Jump to content

KURANDA konuşan kim ?

Recommended Posts

kurandaki sözler kime ait, kuranda konuşan kim???

eğer konuşan ALLAH diyorsanız, o zaman şu ayete ne demeli,

bakara 7. ayet : Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir.

(konuşan allah olsaydı. ben onların kalplerini ve kulaklarını mühürledim derdi)

21. Ey insanlar! Sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabbinize kulluk ediniz

22. O Rab ki, yeri sizin için bir döşek, göğü de (kubbemsi) bir tavan yaptı. Gökten su indirerek onunla, size besin olsun diye (yerden) çeşitli ürünler çıkardı. Artık bunu bile bile Allah'a şirk koşmayın.

28. Ey kâfirler! Siz ölü iken sizi dirilten (dünyaya getirip hayat veren) Allah'ı nasıl inkâr ediyorsunuz? Sonra sizi öldürecek, tekrar sizi diriltecek ve sonunda O'na döndürüleceksiniz.

bu ayetlerde görüldüğü üzere burada konuşan allah olamaz, başka biri peki bu kişi kim? CEBRAİL Mİ YOKSA?

o zaman şu ayetlere ne demeli?

23. Eğer kulumuza indirdiklerimizden herhangi bir şüpheye düşüyorsanız, haydi onun benzeri bir sûre getirin, eğer iddianızda doğru iseniz Allah'tan gayri şahitlerinizi (yardımcılarınızı) da çağırın

şimdi burada konuşan Cebrail olsa muhammede neden kulumuz desin? insanlar sadece allahın kulu değil mi?

34. Hani biz meleklere (ve cinlere): Âdem'e secde edin, demiştik. İblis hariç hepsi secde ettiler. O yüz çevirdi ve büyüklük tasladı, böylece kâfirlerden oldu.

bu ayette daha net görüldüğü üzere Cebrailde melek olduğu için, yukardaki cümleyi cebrail kurmuş olamaz

yukardaki ayetlerden Kuranda konuşan allah, Cebrail olmadığı görüldüğünden acaba bu kişi MUHAMMEDİN KENDİSİ Mİ?

4. Yine onlar, sana indirilene ve senden önce indirilene iman ederler; ahiret gününe de kesinkes inanırlar.

34. Hani biz meleklere (ve cinlere): Âdem'e secde edin, demiştik. İblis hariç hepsi secde ettiler. O yüz çevirdi ve büyüklük tasladı, böylece kâfirlerden oldu.

bu ayetlere bakılırsa konuşan muahmmette değil.

(ben kolaylık olsun diye yukarıda sadece bakara süresindeki ilk 34 ayete bakarak bir kaç örnek verdim )

ŞİMDİ ÖZELLİKLE MÜSLÜMAN ARKADAŞLARA SORUYORUM. SİZCE KURANDA KONUŞAN KİM????

Sitelerde Paylaş
  • İleti 243
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

45. Senden önce gönderdiğimiz elçilerimize sor! Rahmân'dan başka tapılacak tanrılar emretmiş miyiz zuhruf/45

kuran yazarları geçmişe gidip elçilerle konuşmanı isteyecek kadar sarhoşlarsa onlardan her şey beklenir.

Sitelerde Paylaş

allah birdir allahtan başka hiç bir varlık kuranı yazmamıştır sadece allah kuranı yazmıştır allah biz diye hitap ediyor kuranda kendisine allah kıyamete kadar kuranı korucaktır allahla bu şekilde dalga geçmeyiniz tövbe edin bir an önce kıyamet gününde bu dalgalarınızın hesabını allah sizlere sorucak kıyamet gününe hızlı bir şekilde yaklaşıyoruz

Sitelerde Paylaş

allah birdir allahtan başka hiç bir varlık kuranı yazmamıştır sadece allah kuranı yazmıştır allah biz diye hitap ediyor kuranda kendisine allah kıyamete kadar kuranı korucaktır allahla bu şekilde dalga geçmeyiniz tövbe edin bir an önce kıyamet gününde bu dalgalarınızın hesabını allah sizlere sorucak kıyamet gününe hızlı bir şekilde yaklaşıyoruz

Cevap yazamadım buna. Böyle saf böyle, herşeyden habersiz bir müslüman görmedim daha önce.Acıdım biraz.

Sen nerden buldun bu forumu? hiç sana göre değil, bırak git yol yakınken.

Sitelerde Paylaş

allah allah ben ne dedim ben islamı da bilirim hristiyanlığıda melekleride bilirim peygamberleride bilirim ben müslümanım yaşım 18 ateistlerle ilgili meraklarım vardı googla ateist yazdım bu site çıktı karşıma ben allaha meleklere kutsal kitablara peygamberlere inanıyorum siz dalga geçiyorsunuz ya allah bunların hesabını yarın bir gün yani kıyamet gününde sizlere sorucak allah yazmıştır kuranı allahtan başka hiç kimsenin eseri değildir kuran

Sitelerde Paylaş

allah hz. muhammed sallahu ve aleyhi ve selleme deki diyor kuranda böyle de hitap ediyor hz. muhammed sallahu ve aleyhi ve selleme kuranı tek allah yazmıştır ve allah yokluk içerisinde değildir siz böyle dalga geçiyorsunuz ya alay ediyorsunuz ya allah bunların hesabını sorucak sizlere

Allah (c.c) doğrudan Hz. Muhammed (S.A.V.) ile konuşmuyor ki. Vahyi getiren Cebrâil Aleyhisselâm değil mi? "Biz" den kasıt Allah (c.c) ve Cebrâil (a.s.) dir. Ama bu defa başka bir sorun var. Allah (c.c) nin yaptığı işlere Cebrâil (a.s.) ın ortak olması gibi bir sorun ortaya çıkıyor. Göğün tavanını süsledik derken bu defa vahy meleği Cebrâil (a.s.) ın işin içinde olması gerekiyor ki onun böyle bir görevi yok.

Bence Resulullah (sav) bazı ayetlerde Allah (c.c) rolünde bazılarında resül. Biz derken de meleklerini kasdediyor.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah (c.c) doğrudan Hz. Muhammed (S.A.V.) ile konuşmuyor ki. Vahyi getiren Cebrâil Aleyhisselâm değil mi? "Biz" den kasıt Allah (c.c) ve Cebrâil (a.s.) dir. Ama bu defa başka bir sorun var. Allah (c.c) nin yaptığı işlere Cebrâil (a.s.) ın ortak olması gibi bir sorun ortaya çıkıyor. Göğün tavanını süsledik derken bu defa vahy meleği Cebrâil (a.s.) ın işin içinde olması gerekiyor ki onun böyle bir görevi yok.

Bence Resulullah (sav) bazı ayetlerde Allah (c.c) rolünde bazılarında resül. Biz derken de meleklerini kasdediyor.

Allah'ın yaptığı bir şey yok ki, mesajları Cebrail götürüyor, İnsanların canını Azrail alıyor, yeryüzündeki bütün doğa olaylarını Mikail gerçekleştiriyor, insanların günah ve sevaplarının kaydını omuzlarındaki iki melek tutuyor, öldükten sonra ilk sorguyu münker ve nekir isimli melekler yapıyor, kıyametin kopmasını sağlayacak boruyu İsrafil öttürüyor.

Sitelerde Paylaş

ama allah tüm kainatı yönetiyor allah tüm evreni yarattı allah hepimizi her şeyi yarattı allah bu dünyayı bizlerin hizmetine soktu ve allah kıyamet gününde israfile suru çal diyecel ve israfil sulu çalacak herkez mezarlarından kalkıp bizlerde mezarlarımızdan kalkıp mahşer yerinde tüm insanlarla beraber bizlerde toplanıcaz ve melekler göklerden inicek ve allah bizlerden hesap sorucak allah bizlere sorular sorucak allah melekleriyle yapıyor allah melekleriyle yönetiyor tüm kainatı

Sitelerde Paylaş

ama allah tüm kainatı yönetiyor allah tüm evreni yarattı allah hepimizi her şeyi yarattı allah bu dünyayı bizlerin hizmetine soktu ve allah kıyamet gününde israfile suru çal diyecel ve israfil sulu çalacak herkez mezarlarından kalkıp bizlerde mezarlarımızdan kalkıp mahşer yerinde tüm insanlarla beraber bizlerde toplanıcaz ve melekler göklerden inicek ve allah bizlerden hesap sorucak allah bizlere sorular sorucak allah melekleriyle yapıyor allah melekleriyle yönetiyor tüm kainatı

Cesetleri denizde binlerce balıklara yem olmuş ya da yakılıp kül edilmiş insanlar nasıl mahşer yerinde toplanacak?

Ya da yamyamlar adamı pişirip afiyetle yediler. Bu adam mahşere yamyamların hücrelerinde mi gelecek yoksa başka bir yerlerinde mi?

Sitelerde Paylaş

diyorum ben hz.isa ölmedi diye biz müslümanlar hz.isanın ölmediğine inanıyoruz biz müslümanlar hz.isanın yaşadığına inanıyoruz şu an olarak ve biz müslümanlar hz.isanın bir peygamber olduğuna inanıyoruz hz.isa büyük peygamberlendedir sen böyle diyorsunya allah cesetleri denizde balıklara yem olmuş insanlarda ve kül edilmiş insanlarda mahşer yerinde toplanıcak allah onların bedenlerindeki organları beden hücrelerini yani vücut hücrelerini ve ve bedenllerini tekrar birleştircek tekrar aynı organlarını aynı vüct hücrelerini ve bedenlerini ve aynı ruhlarını vericek ve o insanlara ruhlarını tekrar vericek hz.isa ölmediki ve

Sitelerde Paylaş

Bahsetmek istemiyordum, normalde övünmeyi de sevmem..

Ama kuranı indirdirirken ayranı biraz fazla kaçırmış olsam gerek, cebraile senli benli bir muhabbet sonrası vahiylerde azcık karıştırma oldu..

Lakin sakın beni sorgulamayın,, Ben affederim ama yakarımda.. Ben çok yüceyim,, Eğer ki no inanç, no küçük memeli huri size..

Sitelerde Paylaş

diyorum ben hz.isa ölmedi diye biz müslümanlar hz.isanın ölmediğine inanıyoruz biz müslümanlar hz.isanın yaşadığına inanıyoruz şu an olarak ve biz müslümanlar hz.isanın bir peygamber olduğuna inanıyoruz hz.isa büyük peygamberlendedir sen böyle diyorsunya allah cesetleri denizde balıklara yem olmuş insanlarda ve kül edilmiş insanlarda mahşer yerinde toplanıcak allah onların bedenlerindeki organları beden hücrelerini yani vücut hücrelerini ve ve bedenllerini tekrar birleştircek tekrar aynı organlarını aynı vüct hücrelerini ve bedenlerini ve aynı ruhlarını vericek ve o insanlara ruhlarını tekrar vericek hz.isa ölmediki ve

Balıkları yiyen insanlara geçen hücreler ne olacak? Şu ana bedenimdeki hücrelerin büyük bir kısmı daha önce başka insnların bedenlerinde idi. Bir besin zinciri var.

Başlığı karıştırmışsın ama neyse yine de yanıt verdim.

Bir de ölünce hücre diye birşey kalmıyor. Bakteriler bizi parçalayıp öyle kullanılıyor.

Dünyada olan olay Karbon Döngüsü.

Şu an bedeninde daha önce peygamberinini vücudunda olan ez az bir tane element var.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...