Jump to content

Ateistler yok edilmeli.

Recommended Posts

• İleti 131
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateizm bilim demektir, siyasete alet edilmezse sorun çıkmaz sanırım, Tayyip Bey de bu ülkede herkesin düşüncesine saygılı olacak kadar medenidir bence, AKP yi savunmak amacıyla söylemiyorum kimse ateistlikle siyaseti karıştırmasın bence hoş değil. Yani Dawkins bir bilim adamı, Darwin de bilim adamıydı, bunların uğraşlarının siyasete alet edillmemesi gerek ateistler ayrıca ruhsal bozukluığu olan kişiler değiller, en basiti Dİderot herif bir ömür ansiklopediyle uğraşmış 30 cilt ansiklopedi için harcamış ömrünü, bu mu şimdi ruhsal bozukluğu olan insan, hepsi bilimle uğraşan insanlar saygılı olacaklarına bir de ruh hastası diyorlar, şerefsizlerr... EĞer AKP de böyle konuşanlar varsa genel başkan müdahale etmeli, din dedikleri şey kadınları aşağılıyor, her erkeğe 4 kadın diyor, insan genomuyla maymun genomunun %98 benzediğini Tayyip kabul etmek zorunda, Tayyip bilim karşısında fazla direnemez, Türkiye de akıllı olup da evrimi kabul etmeyen bir kişi kaldımı ki Tayyip kalsın eninde sonunda AKP de bunu kabul edecek ya 350 milyon fosil şu anda üniversitelerde sergileniyor, bütün Türkiye bu konuyu konuşuyor, arkadaşım ben fosillerin evrimi gösterdiğine inanıyorsam bu da benim özgürlüğümdür, dinciler her yerde din adı altında kendi zevklerine göre her erkeğe bilmem kaç karı diyerek ortalarda şeriat diyerek gezerlerse tabi ki adamın dinine hakaret gelir. Bilim karşısında daha fazla direnemezler hepsi eninde sonunda gerçeği kabul edecek.

Sitelerde Paylaş

Fikir özgürlüğü konusunu bir kenara bırakırsak, bence bu tarz beyanların amacı, yaklaşan yerel ve genel seçimlerin nedeniyle, tabandaki oyların yerini sağlamlaştırmak.

Ben oy verirken o Sİyasi partinin hangi düşünceye sahip olduğuna bakmam ki, kim çalışıyorsa oyumu onlara veririm, burda kesinlikle partizanlık yapmak niyetinde değilim ama AKP çalışıyor ben hem ateistim hem de onlara çalıştıkları sürece oy vereceğim;çünkü CHP de tık yok hiç çalıştıklarını görmedim, yani ben ateist bir insan olarak Tayyip'e oy vermeye devam edeceğimi söylüyorum ama AKP nin içinde böyle ateistlere hakaret edenler varsa eğer bunlar partiden ihraç edilmezse AKP ateistlerden zor oy alır, ya CHP çalışsın oyumu CHP ye vereyim ama CHP çalışmıyor sadece laf yapıyorlar. CHP liler alınmasın ama hem ateistim hem de AKP ye oy vermeye devam edeceğim o ateistlere hakaret eden herif kimse onun gibileri de parti kendisi ihraç etmeli "Vatandaş istediğini düşünür" diyebilmeli Tayyip eğer bunu yapmazsa oyları kaybeder.

Sitelerde Paylaş

Ben oy verirken o Sİyasi partinin hangi düşünceye sahip olduğuna bakmam ki, kim çalışıyorsa oyumu onlara veririm, burda kesinlikle partizanlık yapmak niyetinde değilim ama AKP çalışıyor ben hem ateistim hem de onlara çalıştıkları sürece oy vereceğim;çünkü CHP de tık yok hiç çalıştıklarını görmedim, yani ben ateist bir insan olarak Tayyip'e oy vermeye devam edeceğimi söylüyorum ama AKP nin içinde böyle ateistlere hakaret edenler varsa eğer bunlar partiden ihraç edilmezse AKP ateistlerden zor oy alır, ya CHP çalışsın oyumu CHP ye vereyim ama CHP çalışmıyor sadece laf yapıyorlar. CHP liler alınmasın ama hem ateistim hem de AKP ye oy vermeye devam edeceğim o ateistlere hakaret eden herif kimse onun gibileri de parti kendisi ihraç etmeli "Vatandaş istediğini düşünür" diyebilmeli Tayyip eğer bunu yapmazsa oyları kaybeder.

O zaman ne diye burda din öğretiyorlar okullarda, evrim değil diye diye yazıp duruyorsun ha bire? Bunlar bu partinin ve benzeri hükümetlerin eseri değil mi? Tek kelime daha yazma evrim din hakkında artık. Otur oturduğun yerde, akp senin gibilerin oylarıyla iş görüyor, senin her tarafın ateist olsa kaç yazar? Akıl sıfır, neymiş çalışıyormuş, göz boyama taktiğine tav olup ondan sonra oyumu bu partiye veririm diyip sonrada dinleri neden okutuyorlar kücücük çocuklara, evrimi okutsunlar diyen dengesiz yorumların var, nesin necisin belli değil arkadaşım yahu, yaşın kaç? tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir ateist, a.k.p sine oy veriyorsa ahmaktır.

Veya kötü niyetlidir, ateist sadece insan gibi insan olmak değildir her zaman, bunu bir anlamak gerekiyor. Ateist olunca kimsenin başı göğede ermiyor. İyiyi doğruyu tartmadıktan vicdanını susturduktan sonra ateist olsan kaç yazar..
Sitelerde Paylaş

Ben de sanarım ve sanıyorum ama sanmak başka bir şey.. Sandığın için birisini öldürüp nefsi müdafayı savunamazsın.

O kişi seni öldüreceğini söylese bile, o öldürmeden onu senin öldürmen suç.

Çünkü onun gerçekten seni öldüreceğini bilemezsin.

Adam ne diyor. Ateistler yok edilmeli diyor.

Ateistler öldürülmeli demiyor. Dese bile birşey yapamazsın.

Ben ateistleri öldüreceğim de demiyor.

Yapacağın birşey yok..

Bu başlıktaki diğer mesajım silinmiş. Bunu silmezsiniz herhalde..

Silen her kim ne nedenle silmişse eziktir...Çünkü ''cevab veremedi''

Acepi ne söylemiş bilmiyorum ancak şu akp'li ile karşılaştırılınca ateistlerin hipokritliği yani iki yüzlülüğü ortaya çıkıyor.

Adam haklı

Acepi nickli üye kin ve nefret söylemlerinden dolayı uzaklaştırılmıştır...

Sitelerde Paylaş

Veya kötü niyetlidir, ateist sadece insan gibi insan olmak değildir her zaman, bunu bir anlamak gerekiyor. Ateist olunca kimsenin başı göğede ermiyor. İyiyi doğruyu tartmadıktan vicdanını susturduktan sonra ateist olsan kaç yazar..

Ya ben adamlar çalışıyorlar diye oy veririm diyorum, yoksa okulda din öğretmelerine karşıyım bunu durduracak gücüm de yok maalesef, biz de eski müslümanlarız yani pat diye herkese sırtımızı dönmemizi beklemiyorsunuz değil mi? Adamlar biraz araştırsalar anlayacaklar dinlerin uydurma olduğunu zaten evrim okutacaklar ne yapayım yani gırtlaklarına mı yapışayım? İlk başlarda öyle şeyler yazdım kızgınlıkla okulda din öğretiyorlar evrim okutmuyorlar diye ama zamanla düşününce anlıyorum da biz de önceden onlar gibi inananlar arasındaydık.

Sitelerde Paylaş

akape ye oy veren bir insan nasıl ateist olur yahu!!!!

Ben ateizmi bilim olarak gören bir insanım siyate alet edilmesine karşıyım, o yüzden herhangi bir partinin liderini karizmatik bulup oy verebilirim yani ama eskiden vermiştim oyları şimdi kararsızım yani ben eskiden AKPliydim. GEçmişte kalmış artık.

Sitelerde Paylaş

Ben ateizmi bilim olarak gören bir insanım siyate alet edilmesine karşıyım, o yüzden herhangi bir partinin liderini karizmatik bulup oy verebilirim yani ama eskiden vermiştim oyları şimdi kararsızım yani ben eskiden AKPliydim. GEçmişte kalmış artık.

kim ateizmi siyasete karıştırdığını söyledi ki?ateist arkadaş karizmaya oy veriyor...........yahu ateist sırf karizmatik diye birine oy verir mi?akape nin dine dayalı siyaset yaptığını bilmiyor musun?
Sitelerde Paylaş

İlk başlarda öyle şeyler yazdım kızgınlıkla okulda din öğretiyorlar evrim okutmuyorlar diye ama zamanla düşününce anlıyorum da biz de önceden onlar gibi inananlar arasındaydık.

Sn Ran99

Aşağı da yazacağım cümleler, sizin aydınlanmanız için, için de bulunduğunuz paradigma, bu önemli kritikleri tespit etmenize izin vermediği için, şahsınızı incitmek amacı ile değil, bakış açılarınıza yeni bir perspektif kazandırmak amacı ile kaleme alınmıştır.

Sürçü lisan ederek sizi incittiysem şimdiden özür diliyorum.

Sevgili Ran 99

Siz inanç lı olduğunuz dönem de tipik bir inanırdınız. Size öğretilen bilgilerin sağlamasını tipik inanır mantalitesi güderek yapmadınız. Sağ duyu ve selim bir akıl ile size verilen örnek ve modelleri analiz etmediniz. Maalesef için de bulunduğunuz paradigmanın duvarlarını aşamadınız. Son tahlil de, toplumsal paradigmanın öğretilerini bir diğer paradigmanın öğretileri ile analiz ederek, yeni edindiğiniz inançsızlık paradigmasının etkisin de, selim bir akıl ve sağ duyu eksenin de değil tepkisel olarak inançsızlığı seçtiniz.

Bu gün inanca karşı vermiş olduğunuz mücadelenin temelin de, yeni edindiğiniz inançsızlık paradigmasının baskısı bulunmaktadır. Siz daha önce sorgu yetisinden mahrum tipik bir inanır olduğunuz gibi, şimdi yine sorgu yetisinden mahrum kılınmış, inançsızlık öğretisi sorgudan men edilmiş tipik bir inançsızsınız.

İnanç lı yahut inançsız olmak hakkınız var. Hangi seçeneği seçerseniz seçiniz, bu seçiminizden dolayı sizi asla kınamayacak, aksine bu seçeneğinizin sizin kişisel tercihiniz olduğunun farkın da olarak size saygı duyacağım.

Sizden istirhamım, konuyu inanç veya inançsızlık paradigmalarının çerçevesin de değil Ontolojik olarak selim bir akıl, tüm paradigmalardan sıyrılmış arı duru bir bilinç ile analiz etmeniz olacaktır.

Esen kalın

Sitelerde Paylaş

kim ateizmi siyasete karıştırdığını söyledi ki?ateist arkadaş karizmaya oy veriyor...........yahu ateist sırf karizmatik diye birine oy verir mi?akape nin dine dayalı siyaset yaptığını bilmiyor musun?

Dediğim gibi ateist olmadan önce oy vermiştim ben şimdi zaten bütün dinlerin yalan olduğunu idrak edecek bir yaştayım çocuk değilim, AKP de umarım zamanla hatasını anlar ve zavallı çocuklara dinle ,ilgili saçmalıkları öğretmekten vazgeçer. Yok gitmişler 300 yıl mağarada uyumuşlar bilmem ne mitoloji saçmalık, hurafe işte biz anladık onlar da anlasınlar diyoruz kötü birşey demiyoruz. Bu haber de gerçekse eğer gerçekten "ateistler yok edilmeli" demişse bu şahıs AKP başka inançlara saygı duymayanları ihraç etmeli elbette, yani ben şunu anlayamıyorum, bu evrim gerçeğini kabul edip desteklemek yerine neden ona buna saldırsınlar ki, yani ne var yani maymundan geldiysek geldik, çok mu kötü birşey Darwin kitapları yasaklanmış herkeste bir telaş, yani bu doğadaki diğer canlıları neden bu kadar aşağılık görüyorlar ben onu anlamıyorum. Ya bir kere bu Darwin ve fosiller okullarda öğretilmek zorundadır, şimdilik sadece üniversite kitaplarında yer alan konular bunlar ama lisedeyken okutulmalı, neden okutulmalı derseniz mesela ben dergide okudum bilmem kaç milyon yıl önce yaşayan bilmem hangi türe ait fosilde bozulmamış DNA bulmuşlar hemen canlının gen haritasını falan çıkarmaya uğraşıyorlar, işte bunun için okutulmalı, yani çocuk öbür taraf diye bir yer olmadığını, zaten aslında doğanın bir parçası olduğunu anlamalı, kendini, aslını, atalarını tanımalı...

Sitelerde Paylaş

Sn Ran99

Aşağı da yazacağım cümleler, sizin aydınlanmanız için, için de bulunduğunuz paradigma, bu önemli kritikleri tespit etmenize izin vermediği için, şahsınızı incitmek amacı ile değil, bakış açılarınıza yeni bir perspektif kazandırmak amacı ile kaleme alınmıştır.

Sürçü lisan ederek sizi incittiysem şimdiden özür diliyorum.

Sevgili Ran 99

Siz inanç lı olduğunuz dönem de tipik bir inanırdınız. Size öğretilen bilgilerin sağlamasını tipik inanır mantalitesi güderek yapmadınız. Sağ duyu ve selim bir akıl ile size verilen örnek ve modelleri analiz etmediniz. Maalesef için de bulunduğunuz paradigmanın duvarlarını aşamadınız. Son tahlil de, toplumsal paradigmanın öğretilerini bir diğer paradigmanın öğretileri ile analiz ederek, yeni edindiğiniz inançsızlık paradigmasının etkisin de, selim bir akıl ve sağ duyu eksenin de değil tepkisel olarak inançsızlığı seçtiniz.

Bu gün inanca karşı vermiş olduğunuz mücadelenin temelin de, yeni edindiğiniz inançsızlık paradigmasının baskısı bulunmaktadır. Siz daha önce sorgu yetisinden mahrum tipik bir inanır olduğunuz gibi, şimdi yine sorgu yetisinden mahrum kılınmış, inançsızlık öğretisi sorgudan men edilmiş tipik bir inançsızsınız.

İnanç lı yahut inançsız olmak hakkınız var. Hangi seçeneği seçerseniz seçiniz, bu seçiminizden dolayı sizi asla kınamayacak, aksine bu seçeneğinizin sizin kişisel tercihiniz olduğunun farkın da olarak size saygı duyacağım.

Sizden istirhamım, konuyu inanç veya inançsızlık paradigmalarının çerçevesin de değil Ontolojik olarak selim bir akıl, tüm paradigmalardan sıyrılmış arı duru bir bilinç ile analiz etmeniz olacaktır.

Esen kalın

Bakın ben artık bilime inanıyorum, bu dinle ilgili saçmalıkları artık konuşmaya değmez, milyonlarca fosil var, profesörlerin konuşmalarını dinlemediniz mi? Neden 200 milyon yıllık bir memeli fosili yok diyor profesör işte bu evrim gerçeği diyor kimse kendini kandırmasın.

Sitelerde Paylaş

Bakın ben artık bilime inanıyorum, bu dinle ilgili saçmalıkları artık konuşmaya değmez, milyonlarca fosil var, profesörlerin konuşmalarını dinlemediniz mi? Neden 200 milyon yıllık bir memeli fosili yok diyor profesör işte bu evrim gerçeği diyor kimse kendini kandırmasın.

Sevgili Ran 99

İnancınıza saygı duyuyorum. Umuyorum ki inancınız sizin mutluluğunuza vesile olsun.

Esen kalın

Sitelerde Paylaş

Bence de ateistler değilde ateistlik yok edilse iyi olur...

Çünkü ateistler yanlışlıklar bir çukura düşmüşler çıkamıyorlar...

En başka kendilerine yazık ediyorlar en büyük zarar budur.

Ateistliğin yok olması için, aklın yok olması gerekir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...