Jump to content

Sulh'a Davet

Recommended Posts

Selam

Sn forum Yöneticileri ve Sn Üyeleri

Forum yöneticileri Sn arkadaşlarımızın da izni ile, bu başlık altında forum genelinde birbiri ile fikri anlaşamayan ve birbirlerine karşı incitici ifadeler zikreden arkadaşlarımızı, barışa ve uzlaşıya davet etmek istiyorum.

Bir süredir itina ile takip etmiş olduğum Sn Berşan bey ile Sn Xseddx beyin aynı dine mensup oldukları halde, fikri noktada anlaşamayıp, bazen incitici ifadeler kullandıklarına şahit olmaktayım.

Sn Berşan bey ile Sn Xseddx beyin, aynı dine mensup olup farklı düşünce sistemleri üzerinden tekamül sürecini yaşatmalarının temelinde samimiyetlerinin yattığını düşünmekteyim.

Her iki Sn arkadaşımızın, dini daha iyi anlama ve yaşama noktasında çaba sarf ettiklerini görmekte, fikren ortaya çıkan uyumsuzluğun, aslında kültür ve karaktere özgü takva anlayışından kaynaklandığını, bu farklılığın İslam inancına özgü bir zenginlik olduğunu, Sn Muhammed peygamberin, bu farklılıkları "Rahmet" olarak nitelendirdiğini her iki güzide arkadaşımıza hatırlatmak istiyorum.

Bu bağlamda "Mübarek" olarak isimlendirdiğimiz "Regaip" gecesinde, Sn iki arkadaşımızın birbirlerine olan haklarını helal etmelerini ve bu helallikten sonra tüm farklı düşüncelerine rağmen ortak bir sevgi ve saygı ruhu oluşturmalarını, Sn Allah'tan niyaz Sn arkadaşlarımızdan istirham ediyorum.

Geceniz mübarek ve hayırlara vesile olsun

Esen kalın.

Sitelerde Paylaş

Sn. Mesudi Bey, güzel yazınız için teşekkür ediyorum benden yana hak talebiniz olmuşsa ben hayatımda karşıma çıkan benden alacağı olan her kim var ise her zaman helal etmişimdir. bu konudan dolayı sizlere farklı bir tablo çizdiysem özür dilerim.

ayrıca kişiler ve isimlerle özel bir musibetim yok konu İslam olunca ben müslümanım diyerek ardından 5 vakit namaz yoktur diyenleri anlayamıyorum. yoksa kimse ile herhangi bir sorunum yada problemim yok sadece kendi fikirlerimi beyan edip düşüncelerimi ifade ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Forumda genel hava birbirine laf sokma seklinde. Insanlarin genel uslubu oldukca sert. "Buna itiraz edebilir misiniz?" diye biten sorular yerine "Kanitin varsa goster" seklinde emir cumleleri kullaniliyor.

Ben forumda yeniyim. Kimse sikayetci degil. Demek ki buranin duzeni boyle diye dusunuyorum.

tarihinde diotallevy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim her türlü düşünceye karşı saygım var,sabrım da var.Kimsenin düşüncesini aşağılamıyorum(delilsiz iddialarda bulunanlar hariç).

Bazen öfkeme yeniliyorum ve kontrolümü kaybetiyorum.Öfkeme yenildiğim ve incittiğim herkesten özür diliyorum.

En çok öfkeme yenildiğim insanlar şunlar:Berşan,inmanah ve KFH.Bu insanlara saygılı olmalarını,delilsiz iddialara körkütük inanmamalarını,iftira atmamalarını öneriyorum.Ama bütün bunları illa yapacaklarsa da başka bir yerde yapmalarını rica ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Berşan Sevgili Xseddx

Birbirinizi, inanç noktasında düşünsel tüm farklılıklarınıza rağmen Sn Allah için sevebilir, Akaid noktasında ki tüm farklılıklarınızı bu sevgi çerçevesinde hoş görebilirmisiniz?

Sitelerde Paylaş

Forumda genel hava birbirine laf sokma seklinde. Insanlarin genel uslubu oldukca sert. "Buna itiraz edebilir misiniz?" diye biten sorular yerine "Kanitin varsa goster" seklinde emir cumleleri kullaniliyor.

Ben forumda yeniyim. Kimse sikayetci degil. Demek ki buranin duzeni boyle diye dusunuyorum.

Kardeşim Allah aşkına söyler misin Allah'tan bilgi aldığını söyleyen (bunu tam kalbinde hissettiği için doğru bilgi sayan) veya çakralardan bahsedip evrimin masal olduğunu iddia eden türden insanlara ne kadar kibar olunabilir?3 kez 5 kez kibarca soruyorum delilini cevap alamadıktan sonra sigortalarım atıyor ister istemez.Biri de çıkıp demiyor ki delilim yok.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

forum iyice inançlı panayırına döndü.

birbirleriyle naıl anlaşacaklar, diğer başlıktadediğim gibi,

benimki doğru diğeri değil gibi bir sidik yarışıdır gidiyor, böylelikle kendi kendinizi kepaze ediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Kardeşim Allah aşkına söyler misin Allah'tan bilgi aldığını söyleyen (bunu tam kalbinde hissettiği için doğru bilgi sayan) veya çakralardan bahsedip evrimin masal olduğunu iddia eden türden insanlara ne kadar kibar olunabilir?3 kez 5 kez kibarca soruyorum delilini cevap alamadıktan sonra sigortalarım atıyor ister istemez.Biri de çıkıp demiyor ki delilim yok.

Farketmez. Sacma fikirlere sahip insanlara kaba davranma hakki yoktur.

Sitelerde Paylaş

Farketmez. Sacma fikirlere sahip insanlara kaba davranma hakki yoktur.

KHFnin yazdıklarına bakarsan anlarsın ne çektiğimi.İnanmak zorunda değilsin,bana özel bir şey vb. ifadeler yazsa tamam.Ama resmen özümse,inan falan dedi bize.Peygamberliğini ilan edecek herhalde yakında.

Sitelerde Paylaş

kimsenin bu sert havadan veya laf sokma çabalarından memnun olduğunu sanmıyorum fakat bazı "laf sokmalar" ortamı yumuşatmıyor değil. Bu yüzden bazen biraz dalga geçmek, eğlenmek gerek.

Buna itiraz edebilir misiniz?

Sitelerde Paylaş

Her iki Sn arkadaşımızın, dini daha iyi anlama ve yaşama noktasında çaba sarf ettiklerini görmekte, fikren ortaya çıkan uyumsuzluğun, aslında kültür ve karaktere özgü takva anlayışından kaynaklandığını, bu farklılığın İslam inancına özgü bir zenginlik olduğunu, Sn Muhammed peygamberin, bu farklılıkları "Rahmet" olarak nitelendirdiğini her iki güzide arkadaşımıza hatırlatmak istiyorum.

Geçenlerde suriyeden yeni bir video çıktı. Müslüman muhalif komutanı, müslüman esad askerinin kalbini göğsünden kesip çıkartıkdan sonra yiyiordu çiğ çiğ.

Müslümanın müslümanı yediği bir dünyada sen de zamanını böyle boşa harcıyarak ''yenilen müslüman'' tarafına geçmemeye dikkat etmelisin.

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde suriyeden yeni bir video çıktı. Müslüman muhalif komutanı, müslüman esad askerinin kalbini göğsünden kesip çıkartıkdan sonra yiyiordu çiğ çiğ.

Müslümanın müslümanı yediği bir dünyada sen de zamanını böyle boşa harcıyarak ''yenilen müslüman'' tarafına geçmemeye dikkat etmelisin.

Sn Nihil

Gayret bizden, Tevfik Sn Allah'tandır.

Esen kalın

Sitelerde Paylaş

Sn Nihil

Gayret bizden, Tevfik Sn Allah'tandır.

Esen kalın

Sn Allah mı? :blink: Tam tarihliksiniz siz müslümanlar..Ne dediğinizi neye inandığınızı bilmiyorsunuz, saçma sapık söylemleri olan bir kitaba tav olup birde ordaki puta sn diye hitab ediyorsunuz, cinssiniz he :D
Sitelerde Paylaş

Bu Sn. ne oluyor ?

Yeni icatlarmı çıkarıyorsunuz

Allah isminin önüne koyacak başka bir ifade bulamadınızmı ?

Postit sana bir şey sorabilir miyim?

Ben peygamberin adının önüne saygı ifadesi koymadığımda bana,Mesudi Bey günümüze uygun bir saygı ifadesi koyduğunda ona kızıyorsunuz.Peki siz neden genellikle ALLAH'ın isminin önüne veya sonuna bir saygı ifadesi koymuyorsunuz?

Lütfen bu tür önemsiz şeylerle birbirimizi suçlamayalım.Saygı kelimelerle değil davranışlarla gösterilir.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nasıl izliyorsun bunları, insanın insana ettiğini hiç bir hayvan yapmaz cinsine..Lanet olsun bu dine, bütün dinlere..
Sitelerde Paylaş

Benim her türlü düşünceye karşı saygım var,sabrım da var.Kimsenin düşüncesini aşağılamıyorum(delilsiz iddialarda bulunanlar hariç).

Bazen öfkeme yeniliyorum ve kontrolümü kaybetiyorum.Öfkeme yenildiğim ve incittiğim herkesten özür diliyorum.

En çok öfkeme yenildiğim insanlar şunlar:Berşan,inmanah ve KFH.Bu insanlara saygılı olmalarını,delilsiz iddialara körkütük inanmamalarını,iftira atmamalarını öneriyorum.Ama bütün bunları illa yapacaklarsa da başka bir yerde yapmalarını rica ediyorum.

Ben neye körkütük inanıyor muşum xseddx?
Sitelerde Paylaş

Ben neye körkütük inanıyor muşum xseddx?

Hemen üzerine alınma.Saygısız olduğun için saygılı davranmanı önerdim orada sana.

inmanah:Lanet olsun bu dine, bütün dinlere..

33:57ALLAH'a ve elçisine hakaret edenlere, ALLAH dünya ve ahirette lanet eder ve onlar için aşağılayıcı bir ceza hazırlamıştır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...