Jump to content

Hacca Gidince ve Cuma Namazı Kılınca Günahların Silinmesi

Recommended Posts

Sen istediğin kadar bağlamaz de, çoktan bağlamış bile. Siz müslümanlar bunu kendi aranızda tartışın en iyisi. Nasıl tapınacağınız beni hiç ilgilendirmiyor.

Yok ben de artık bağlamaz demiyorum. Kanunlarını iki ayyaşın yaptığı ifadesini aynen sizin mantığınızla kabül ediyorum. Halkın çoğu böyle düşünüyor çünkü. Halkın çoğunun böyle düşünmesi o şeyi doğru yapar nasıl olsa. Ayyaşların kanunları değişmeli. Bu hızla yakında ayyaşların düzeni yıkılır, şeriatta gelir. Bakın halkın çoğu böyle düşünüyor ve istiyor. Bu sizin mantığınızda ki karşılığa göre doğru bir uygulama olacaktır. Bu durumda sizde elbette şeriatın gelmesini istemektesiniz. Çünkü herkes bunu söylüyor ve böyle olmasının doğru olduğuna inanıyor. O halde bu sizin içinde doğru.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yok ben de artık bağlamaz demiyorum. Kanunlarını iki ayyaşın yaptığı ifadesini aynen sizin mantığınızla kabül ediyorum. Halkın çoğu böyle düşünüyor çünkü. Halkın çoğunun böyle düşünmesi o şeyi doğru yapar nasıl olsa. Ayyaşların kanunları değişmeli. Bu hızla yakında ayyaşların düzeni yıkılır, şeriatta gelir. Bakın halkın çoğu böyle düşünüyor ve istiyor. Bu sizin mantığınızda ki karşılığa göre doğru bir uygulama olacaktır. Bu durumda sizde elbette şeriatın gelmesini istemektesiniz. Çünkü herkes bunu söylüyor ve böyle olmasının doğru olduğuna inanıyor. O halde bu sizin içinde doğru.

Kanunları iki ayyaşın yaptığını söyleyen adam teki bir kişi, ki onun ne düşündüğü umurumda bile değil, adam her içki içeni ayyaş sanacak kadar cahil, ama hac ve cuma namazı konusunda senden farklı düşünen ve 1400 yıldır uygulayan milyarlar var.

Sitelerde Paylaş

Kanunları iki ayyaşın yaptığını söyleyen adam teki bir kişi, ki onun ne düşündüğü umurumda bile değil, adam her içki içeni ayyaş sanacak kadar cahil, ama hac ve cuma namazı konusunda senden farklı düşünen ve 1400 yıldır uygulayan milyarlar var.

Muhammed'de tek kişiydi. Ama milyarlar ona inandı. Ve sen o milyarları referans alıyorsun.

Tayyip de tek kişi ve söylemlerinin arkasından ülkenin yarından çoğu duruyor yani yaklaşık 40 milyon destekçisi var. 40 milyon senin için ikna edici değil mi ? Senin alt sınırın ne ? Kaç milyon olması sen keser ?

Kendi mantığını senin ayağına dolayınca neden hoşnut olmadın onu anlamıyorum ? Başkasına yaparken hoşuna gidiyordu pek ala.

Sitelerde Paylaş

Muhammed'de tek kişiydi. Ama milyarlar ona inandı. Ve sen o milyarları referans alıyorsun.

Tayyip de tek kişi ve söylemlerinin arkasından ülkenin yarından çoğu duruyor yani yaklaşık 40 milyon destekçisi var. 40 milyon senin için ikna edici değil mi ? Senin alt sınırın ne ? Kaç milyon olması sen keser ?

Kendi mantığını senin ayağına dolayınca neden hoşnut olmadın onu anlamıyorum ? Başkasına yaparken hoşuna gidiyordu pek ala.

Neyse, daha önce dediğim gibi sen kafana göre takıl, ortaçağ cahillerinin yazdığı dandik bir kitaptan bir şeyler bulacağım diye debelenip dur. Senin amacın kendi kendini kandırarak vicdanını rahatlatmaktan, zırvaları mantığına uydurmaya çalışmaktan başka bir değil.

Sitelerde Paylaş

Neyse, daha önce dediğim gibi sen kafana göre takıl, ortaçağ cahillerinin yazdığı dandik bir kitaptan bir şeyler bulacağım diye debelenip dur. Senin amacın kendi kendini kandırarak vicdanını rahatlatmaktan, zırvaları mantığına uydurmaya çalışmaktan başka bir değil.

Peki olur

Sitelerde Paylaş

Senden başka düşünen yok herhalde.

Sn Sağduyu

Şahsım olarak, Sn Nart beyin Cum'a (Toplantı Anı) ve Hacc ( Sevgili Allah'ın gerçek mana da farkın da olmak ve yönümüzü ona çevirerek, bu yol da yürümek. diğer ismi ile Sıratı Müstakim) ile ilgili paylaşımlarını, genel anlamları ile desteklemekteyim.

Konu ilmi ve teknik olarak delilleri ile birlikte detaylandırılabilir. Lakin an itibari ile, sadece Sn Nart'ı ,Cum'a ve Hacc kavramlarının içerikleri noktasın da, düşünsel bazda desteklediğimi beyan etmek istiyorum.

Esen kalın

Sitelerde Paylaş

Sn Sağduyu

Şahsım olarak, Sn Nart beyin Cum'a (Toplantı Anı) ve Hacc ( Sevgili Allah'ın gerçek mana da farkın da olmak ve yönümüzü ona çevirerek, bu yol da yürümek. diğer ismi ile Sıratı Müstakim) ile ilgili paylaşımlarını, genel anlamları ile desteklemekteyim.

Konu ilmi ve teknik olarak delilleri ile birlikte detaylandırılabilir. Lakin an itibari ile, sadece Sn Nart'ı ,Cum'a ve Hacc kavramlarının içerikleri noktasın da, düşünsel bazda desteklediğimi beyan etmek istiyorum.

Esen kalın

Bu konuyu diğer bir milyar küsur müslümanla aranızda halletseniz daha iyi olur.

Sitelerde Paylaş

Sevgili alllah, cehennemi yaratanda sevgili allah, inanmasanız sizi orda sonsuza kadar cayır cayır yakacağım diye tehdit edende sevgili allah. Stokholm Sendromu..

Sn İnmanah

Nasıl bakarsanız öyle görürsünüz, nasıl görürseniz öyle görünürsünüz. Biz sevgili Allah'ta sevgi görüyoruz. Ve umut ediyoruz ki, sevgili Allah'ta, bize sevgi ve sevgili nazarı ile mukabele etsin.

Esen kalın

Sitelerde Paylaş

Sn İnmanah

Nasıl bakarsanız öyle görürsünüz, nasıl görürseniz öyle görünürsünüz. Biz sevgili Allah'ta sevgi görüyoruz. Ve umut ediyoruz ki, sevgili Allah'ta, bize sevgi ve sevgili nazarı ile mukabele etsin.

Esen kalın

Sevgili allahın cehennemide sevgili di mi o zaman?
Sitelerde Paylaş

özel bir takım ritüellerin tanrı tarafından tüm insanlardan istenmesini sorunlu görüyorum...

bu ritüelleri kim nerden nasıl öğrenecek...

tanrının insanlardan eğer istekleri varsa bunların tüm insanların yapabileceği şeyler olması gerektiyor...

mesela dürüst olmak merhametli olmak zalimlik etmemek iyi birisi olmak gibi...

bunların tüm insanlar arasında bir anlamı ve karşılığı bulunabilir hacc gibi ritüeller ise çok özel ve yerel şeylerdir...

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sn İnmanah

Esen kalın

Karşılığında beklentisi Cennet olan bir sevgimi? Bildiğim kadarıyla sevgide beklenti olmaz sadece sevilir..Evlat sevgisi gibi örneğin..

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Karşılığında beklentisi Cennet olan bir sevgimi? Bildiğim kadarıyla sevgide beklenti olmaz sadece sevilir..Evlat sevgisi gibi örneğin..

Sn Ziobelle

Sorunuza üstadımız Yunus'un dili ile cevap vermek istiyorum.

Sufilere sohbet gerek, Ahilere ahret gerek

Mecnunlara Leyla gerek, bana seni gerek seni

Eğer beni öldüreler, külüm göğe savuralar

Toprağım anda çağırır, bana seni gerek seni

Cennet dedikleri ne ki, bir kaç köşk ile birkaç huri

İsteyene ver onları, bana seni gerek seni

Yunus-durur benim adım, gün geçtikce artar ödüm

İki cihanda maksudum, bana seni gerek seni

Esen kalın

Sitelerde Paylaş

Sn Ziobelle

Sorunuza üstadımız Yunus'un dili ile cevap vermek istiyorum.

Sufilere sohbet gerek, Ahilere ahret gerek

Mecnunlara Leyla gerek, bana seni gerek seni

Eğer beni öldüreler, külüm göğe savuralar

Toprağım anda çağırır, bana seni gerek seni

Cennet dedikleri ne ki, bir kaç köşk ile birkaç huri

İsteyene ver onları, bana seni gerek seni

Yunus-durur benim adım, gün geçtikce artar ödüm

İki cihanda maksudum, bana seni gerek seni

Esen kalın

Dostum ehli sünnetsin değil mi? Tekrar tasavvufa döndün inşallah...

Sitelerde Paylaş

Nart ve Mesudi hac ve cuma namazının islamiyette olmadığını söylüyorlar sanırım .kURANI KERİMDE Hac suresi ve Cuma suresi . BU SURELER kuranda varsa bunları kimse islamda bunlar yok demeleri çok yanlış olur. bu iki arkadaşı uyarmak istedim.

9- Ey inananlar! Cuma günü namaz için çağrıldığı(nız) zaman, Allah'ı anmaya koşun, alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.

10- Namaz kılındıktan sonra yeryüzüne dağılın ve Allah'ın lütfundan (nasibinizi) arayın. Allah'ı çok anın ki kurtuluşa eresiniz.

tarihinde Mikelanjo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...