Jump to content

KURANDA konuşan kim ?

Recommended Posts

Ne kadar masum din

ENFAL: 39 - Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

YUNUS:99 - Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederlerdi. O halde insanları hep mümin olsunlar diye sen mi zorlayacaksın?

Sizinle savasmaya geldiklerinde siz de armut toplayin deseydi di mi(:...

Islamda mudafaa savasi vardir...

tarihinde Dotttore tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 243
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne kadar masum din

ENFAL: 39 - Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

YUNUS:99 - Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederlerdi. O halde insanları hep mümin olsunlar diye sen mi zorlayacaksın?

Burada anlamadığınız ne ola ki hayret!

Allahın dini şöyle diyor "yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederdi. Öyleyse insanları zorlama hatta mümin olana kadar bile "

İşte Allahın dini budur budur budur yeeeeeeeeeee!

Onun için bu emirleri ittifa eden bir din içinde Allah diyor ki "din işte bu din allahın dini oluncaya kadar onlarla savaşın" demek oluyor ki savaşılacak kimseler IŞID EL KAŞDE ve benzerleridir BUNLARIN TOPUNU KÖKÜNÜ ta.aa dibine kadar dibinde koparmak lazım bunlarla savaşmak lazımdır koca islam koca kuran yeeeeeee

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğer her kafir öldürülseydi mekke Medine de tek kafir yasayamaz di unutmayın ki hz Ömer ra i mukettep (yani anlaşmalı özgürlük için çalışan sahibinden özgürlüğünü satın alacak olan ) ebu lulu adinda mecusi bir kafir öldürmüştü demekki her kafir öldürülmüyor hatta hz Ömer bizzat linc e engel olmustur lakin o ölünce kisas icin öldürüldü ebu lulu

Sitelerde Paylaş

Ve siz taifte,taslandigi mekkede her türlü zulmu hakareti gördüğü halde onları yenip feth edince hepsini affeden hatta amcasinin katilini affeden sahabeler öldürmek için gözüne bakarken hepsini affeden bi sahtekar gördünüz mu adi üstünde sahtekar da,ahlak sabır vefa namus olmaz sadece menfaat olur o ise çoğu kez menfaatini hice saymıştır ki o zaman intikam almak için her imkanı vardı ve kimse de kinamaz di cunku araplar da adetti ölenin intikamıni almak oysa tüm insanlar eşittir kimse kimseye takvadan başka bir şey ile üstün degildir diye veda hutbesini okudu ırkçılığı yasakladı her sey bitmis kral olmuş ne gerek vardı ki

Sitelerde Paylaş

Allahın dini şöyle diyor "yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederdi. Öyleyse insanları zorlama hatta mümin olana kadar bile "

Onun için bu emirleri ittifa eden bir din içinde Allah diyor ki "din işte bu din allahın dini oluncaya kadar onlarla savaşın" demek oluyor ki savaşılacak kimseler IŞID EL KAŞDE ve benzerleridir BUNLARIN TOPUNU KÖKÜNÜ ta.aa dibine kadar dibinde koparmak lazım bunlarla savaşmak lazımdır koca islam koca kuran yeeeeeee

Bu forumda denk gelmedik degil musluman agziyla konusan ateistlere(:...
Sitelerde Paylaş

Hangi müslüman nerde kimi sadece kafir diye öldürmüş peygamber efendimizin uygulaması varmı iste tek bi ayeti elealip burda yazmayla olmuyo önce islam da hüküm nasıl verilir onu bilmen lazım nasih mensuh sebebi nuzul vs uzar gider bide tevrat ve incile bak ne vahsetler var hamilelerin karnını yarın kanını için vs peki ya ateizm de kural ne kural yok ahlak yok bi hayvan içgüdüsu ile ne isterse yapmaktan başka bi şey yok nasılsa hesap yok kitap yok polis görmesin iş bitti

Müslüman beyni bu kadar çalışır hakaret ettinmi üzerine basılmış tavuk gibi ciyak ciyak bağırır. dinime saygı gösterin. biz hayvanız hakerti hak ediyoruz. sizde hep mağdursunuz. allhınızın kakartleride cabası.

qRffG4c.jpgaafmbDO.jpg

Sitelerde Paylaş

Hakaret olmadigi muddetce hic bir sayfa kapatilmamali...

Bu forumda hakaretten baska birsey bilmiyen ateistler bu tur platformlara sokulmazsa daha iyi olur kanaatindeyim...

Daha dunun cocugu ,akildan mantiktan yoksun olan tipler ateisttir diye her turlu hakareti edebiliyor...

Bence bu acidan yapilan bir temizlik ateizme kazandirir...

En azindan ateistler kendilerini fikirsel bazda daha iyi ifade ederler...

Ama işte senin gibi pasif agresifler de var ve bunlar insanı gerçekten delirtir. Ben şahsen din tartışmalarında küfür ve hakareti hiç anlayamamışımdır, bu tip tartışmalarda hakaret de bir işe yaramaz ama senin gibiler çok zorlar.

Senin taktiklerin çok pis. Muhtemelen beni tanımadığın için bu mesajı bana yazma hatasında bulunmuşsun, yoksa bana kalsa seni foruma bile sokmam, eskiden yaptığım gibi. Foruma girmesi yasaklı birkaç kişiden biriydin, yapmadığın pislik kalmadığı için içeri alınmıyordun.

Ateistlerin kendilerini ifade etme, hatalarını düzeltme vb konularda senden alacakları en ufak bir fikir kırıntısı bile yok, senin ne olduğunu en iyi ben bilirim.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sayın dotttore sşz ışıd yanlısımısınız ? Ben Türküm yani müslümanım. Dinim islam kitabım kuran peygamberimde hazreti muhammeddir

Allahın dini diyor ki "ben istesem herkesi iman ettirirdim öyleyse onları zorlama müslüman olmaları için" ve "yeryüzünde Allahın dini oluncaya kadar lütfen onlarla savaşın" yani ışıd el kaide ve benzerlerini yeryüzünden tamamen silin yok edin diyor. Sen hala anlamıyor musun?

İslam işte budur kimseyi zorlamaz "böyle güzel bir şey var de kabul ederse eder etmezse ısrar etme hakiki bşr medeniyeti ortaya koymak için yanı alemin refahı huzurunu temşn için çalışmamız lazım gelir der herkesi bu çalışmayı mecbur eder çalışmayanları aleyhinde çalışanlara kafirder zalim der nokta and nokta and nokta

Sitelerde Paylaş

Facebook'ta sayfamız var elbette. İstersen orada da tartışacak insanlar bulabilirsin ama esas tartışma alanı burası. Adı üstünde, forum.

Peki sen bilgi ölçmek için ne tür bir birim değersin ki en üstadımızı karşında istiyor ve bilgisini ölçeceğini söylüyorsun? Hoş mu bu üslup, bu akıl almaz aşağılayan tavır? Kendini pazarlamak yerine ciddi ciddi yazar, sana verilen yanıtlar içinde yanıt vermeye değer bulduklarını eler ve tartışırsın. Buraya gelen sensin çünkü.

Sonra da edepten, bilgiden bahsediyorsun.

Bak forumda son derece değerli bir Müslüman arkadaşımız var. İnanç konusundaki düşünce, yorum ve hislerimiz çok farklı olsa da okumaktan zevk aldığım, bilgisinden çokça yararlandığım ve yazılarını elimden geldiğince takip ettiğim bir üye: momentum. Biraz onu okuyup usûl, erkân öğren istersen.

Amacim kısa yoldan iddialara cvb vermek vaktim kısıtlı ve burda her yazıya ulaşamıyorum siz bizim dinimizle uğraştığınız icin buradayım yoksa ben ataizm ile uğraşmıyorum burda önüne gelen konuya dalıyor kirlilik ve sinir bozukluğundan baska bi sey yok 15 yaşında bebe abuk subuk yazıyo allaha şükür ki inandığım dini ve değerlerini koruyacak bilgi ve ilmim var sadecee dini degil diger ilimlerdede bilgim var siz hep soran oldunuz müslümanlar cvp veren konumunda birazda sizi sorgulamaya geldim aslında hani bizi hasa bi çöl bedevi sinin uydurmalarina inanan aptallar olarak görüyorsunuz ve yaftaliyorsunuz ya asıl ateizmin akil ve mantik disi oldugunu ispata geldim ki en basta dediğim gibi aklin bi ölçüsü yok kalıbı yok sana göre deli başkasina göre akıllı olabilir aldığın gida mineraller yada beynindeki karışım orani kan akimi akili etkiler kaldi ki gözlerin gördükleri kulakların duydukları dokunma hissi hepsi malumunuzca beyindeki bi his bi aldatmaca dir gözün algılamadigi piksel kulağın duymadığı decibel vardir bunlari inkar cahilliktir yani en güvendiğin 5 duyun aslında beynindeki bi aldatmaca dokunduğunu sandığın şeyden aldigin his beyninde oluşan bir similasyondan baska bisey degil iken gözle akılla hüküm vermek ne kadar akılcı yukarda dediğimiz örneği anlamayan arkadaş bazi ülkelerde evlenen kızın kizligini kayni kayinbabasi alir Japonya'da cocuk babasınin maldır ve baba kızı ile ilişkiye girer bunlar tooluma göre değişir bunlari anlayacak biri ile tartışmak istedim çoluk çocukla vakit kaybetmeden sürcu lisan ettiysem affola
Sitelerde Paylaş

Di mi? Neler gördük seneler içinde... Müslüman kılığında ateistler mi istersin, ateist takılıp İslam'a dönen sahte ateistler mi istersin... ...her türünü gördük.

Sen bir tanesini farkedip yakalattın ve o üyeye de forum yönetimine de "Hepinizin IP adreslerini ele geçirdim, dinci sitelere servis edeceğim" diye şantaj yaptın mesela... Korkuturum sandın küçük aklınla.

Var işte her tür insan. Ahlaksızı, şantajcısı, yalancısı, arsızı, yüzsüzü...

Sen hatırlayınca ben de hatırladım bak.

Sitelerde Paylaş

Sizinle savasmaya geldiklerinde siz de armut toplayin deseydi di mi(:...

Islamda mudafaa savasi vardir...

Peygamber vicadanı okuyan imana geliyor.

Putperestlerle yaptığı Hendek savaşından sonra putperestlerle işbirliği yaptığı suçlaması ile Muhammed Medineli Yahudi toplumu Beni kureyza'lıların üstüne yürümüş. Beni kureyza'lılar ellerindeki kaleleri olan Hayber'e sığınmışlardı.

Hayber kalesini kuşatan Muhammed hiç acele etmedi. 1 aya yakın süre ablukaya aldığı kaleye giriş çıkışı engelledi. Benu kureyzalılar açlık ve susuzluk ile de mücadele ediyorlardı.

Hayber kalesinde Muhammed önderliğindeki Müslümanların ablukası nedeni ile açlık ve susuzluk ile mücadele eden Beni kureyzalılar , Muhammed ile anlaşma yoluna gitmek zorunda idiler. Muhammed onlara güvenilir !!! bir anlaşma sundu. Derhal silahlarını bırakıp teslim olacaklardı ve Muhammed'in eski Yahudi yeni Müslüman olan sahabelerinden Sa'd bin. Muaz'ın vereceği cezayı kabul edeceklerdi. Çaresizlik içindeki Yahudi beni kureyza'lılar istemedende olsa teklifi kabul ettiler savaşadan silahlarını teslim ettiler. Eski Yahudi olan yeni Müslüman Sa'd bin Muaz'ın kendi haklarını koruyacağını düşündüler son bir ümitle.

Ahzab suresi

26. ayet; Allah, ehl-i kitaptan, onlara (müşrik ordularına) yardım edenleri kalelerinden indirdi ve kalplerine korku düşürdü; bir kısmını öldürüyor, bir kısmını da esir alıyordunuz.

27. ayet; Allah, onların yerlerine, yurtlarına, mallarına ve ayak basmadığınız topraklara sizi mirasçı yaptı. Allah'ın her şeye gücü yeter.

Sahih hadislerde anlatılanlara göre kaledeki çaresiz Yahudilerin eli silah tutabilenlerden 400-900 arasında bir erkek topluluğu öldürüldü. 400-900 arası olduğu söylenilen Yahudilerin büyük çoğunluğu HZ. Ali tarafından katledilmişti. Ali o gün kafa kesmekten çok yorulmuştu ve kafa kesme işlemi sırasında yorgunluktan sürekli olarak kılıç kullandığı kolunu değiştiriyordu. Muhammed ise kesim işleminin yanına çadır kurdurmuştu ve kesim işlemini gözlemliyordu.Katledilen Yahudi erkekleri topluca gömüldüler. Tüm silah tutabilen erkekleri öldürülen yahudilerin artık zenginlikleri müslümanlarındı.Ahzab suresi 26 ve 27. ayet bu katliamı anlatır. 26. ayette bir kısmını öldürüyordunuz derken öldürülen 400-900 arası Yahudi erkek kastediliyor. Bir kısmını esir alırdınız derken kadınlar ve çocuklar kastediliyor.27. ayette ise Yahudilerin tüm malvarlıklarının artık Müslümanların olduğu anlatılıyor. Katliamdan sonra, Dıhyetü'l-Kelbı adındaki delikanlı Arap, Muhammed'e gelir; tutsak kadınlardan birini kendisine alması için ondan izin ister. Muhammed de,: "Haydi git de bir câriye al!" diye karşılık verir. Ne var ki Dıhye gidip Safiyye'yi alır. Bunu gören bir başka Arap hemen koşup Muhammed'e haber verir. Safiyye'nin Dıhye'ye değil; "Peygamber"e uygun olacagını söyler. Muhammed'de Dıhye'yi çağırtır; "başka bir cariyeyi" almasını söyler. Dıhye'ye verilen "cariye", Safiyye'nin kocasının kızkardeşidir. Muhammed, kendisine "karı" olmanın karşılığında Safiyye'yi "azâd" eder. Yola çıkıldığında, bir yandan da "zifaf' düşünülmektedir. Ümmü Süleym, Safiyye'yi hazırlar. Ve gece olunca da Muhammed'in koynuna koyar." (Başta Buhari, en sağlam hadis kiıaplarında da yer alan bu hadisi, Kamil Miras'ın çeviri ve "Izah"ını da görmek için Bkz. Sahih-i Buhari Muhtasarı Tecrîd-i Sarih Tercemesi, Ankara, 1985, Diyanet Yayınlarından, 2/299-310.) Babası ve kocası öldürülen bir kadını aynı gün (veya 1 gün sonra) , hemde babasını ve kocasını öldürenlerin liderine , muhammedin koynuna verdiler.Safiyye o sırada daha genç bir kız iken muhammed 57 yaşında idi. Muhammed babası ve kocasını daha yeni öldürttüğü acılar içindeki bir kızı koynuna alıp sevişmişti.

Sitelerde Paylaş

Yani bedevinin yazdığı kitabı haklı çıkarmak için okuduğunu inkar edeceksin oku bakalım ne diyor buna benzer aytler var. bunu anlamak çokmu zor

Sitelerde Paylaş

Bu konuda şunu unutuyorsun ki Yahudiler anlaşmaya aykırı davranıp müslümanlar aleyhine mekke kiler ile ittifak kurdular tüm uyarılara rağmen kendilerine cok guvendikleri icin ayni yolda devam ettiler ve bu hileleri ayet ile bildirildi o günün savaş şartlarında ki hiçbir şartı yoktur hz Muhammed as en insancıl olanını yaptı bugün abd askerleri ırakta kapıyı kırıp sirf müslüman diye kocasını öldürüp oracıkta karısına kızına tecavüz edip medeniyet ve insan haklarından dem vuruyor iken o gün hz Muhammed erkekleri artık anlaşılır derecede bi kaç kez ihanet eden bi kavmi öldürmüş ve o kadını eş olarak almış yani onun hakkını şerefini gözetmis tecavüz etmemiş oda o gün yada herhangi bir gün buna itiraz etmemiş bi kral kizi diger kral a es olmuş olayları yargılar iken o günün şartlarına başka toplumların davranışlarına da,bakarak kıyas yapın ki islamin getirdiği ahlaka öğretilere es değer bir din yoktur ahlak dini diye empoze edilen buduzmin ne vahşi ve barbar bi din oldugunu yerinde gözlerimle gördüm bakire kız kurban edip oracıkta pişirip yediler

Sitelerde Paylaş

Kendi kalp atışına hakim olamayan uykusunu uyanikligini nefesini kontrol edemeyen insanlar kalkmış Allah i sorguluyor ey insanlar ve cinler topluluğu eğer gücünüz yeterse gökleri aşıp uzaya çıkın ancak bi güç olmadan çıkamazsınız o gün dünyayı düz zanneden topluluğa bunu söylemek neden gerekir ki biz size ana karninda kulaklar gonul ve gözler insaa ettik oluşum bu sira iledir .gökten demiri biz indirdik demirin dünyada oluşmadığı uzaydan goktaslari ile geldigi

Sitelerde Paylaş

Yani bedevinin yazdığı kitabı haklı çıkarmak için okuduğunu inkar edeceksin oku bakalım ne diyor buna benzer aytler var. bunu anlamak çokmu zor

Ben elhamdülüllan çook iyi anlıyorum ya peki sen elhamdüatezül anlıyamıyor musun?

Yunus 108 De ki: “Benim ve bana tâbî olanların, basiret üzere (kalp gözüyle basar ederek, Allah’ı görerek) Allah’a davet ettiğimiz yol, işte bu yoldur. Allah’ı tenzih ederim. Ve ben, müşriklerden değilim

Yunus 99 ikrah etmek zorlamak var iken

Yunus 108 anlatıcaz böyle bir güzel şey var Bitti ısrar etmek yok beğenmedin pek ala senin dinin sana benim dinim bana güle

Ama ne yapalım kardeşim aynı toprakta yaşıyoruz aynı suyu havayı kullanıyoryz lütfen bu beldeye hurmet ediniz buranın mamuresi icin buranın refahı ve huzuru için elbirliği ile çalışmamız lazım gelir vicdanşarımız dursun beraber çalışalım

Kazanmaktan mahrum olanlara yardım edelim aharın zararı doldurulam kasaları parcalayalım der ay lav yuy beybş lala lala lala

Sitelerde Paylaş

Kendi kalp atışına hakim olamayan uykusunu uyanikligini nefesini kontrol edemeyen insanlar kalkmış Allah i sorguluyor ey insanlar ve cinler topluluğu eğer gücünüz yeterse gökleri aşıp uzaya çıkın ancak bi güç olmadan çıkamazsınız o gün dünyayı düz zanneden topluluğa bunu söylemek neden gerekir ki biz size ana karninda kulaklar gonul ve gözler insaa ettik oluşum bu sira iledir .gökten demiri biz indirdik demirin dünyada oluşmadığı uzaydan goktaslari ile geldigi

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...