Jump to content

Allah'ın sonsuz gücü.

Recommended Posts

1 Basit birkaç soru soruyum. Bilmediğin şeye bu inancının ve güveninin sebebi ne? Yani bilmiyorsun. Bir insan bilmediği bir şeyi nasıl doğru kabul eder?

2Geçen gün kavramının evre, aşama olduğunu nerden biliyorsun? Bu yine bir çeviri hatası mı? 3 Peki "Ol" komutu yeterken neden 6 aşama var? Kendisine inanmadığımız için bizi suçlayan biri, bir çok kanıt var diyen bir varlık bunu açıklasa yeterliydi.

1-Sen bigbang olayının gerçekten olduğunu biliyor musun?Hayır.Fakat bunu bir şekilde bilen bilimadamlarının açıklamalarına güveniyorsun.Bu açıklamaların (anladığın kadarıyla) mantıklı olduğunu farkediyorsun ve bigbang'e inanıyorsun.Ben de elçinin mesajını onaylıyorum.İman hiçbir şey bilmeden inanmak değildir,gerçeği onaylamaktır.

2-Düşün.Belki zamanın bile olmadığı bir ortamdan bahsediyoruz.Daha ortada dünya bile yok.Gün kelimesi zaten 24 saat anlamına gelmez(mesela Jupiter günü 24 saat değildir).Bu nedenle bir gün'den kasıt bir evre'dir.Türkçede de böyledir.

3-Allah dilediği şeyi yapar.Allah zamandan münezzehtir.Bize bir süreç gibi görünen bir olay aslında bir an olabilir.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateizm Allah'ın sonsuz denen gücüne karşıdır. Allah ateistleri susturamamaktadır.

14:42 Zalimlerin yapmakta olduklarından ALLAH’ı habersiz sanma. Onları sadece, gözlerin dehşetten donup kalacağı güne kadar ertelemektedir.

Sitelerde Paylaş

Evet Allah'ın sonsuz gücüne evren şahittir....

Düşün Allah senin gibi uyusaydı...Gece dünya dönmezdi mesela....

Ama sizin kafanızdaki ithamlar Onu anlamaya engeldir....

O gözlüğü değiştirmeden doğru gördüğünüzü zannetmeyiniz...Sadece bahaneleriniz artıyor bu hezayanları da ilim zannediyorsunuz...

Aslında onlar şeytanın size oynadığı filimlerler haberiniz...yok..

bir konuya bak, bir de yazdığın şeye

bu nasıl bir alakasızlıktır, nasıl bir trollüktür

biz şeytanın dolmuşundayız onu biliyoruz da sen neyin dolmuşundasın o belli değil

biz hezeyanlar içinde boğuluyorz lakin sen nelerin içinde boğulmuş ve zombileşmişsin o belli değil

biz hakkı aramıyoruz, biz bir olan aklın yolundan gitmiyoruz ama sen neyi arıyorsun ne yolundan gidiyorsun belli değil

tek yaptığın

BOŞ LAF BOOOŞ :excl:

Sitelerde Paylaş

birtek cümlemi çürüt göreyim

ortada bir iddian yok

konu ile alakalı tek bir cümlen yok

ayık kafa ile yazdığın kelimen yok

tek yaptığın programlanmış gibi rastgele bazı cümleler yazmak ve konuyu dağıtmak

dikkate değer iddian varsa bir konu açar yazarsın BU KADAR BASİT

fakat senin amacın bilgi paylaşmak değil trollük yapmak

tarihinde enkia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allahın sonsuz gücüne evren şahittir..

Allah senin gibi uyusaydı dünya durmalı değil miydi?

Neden dönüyor peki?

GOOGLE

boşuna tek yaptığın trollük demiyorum

konu dağılıyor ama umurunda mı ... DEĞİL

neden ... çünkü ne konu önemli senin için ne de bilgi paylaşmak, önemli olan programlandığın kelime sayısını doldurmak için boşta olsa bir şeyler yazmak

Sitelerde Paylaş

Evet Allah'ın sonsuz gücüne evren şahittir....

Düşün Allah senin gibi uyusaydı...Gece dünya dönmezdi mesela....

Ama sizin kafanızdaki ithamlar Onu anlamaya engeldir....

O gözlüğü değiştirmeden doğru gördüğünüzü zannetmeyiniz...Sadece bahaneleriniz artıyor bu hezayanları da ilim zannediyorsunuz...

Aslında onlar şeytanın size oynadığı filimlerler haberiniz...yok..

Tabi canım dünyayı döndüren allah tabi ona birşey demiyoruz. Bu arada çürüt mürüt demişsin. Git teorinin ne anlama geldiğini bir araştır. Dünyayı allahı döndürüğünü idda ederken nasıl bir araştırma yaptın?

1-Sen bigbang olayının gerçekten olduğunu biliyor musun?Hayır.Fakat bunu bir şekilde bilen bilimadamlarının açıklamalarına güveniyorsun.Bu açıklamaların (anladığın kadarıyla) mantıklı olduğunu farkediyorsun ve bigbang'e inanıyorsun.Ben de elçinin mesajını onaylıyorum.İman hiçbir şey bilmeden inanmak değildir,gerçeği onaylamaktır.

2-Düşün.Belki zamanın bile olmadığı bir ortamdan bahsediyoruz.Daha ortada dünya bile yok.Gün kelimesi zaten 24 saat anlamına gelmez(mesela Jupiter günü 24 saat değildir).Bu nedenle bir gün'den kasıt bir evre'dir.Türkçede de böyledir.

3-Allah dilediği şeyi yapar.Allah zamandan münezzehtir.Bize bir süreç gibi görünen bir olay aslında bir an olabilir.

1- Bigbang deneylerinde çalışan bilim adamlarını biliyoruz, tanıyoruz. Sen kitaplarda okuyarak bir varlığa inanıyorsun.

2- Gün 1. kullanımda dünyanın kendi etrafında 1 tur dönüşüdür. Orda 6 gün dediğinde size uyacak anlama ulaşabilmek için bunları umursamıyorsunuz.

3- Aynı kitapta 6 günde, 8 günde veya 2 günde yaptığını söyleyen ayetler varken nasıl anında yaptığını savunuyorsun? Allah yalan mı söylüyor?

Sitelerde Paylaş

1- Bigbang deneylerinde çalışan bilim adamlarını biliyoruz, tanıyoruz. Sen kitaplarda okuyarak bir varlığa inanıyorsun.

2- Gün 1. kullanımda dünyanın kendi etrafında 1 tur dönüşüdür. Orda 6 gün dediğinde size uyacak anlama ulaşabilmek için bunları umursamıyorsunuz.

3- Aynı kitapta 6 günde, 8 günde veya 2 günde yaptığını söyleyen ayetler varken nasıl anında yaptığını savunuyorsun? Allah yalan mı söylüyor?

1-Sen bilimadamının raporunu onaylıyorsun ben ise elçinin kitabını.Benzer şeyler.

2-Sen dedin.1den fazla kullanımı olabilen bir kelime.ORTADA HENÜZ DÜNYA YOK İKEN GÜN KELİMESİNİ 24 SAAT OLARAK DÜŞÜNEMEZSİN.

3-Orada yazdığım şey bir çıkarım.Allah zamana bağlı değil biz ise bağlıyız.Bize bir süreç gibi gelen bir şey onun için 1 an olabilir.Belki de(büyük ihtimalle) şu an evrenin başlayışı ve bitişi oldu ve bitti Allah için.Zamandan münezzeh olduğu için.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Xseddx

Güzel düşüncelerin için teşekkür ediyorum.

Esen kalın

Sitelerde Paylaş

1-Sen bilimadamının raporunu onaylıyorsun ben ise elçinin kitabını.Benzer şeyler.

2-Sen dedin.1den fazla kullanımı olabilen bir kelime.ORTADA HENÜZ DÜNYA YOK İKEN GÜN KELİMESİNİ 24 SAAT OLARAK DÜŞÜNEMEZSİN.

3-Orada yazdığım şey bir çıkarım.Allah zamana bağlı değil biz ise bağlıyız.Bize bir süreç gibi gelen bir şey onun için 1 an olabilir.Belki de(büyük ihtimalle) şu an evrenin başlayışı ve bitişi oldu ve bitti Allah için.Zamandan münezzeh olduğu için.

1- Ben bilim adamlarının güncel deneyler sonucu vardığı delilleri dile getirdiği raporları onaylıyorum. Bu deneylere güvenim sonsuz değil. Yarın bana daha doğru gelen bir sonuç çıkar onu doğru kabul ederim veya ikisini karşılaştırır kendi teorimi bulurum.

2-Ortada henüz dünya yokken gün kelimesi nerden oluştu? Neden kuranda gün olarak ifade edildi bu zaman? Gün-saat-salise-evre her ne olursa olsun ters düşer konuya. Evreler sıralanıyor ise arada bir zaman var demektir.

3-İslamın özeti:Olur, olabilir, belkide, sanırım, büyük ihtimalle, neden olmasın, çeviri hatası, o zamanlar öyleymiş.

Allahın zaman kavramı yoksa insanlara niye zamanla ifade etti?

tarihinde YüceBen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allahın sonsuz gücüne karşı insanın acizliğine bir örnek, her canlı bir gün ölümü tadacaktır, bu sözün karşısısında aciz olmadığınızı ispatlayın.

evet ya haklısın Bersann!.. tüm canlıların bir gün mutlaka öleceğini kimseler bilmiyordu, bir tek kuran da yazınca öğrendi tüm insanlar... gerçi şimdi ölümsüz canlı bulduklarını da iddia ediyor bilimadamları, yakında bu ayetin de tevillerini yaparsınız. yok ölüm derken aslında bayılmaktan bahsediyor, o zamanlar öyle anlaşılması lazımdı... falan diye...

ha... ölümü insanlar yenemediği için meydan okuyor diyorsan; önce onun ölümsüzlüğünü bi görelim? kendini sanki kanıtlamış, herkes görmüş, herkes ölümsüz olduğuna da ikna olmuş, insanların ölümlü olmasıyla hava atıp meydan okuyor.

ancak böyle bir durumda bu hava atabilir, meydan okuyabilir...

Sitelerde Paylaş

evet ya haklısın Bersann!.. tüm canlıların bir gün mutlaka öleceğini kimseler bilmiyordu, bir tek kuran da yazınca öğrendi tüm insanlar... gerçi şimdi ölümsüz canlı bulduklarını da iddia ediyor bilimadamları, yakında bu ayetin de tevillerini yaparsınız. yok ölüm derken aslında bayılmaktan bahsediyor, o zamanlar öyle anlaşılması lazımdı... falan diye...

ha... ölümü insanlar yenemediği için meydan okuyor diyorsan; önce onun ölümsüzlüğünü bi görelim? kendini sanki kanıtlamış, herkes görmüş, herkes ölümsüz olduğuna da ikna olmuş, insanların ölümlü olmasıyla hava atıp meydan okuyor.

ancak böyle bir durumda bu hava atabilir, meydan okuyabilir...

hava atma sizlerin işiniz, bizim inancımızda reklamlara yer yoktur.

gel gelelim konuya, ölümden kastın yok olup gitmekse zaten böyle birşey mümkün değil, bilim şuan enerjinin yok olamayacağını ispatladı, Allah ömür verirse sende yaşarsan belki bilim insanlardaki enerjiyide ispat eder, benim neden böyle yazdığımı anlarsın.

Sitelerde Paylaş

hava atma sizlerin işiniz, bizim inancımızda reklamlara yer yoktur.

gel gelelim konuya, ölümden kastın yok olup gitmekse zaten böyle birşey mümkün değil, bilim şuan enerjinin yok olamayacağını ispatladı, Allah ömür verirse sende yaşarsan belki bilim insanlardaki enerjiyide ispat eder, benim neden böyle yazdığımı anlarsın.

bersan senin şu "Allahın sonsuz gücüne karşı insanın acizliğine bir örnek, her canlı bir gün ölümü tadacaktır, bu sözün karşısısında aciz olmadığınızı ispatlayın." diye meydan okumana karşılık, benim verdiğim cevaba, şu son yazdığın cevabın ne ilgisi var? anlamak için (aslında anladığımı sanmak için) biraz daha içmem lazım sanırım..

Sitelerde Paylaş

14:42 Zalimlerin yapmakta olduklarından ALLAH’ı habersiz sanma. Onları sadece, gözlerin dehşetten donup kalacağı güne kadar ertelemektedir.

Ama Kuran'da bir yandan da inkarcıları şöyle telef ettim, suda boğdum, üzerine yıldırımlar yağdırdım diye de övünmekten geri durmaz. Onlarınkini neden ertelememiş?

Sitelerde Paylaş

bersan senin şu "Allahın sonsuz gücüne karşı insanın acizliğine bir örnek, her canlı bir gün ölümü tadacaktır, bu sözün karşısısında aciz olmadığınızı ispatlayın." diye meydan okumana karşılık, benim verdiğim cevaba, şu son yazdığın cevabın ne ilgisi var? anlamak için (aslında anladığımı sanmak için) biraz daha içmem lazım sanırım..

ölüm denen olguyu, yok olmak olarak kabul gören materyalist kişilere, ölüme çare buldunuzmu sorusunu iletip, ardından bahsi geçen ölümün sizin sandığınız gibi yok olup gitmek olmadığını belirttim.

Sitelerde Paylaş

"... Her şeyi yaratan ve bir ölçüye göre düzenleyen Allah'tır" (Furkan suresi, 2)

"...Onun katında her şey bir ölçü (miktar ) iledir.(Rad suresi, ayet 8)

" Biz her şeyi bir ölçüye göre yarattık" (Kamer suresi, ayet 49)

Allah, evrendeki yarattığı her varlığa yapacağı işe uygun yapı, biçim, özellik ve yetenek vermiş; onların yaratılışını bir takım amaç ve hikmetlere dayandırmış, boş ve yersiz hiçbir şey yaratmamıştır. Bu konuda Yüce Allah Kur'an'da şöyle buyurmaktadır:

"Biz gökleri yeri ve ikisi arasındakileri bir oyun ve bir eğlence olsun diye yaratmadık. Biz onları hak ve hikmetle yarattık." (Duhan suresi, 38-39. ayetler)

"Güneşi ışıklı, ayı da parlak kılan, yılların sayısını ve hesabını bilmeniz için aya evreler koyan Allah'tır. Allah, bunları boş yere yaratmamıştır. O, ayetlerini düşünen bir toplum için ayrıntılı olarak açıklıyor." (Yunus suresi, 5)

Üstad Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerine göre Kur’ân’ın yaratılışı altı günle izah etmesi, insan dünyasının ve hayvan âleminin altı günde yaşayacağına işaret ediyor.7 Keza, Dokuzuncu Sözde Bediüzzaman, ikinci sabah namazı ile birlikte altı vakte ulaşan günlük namazların her birinin, altı gün yaratılıştan birini hatırlattığını, ondaki büyük inkılâpları gözler önüne serdiğini ve her bir zaman diliminde gerçekleştirilen yepyeni yaratılışla ilgili olarak Allah’a şükretmek ve Allah’ın azametini ve kibriyasını bilmek için her bir zaman dilimine denk düşecek şekilde bir namazın emredildiğini bildiriyor.8

Bediüzzaman’ın bu müşahedesi üzerinde biraz duracak olursak: Sabah namazının, kâinatın ve yer kürenin altı gün yaratılışından birinci gününü hatırlattığını; öğle namazının ikinci gününü, yani yeryüzünde insanın yaratıldığı günü; ikindi namazının üçüncü günü, yani insanlığın Son Nebîsinin (asm) geldiği günü; akşam namazının dördüncü günü, yani yerkürenin ve kâinatın kıyamet öncesi harap olduğu günü; yatsı namazının beşinci günü, yani yerkürenin ve kâinatın bütünüyle kapandığı kıyametin kopuşu sonrası günü; ikinci sabah namazının ise haşir sabahı olan altıncı günü hatırlattığını anlamak mümkün.

İlginçtir; Bigbang teorisine bakacak olursak, birinci gün, galaksilerin yaratılışına kadar kendi içinde gene altı zaman diliminde tamamlanıyor: Büyük patlama anında sıcaklık 12–14 trilyon derecededir. 1. Zaman dilimi: Yüzde bir saniye sonraki zamandır. Sıcaklık yüz milyar dereceye düşmüştür. 2. Zaman dilimi: Onda bir saniye sonraki zamandır. Sıcaklık otuz milyar derecededir. 3. Zaman dilimi: Bir saniye sonraki zamandır. Sıcaklık on milyar derecededir. 4. Zaman dilimi: On dört saniye sonraki zamandır. Sıcaklık üç milyar derecededir. 5. Zaman dilimi: Otuz beş dakika sonraki zamandır. Sıcaklık üç yüz milyon derecededir. 6. Zaman dilimi: Yedi yüz bin yıl sonraki zamandır. Sıcaklık beş bin derecededir ve galaksiler yaratılmıştır. Kâinatın tahmin edilen yaşı ise yirmi milyar senedir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...