Jump to content

ateizmin kutsalı var mıdır

Recommended Posts

niye kemoterapi, yani radyoterapi,brakiterapi ve cerrahi tedavi olmadan sen yetersizsin. özcesi kemoterapi, gereksizsin olum sen gereksiz..

sürekli bir yaftalama sanatına sahipsin anlaşılan, gurme seni,imam hatipli misin ne! ne bilim belkide kafan ayran'lıdır senin!

eğer dediğin gibi ateistler otistik olsaydı, sen şu an koyuna çobandın, belkide başı arşa değen bininci peygamberin dinine tabiydin, hatta herhangi bir melek ile girdiğin tensel temaslardan söz de edebilirdin.

çünkü sizin otistik olmayan sürü liderleriniz hep alışılmadık şeyler yapmaya meraklı, ağacı dile getirmeler, nehirleri yarmalar, insan üstü varlıklarla münasebete girmeler, el değmemiş kadınları hamile bırakmalar, ölüyü diriltme-ler falan fistan, gerçi saydıklarımı görende olmamış ama genede sen inanıyorsun diye varsaydım.

işte tamda bu nokta biz otistik ateistler çok büyük işler beceriyoruz, ben varken yanında sen metafizikten dem vuramıyorsun, akıllı oluyorsun, adam oluyorsun,

ayrıca ateistlerin bir kutsallığı olmak zorunda da değil, camiye benzer bir ev yapmayacağız mesela, bir kilisemiz olmayacak örneğin.sadece meraklarımızı dindiriyoruz, soruyoruz, sorguluyoruz, özgürüz biz kemoterapi, tanrıyı bu yüzden sevmiyoruz.

Sitelerde Paylaş

niye kemoterapi, yani radyoterapi,brakiterapi ve cerrahi tedavi olmadan sen yetersizsin. özcesi kemoterapi, gereksizsin olum sen gereksiz..

sürekli bir yaftalama sanatına sahipsin anlaşılan, gurme seni,imam hatipli misin ne! ne bilim belkide kafan ayran'lıdır senin!

eğer dediğin gibi ateistler otistik olsaydı, sen şu an koyuna çobandın, belkide başı arşa değen bininci peygamberin dinine tabiydin, hatta herhangi bir melek ile girdiğin tensel temaslardan söz de edebilirdin.

çünkü sizin otistik olmayan sürü liderleriniz hep alışılmadık şeyler yapmaya meraklı, ağacı dile getirmeler, nehirleri yarmalar, insan üstü varlıklarla münasebete girmeler, el değmemiş kadınları hamile bırakmalar, ölüyü diriltme-ler falan fistan, gerçi saydıklarımı görende olmamış ama genede sen inanıyorsun diye varsaydım.

işte tamda bu nokta biz otistik ateistler çok büyük işler beceriyoruz, ben varken yanında sen metafizikten dem vuramıyorsun, akıllı oluyorsun, adam oluyorsun,

ayrıca ateistlerin bir kutsallığı olmak zorunda da değil, camiye benzer bir ev yapmayacağız mesela, bir kilisemiz olmayacak örneğin.sadece meraklarımızı dindiriyoruz, soruyoruz, sorguluyoruz, özgürüz biz kemoterapi, tanrıyı bu yüzden sevmiyoruz.

Yaftalama yapmıyorum bak açık açık yazmışım.

Ateist çevredeki otistik fazlalığı insan hayatında da maddesel girdi/çıktı standardının var olabilme olasılığına sığınma ihtiyacından kaynaklanıyor sanırım. Her şey madesel o zaman her şey standardize edilebilir, her şey belirli kurallar dahilinde olabilir..iştee otistikler böyle bir dünyada kendilerini rahat hissederler.

Asıl yaftalamayı yapan sen olmuşsun. Benim müslüman ya da teist olduğumu nereden çıkardın da boş boş konuşuyorsun. Robot musun sen? Bir şeyler demişsin ama karşındaki kim neyin nesi ne diyor neyi amaçlıyor düşünmeden canının acısıyla atlamışsın ortaya ve düştüğün hale bak

Senin bu konuları tartışabilecek bir birikimin çapın yok. Özgür olduğunu söylüyorsun ama illaki bir teist karşısında var olabilmekten başka çaren yok. Sen mi özgürsün, neyin özgür lan senin? Sokakta kendini ifade edemezsin, siyaset yapamazsın, hakkını savunamazsın, anca gelir burada lafla kendini tatmin edersin. Ne özgürlüğünden bahsediyorsun sen? tanrı dediğin olmadığını söylediğin bir kelime varlığı sevmemekle özürlüğünü ölçen ergen bebe. Sen mi özgürsün?

Otistiklerin beyin yapılarında anormallikler vardır. Amigdala nedir bilen var mı? Beynin bir bölümüdür. Ne işe yarar: http://tr.wikipedia.org/wiki/Amigdala

İşte bu amigdalanın otistik insanlarda daha az gelişmiş olduğu tespit edilmiştir. Duygusal öğrenmede, duygusal davranışları geliştirmede otistiklerin zorluk çekmesi bundan kaynaklanıyor. Çevresiyle sağlıklı iletişim kuramayan empatiden yoksun otistiklerin sığ ve zararlı düşüncelere takılıp kaldıklarını önceden söylemiştik. Her şeyi maddesel belirginlik içinde ve 1 ve 0; var ya da yok olarak kabul etmenin ciddi sonuçları olabilir.

Örneğin şu düşünceyi insan neden öne çıkarır...

Bir insanı öldürürseniz katil olursunuz,fazla sayıda bir ırkı, bir topluluğu, bir değeri öldürürseniz katliam yapmış olursunuz.

Ancak bütün dünyayı yerle bir edip, kendinizde dahil, bütün canlıları yok ederseniz, bu yaptığınızın adı ''DEVRİM''dir.

Afiyet olsunnn.. ben bir kaç gün yokum, malum gündem çok dolu. Burada lak lak yapacak vakti bulamam. Allah' a emanet olun.

Sitelerde Paylaş

Ateist? Ateizm? Kutsal? Kemoterapi dostum ateist çevrede otistik fazlalığı demiş, elinde bir istatistik varsa paylaşırsa sevinirim. Yoksa oturup ateizm tek tip insanlara ait ve özürlülüğün sonucu gibi yaklaşıp bir özür ile özdeşleştirmeye çalışmasını ve bunun için kendince (otizm hakkında bilgim yok) otizm otizmi anlatıp, işte siz bununla uyumlusunuz dayatmasını anlamak mümkün değil.

Ateist insan kendinden sorumludur, ben otistik olabilirim, bu beyinle ilgili bir sorunun ifadesi olabilir(anladığım odur), ancak bu ateizmle ilgili bir sonuç değildir. Bunu bu şekilde hiç bir kanıt sunmadan, otizmi veya ateizmi aşağılar tavırla yazıp, büyük ihtimaldirki bunuda red edip saçma tavırla sadece bilgi veriyorum savına sığınacaksın.

Neyse kemo dostum, aklında olsun, her otistik ateist, her ateist otistik değil, ancak kesin olan tavrın berbat.

Şimdi konuya dönelim.Kutsallık değer verme olayıdır. Ancak bunun ne derece olacağı neye karşı olacağı her kişi, toplum, yer, zaman için nasıl değişkense, ateist insanlar içinde durum farklı değildir. Her birimizin farklı değer anlayışı var, hiç biri diğeryle örtüşmek zorundada değil.

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...