Jump to content

Tüm Dünya Müslüman Olsa neler olur?

Recommended Posts

• İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Birbirini boğazlardı, ne olurdu? Müslümanın Müslümanın önünde bir yaşam garantisi var mı? Bu sefer de Şii Sünni kavgası olurdu. 1400 yıl öncesi Hz. Ayşe ile Hz. Ali taraftarları birbirlerini nasıl boğazladılarsa bu sefer de birbirlerini sen Şiisin, sen Sünnisin diye atom bombaları ve makineli tüfeklerle yok ederlerdi. Örnek Suriye, Lübnan, Mısır, Pakistan, Irak vs.. İslam bir din değil, bir terör siyaseti.

birbirini boğazlama konusunda haklısın. ama atom bombaları veya makineli tüfeklere katılmıyorum zira kurşunu bile icad edemezdi müslümanlar. dağda yaşayanlar eşekle, bozkırda atla, çölde ise deveyle ulaşım devam ederdi. halifeye tüm dünyadaki kadınlar helal olurdu, evlilik yaşı 18 değil 6 olurdu. kadınlar milletvekili olamaz, toplum önderi olamazdı. ilaçlar olmaz, deve sidiği ya da boyna asılan okunmuş muskalarda çare aranırdı.

Sitelerde Paylaş

birbirini boğazlama konusunda haklısın. ama atom bombaları veya makineli tüfeklere katılmıyorum zira kurşunu bile icad edemezdi müslümanlar. dağda yaşayanlar eşekle, bozkırda atla, çölde ise deveyle ulaşım devam ederdi. halifeye tüm dünyadaki kadınlar helal olurdu, evlilik yaşı 18 değil 6 olurdu. kadınlar milletvekili olamaz, toplum önderi olamazdı. ilaçlar olmaz, deve sidiği ya da boyna asılan okunmuş muskalarda çare aranırdı.

Valla akılları nedense silahlara çok iyi çalışıyor. Nasıl bomba yapacaklarını, nasıl intihar saldırısı yapacaklarını veya tuzak kuracaklarını çok iyi biliyorlar. Pakistan atom bombasına nasıl sahip olduysa öyle sahip olurlar. Yani yok ettiklerinden onu bulanlardan devşirirler.

Şimdi tüm dünya Müslüman olduktan sonra kendi aralarında Şii-Sünni savaşı başlar dedim, tabi bu savaş Şiiler tümden yok oluncaya kadar devam eder ama Şiiler bittikten sonra yine devam eder. Bu sefer Sünniler kendi aralarında sen hanefisin, sen maliki, sen şafiisin, sen hanbeli, sen Salefi, sen de Müslüman Kardeşlerdensin diye diye cihatlarına devam ederler, çünkü Müslümanların çıkarları, para aç gözlülüğü ve güç iddiası bitmez. Kölelik geri gelir, ganimet savaşları geri gelir, şu bu mezhebinden olanlara karşı fetihler devam eder yani bunun sonu gelmez. Tüm din bunlar üstüne kurulu, tüm Dünya Müslüman olursa İslam'ın ne anlamı kalır hiç? :)

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam dininde ''Herkesi müslüman yapmak'' gibi ileri görüşlü bir hedef var mı ki ? Benim bildiğim ''İsteyen istediği b.ku yer, ben kitabı gönderdim hepiniz sorumlusunuz'' tarzı sorumsuz, umursamaz saçma bir din anlayışı var.

Yanlış biliyorsunuz o zaman.

Din Allah'ın oluncaya kadar savaşın diye bir ayet var..

Sitelerde Paylaş

Din'in Allah'ın olması demek bütün insanlığı Müslüman yapın demek değil ki hocam.

Gerçi Kur'an çelişkiler kitabı.

Benim söylediğim hipotezi de destekleyen 10'larca ayet var, belki sizinkini destekleyen de vardır. Mümkündür İslam'da bu tür çelişkiler.

Din Allah'ın oluncaya kadar savaşmak demek fetihlerde ele geçirilen ülkelerin insanlarının hepsinin Müslüman olması demek değil tabi. O ülkelerinin yönetimlerinin başına İslami hükümetlerin gelmesi, Müslümanlar azınlık olsa dahi o ülkenin Müslüman yöneticiler tarafından yönetilmesi, Müslüman olmayan halkın (genelde gayri müslimlerin) Müslümanlara haraç ödemesi, ne Müslüman olmak isteyen ne de haraç ödemeyenlerin ise katlidir. Haraç ödeyemeyecek durumdaki bir gayri müslim ne yapar? En basitinden Müslümanlığa geçer haraç ödememek için. Koca Bizansın Anadolu'nun Hristiyan ağırlıklı nüfusu bir gecede Müslüman olmadı tabi. Hristiyan, Musevi olmayı oldukça zorlaştırısan bir gün insanları Müslüman yaparsın. Osmanlı taktiği..

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok eğlenceli bir başlık olmuş bu.

Bu başlık, şu başlıkla

http://www.ateistfor...opic=53909&st=0

birleştirilmeli bence.

Kusura bakma.

Tag eklemediğim için görmemişim eski başlıkları.

Aklıma geldi açtım.

Birleştirilmesi mümkün ise birleştirilsin daha iyi.

Ya da bu silinir, önceki açılandan devam ederiz.

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma.

Tag eklemediğim için görmemişim eski başlıkları.

Aklıma geldi açtım.

Birleştirilmesi mümkün ise birleştirilsin daha iyi.

Ya da bu silinir, önceki açılandan devam ederiz.

Kusura bakılacak bir şey yok. Bu başlık silinmesin çünkü ben esprili yaklaşımını beğendim. ( 14 numaralı iletin) Kutsal yaratık da beğenmiş.

tarihinde asinar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...