Jump to content

BENİM DÜNYAM

Recommended Posts

Merhaba açmış olduğum CENAZE adlı başlıkta bir kaç görüşümü belirttim.Teşekkür ederim sizde düşündüklerinizi yazdınız.Ayrıca bir başlık açıp eleştirilerinize veya tafsiyelerinize ve empati yapabilenlerinize yapmaya çalışanlara cevap vermemin nedeni önceki başlıkta cevap verseydim belki okunmaz görülmez diye düşünmem.Öncelikle 17 yaşındayım.17 yaşında ateist oldum onlarca konuda çok eksiğim mesela EVRİM.17 yaşında ateist oldum ve 17 YIL BOYUNCA KANDIRILDIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM.bu zoruma gidiyor dincilere dindarlara yaratılışçılara karşı büyük bir nefretim var oluştu.önceden izlediğm o dini proramları gördüğümde lanet ediyorum deliriyorum.Din kültürü hocamdan eski yeni hepsinden tiksiniyorum.Cenazeye gitmememin nedeni çok saçma buluyor olmam.ordaki insanların dua edişleri çok dayanılmaz geliyor bana.KENDİ ÖLEN KARDEŞİMİN DAHİ MEZARINA GİTMİYORUM.Sabahattin ali nin KÜRK MANTOLU MADONNA kitabını okuduysanız orada Raif efendi öldüğünde onun anılarını yazdığı kitabı okuyan adam eve döndüğünde onun öldüğünü anlıyor ama onun cesedini görmek istemiyor çünkü O ARTIK MANASIZLAŞAN BOŞ BİR BEDEN belki benimkide bu yüzden.

MANASIZLAŞAN BİR BEDEN :Kardeşimin mezarına gidip ağlamak nedensiz saçma boş anlamsız.

HEPİMİZ GENİN BENCİLLİĞİ YÜZÜNDEN VARIZ.

Lütfen benide anlayın

Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Herşeyden evvel önyargıları bir kenara bırakıp düşünmeyi bilgelik edinmeni tebrik ediyorum.. Birçok şahıs yapılmakta olan din baskıları ve dayatmaları sonucunda Muhammed'in yazılarında geçen tanrı kavramını dahi bilmeksizin inanmakta ve hatta bununla da kalmayıp kendini adama (Tapınma) altında saçma bir girişimde bulunmaktadır. Dinler tarihi varolduğundan beri sürekli değiştirilmekte günümüz bilimine ve yaşantısına uydurulmaya çalışılmakta hatta Muhammed döneminde ayetler açıkça değiştirilmektedir. Muhammed'in verdiği emirlerin birbirini tutmaması bir gün helal bilip izin verdiği şeyi, bir başka gün haram kılması çevrede dedikodu konusu olmuştur. Birtakım kişiler açıkça söyle konuşmaya başlamışlardır "Muhammed bugün emrettiğini yarın yasaklayarak ashabıyla alay ediyor." Bunu söylerlerken Muhammed’i “iftiracı” olarak tanımlamışlardır. Muhammed, o dönemde henüz güçlü durumda olmadığı ve bu nedenle bu gibi kişilere karşı şiddet yoluna başvuramayacağını bildiği için, buyrukların Tanrı tarafından konup, ge­rektiğinde Tanrı tarafından kaldırıldığına dair Kur’an’a ayetler koymuş­tur. Bunlardan biri şöyledir:

“Biz bir ayetin yerine başka bir ayeti getirdiğimiz zaman ki Allah, neyi indireceğini çok iyi bilir ‘Sen ancak bir iftiracısın’ dediler...”(Nahl Suresi, ayet 101).

Söylemeye gerek yoktur ki, böyle bir ayet, hani sanki Tanrı yanlış hüküm indirirmiş de, bir başka hükümle bu yanlışlığı giderirmiş” gibi bir tanıma sokmak bakımından daha da olumsuz bir sonuç yaratmaktadır.

Muhammed, giderek güçlendikten sonra, yumuşak tutumunu değiştirmiş ve kendisi hakkında “bugün emrettiğini yarın yasaklayarak ashabıyla alay ediyor” şeklinde konuşanların hakkından gelmesini bilmiştir.

Kaynak olarak; http://turan-dursun.blogspot.com/2011/12/kurandaki-celiskiler-islamn-daha-ilk.html

tarihinde Din ve Çelişki tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mezarlıklar ölenler için değil, aksine geride kalanları içindir.

Kendi iç hesaplaşmamızı hem geleneklere hem de tabulara suç atarak bastırırız.

Senin meselen Kardeşinin mezarına gitmek istememen değil, aksine senin meselen o mezara gitme isteğin.

Gitmek istiyorsan git, sıkma kendini. Kardeşinin mezarına gimek seni teist yapmaz.

Sitelerde Paylaş

Bazen ilkeler ediniriz onlar bizi yönlendirir bazen duygular, kimisi o durumu görmek istemez , öğretilmiş görevlere ''Hayır arkadaş ben kendimi orada görmek istemiyorum'' diyebilmeli insan, yoksa tüm hayatımız ''Etraf ne der ?'' kıvamında ''etraf''ın öğrettiği gibi sürer gider.

''Etrafa'' da yeni şeyler öğretilmeli bazen.

Sitelerde Paylaş

İnsan 17 yaşında böyle bir konuda isabet edemez...Çünkü akıl değil hissiyat konuşuyor...

Ama sana ateizm hoş gelmiş olabilir..

Lakin ateizm boş bir aldanmacadır...

Zira ateizm de her şey anlamsızdır....

tarihinde ARAŞTIRMACI tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eni özene bezene yaratan kim? Sen!

Ne yapacağımı da yazmışın önceden.

Demek günah işleten de sensin bana:

Öyleyse nedir o cennet cehennem?

Ömer HAYYAM

Hayyam naneyi yemiş te siz onu mu yemek istiyorsunuz.......Aklınız nerede düşünme kabiliyetinize ne olmuş?

Sitelerde Paylaş

İnsan 17 yaşında böyle bir konuda isabet edemez...Çünkü akıl değil hissiyat konuşuyor...

İşinize gelmedi mi bak nasılda 17 yaşı çocuk olarak görebiliyorsunuz. Yeri geldimi kazık kadar adamlar dinen küçücük kızı yatağa atmakta ahlaksızlık bulmazsınız ama, nede olsa orda akıl önemli değil, çocuğun iki bacak arası iş görüyor orda. Psikoloji ve beden gelişimini es geçer, kör edersiniz insanlığınızı sapık dinin tertemiz olduğunu sanan sapıkları..
Sitelerde Paylaş

Merhaba açmış olduğum CENAZE adlı başlıkta bir kaç görüşümü belirttim.Teşekkür ederim sizde düşündüklerinizi yazdınız.Ayrıca bir başlık açıp eleştirilerinize veya tafsiyelerinize ve empati yapabilenlerinize yapmaya çalışanlara cevap vermemin nedeni önceki başlıkta cevap verseydim belki okunmaz görülmez diye düşünmem.Öncelikle 17 yaşındayım.17 yaşında ateist oldum onlarca konuda çok eksiğim mesela EVRİM.17 yaşında ateist oldum ve 17 YIL BOYUNCA KANDIRILDIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM.bu zoruma gidiyor dincilere dindarlara yaratılışçılara karşı büyük bir nefretim var oluştu.önceden izlediğm o dini proramları gördüğümde lanet ediyorum deliriyorum.Din kültürü hocamdan eski yeni hepsinden tiksiniyorum.Cenazeye gitmememin nedeni çok saçma buluyor olmam.ordaki insanların dua edişleri çok dayanılmaz geliyor bana.KENDİ ÖLEN KARDEŞİMİN DAHİ MEZARINA GİTMİYORUM.Sabahattin ali nin KÜRK MANTOLU MADONNA kitabını okuduysanız orada Raif efendi öldüğünde onun anılarını yazdığı kitabı okuyan adam eve döndüğünde onun öldüğünü anlıyor ama onun cesedini görmek istemiyor çünkü O ARTIK MANASIZLAŞAN BOŞ BİR BEDEN belki benimkide bu yüzden.

MANASIZLAŞAN BİR BEDEN :Kardeşimin mezarına gidip ağlamak nedensiz saçma boş anlamsız.

HEPİMİZ GENİN BENCİLLİĞİ YÜZÜNDEN VARIZ.

Lütfen benide anlayın

Ben de senin gibi lise öğrencisiyim. Seni anlıyorum. Ama o başlıkta "Ateist kimliğine ters düştüğü için" gitmediğini yazmıştın. Şimdi söyle, gitmemenin sebebi etraftaki itibarın mı yoksa gereksiz bulman mı?

Şiir hoşmuş. Ama yaş konusuna katılmıyorum. Aklı senin yazılarında bolca görüyoruz....

Sitelerde Paylaş

17 yaş çok erken bir yaş. Benim 18'imde kafama dank etti. Tabi toparlanmak da biraz zaman aldı. 20 21 yaşında normal insan oldum diyebilirim.

Din tümör gibidir. Kesip atmazsan seni öldürür. Ağaçların etrafına yapışmış mantarlar gibidir. Asırlık ağaçları yok eder..

40 50 yaşlarında bırakanlar hala o dinin etkisinde kalıyorlar. Eski hallerinden tek farkları namaz kılmayıp oruç tutmamaları. Ama şimdi sen kendine çok farklı bir hayat seçebilirsin.

İnsanlardan kopma gene de.. Saçma da olsa insanların cenazesine git. Hatta cenaze namazına bile git. İnsanlar binlerce lira verip 10.000 lerce kilometre yol geliyorlar sırf bunun için. Normal insanlar için bu önemli bir ritüeldir.

tarihinde Cinci-Hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

16-17 yaşları insanın dünyaya bakışının gelişmeye başladığı yaşlardır. Dolayısıyla sorgulama ve şüphede o yaşlarda başlar. Bu yüzden o yaşlarda dinin gerçek yüzünü farketmek şaşırılacak bir şey değildir. Bende 16 yaşında sorgulamaya başlayıp 17 yaşında kendime "ateist" demeye başlamıştım.

17 yaşında olanlar için akıl değil hissiyat konuşur diyen abdulsaid,

senin dinin o yaşta öleni yargılayıp cehenneme atmıyor mu? her şeyi işine geldiği kıvırmaya devam kaptın 72 huriyi

Sitelerde Paylaş

Ben de senin gibi lise öğrencisiyim. Seni anlıyorum. Ama o başlıkta "Ateist kimliğine ters düştüğü için" gitmediğini yazmıştın. Şimdi söyle, gitmemenin sebebi etraftaki itibarın mı yoksa gereksiz bulman mı?

Öncelikle etrafta itibarım olduğu falan yok .Çevremdeki tek ateist biyoloji hocam ve benim.Gitmememin sebebi gereksiz saçma aptalca bulmamdır.Yıllarca din din din din din allah allah cin cin diye kandırılmışım öyle ortamlarda bulunmak benim gerçekten canımı acıtıyor. .Ayrıca Brain damage benim yazdığım görüşlerime ŞEKİCİ ATEİST SENİ diye hitap etmeniz beni çok üzdü.

Sitelerde Paylaş

evlat git karı kıza takıl, hatun peşinde koş. sonra bu din meselelerinin içine girersin, yakinen ilgilenirsin, zamanın olacaktır elbette.

şimdi bu hatun işlerinden elini eteğini çekme, kendinden ödünleme yapıp kafayı kitaplara gömme. hayatın biricik gayesi karı kızdır. bunu iyi belle, bu felsefeden şaşma. bir abin olarak tavsiye ediyorum. ha şimdi diyeceksin ulan sen ne arıyorsun burada diye. benim vaziyetler biraz farklı. yakındır benimde ortamlara akmam. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...