Jump to content

Ateistler yok edilmeli.

Recommended Posts

Sayın forum sahibi admin dinsiz hacı;

Adam AKP il yönetim kurulu üyesi ve daha önemlisi "tanıtım medya başkan yardımcısı" olduğu halde bireyseldir demenin mantığını ben bulamadım.

Bedel ödemeye gelince, ben Ankara AKP genel merkezine gidip "Ben geldim, ateistim, dininizin yokolmasını istiyorum. Beklemekten sıkıldım, ne yapacaksanız yapın artık. Dininiz kafirlere üç seçenek sunuyor ya müslüman olacaksın ya bizim emrimizde eğilerek küçülerek yaşayıp cizye vereceksin ya da kafanı keseriz. Ben de size üç seçenek sunuyorum ya bu adam görevden alınsın ya siz istifa edin ya da çağırın bu adamı gelsin islami usüllere göre kafamı kessin" diyeceğim.

Yalnız sen de geleceksin. Uzaktan seyretsen de olur.

Uygun mudur ?

Neyse yok, vazgeçtim sen gelme ben kendim giderim.

Cevap vermene de gerek yok. Sen en iyisi artık bu sefer forumdan üyeliğimi sil. Belki bir sene önce en son "nasıl olsa forumdan atacaksın o yüzden cevap vermiyorum. sen en iyisi üyeliğimi sil" deyip bir daha uğramamıştım . Ddos saldırısıyla diğer forumlar kapanınca bir yanlışlık ettim yine. Şimdi niye bir senedir uğramadığımı hatırladım. Bu sefer ihmal etme, üyeliğimi sil.

Adamın ne olduğu önemli değil. AKP adına konuşmuyorsa sorun yok. Onun kişisel hakkı.

Siz özgürlüğün ne olduğunu bilmediğiniz için bu tür yorumlar yapabiliyorsunuz.

Bedel ödemeyi de yanlış anlamışsınız.

Bedeli ateistler değil, toplum ödüyor.

Benim bu konudaki düşüncelerimden gocunup üyeliğini sildiren de ilk defa görüyorum.

İsteğin üzerine üyeliğini siliyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 131
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sayın forum sahibi admin dinsiz hacı;

Adam AKP il yönetim kurulu üyesi ve daha önemlisi "tanıtım medya başkan yardımcısı" olduğu halde bireyseldir demenin mantığını ben bulamadım.

Bedel ödemeye gelince, ben Ankara AKP genel merkezine gidip "Ben geldim, ateistim, dininizin yokolmasını istiyorum. Beklemekten sıkıldım, ne yapacaksanız yapın artık. Dininiz kafirlere üç seçenek sunuyor ya müslüman olacaksın ya bizim emrimizde eğilerek küçülerek yaşayıp cizye vereceksin ya da kafanı keseriz. Ben de size üç seçenek sunuyorum ya bu adam görevden alınsın ya siz istifa edin ya da çağırın bu adamı gelsin islami usüllere göre kafamı kessin" diyeceğim.

Yalnız sen de geleceksin. Uzaktan seyretsen de olur.

Uygun mudur ?

Neyse yok, vazgeçtim sen gelme ben kendim giderim.

Cevap vermene de gerek yok. Sen en iyisi artık bu sefer forumdan üyeliğimi sil. Belki bir sene önce en son "nasıl olsa forumdan atacaksın o yüzden cevap vermiyorum. sen en iyisi üyeliğimi sil" deyip bir daha uğramamıştım . Ddos saldırısıyla diğer forumlar kapanınca bir yanlışlık ettim yine. Şimdi niye bir senedir uğramadığımı hatırladım. Bu sefer ihmal etme, üyeliğimi sil.

Hakikaten çok garip bir tepki bu. İşin daha da garibi, Hacı'nın tüm söylediklerinde haklı olması. Olmasa bile onun böyle düşünmesi yüzünden üyeliğinizi sonlandırmanız anlaşılır bir şey değil.

Bu sefil adam AKP'li tabii ki ve diğer tüm AKP'liler gibi güç sarhoşu. Sadece o değil, diğer hepsi de öyle, AKP severler de. Gerçi son zamanlarda korkudan uykuları kaçıyor, çok kötü panikteler ve din kartını çok daha radikal beyanlarla oynuyorlar ama güçlerine güvendikleri de kesin.

Ettiği sözler kişisel. Parti adına verilmiş ve beyan değil. Ayrıca parti hakkında konuşur veya beyan verirken de söyleyebilirdi ve o zaman ne olurdu, kim nasıl tepki verirdi, bilinmez. Tayyip ateistler hakkında meydanlarda az mı konuşup halkı kışkırttı? O halde partinin medya sorumlusunun kişisel düşüncelerini, Tayyip'inkinden hiç de farklı olmaması haliyle Twitter hesabında belirtmesi şaşırtıcı değil. Bu durumda da Hacı'nın söylediği şeye geliyoruz, yani bu meselenin temelde AKP ile mücadele etmek gerektiği gerçeğine..

Yoksa bu sefil adam gibi düşünen bir yığın insan var. Burada bu sözleri eden insan sayısı az mı? Elbette böyle düşünebilirler, inançları böyle düşünmelerine neden olabilir ve bu bizi hiç ilgilendirmez. Düşünsün sefil yobaz der, geçeriz...

Ama şimdi konu farklı. AKP ile bu düşünceler yayılıyor, radikalleşirken normalize ediliyor ve tehlikeli hale geliyor. Ve bundan kurtulmanın tek yolu bu aşağılık partiden kurtulmak, iktidarı geri alıp ülkeyi bu sefaletten kurtarmak.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, ateist bir grup bugün bir basın bildirisiyle açıklamayı kınamıştır. Ateistler, TCK-216 maddesinin kendilerini korumadığını ve Türkiye'de bir çifte standart uygulaması yapıldığını, bu maddeyle İslamiyet haricindeki diğer dinlerde olduğu gibi asıl kendilerinin korunması gerekirken korunmadığını ifade etmişlerdir. Ateistler, yani "tehlike bizim için var!" diyorlar ve bu arada, ateistlerin yalnız olmadığını özellikle vurguluyorlar.

Ateistler yalnız olmadıklarını şu sözlerle dile getiriyorlar: "Neyse yok, vazgeçtim sen gelme ben kendim giderimEğer ateistlere yapılan hakaret ve haksızlıklar, ateistler için yakın ve gerçek bir tehlike oluşturmadığı gerekçesiyle suç kabul edilmiyorsa (ki aslında tehlike oluşturmaktadırlar, çünkü sıkça rastladığımız, oruç tutmayanların dayak yemesi ya da evrim teorisini öğreten öğretmenlerin baskılara maruz kalması gibi vakalar, toplumda ateistler aleyhine edilen bunca sözden güç alan eylemlerdir), o zaman Fazıl Say'ın, Sevan Nişanyan'ın ya da internetteki blog sayfalarında yazdıkları sebebiyle mahkum edilen onca ateistin sözlerinin inanırlar açısından yakın ve gerçek bir tehlike oluşturduğu nasıl iddia edilebilir?

Öte yandan şu da unutulmamalıdır ki, ateizm bir düşünce ve felsefe olarak dinlerin ve din bezirganlarının karşısındadır ve onları her zaman korkutmaya devam edecektir. Türkiye'de sadece Nişanyan ya da Say gibi toplumsal bilinirliği olan ateistler değil, mahallenizdeki komşunuz, okuldaki sıra arkadaşınız, işyerinizdeki meslektaşınız dahil hiçbir ateist yalnız değildir.

Bu bağlamda, ortadaki hukuki ve düşünsel çarpıklık ve çifte standarda tüm toplumun dikkatini çekmek istiyoruz."

Hakikaten, ben şimdi yanıma baktığımda, şöyle kafamı yaslayıp ağlayabileceğim ve tüm sorunlarımı paylaşabileceğim bir ateist arkadaş görebilecek miyim? Bu doğru mu?

Sitelerde Paylaş

Adamın ne olduğu önemli değil. AKP adına konuşmuyorsa sorun yok. Onun kişisel hakkı.

Benim bu konudaki düşüncelerimden gocunup üyeliğini sildiren de ilk defa görüyorum.

Sayin admin bu denli agir bir saldiri yapiliyor ateistlere,ve siz bir yonetici olarak bunu ozgurluktur diye bu saldiriyi

bu denli cirkin bir saldirinin yumusatilmasina asla kabul edemem

Ozgurluk baskalarinin ozgurlugunu kisitlamak degildir !!!

Bir baskasinin yasam hakini elinden almak icin prokatif soylemler yapmak hele hic degildir .....

Sitelerde Paylaş

hayır bütün AKP'liler bu şekilde düşünüyor. bu adam ise dile getirmiş.

galiba türkiye'de olmadığınız için, türkiye'den de haberiniz yok. hiçbir fikriniz yok.

Sitelerde Paylaş

Sayin admin bu denli agir bir saldiri yapiliyor ateistlere,ve siz bir yonetici olarak bunu ozgurluktur diye bu saldiriyi

bu denli cirkin bir saldirinin yumusatilmasina asla kabul edemem

Ozgurluk baskalarinin ozgurlugunu kisitlamak degildir !!!

Bir baskasinin yasam hakini elinden almak icin prokatif soylemler yapmak hele hic degildir .....

Adam henüz düşünce bazında... Öyle düşünüyor. Yaptığı birşey yok.

Seni neden bu kadar korkutuyor bu adamın düşünceleri.. Düşündüklerini uygulayacak mı sanıyorsun?

Onları uygulamaya koymadan susturalım bu sapığı mı diyorsun?

Özgürlüğün bir fiyatı vardır. O fiyatı ödemeyi göze alamayan senin gibi korkaklar her zaman köle olarak yaşayacaklardır.

Sözlerin önemi yoktur. Fizik olarak bir eylemde bulunmuyorsa bu kişi, istediğini düşünebilir ve söyleyebilir.

Özgürlüğü sen yalnız kendin için istiyorsun. Sapık da olsalar diğerlerinin de bazı hakları olduğunu kabul etmek zorundasın.

Sitelerde Paylaş

hayır bütün AKP'liler bu şekilde düşünüyor. bu adam ise dile getirmiş.

galiba türkiye'de olmadığınız için, türkiye'den de haberiniz yok. hiçbir fikriniz yok.

Türkiye'de yaşamıyorum ama sizlerden biriyim ve orayı çok iyi biliyorum.

Benim yaşadığım ülkede düşünce suçu yoktur. Size biraz garip gelecek ama, Türkiye'de de düşünce suç değildir. Kendini bir takım sözlerle belirtmek de suç sayılmamalıdır ve değildir.

Sitelerde Paylaş

Seni neden bu kadar korkutuyor bu adamın düşünceleri.. Düşündüklerini uygulayacak mı sanıyorsun?

Özgürlüğün bir fiyatı vardır. O fiyatı ödemeyi göze alamayan senin gibi korkaklar her zaman köle olarak yaşayacaklardır.

Sözlerin önemi yoktur. Fizik olarak bir eylemde bulunmuyorsa bu kişi, istediğini düşünebilir ve söyleyebilir.

Özgürlüğü sen yalnız kendin için istiyorsun. Sapık da olsalar diğerlerinin de bazı hakları olduğunu kabul etmek zorundasın.

gereksiz yere müslümanları savunma çabanızı anlamıyorum.

"Ateistler yok edilmeli" şeklindeki bir açıklama fikir özgürlüğü falan değildir.

utanmasanız şeriatı da savunacaksınız. değişik değişik fikirleriniz var. hatta ateistleri sevmediğinizi düşünüyorum. değişiksiniz....

tarihinde mjolnir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sayın Hacı nın bu başlıktaki fikirleri aşağıdakilerle çelişiyor:

Bunlar tatmin edici nedenler değil.

Tam tersine bu açıklamada Aleviliği dışlayan ve kötüleyen bir ifade de var...

Kendinde bu hakkı nasıl görebiliyorsun bilmem ama buna izin vermeyeceğim.

Her başlığı açana bu soruları sormuyorum.

Çünkü başlıkların çoğu açık ve net..

Bu başlık ise kötü niyetle açılmış bir kötüleme ve eleştirme..

Başka bir amacı yok.

Başlığı kapatıyorum.

Bu başlıkta daha şimdiden Aleviliği ve Alevileri aşağılayan bir ifade kullandın.

Onlar silindi.. Biz onlarla yaşıyoruz şeklinde Alevileri aşağılayan, kendinizi yücelten bir ifade kullandın.

Başlığın kendisinde de zaten aşağılayıcı bazı ifadeler var..

Seni uyarıyorum.. Bir kere daha..

Herkesi uyarıyorum aslında. Kimseyi bağışlayamam..

Aleviler ve Alevilik hakkında en ufak bir kötü ifade ve aşağılama görürsem sileceğim ve yazanları cezalandıracağım.

Buna kimsenin hakkı olmadığını bir kere daha hatırlatıyorum.

Sitelerde Paylaş

Soylemeden edemiycegim sen sanmiyormusun ??

sen marstami yasadin yasiyormusun anlamadim gitti !

Sitelerde Paylaş

Bu dindar kesim Ateist kelimesini olumsuz anlamda kullanırlar genelde.

Yapacak bir şey yok buna. Ermeniler de aynı durumdan mağdur, Ermeni kelimesi de kötü ajnlamda. Rumlar da önceden mağdurdu ama şimdi yavaş yavaş Rum kelimesinin anlamı olumsuz olmaktan çıktı ağızlarda.

Ateist kelimesi de çıkacaktır. Ama bunun için kültürel, sosyal, ekonomik ilişkiler lazım. Dernekler kurmak lazım. Kurumsallaşmak lazım.

O şekilde isme saygınlık kazandırılır ve kötü anlamı ağızlardan kalkar.

Mesela birisine sen Amerikalı mısın dersiniz aldırmaz ama sen Ermeni misin dersin senle kavga eder :)

Sitelerde Paylaş

Soylemeden edemiycegim sen sanmiyormusun ??

sen marstami yasadin yasiyormusun anlamadim gitti !

Ben de sanarım ve sanıyorum ama sanmak başka bir şey.. Sandığın için birisini öldürüp nefsi müdafayı savunamazsın.

O kişi seni öldüreceğini söylese bile, o öldürmeden onu senin öldürmen suç.

Çünkü onun gerçekten seni öldüreceğini bilemezsin.

Adam ne diyor. Ateistler yok edilmeli diyor.

Ateistler öldürülmeli demiyor. Dese bile birşey yapamazsın.

Ben ateistleri öldüreceğim de demiyor.

Yapacağın birşey yok..

Sitelerde Paylaş

Bunu biri askerlikle alakalı söylese askerlikten soğutmaktan dava açılır, bu ülkede ''savaşma seviş'' diyen birini aynı kanun maddesi ile suçlu ilan edebilirsiniz :) Trajikomik ülkemin daha çok anlayışa daha çok konuşmaya ihtiyacı var, tabi bu adamın yaptığı ''Vurun kahpeye'' aşamasına ne zaman varır, varır mı, cehaletin ortasında hangi özgürlük nereye kadar bu da korkutucu.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de yaşamıyorum ama sizlerden biriyim ve orayı çok iyi biliyorum.

Benim yaşadığım ülkede düşünce suçu yoktur. Size biraz garip gelecek ama, Türkiye'de de düşünce suç değildir. Kendini bir takım sözlerle belirtmek de suç sayılmamalıdır ve değildir.

Sorun şu Hacı...

Çok ciddi bir din baskısı altındayız ve her an her yerde din muhabbeti yapılıyor, başbakan da yandaşları da bu ara iyice azıttı ve bıktırdı. Ateistler değil sadece, dindar olmayan inanırlar da bıktı, midesi bulandı ve herkes kendini ve ailesini din baskısından koruma derdinde. Her yerleri sardılar ve herkes dindarcılık oynuyor. Tehlikeli, pis bir ortamdayız ve her an her yerde bu alçakları görmekten bıktık.

Bu adamın bu sözleri, bundan 5 yıl önce olsa bu kadar öfkelendirmezdi insanları. Aptal der geçerdik ya da yobaz Müslüman işte böyle olur diye bakar, bu kadar ciddiye almazdık. Ama bu adamlar tehlikeli ve ciddi. Sayıları giderek artıyor. Şu sıra bütün AKP'liler panikte aslında ve dozu artırma nedenleri biraz da bu. Baskı da artıyor, şiddet de. O nedenle sizin bu özgürlükle ilgili cümleleriniz ateistleri irrite ediyor çünkü durum ABD'deki gibi değil. Yoksa evet, elbette şeriatçı bir sapkın da ne düşündüğünü söyleyebilmeli.. Söylüyor da zaten..

Sitelerde Paylaş

İnceldiği yerden kopar. Bence paniklenmenin anlamı yok.

Bu saçmalık giderek artarak devam etemz. Bir sonu gelecektir mutlaka.

Tarihe bakınız.. Mutlaka tarih bir tür tekrarlayacaktır.

Çünkü insanların reaksiyon repertuvarları sayılıdır. Onların dışına çıkamaz insanlar.

İlerde mutlaka bir denge oluşacaktır. Bu bir zorunluktur. Tabii bu arada ülke parçalanabilir.

O da bir dengedir ve çözümlerden biridir zaten.

Sitelerde Paylaş

Ben de sanarım ve sanıyorum ama sanmak başka bir şey.. Sandığın için birisini öldürüp nefsi müdafayı savunamazsın.

O kişi seni öldüreceğini söylese bile, o öldürmeden onu senin öldürmen suç.

Çünkü onun gerçekten seni öldüreceğini bilemezsin.

Adam ne diyor. Ateistler yok edilmeli diyor.

Ateistler öldürülmeli demiyor. Dese bile birşey yapamazsın.

Ben ateistleri öldüreceğim de demiyor.

Yapacağın birşey yok..

Tskler haci bilmedigim seyleri bana soyledin

Iyi geceler bu konu iyice kisir bir tartismaya dondu bende bilindik cumleler kurup laf salatasi yapmiyacagim

Sitelerde Paylaş

Bir yerde Hacı haklı.

Zaman tersine akmaz.

Dinler eskiden daha katı ve güçlüydü, günümüzde zayıfladılar.

Bu eğri tersine doğru gitmez.

Suudi Arabistan gibi yerlerden bile dini eleştiren insanlar çıkıyor artık.

AKp'nin Türkiye'yi dönüştüreceği hal en fazla ABD'deki Hristiyanlık gibi olur.

ABD'nin hristiyanları heryerdeymiş gibi görünür. Hatta mahkemelerdeki kitaplarda, başkanın yemin merasiminde hemen hemen her yerde ritüelleri vardır.

Ama ABD'de kimse hristiyanları takmaz.

Yahudileri pohpohladıkları gibi seçimden seçime pohpohlarlar o kadar.

Bizde AKP bundan fazlasını yapamaz.

Bu bilimsel olarak imkansız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...