Jump to content

İslam'daki Mucizeler (Kaynak: Risale-i Nur)

Recommended Posts

• İslam peygamberi, Önceden Mekkenin, İranın, Hayberin, Şamın fethedileceğini söylemiş ve aynen dediği gibi fethedilmiş.

• İslam Peygamberi kendisinden sonra Ömer ve Ebu Bekirin halife olacağını ve Ömerin daha uzun süre halifelik yapacağını söylemiş ve aynen dediği gibi çıkmış.

• İslam Peygamberi Kureyş Kabile reislerinin her birinin nerede ve ne zaman öldürüleceğini söylemiş ve kendisinin de Übey İbni Halefi bizzat kendi elleriyle öldüreceğini söylemiş ve hepsi aynen dediği gibi çıkmış.

• Halife Osmanın Halife olacağını söylemiş ve kuran okurken katledileceğini söylemiş ve dedikleri aynen çıkmış.

• Habeş Meliki Necaşi uzaklarda vefat etmiş, o vefat ettiği günde ashabı toplamış cenaze namazını kıldırmış, bir hafta sonra haberci gelmiş ve tam da cenaze namazının kılındığı gün vefat ettiği ortaya çıkmış.

• Uhud veya Hira dağının başından birinde dururken dağ titremiş, zelzele olmuş, İslam Peygamberi dağla konuşmuş ve sonra yanındakilere dönüp Ömerin, Osmanın, Alinin şehit olacağını söylemiş ve aynen dediği gibi çıkmış.

• Fatmaya, ailesindeki herkesten önce öleceğini ve kendisine kavuşacağını söylemiş, altı ay sonra öyle olmuş.

• Ebu Zer'e, Medineden gönderileceğini, yalnız hayat süreceğini, yalnız öleceğini söylemiş, 20 sene sonra aynen dedikleri çıkmış.

• İstanbulun fethedileceğini, İstanbulu fethedenin yüce bir kişi olacağını, Hanefi ve Şafi gibi ulemaların çıkacağını işaret etmiş ve aynen dediği gibi çıkmış.

• Lebedi Yahudi bir büyü yapmış. Tarağa bir saç dolamış ve İslam Peygamberini rencide etme büyüsü yapmış. İslam peygamberi Ali'ye git şu falanca kuyuda üzerine saç dolanmış tarak var al gel demiş, ve aynen dediği gibi olmuş.

• Ümmü Süleym diye bir kadın hurmayı yağda kavurmuş, İslam peygamberine yollamış. islam Peygamberi Enes'e git kime denk gelirsen yemeğe çağır demiş. 300 kişi gelmiş. Elini yemeğin üstüne koymuş ve 300 kişinin hepsini doyurmuş o yemek.

• Bir keresinde de ordu içinde heybelerindeki yiyecekleri çıkartmış herkes ve toplasan oturmuş bir keçi kadar bile azık çıkmamış. Bunun üzerine İslam Peygamberi dua etmiş ve o azık yığınından tüm askerler kaplarını doldurarak gitmiş. Yiyecek herkese yetmiş.

Bunlar mucizelerden sadece bir kaç tanesi.

Sitelerde Paylaş

BUnlara inanan bir insanı neye dayanarak normal kabul ediyoruz günümüzde?

Mesela bunlara inanan bir insanın muhakeme yeteneği sorunludur.

Muhakeme yeteneği sorunlu olan birine sorumluluk verilmez ki.

Bırakın sorumluluğu, sağlam raporu vermek bile zor bana göre.

Sitelerde Paylaş

En büyük mucizeyi yazmamışsın Ayın yarılması ama ne hikmettir ki sadece Araplar görmüş yarıldığını :D :D Acaba bu yarılma mecazi anlamda olabilir mi, İslam alimlerine danışmak lazım.

Bir yerde okuduğuma göre ayın yarıldığı başka yerlerden de görülmüş.Sanırım Hindistan'dı.Tabi ay gerçekten yarıldı mı kesin bir cevap veremem.Kur'an'da bu konuda net bir bilgi yok.

Sitelerde Paylaş

En büyük mucizeyi yazmamışsın Ayın yarılması ama ne hikmettir ki sadece Araplar görmüş yarıldığını :D :D Acaba bu yarılma mecazi anlamda olabilir mi, İslam alimlerine danışmak lazım.

Şimdi o ay yarılması olayı da yanlış anlaşılmış.

Aslı ay değil ayıdır.

Tamamen bir bahtsızlık eseri çölde Kutup Ayısına denk gelmişler.

İçlerinde tek bahtlısı peygambermiş geri kalan hepsi bahtsızmış.

Bahtsız olduklarından eski dile şu ayı ikiye ayır, yar ve bizi kurtar demişler.

Peygamber de Ayıyı öldürmüş bir parçasını bir yere öbür parçası başka bir yere götürülmüş.

Olayın aslı bu.

Ama insanlar çarpıtıyor zamanla.

Sitelerde Paylaş

Belki de "Ay gülmekten yarıldım!" demiştir de Ay yarıldı diye kayıtlara geçmişlerdir diyeceğim ama Arapça konuşuyorlar. :D

Sitelerde Paylaş

Belki de "Ay gülmekten yarıldım!" demiştir de Ay yarıldı diye kayıtlara geçmişlerdir diyeceğim ama Arapça konuşuyorlar. :D

Ya da, "bir peygamber çıktı, yardırıyoooo!" demişlerdir.

Cool anlamında denmiştir.

İnsanlar da onu birşeyleri yarıyor anlamıştır.

Sitelerde Paylaş

Dalga geçiyorsunuz ama bunları savunanları tanıyrum. İşlerine gelen şeyi doğru anlarlar işlerine gelmeyen şey yanlış anlaşılma olur. Yani peygamber dağla konuşuyor ise ay değil güneş bile yarılabilir ortadan. Ayrıca bu fantaziler niye? Biri adam gibi konuşamıyor mu peygamberinizle? Biri adam gibi diyemiyormu bak bu yemeği çoğaltalım yoksa yetmeyecek diye? Allah bunu şimdi niye yapmıyor? Ozamanlar 300 kişiye sefa sürdüren Allah şimdi neden afrikadaki çocukları açlıktan öldürüyor?

tarihinde YüceBen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mucize, adı üstünde, nedense kendi birebir şahit olanı yoktur. Başkalarına maledilen ,mucize sahiplerinin bile haberi olduğu kuşkulu imkansız(herkes için), olanaksız olayları oldu demekle inanmaya hazır kişiye ne denir? Asıl mesele bunlara inananların durumudur incelenmesi gereken. Neden inanıyorsun sorusuna, ben gördüm, birebir şahidim diyen çıkmayacak olaylar, çıksada sen kimsinki doğru oluyor sözlerin tepkisi almayıp, belli grup veya kişilerin söylediği sözlere dışında kanıt sunulmayan anlatımlara neden inanır insanlar.

Toplu cehalet mi? Nedir bu durum , tanımı nedir bu olayın?

Sevgi saygımla...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizin bunlara inanmaniz kendinize sacma gelmiyor mu ? Ayin yarilmasi gibi. Bunun yalan oldugu ortada oldukdan sonra gene icine baska seyler uyduruyorsunuz.

Yada Ayse gibi. Kiz 9 yasindadi ama bizim zamanimizda bu toplum icinde kötülestigi zaman birden bire yeni seyler uyduruluyor.

Efendim neymis gercekte 9 degil ve 17-19 yasindamis. Siz kendi Dininizi inkar ediyorsunuz. Siz Dine degil kendi inanciniza baglisiniz.

Neden baska seye inanmak, inandiginiz yanlis olabilmesi düsüncesi sizi bukadar korkutuyor ?

Nezaman kendinize ve Dininize dürüst olacaksiniz ?

Sitelerde Paylaş

ANKEBUT 50 "Ona Rabbinden bir mucize inmeli değil miydi?" dediler. De ki, "Mucizeler ALLAH'ın katındadır. Ben sadece apaçık bir uyarıcıyım."

ANKEBUT 51 Bu kitabı sana indirmiş olmamız ve kendilerine okunması onlara yetmez mi? Bunda inanan bir toplum için bir rahmet ve öğüt vardır.

YUNUS 20 "O'na Rabbinden bir mucize indirilmeli değil mi," diyorlar. De ki: "Gizemler ALLAH'ın yanındadır; öyleyse bekleyin, ben de sizinle birlikte beklemekteyim."

Sitelerde Paylaş

ANKEBUT 50 "Ona Rabbinden bir mucize inmeli değil miydi?" dediler. De ki, "Mucizeler ALLAH'ın katındadır. Ben sadece apaçık bir uyarıcıyım."

ANKEBUT 51 Bu kitabı sana indirmiş olmamız ve kendilerine okunması onlara yetmez mi? Bunda inanan bir toplum için bir rahmet ve öğüt vardır.

YUNUS 20 "O'na Rabbinden bir mucize indirilmeli değil mi," diyorlar. De ki: "Gizemler ALLAH'ın yanındadır; öyleyse bekleyin, ben de sizinle birlikte beklemekteyim."

Bana sorarsan, peygamber oldugunu kanitla dedikleri zaman bu ayetleri indirdi.

Sitelerde Paylaş

Zaten ayetin baş kısmında peygambere sorulan soruyu okursan bunu anlayabilirsin.

Muhammed'i biricik mucizesinin Kur'an olduğu apaçık ortada.

Demek istedigim insanlar ondan bir mucize istediler ve Muhammed birsey veremedi. Yapamam dese tabiki insanlar inanmiyacak. Oda ne dedi,

bende mucize yok , mucizeler Allahin katinda ve isi böyle gene döndürdü.

Mucize ariyorsak , Muhammeden daha fazla Mucizeler var Ayi yarmasi gibi. (Yalan)

Sitelerde Paylaş

David Cooperfield, Houdini gibi insanlarda muhtelif mucizeler göstermişlerdir ! İslamdaki mucizelere kaynak olarak Risale-i Nur'u göstermekte tam bir bozacı ile şıracı arasındaki dayanışma durumunu gösteriyor..

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...