Jump to content

Peygamber tecavüz edermi/ettirirmi.

Recommended Posts

Bildigimiz gibi Islamda Savasda düsmanin karilarini "Ödül" olarak alinabiliyor ve o Kadinlar Evli olsalar bilem , evlilikleri bundan sonra gecersiz oluyor.

O kadinlari sonra Cariye (Köle) olarak tutabiliyorsun yada istersen evleniyorsun.

4/24

Bir de harp esiri olarak elinize geçen cariyeler dışında, evli kadınlarla evlenmeniz Allah yazısı olarak haramdır. Bunların dışındakileri ise, zinadan kaçınıp namuslu yaşamak üzere mallarınızla istemeniz size helal kılındı. O halde hangisiyle nikah ile münasebette bulundunuzsa mehirlerini kendilerine bir farz olarak verin. O mehri kesiştikten sonra aranızda bir değişiklik yapmak hususunda anlaşmanızda da size bir günah yoktur. Her zaman Allah hakkıyla bilen mutlak hüküm sahibidir.

Gelelim Soruya. Bir Peygamber kandinlari tecavüz ettirirmi ? Evet.

Ebu Saîd Hudrî (r.a.) şöyle haber vermiştir:

Biz Resulüllah ile beraber Mustalik oğulları gazvesinde bulunduk. Bu arada bir çok Arap güzelini esir aldık. Kadınlardan ayrı yaşamamız epey uzun sürmüş, kadınlara karşı arzumuz da artmıştı. Fakat bizler, kadınlar üzerinden fazla fidye almayı arzu ettiğimizden esir kadınlara yaklaşıp çocuk olmaması için azil yapmak istedik. Resulüllah aramızda iken hükmünü ona sormamız uygun olurdu. Resulüllah (a.s.) cevaben: "Böyle yapmanızda size bir zarar yoktur. Allah Kıyamet gününe kadar ne kadar can yaratmayı takdir etmişse, o mutlaka olacaktır" buyurdu.

Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 2599

Evet. Muhammed , kadinlar tecavüz edilecekmi edilmiyecek mi ilgilendirmedi. Onun icin önemli olan sadece daha fazla cocuk ve sonunda onun icin ilerde daha fazla Müslüman asker.

Dikkat ceken, Kadinlarin üzerinden fidye istenmesi....

Bu bölümde dikkat cekiyor.

Kadınlardan ayrı yaşamamız epey uzun sürmüş, kadınlara karşı arzumuz da artmıştı.

Bu askerlerin yani evde Hanimlari bekliyor ve "Zina" bu askerler icin Muhammed tarafindan izin verildi.

Sadece dünyanin en iyi insanin yaptigi/yaptirdigi seyler

tarihinde Acepi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İş kendi zevklerine gelince ayetler gökten jet hızıyla iniyor bahsetmeyin artık ya şu mide bulandıran peygamber mdiri nedir? Tanrı'nın da işi kalmamış bunları düşünüyor sanki.... Yapılan savaşların sebebi zaten ganimet ve kadın, ayet diyor ki: "GAnimetler ALlah'ın ve peygamberindir" sonra itiraz gelince "Ganimetlerin 5 te biri ALlah'ın ve peygamberindir" diyor. TAnrı ne yapsın ganimeti, kuran'ın Allah'ı erkek, yani hepsi Muhammed'in kendi sözleri yeter artık ya bu dinle ilgili rezillikleri artık duymaya tahammülüm yok. Ateistler toplanıp baskıdan dolayı gösteri yapcaklarmış haklılar yani adamın çocuğuna okulda din okutuyorlar ben olsam ben de ayaklanırdım.

Sitelerde Paylaş

Haklisin. Islamdaki Allah kadar fikir degistirin bir Tanri ben daha görmedim. Fikir degistiren bir Tanri , buda güzel birsey.

10/64

Onlara dünya hayatında da ahirette de müjde vardır. Allah'ın sözlerinde değişme yoktur; İşte bu büyük kurtuluş!

35/43

Bu, yeryüzünde bir büyüklük taslamak ve suikast düzenlemek istediklerindendir. Oysa kötü tuzak, yalnızca sahibinin başına geçer. O halde öncekilerin kanunundan başka ne gözetirler?! Sen Allah'ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın, Allah'ın kanununda asla bir sapma da bulamazsın!

Peki bu ne ?

2/106

Biz bir ayetten her neyi yürürlükten kaldırır veya unutturursak, daha hayırlısını yahut benzerini getiririz. Allah'ın her şeye gücü yettiğini bilmez misin?
Sitelerde Paylaş

Herşeyi bilen yüce bir varlık ve onun elçisi nasıl olurda (evli kadınlara) tecavüze izin verir?Hristiyanlar, yahudiler, bilmemkimler (gerçi müslümanlar kendi mezhepleri arasında savaşmakta) sizin karınızı esir alsa tecavüz etse? Şu an gerçekten midem bulanıyor. Bahsettiğimiz elçi karı sınırını doldurunca allahın "ol" kavramı gibi ayet indirebilen bir elçi.

Müslümanlar konuya cevap bulamamakta.

Sitelerde Paylaş
Haklisin. Islamdaki Allah kadar fikir degistirin bir Tanri ben daha görmedim. Fikir degistiren bir Tanri , buda güzel birsey.

Belki de Kur'an değiştirildi insanlarca ?

Belki de Hz. Muhammed gerçekten peygamberdi de beceremedi sorumluluğunu.

Belki de birileri yazdı.

Belki Tanrı'nın umrunda değiliz, bırakın kitap yollamasını.

Belki de Tanrı kendisini insanlar bilim ile bulması için hiçbir müdahale etmeden izliyor.

Belki attığımız her adım programlı.

Belki ... Milyon tane senaryo uydurabilirim. Hangisinin doğruluğu/yanlışlığı kanıtlanabilir ?

Sitelerde Paylaş

Belki de Kur'an değiştirildi insanlarca ?

Belki de Hz. Muhammed gerçekten peygamberdi de beceremedi sorumluluğunu.

Belki de birileri yazdı.

Belki Tanrı'nın umrunda değiliz, bırakın kitap yollamasını.

Belki de Tanrı kendisini insanlar bilim ile bulması için hiçbir müdahale etmeden izliyor.

Belki attığımız her adım programlı.

Belki ... Milyon tane senaryo uydurabilirim. Hangisinin doğruluğu/yanlışlığı kanıtlanabilir ?

Bir sorun var ki bunlar atılır ortaya. Bir eksiklik var yani.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...