tuttuğu testlere sokarlar, geçemezsen yine iş yok.

Sonra arenaya atarlar 4 aslana karşı tek mızrakla hayatta kalmanı beklerler.

Abarttım mı? Sen 9000 dolar derken abarttın.

Ama saçma değil, özellikle büyük şirketler kendi sınavlarını yaparlar.Dene ve öğren istersen, istediğin işe başvur onlar seni sınav için çağıracaktır.

Sitelerde Paylaş

Bence çok saçma..

İş nedir?

9000 dolar para veren bir işte büyük ihtimalle Oxford, Cambridge, UCLA, MIT mezunlarını çalıştırırlar. Onlara da İngilizce sınavı yapmazlar.

Sitelerde Paylaş

Abarttım mı? Sen 9000 dolar derken abarttın.

Ama saçma değil, özellikle büyük şirketler kendi sınavlarını yaparlar.Dene ve öğren istersen, istediğin işe başvur onlar seni sınav için çağıracaktır.

Şimdi linkini bulamadım da adamlar 5 sene tecrübe istiyorlar. İnşaat mühendislik diplomasını istiyorlar. Sadece ingilizce istiyorlar. Ve iş de Hollanda'daydı. Oradaki yaşam standartlarının da çok üstünde ama gerçek olduğundan emin olabilirsin. Artık hastane mi yapıyorlar. Dağ mı inşa ediyorlar orasını bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

İş nedir?

9000 dolar para veren bir işte büyük ihtimalle Oxford, Cambridge, UCLA, MIT mezunlarını çalıştırırlar. Onlara da İngilizce sınavı yapmazlar.

İş inşaat işi.. Hollanda da. Zaten girmeyi düşünmüyorum şu an 5 sene tecrübem yok ama biraz bu konuda bilgileneyim dedim..

Sitelerde Paylaş

Sinavdan ziyade ingilizce gerektiren bir kursu bitirdigini yada ingilizce bilmeni gerektiren baska bir iste 1 yil calistigini gosterirsen tamamdir. Benim kiz arkadasim 5 sene once toefl, ielst falan isteyen universiteye hic sertifikasiz girdi , cunku daha once 1 yil ingilizce gerektiren baska bir kursu bitirmisti.

ayrica bu maas avrupada cok yuksek . kaliteli bir yasam surersin girebilirsen ise.

Sitelerde Paylaş

Sinavdan ziyade ingilizce gerektiren bir kursu bitirdigini yada ingilizce bilmeni gerektiren baska bir iste 1 yil calistigini gosterirsen tamamdir. Benim kiz arkadasim 5 sene once toefl, ielst falan isteyen universiteye hic sertifikasiz girdi , cunku daha once 1 yil ingilizce gerektiren baska bir kursu bitirmisti.

ayrica bu maas avrupada cok yuksek . kaliteli bir yasam surersin girebilirsen ise.

Bu para o kadar yüksek değil. Bir tane arkadaşım 3000 dolara Rusya'da çalışıyor. 1 sene tecrübesi var. Hiç dil bilgisi de yok. Sadece Türkçe biliyor. Türk işyerinde çalışıyor.

Avukatlar doktorlar ayda en az 30 40 bin lira kazanıyorlar.. Kimileri 50 60 lı yaşlarda hastane kuruyorlar.

Burda 7000 lira alan mühendisler var. Biraz daha yönetici kademelerindekiler 10-15 bini zorluyorlardır.. Yani bu para çok da yüksek değil. Fırsatları değerlendirmek lazım işte..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...