Jump to content

KAFİRİN SONSUZ CEZAYA MÜSTEHAK OLUŞU ADELETMİDİR?

Recommended Posts

Ateist arkadaşların özellikle çok fazla tekrarladıkları argümanlardan biri de

SORU: Bir kafir kısa bir süre yaşıyor. Sonsuz bir cezaya nasıl müstahak oluyor?

1-küfür üzerine ölen bir kafir, ebedi bir ömür yaşasada kalan ömrünü kesintisiz olarak küfür ile geçireceği şüphesizdir. Çünkü kafirin ruhu bozulmuştur. Bu nedenle o bozulmuş olan ruhun nihayetsiz bir tahribata kabilyeti vardır.. bunun için ebedi cezası adalete zıt değildir..

Örneğin elmas ve kömürün hammaddesi karbondur.. karbon elmasta olabilir kömürde.. kömür olduktan sonra artık tekrar elmas olmaya kabilyeti kalmamıştır.

2-Allahın senin üzerinde sonsuz nimetleri olmasıyla beraber bu sonsuz nimetlere küfürle mükabele etmek sonsuz bir cinayet olduğundan. Sonsuz bir cezaya müstehaksın.

Örneğin sana verilen bu güzel latifeler ittifakla Allahı gösterirken sen manen hayır diyorsun bunlar tesadüftür, başıboştur güneş nimetine hakeza, akıl nimetine bunun gibi hava nimeti yağmur nimeti vs..

3-küfrün tüm kainata hakaret olduğu için büyük bir cinayet hükmündedir. Büyük cinayetin cezası da büyük olur..

Örneğin güneşin kendi lisanıyla itaatine bir hakaret, yağmurun görevine bir hakaret ( yok diyorsun sen başıboşsun neren sanatlı, neren mucize , nerende kudret gözüküyor vs.) bunun gibi tüm kainatı düşünebilirsin.

4-Allahın sonsuz sıfatlarına karşı sonsuz bir cinayettir.. Allahın sıfatları sonsuzdur. Sonsuz alimdir, sonsuz hakimdir, sonsuz kadirdir. Sıfatlarında bir kısıtlama bir eksiklik yoktur bunun için cinayetin sonsuzdur..

Sanmayın ki cevap sadece bundan ibarettir bu sadece bir numunesidir..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sonsuza küfür potansiyeli olan kafirleri küfredeceklerini bildiği halde yaratan, sonrada siz niye küfrettiniz diye onlara işkence eden tanrı adaletli mi oluyor?

tarihinde enkia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sonsuza küfür potansiyeli olan kafirleri küfredeceklerini bildiği halde yaratan, sonrada siz niye küfrettiniz diye onlara işkence eden tanrı adaletli mi oluyor?

bilmek ilim cinsindendir irade cinsinden değil mesela senin cebinde 10 lira olduğunu biliyorum benim bu bilmem senin cebindeki parayı 20 tl yaparmı? veya 5 liraya indirir mi?

Sitelerde Paylaş

Bu gün bir yasa çıksa ve artık cezaların hapis yuyla değilde işkence ile verileceğine karar verilse, bu durum kaç kişiyi memnun eder hangi insani değerle bağdaştırılabilir? İşkence, ancak ilkel bir ortaçağ toplumunun adalet anlayışını yansıtır. Adaletin işkence ile tahsis edilmeye çalışılması vahşilik ve iğrençlikten başka bir şey olamaz, tanrısal bir ceza hiç olamaz

Sitelerde Paylaş

bilmek ilim cinsindendir irade cinsinden değil mesela senin cebinde 10 lira olduğunu biliyorum benim bu bilmem senin cebindeki parayı 20 tl yaparmı? veya 5 liraya indirir mi?

Ben, senin hırsızlık yapacağını bildiğim halde seni bankaya götürürsem suça engel olabilecekken müdehale etmezsem ama olaydan sonra ceza verirsem adaletli olur muyum

Sitelerde Paylaş

Böyle soruları soran ateist var mı?

Kısa süre yaşıyor sonsuz cezaya nasıl müstehak oluyor.

Sizin bu kafanızdan yarattığınız ateist figürleri beni gülmekten öldürüyor :)

Şu iki noktayı unutmayın.

1- Hiçbir Ateist bir dindara bir şey öğrenmek amacıyla soru sormaz.

2- Hiçbir Ateist dindarların kafalarında tasarladığı Ateist figürleri gibi olmaz.

Dindar işte, dünyayı anladığı gibi ateizmi de anlamaya çalışırken içine ediyor.

Yok öyle Ateistler.

Reddetmek diye bir şey yok Ateizmde.

Ateizm tanrı kavramını yok eder.

Ateist bilinçte bu kavram yoktur.

Buna dair şüphe bile yoktur.

Şu yazılarınızı yazarken Non-Teist diye yazın.

Ateist ile Non-Teist farklıdır.

Sizin muhatabınız Non-Teistler.

Ateist arkadaşlar şunu soruyor bunu soruyor :)

Sitelerde Paylaş

Bu gün bir yasa çıksa ve artık cezaların hapis yuyla değilde işkence ile verileceğine karar verilse, bu durum kaç kişiyi memnun eder hangi insani değerle bağdaştırılabilir? İşkence, ancak ilkel bir ortaçağ toplumunun adalet anlayışını yansıtır. Adaletin işkence ile tahsis edilmeye çalışılması vahşilik ve iğrençlikten başka bir şey olamaz, tanrısal bir ceza hiç olamaz

bazen bazı olaylar haberlerde duyuyoruz.. büyük ve çirkin suçlar işlemiş insanları.. içimizden diyoruz ki keşke bunları sallandırsalar veya şöyle yapsalar.. niye böyle diyoruz çünkü işlediği suç ve cürüm çok büyük.. sana kafirin işlediği suç küçükmüş gibi gelebilir ama yukardada izah ettiğim gibi aslında işlediği suç çok büyük.. büyük suçların cezasıda büyük mahkemelerde verilir ve büyük cezaların cezası da büyük olur..

Sitelerde Paylaş

Böyle soruları soran ateist var mı?

Kısa süre yaşıyor sonsuz cezaya nasıl müstehak oluyor.

Sizin bu kafanızdan yarattığınız ateist figürleri beni gülmekten öldürüyor :)

Şu iki noktayı unutmayın.

1- Hiçbir Ateist bir dindara bir şey öğrenmek amacıyla soru sormaz.

2- Hiçbir Ateist dindarların kafalarında tasarladığı Ateist figürleri gibi olmaz.

Dindar işte, dünyayı anladığı gibi ateizmi de anlamaya çalışırken içine ediyor.

Yok öyle Ateistler.

Reddetmek diye bir şey yok Ateizmde.

Ateizm tanrı kavramını yok eder.

Ateist bilinçte bu kavram yoktur.

Buna dair şüphe bile yoktur.

Şu yazılarınızı yazarken Non-Teist diye yazın.

Ateist ile Non-Teist farklıdır.

Sizin muhatabınız Non-Teistler.

Ateist arkadaşlar şunu soruyor bunu soruyor :)

Arkadaşın iletilerine bakarsan, bu söylediğin fazla üst basamak olur. Ne yapalım ara sıra bu mantığa sahip arkadaşlara da bir şeyler söylemek lazım.

Sitelerde Paylaş

>>>tavanarası

ateist arkadaşlara sesleniyorum;

bu zırvaların tenkide değer hiç bir yanı yoktur.

ayrıca bu zırvaların müdaafası asla kabil değilken muhatabı kaale alıp cevap vermek dahi kati suretle lüzumsuzdur.

bunlara ölü taklidi yapın.

Sitelerde Paylaş

Ben, senin hırsızlık yapacağını bildiğim halde seni bankaya götürürsem suça engel olabilecekken müdehale etmezsem ama olaydan sonra ceza verirsem adaletli olur muyum

Allah imtihan alemi açmış eğer şuna engel olsa buna engel olsa o zaman imtihanın bir manası kalmaz.. bana engel olsun diyeceğine yapma onu sana bırakmış..

Sitelerde Paylaş

>>>tavanarası

ayrıca bu zırvaların müdaafası asla kabil değilken muhatabı kaale alıp cevap vermek dahi kati suretle lüzumsuzdur.

ölü taklidi yapılacaklar listesi gitgide uzuyor. bunlarda cevap veremiyorlar diye kendilerini tatmin etmeye çalışıyorlar. en iyisi birkaç tokat atıp öyle ölü taklidi yapmaktır

Sitelerde Paylaş

>>>tavanarası

gözünü güneşe kapamakla her tarafın karanlık olduğunumu zannediyorsun:) ölü taklidi yapınca gerçektende her şey kendiliğinden çözülüyor mu?

Sitelerde Paylaş

lafı çevirmeye çalışma hd

yukardaki örnekte adaletli olur muyum ona cevap ver

Sitelerde Paylaş

Bir yanlış bilgi daha.

Mekkeli müşrikler de aynen sizin dediklerini diyorlardı;" Eğer Allah dilemiş olsaydı biz şirke düşmezdik, demek ki böyle olmamıızı Allah istedi" Ama Allah diyor ki "hayır siz yalan söylüyorsunuz". Allah hiç kimsenin önceden kaderini çizip, "bu Müslüman olacak bu kafir olacak" şeklinde bir haksızlık yapmaz. Allah her insana akıl vermiş ve doğruyla yanlışı ortaya koymuştur. Kişinin küfrü veya imanı tercih etmesi tamamen kendisinin elinde olan birşeydir. Aksi asla mümkün değildir en başta Allah'ın adaletine aykırıdır.

Bak sizi kendi aklınızla imanın yerine küfrü seçiyorsunuz, sizi zorlayan var mı? Aklınızı kullandığınızı zannederek aslında heva ve hevesinize yani işinize öyle geldiği için, kolay olanı tercih ettiğiniz için küfrü tercih ediyorsunuz. Burada Allah'ın herhangi bir müdahalesi söz konusu değildir.

Kuran diyor ki; "Allah hiç kimseye zulmetmez ancak insanlar kendi kendilerine zulmederler."

Sitelerde Paylaş

aynı şey değil.. olay şu mesela bir sınıf düşün sınav yapılıyor adaletli bir öğretmen cevapları biliyor ama adaletli davranmak için kimseye yardım etmiyor.. seni senin iradedene ve bilgine bırakıyor. şimdi sen sınavdan zayıp alsan öğretmen bildiği halde bana neden cevapları vermedi.. vermediği için adaletli değildir. gibi oluyor..

Sitelerde Paylaş

gözünü güneşe kapamakla her tarafın karanlık olduğunumu zannediyorsun:) ölü taklidi yapınca gerçektende her şey kendiliğinden çözülüyor mu?

güneş gören gözler için pasparlak arz-ı endam ediyorda; lakin siz nereye kadar balçıkla sıvayıp aydınlığa savaş açacaksınız bilemiyorum. aslında olay sadece zaman meselesi. aydınlık her daim bir yol bulup sızmıştır. aydın zihinlere de nüfuz etmiştir. güneşi sıvamakta mümkün değildir. dininiz gelecek bir vakitte tarihin çöplüğüne atılacak ve insanlar çocuklarına masal diye bunları anlatacak. islam mitolojisi namıyla din dediğiniz safsatalar silsilesi tarih kitaplarında yerini bulacak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...