Jump to content

Ateistler yok edilmeli.

Recommended Posts

Kuran-ı Kerimde zinaya uygulanan ceza hakkındaki ayet;

"Zina eden kadın ile zina eden erkeğin her birine yüz değnek vurun, Allah’a ve âhiret gününe inanıyorsanız, onlara karşı beslediğiniz acıma duygusu, Allan’ın dinini uygulamaktan sizi alıkoymasın. Müminlerden bir grup da onlara uygulanan cezaya şâhit olsun."(Nur, 24/2)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 131
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şerr'i delil ne demek bilmiyorum. Ayrıca iletimde de belirttiğim gibi, bu forumda öğrendiğim bir bilgi bu. İlgili başlığı bulursam linki veririm.

Sn Xuser

Şerr'i delil kerim olan Kur'an veya sünnet'ten çıkarılan hükümdür. İfade ettiğiniz olay, kerim olan Kur'anın hangi ayeti veya Sn Muhammed'in hangi uygulaması delil gösterilerek ifa edilmiştir?

Üzülerek ifade ediyorum ki, delilsiz olarak bir sisteme atfedilen söylemlerin hepsi "İftira" niteliği taşımaktadır.

Esen kalın

tarihinde Mesudi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yazmayayım diyorum ama elimden gelmiyor seyirci kalmak.

İslami hayatın uygulanışını ele alırken ülkelerin yaptığı uygulamaları adı müslüman olan kişilerin eylemleri yada gurupların örgütlenmeleriyle İslamı eleştirirken, yanlışları İslamın getirisi olarak değil insanların yanlışları olarak bakmanız gerek.

İslam dinini eleştirirken lütfen biraz ilmihal bilgisiniz olsun, googleden bulup İslam böyle demeyle iftiradan başka birşey yapılmaz.

aynı konular tekrar tekrar farklı başlıklar altında açılıp duruyor, bıkmadınız mı, sürekli aynı kasedi çalıp çalıp dinlemekten ne zevk alıyorsun, dilinize doladığınız 3_5 konu var kaynağı yok ama nefsinize hoş geldiği için kanıtınız sıfır olmasına rağmen doğru gibi göstermeye çalışmak, insan onuruna yakışmayan hareketlerdir.

Sitelerde Paylaş

Allahın bir kitabı var ama ne hikmetse her türlü çirkeflik bu kitabı uygulayanların topraklarında yaşanabiliyorken hak hukuk işlemiyor yine islamın ne suçu var oluyor. İslam yetersiz ve bunlara kapı açacak bir sistem olduğu için olmasın Mesudi?

Sitelerde Paylaş

Allahın bir kitabı var ama ne hikmetse her türlü çirkeflik bu kitabı uygulayanların topraklarında yaşanabiliyorken hak hukuk işlemiyor yine islamın ne suçu var oluyor. İslam yetersiz ve bunlara kapı açacak bir sistem olduğu için olmasın Mesudi?

Sn İnmanah

Hayatını 12 yaşından (İnançsız olduğum dönem dahil) itibaren İslamı anlamaya ve tahsil etmeye adamış, bu uğurda yaklaşık 30 yılını vermiş bir birey olarak, gerek kerim olan Kur'an ahlakın da, gerekse naif olan Sn Muhammed beyefendinin hayatın da Sn Xuser beyin ifade ettiği olaya şahit olmadım.

Şayet kaynak olarak verebileceğiniz bir bilgi varsa lütfedin paylaşın.

Esen kalın

Sitelerde Paylaş

Sn Xuser

Şerr'i delil kerim olan Kur'an veya sünnet'ten çıkarılan hükümdür. İfade ettiğiniz olay, kerim olan Kur'anın hangi ayeti veya Sn Muhammed'in hangi uygulaması delil gösterilerek ifa edilmiştir?

Üzülerek ifade ediyorum ki, delilsiz olarak bir sisteme atfedilen söylemlerin hepsi "İftira" niteliği taşımaktadır.

Esen kalın

Kur'an veya yet vs beni bağlamaz. Muhammed, hiç bağlamaz. Kur'an'da recm yoktur ama hadis dediğimiz zırvalara bakarsak Muhammed recm törenleri düzenlemiştir bizzat; ancak ben ateist olarak size bunu delil diye getirsem siz ille de ayet getir diyeceksiniz. Dolayısıyla bunlar çok önemli değil benim için, uygulamaya bakmak önemli.

İftiradır, sonradan eklenmiştir, gelenektir, şudur budur.. hiçbiri beni ilgilendirmez.

Daha da önemlisi, üçüncü keredir söylüyorum ki bu forumda okuduğum, burada öğrendiğim bir bilgidir bu, daha ilk iletimde belirttim. Tecavüz edilen kadın da olsa erkek de, sevilmez, cezalandırılır kardeşim. Zina yapmıştır çünkü. Ama erkek çocuğun öldürülme gerekçesi gerçekten içler acısı ki İslam'da tecavüz diye bir suçun olmaması bile başlı başına korkunç.

Başlık budur:

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=46208&st=0

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar kitabı terkettiler.pek azı müstesna.
Sitelerde Paylaş

Kur'an veya yet vs beni bağlamaz. Muhammed, hiç bağlamaz. Kur'an'da recm yoktur ama hadis dediğimiz zırvalara bakarsak Muhammed recm törenleri düzenlemiştir bizzat; ancak ben ateist olarak size bunu delil diye getirsem siz ille de ayet getir diyeceksiniz. Dolayısıyla bunlar çok önemli değil benim için, uygulamaya bakmak önemli.

İftiradır, sonradan eklenmiştir, gelenektir, şudur budur.. hiçbiri beni ilgilendirmez.

Daha da önemlisi, üçüncü keredir söylüyorum ki bu forumda okuduğum, burada öğrendiğim bir bilgidir bu, daha ilk iletimde belirttim. Tecavüz edilen kadın da olsa erkek de, sevilmez, cezalandırılır kardeşim. Zina yapmıştır çünkü. Ama erkek çocuğun öldürülme gerekçesi gerçekten içler acısı ki İslam'da tecavüz diye bir suçun olmaması bile başlı başına korkunç.

Başlık budur:

http://www.ateistfor...opic=46208&st=0

tecavüze uğrayan nasıl zina yapmış oluyor, biraz ilgilendirsin bence.
Sitelerde Paylaş

Sn İnmanah

Hayatını 12 yaşından (İnançsız olduğum dönem dahil) itibaren İslamı anlamaya ve tahsil etmeye adamış, bu uğurda yaklaşık 30 yılını vermiş bir birey olarak, gerek kerim olan Kur'an ahlakın da, gerekse naif olan Sn Muhammed beyefendinin hayatın da Sn Xuser beyin ifade ettiği olaya şahit olmadım.

Şayet kaynak olarak verebileceğiniz bir bilgi varsa lütfedin paylaşın.

Esen kalın

Kaynak koca bir islam dünyası, daha ne olsun? Yetersiz olmasa olur muydu? Bir sen gibiler mi vakıf islama? Çok mu özelsiniz? Onca kanına girilen milyonlar bir hiç, nede olsa islam kutsal bir yasa, yasası batsın o arap bedevi örfü olan islamınızın..
Sitelerde Paylaş

yazmayayım diyorum ama elimden gelmiyor seyirci kalmak.

İslami hayatın uygulanışını ele alırken ülkelerin yaptığı uygulamaları adı müslüman olan kişilerin eylemleri yada gurupların örgütlenmeleriyle İslamı eleştirirken, yanlışları İslamın getirisi olarak değil insanların yanlışları olarak bakmanız gerek.

İslam dinini eleştirirken lütfen biraz ilmihal bilgisiniz olsun, googleden bulup İslam böyle demeyle iftiradan başka birşey yapılmaz.

aynı konular tekrar tekrar farklı başlıklar altında açılıp duruyor, bıkmadınız mı, sürekli aynı kasedi çalıp çalıp dinlemekten ne zevk alıyorsun, dilinize doladığınız 3_5 konu var kaynağı yok ama nefsinize hoş geldiği için kanıtınız sıfır olmasına rağmen doğru gibi göstermeye çalışmak, insan onuruna yakışmayan hareketlerdir.

Başlığa konu olan yazıyı okudun mu kardeşim?

Kafanız iyi mi sizin? Adamın teki ateistler tecavüze uğramış diyor, büsbütün İslami bilinçaltını konuşturuyor, sen kalkmış ateistlere laf söylüyorsun.

Sarhoş falan mısın sen?

Sitelerde Paylaş

Günün anlam ve önemine binaen forumdaki imzamı değiştirdim.

"Türkiye İslam ülkesidir. Müslüman olmayan kimse yok. Ülkemizde herkes müslümandır. Zamanında Ding dong diye çalan kapı zili taktırmayanlara dingdongsuz denmiş, sonra değişe değişe bunlara dinsiz denmeye başlanmıştır." Dinsiz tabiri oradan geliyor yani, anlaşıldı mı ?

Sitelerde Paylaş

tecavüze uğrayan nasıl zina yapmış oluyor, biraz ilgilendirsin bence.

Valla onu en iyi siz biliyorsunuz zira hepsini biz sizlerden ve büyük büyük alimlerinizden öğrendik..

Tecavüze uğrayan, zorla fuhuş yaptırılan kadınları Allah affediyormuş ya? Onu diyorum.. Çünkü sonuç olarak ortada bir zina oluyormuş vs vs..

Hiç papağan gibi tekrarlarda boğulamam, bu gereksiz ve aptal saptal ayrıntılara dalıp da ana konuyu saptırmanıza neden olamam.

Kim yapmış, Kur'an'da var mıymış, ne kadarı nasıl algılanırmışmış, hiç bağlamaz beni. Onlar sizin sorunlarınız.

Sitelerde Paylaş

Başlık budur:

http://www.ateistfor...opic=46208&st=0

Sn Xuser

Maalesef vermiş olduğunuz linkte şerr'i delil adına tek bir kelime dahi bulunmamaktadır.

İslam siyasetinin ana kaynağı kerim olan Kur'an, bu siyasetin fiili uygulanma metodu ise nebevi metotdur. Bu bağlamda, ifade etmiş olduğunuz "Tecavüze uğrayan erkek çocuklar öldürülür" beyanı gerek kerim olan Kur'an ayetlerin de, gerekse Sn Muhammed'in sünnetin de bulunmamaktadır.

Şerr'i sistemin iki temel kurumu olan, kerim olan Kur'an ayetinden ve yahut Sn Muhammed'in sünnetinden delil veremeyen siz sn beyefendi, an itibari ile şahsı nazarımda, nakıs, müfteri ve iftiracı olarak değer kaybettiniz.

Sitelerde Paylaş

Başlığa konu olan yazıyı okudun mu kardeşim?

Kafanız iyi mi sizin? Adamın teki ateistler tecavüze uğramış diyor, büsbütün İslami bilinçaltını konuşturuyor, sen kalkmış ateistlere laf söylüyorsun.

Sarhoş falan mısın sen?

başlığı biliyorum, benim bu yazım bu saçma başlığa değildi, dikkat ettiysen yorum bile yapmıyorum. fakat bu yazdığım yazı, tecavüze uğrayanların öldürülmesini bildirdiğiniz, asılsız iddaanızın kaynağı ve bu yazınızı baz alarak genel bir açıklama yaptım.

yazıdaki manaya hakim olamadığınız için her zamanki gibi çirkin yorumlarınızı yineliyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Özelim diyorsun yani? Yetersiz bir din olduğunu kanıtlıyorsun afferim, sen gibi özellere vakıf olurken milyonların kanına girilen bir dinin sisteminde vakıf olduğun için bencillik yapma canım emi, azıcık allahına çıtlat: Allahım tartıya koyunca senin sistemin bozuk çıkıyor benim nail olmam hiç bir şeyi değiştirmez, sonuçta milyonların kanına giren sensin çünkü her şey senden, getirdiğin dinde sendense suçluda sensin de bir zahmet. Allaaa nail olduğun için yalakalık yapma..

Sayın üye, müslümanların kuranı terkettiği bir tesbittir ,şahsımla alakası yoktur, olayları şahsileştirme eyleminiz doğru değildir.Forum kurallarına aykırıdır.

insan kendini yeterli gördüğü için azar, kendi dediğini yapar, kitabına uydurur.Bir uyarının gelmesi başka birşeydir ,uyarıya uyulmaması başka birşeydir.

Sitelerde Paylaş

Valla onu en iyi siz biliyorsunuz zira hepsini biz sizlerden ve büyük büyük alimlerinizden öğrendik..

Tecavüze uğrayan, zorla fuhuş yaptırılan kadınları Allah affediyormuş ya? Onu diyorum.. Çünkü sonuç olarak ortada bir zina oluyormuş vs vs..

Hiç papağan gibi tekrarlarda boğulamam, bu gereksiz ve aptal saptal ayrıntılara dalıp da ana konuyu saptırmanıza neden olamam.

Kim yapmış, Kur'an'da var mıymış, ne kadarı nasıl algılanırmışmış, hiç bağlamaz beni. Onlar sizin sorunlarınız.

kaçmak istemenizi anlıyorum bu çamur at izi kalsın modasıdır ve çok eskidir.
Sitelerde Paylaş

Sayın üye, müslümanların kuranı terkettiği bir tesbittir ,şahsımla alakası yoktur, olayları şahsileştirme eyleminiz doğru değildir.Forum kurallarına aykırıdır.

insan kendini yeterli gördüğü için azar, kendi dediğini yapar, kitabına uydurur.Bir uyarının gelmesi başka birşeydir ,uyarıya uyulmaması başka birşeydir.

Azmış evet azmış insan, en başta o gül kokulu peygamberin azmış, evlatlığının karısına, hala, amca, dayı, teyze kızına kadar almak için kendine özel ayet indirtip uçkurunu onaylatmış :)
Sitelerde Paylaş

Sn Xuser

Maalesef vermiş olduğunuz linkte şerr'i delil adına tek bir kelime dahi bulunmamaktadır.

İslam siyasetinin ana kaynağı kerim olan Kur'an, bu siyasetin fiili uygulanma metodu ise nebevi metotdur. Bu bağlamda, ifade etmiş olduğunuz "Tecavüze uğrayan erkek çocuklar öldürülür" beyanı gerek kerim olan Kur'an ayetlerin de, gerekse Sn Muhammed'in sünnetin de bulunmamaktadır.

Şerr'i sistemin iki temel kurumu olan, kerim olan Kur'an ayetinden ve yahut Sn Muhammed'in sünnetinden delil veremeyen siz sn beyefendi, an itibari ile şahsı nazarımda, nakıs, müfteri ve iftiracı olarak değer kaybettiniz.

Vah vah çok üzüldüm... Sizin şahsi nazarınız benim için nasıl önemliydi, anlatamam. Uykularım kaçacak şimdi..

Beni hiç bağlamaz sizin sünnet münnet dediğiniz şeyler. Yukarıda da söyledim, onlar sizlerin sorunu. Ayrıca bir kere daha tekrarlayayım ki bunun zaten bir sonu yok, sünneti hadisi bırakın, apaçık ayetler bile çarpıtılır falan. Diyorum ya, recmi sizinle tartışsak kabul etmezsiniz. Kur'an'da yok ama hadislerde Muhammed şahsi olarak recm düzenlemiş derim, o hadis sonradan uydurulmuş dersiniz. Bu forumda hadislerde bile yeri olmayan bir sürü garip uygulama anlatıldı, tecavüze uğrayan erkek çocuk meselesi de onlardan biri.

Böyle bir uygulama var mı kardeşim? Bitmiştir. Gerisi beni hiç mi hiç ilgilendirmez. Gidip uygulayanlara edin bu hakaretlerinizi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...