Jump to content

İslam'daki Mucizeler (Kaynak: Risale-i Nur)

Recommended Posts

Sİl o üstteki mesajı istersen.

Birden yabancılar da keramet gösterir diyince aklıma bunlar geldi.

Her halde dini figürle bağlantısını kadın çokluğundan kurdu bilinç altım.

Ayrıca kötü bir şey yazmaıdm ki.

Adamlar meşru insanlar.

Vergi veren, dürüst insanlar.

meslekleri de uluslararası meslekler arasında geliyor.

Yani şu anda temelsiz bir tepki gösteriyorsun farkında mısın?

Sitelerde Paylaş

Sİl o üstteki mesajı istersen.

Birden yabancılar da keramet gösterir diyince aklıma bunlar geldi.

Her halde dini figürle bağlantısını kadın çokluğundan kurdu bilinç altım.

Ayrıca kötü bir şey yazmaıdm ki.

Adamlar meşru insanlar.

Vergi veren, dürüst insanlar.

meslekleri de uluslararası meslekler arasında geliyor.

Yani şu anda temelsiz bir tepki gösteriyorsun farkında mısın?

Değiller dedim mi?

Reklam etmeye gerek yok o kadar..

Sitelerde Paylaş

Bir yerde okuduğuma göre ayın yarıldığı başka yerlerden de görülmüş.Sanırım Hindistan'dı.Tabi ay gerçekten yarıldı mı kesin bir cevap veremem.Kur'an'da bu konuda net bir bilgi yok.

okuduğun yer dini bir kaynaktır büyük ihtimalle. öyle kaynaklara hemen itibar etmemek ve işin aslını astarını araştırmak gerek

bende öyle bir şeyler okumuştum hindistanda bir heykel varmış onun üzerinde ayın yarıldığı sene yapıldı yazıyormuş ... gibi bir hikayeydi. bu hikayeyi yazanlar okuyanların hemen inanacağını sanmış olacaklarki ne kaynak belirtilmiş ne de o mübarek heykelin bir fotoğrafı. hadi onlar kaynak belirtmemiş ama dini bir temel üzerine kurulmuş siteler dışında konu ile ilgili hiç mi bir şey yazmaz, yabancı sitelerde de mi değinilmez konuya, şu heykelin bir fotoğrafı nasıl olmaz internette ...

Sitelerde Paylaş

okuduğun yer dini bir kaynaktır büyük ihtimalle. öyle kaynaklara hemen itibar etmemek ve işin aslını astarını araştırmak gerek

bende öyle bir şeyler okumuştum hindistanda bir heykel varmış onun üzerinde ayın yarıldığı sene yapıldı yazıyormuş ... gibi bir hikayeydi. bu hikayeyi yazanlar okuyanların hemen inanacağını sanmış olacaklarki ne kaynak belirtilmiş ne de o mübarek heykelin bir fotoğrafı. hadi onlar kaynak belirtmemiş ama dini bir temel üzerine kurulmuş siteler dışında konu ile ilgili hiç mi bir şey yazmaz, yabancı sitelerde de mi değinilmez konuya, şu heykelin bir fotoğrafı nasıl olmaz internette ...

Müslümanlar zaten Yalani diger Dincilerden daha fazla kullanirlar Misyonerlik yapmak icin. Yalan Müslümanlarin arasinda yaygin birsey.

Bir Müslümanin sözlerine hemen inanmamak gerek.

Sitelerde Paylaş

Hidayete mazhar olmuş ulvi bir şahıstır kendileri.

Evet, öyle. Allah bence şu ayette David Copperfield'e işaret ediyor:

Şimdi sen onların dediklerine sabret de kuvvetli kulumuz Davud'u hatırla. Çünkü o, zikir ve tesbih ile bize yönelmişti. (Sad, 17)

Ve onun (Davud'un) mülkünü (idaresini) güçlendirdik. Ve ona, hikmet ve faslı hitap (hak ile bâtılı ayırıp adaletle hükmetme, hitap etme yeteneği) verdik. (Sad, 20)

Sitelerde Paylaş

Evet, öyle. Allah bence şu ayette David Copperfield'e işaret ediyor:

Şimdi sen onların dediklerine sabret de kuvvetli kulumuz Davud'u hatırla. Çünkü o, zikir ve tesbih ile bize yönelmişti. (Sad, 17)

Ve onun (Davud'un) mülkünü (idaresini) güçlendirdik. Ve ona, hikmet ve faslı hitap (hak ile bâtılı ayırıp adaletle hükmetme, hitap etme yeteneği) verdik. (Sad, 20)

:)

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

ben mucizelerin hiç birine inanmıyorum. Hz Musa'nın denizi ikiye ayırması, Hz Muhammed'in göğe yükselmesi ... bunlardan birine şahit olsaydım kesinlikle inanırdım. Söylemek istediğim şu : bu mucizeleri gördüğü halde iman etmeyenlerle , böyle birşeye tanıklık edemediği için iman etmeyenlerin sonu aynı olmamalı. Adalet - eşitlik dinin temel dayanakları öğretileri değil mi ? eşitlik , adalet bunun neresinde ?

Sitelerde Paylaş

Sorum müslümanlara,

Peygamberler bu mucizelerin kaynağını nerelerinde tutuyorlar?

Örneğin

Musa'nın denizi yarma mucizesi asasında mı saklı? Yoksa beynindeki nöronlarda tutuyor, zamanı gelince asaya mı aktarıyor.

Yoksa mucizeleri gerçekleştirecek gücü kapasitör benzeri bir yerde mi tutuyorlar?

Yoksa mucize gerçekleştirmek istediklerinde tanrıdan yardım mı alıyorlar? O zaman mucize peygambere ait olur mu?

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

bazı ilahiyatçılara göre ise muhammed hiç bir mucize göstermemiştir.Bunun en büyük savunucularının başında yamulmuyorsam Abdüllaziz Bayındır'dır.

ha ilahiyatçı Süleyman Ateş'e göre ise milli piyango haram bile değildir.

bunlar kendi arasında bir ortak nokta bulamamış ki geri kalan milyarlarca insan buna inansın.

ha bu arada cübbeliyi pas geçemem oda kertenkele yılan falan öldürmenin sevap point olduğunu söylüyordu : )

Sitelerde Paylaş

Sorum müslümanlara,

Peygamberler bu mucizelerin kaynağını nerelerinde tutuyorlar?

Örneğin

Musa'nın denizi yarma mucizesi asasında mı saklı? Yoksa beynindeki nöronlarda tutuyor, zamanı gelince asaya mı aktarıyor.

Yoksa mucizeleri gerçekleştirecek gücü kapasitör benzeri bir yerde mi tutuyorlar?

Yoksa mucize gerçekleştirmek istediklerinde tanrıdan yardım mı alıyorlar? O zaman mucize peygambere ait olur mu?

Zaten İslâm da kimse tanrının yardımı (!) olmadan mucize vs. gösteremiyor. Yani anlayacağın mucizeyi Allah yaratıyor (!).

Bu ayın yarılması ile ilgili risalelerde bir yer var. Tam bir komedi. Dünyanın başka yerlerinde neden görülmediğini falan açıklıyor. Orada akşamken başka yerlerde sabahmış. Buraya tamam. Fakat ora gibi akşam olan yerlerde de sis ,bulut falan var diyordu. Geçen yeri bulursam yazarım. Okumuştum zamanında :) :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...