Jump to content

ateizmi öldüren ibadet ORUÇ

Recommended Posts

Zaten tevrat,incil Allahü tealanın gönderdiği kitaplarıdır.

Namaza gelince ilk insana yani adem a.s'a kadar gider...

Ya tabi. İlk insanların yaşadığı afrika savanalarındaki kazılarda secde halinde fosiller buluyorlar. Hatta ellerini açmışlar allaha dua ediyor bu hominidler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 171
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Zaten tevrat,incil Allahü tealanın gönderdiği kitaplarıdır.

Namaza gelince ilk insana yani adem a.s'a kadar gider...

hz isa veya adem namaz kılarken hangi sureleri okuyoduki :lol:

şimdilki hiristiyanlar neden namaz kılmıyorda güneşe tapan hindular neden namaz (namaskara ayini) kılıyor ?

Sitelerde Paylaş

4-5 bin yıl önce yaşamış firavunların soyunu sopunu, inançlarını biliyoruz fakat ne allahtan ne oruçtan ve ne de namazdan haberleri yok. Keza inkalar ve mayalarda da yok. Aborjinler, hindular, çinliler, japonlar, kuzeyliler ne peygamber bilirler ne din ne iman, ne oruç ne de namaz. O kadar yazıtları, arkeolojik kalıntıları var bir tane allahın adı geçmiyor. Arkadaş nasıl insanlarmış da bunlar her şeyi yazmışlar da allahı unutmuşlar.

Sitelerde Paylaş

asla sizi imana getirmek gibi bir amacım yok sadece düşünmeye davet ediyorum

din uyduran biri kendi nefsinin hoşuna gitmeyecek oruç namaz zina yasaklaması gibi

şeyleri niye emretsin

sadece basit bir soru bu

madem insan uydurmuştur dini insan neden kendi nefsinin hoşuna gitmeyecek şeyler yapsın

YOKSA ONLARA BUNU YAPTIRAN İNSAN ÜSTÜ BİR GÜÇ mü var

yukarıda bir çok soru va

peygamber madem kuranı kendi yazdı

kendi yazdığı kuranda kendine azar ve uyarılar var

NİÇİN BÖYLE BİR ŞEYİ YAZSIN

kendini övüp durması gerekmezmiydi

Arkadaşımız oruç konusuyla imansızları sorgulamış bazı arkadaşlarımız ise oruç ibadetinin yanında diğer tutarsızlıklar ve muhammedin evliliklerini konu etmiş önce muhammedin karılarından başlayalım

- 25 yaşındayken, 40 yaşındaki zengin dul hatice bint huveylid ile ilk evliliğini yapar.

- hatice hayatta olduğu sürece ikinci bir evlilik yapmaz yada sadakatsizliğine dair herhangi bir kayıt/anlatım yoktur.

- hatice'nin ölümünden sonra, 53 yaşında iken ikinci evliliğini sevde bint zem'a ile yapar.

- ikinci evliliğinden vefatına kadar 11 evlilik daha yapmıştır. sırasıyla: aişe bint ebu bekir, hafsa bint ömer, zeyneb bint huzeyme, ümmü seleme, zeyneb bint cahş, cüveyriye bint haris, reyhane bint zeyd, safiyye bint huyey, ümmü habibe bint ebu süfyan, mariye ve meymune bint haris.

- yüzyıllar boyunca inananları ve inanmayanları tarafından tartışma konusu edilen konulardan birincisi ebu bekir'in kızı aişe ile evlendiğinde; aişe'nin 14 yaşında olması(16-12-9 diğer iddialar); diğeri ise mısır hükümdarı mukavıs'ın gönderdiği iki hristiyan "hediye"den şirin'i şair hasan bin sabit'e verirken mariye isimli hristiyan kızı kendine almasıdır. bir diğer tartışılagelen vaka ise kölesi (sonrasında evlatlığı) zeyd bin harisa'nın karısını boşadıktan sonra kendisine almasıdır. (bkz: ahzab suresi)

- 11 kadını aynı anda nikahı altında tutmuştur. öldüğünde nikahı altında 9 kadın vardır.

- ayrıca bu 13 eşinin yanı sıra 14 kadınla nikahlanıp boşanmış, 4 kadınla mehir parasını ödemediği için nikahlı sayılmamış, 8 kadınla sözlenmiştir. nefise ve cemile adında 2 cariyesi de bilinmektedir.

- evliliği 4 kadınla sınırlayan nisa suresinin 3. ayeti sahabelerin hepsine, karılarından 4 ünü seçip diğerlerini boşamalarını emrederken; kuran-ı kerim, muhammet'e bütün kadınlarını nikahı altında tutma izni vermiştir. (bkz: nisa suresi)

- ayrıca yine kuranca peygamger hanımlarının, ondan sonra kimseyle evlenemeyecekleri hükme bağlanmıştır.

- üçü erkek dördü kız olmak üzere yedi çocuğu vardır.

Buradan da anlaşılacağı üzere muhammed öldüğünde nikahı altında 9 karısı vardı fakat haticeden sonra bir çok defa evlenip boşanmış ve çoukları sadece haticeden olmuştur bir tanede meşhur kölesi yani bir daha yatmayacağına yemin etitiğ Marya dan vardır.

Gelelim oruç meselesine:

İnsan öyle bir varlıktır ki inandığı dava uğruna ölümü bile göze alır bunun tarihte bir çok örneğini görebiliriz

Hint fakirleri çivili tahta üzerinde yatmaktadır ne için tabiki inancı için peki onun allahı ile senin allahın aynı mı tabiki değil

yine güney amerkada yaşamış olan inka veya mayalar inancı uğruna tanrısına kendisini kurban vermektedir bu ritüeller duvar resimlerinde mevcuttur netten araştırabilirsiniz.

yine adolf hitler inandığı dava için tüm avrupa ve neredeyse dünya ülkelerini 2 dünya savaşına sürüklemiş ve binlerce belki milyonlarca insan ölmüştür.

örnekler çoğaltılabiliri v.s v.s

YOKSA ONLARA BUNU YAPTIRAN İNSAN ÜSTÜ BİR GÜÇ mü var

kaldıkı bizler dini sorgularken daha çok kuran ayetlerine bakarak sorgularız sünnet ve hadisleri içine soksak o kadar çok uçuk olaylar vardırki ama yazılı ve güvenilir olan tek kaynak kuran olması daha doğru tispitler yapmamıza olanak sağlar değişmediği iddia edildiği için bir olayda örnek olarak bir hadis verilse hemen itiraz edilir onlar sahih hadisler değildir denir ama kur ana itiraz edemezsiniz

ve oruç ibadeti için kuranda bir hüküm yoktur 200 gün 500 gün gibi birşeyler yazmaz onun için senin yazdığın günler beyhude çabalar olarak kalır ama namaz için hükümler vardır geceleri namaz kıldığına dair bilgileri albiliyoruz ki bu ibadetler boşa değildir bir amaç gaye vardır iktidar olmak hükmetmek içindir ve bu ibadetler zaten o dönem arap yarım adasında yapıla gelen ibadetlerdir haç oruç namaz kurban bunların hepsi zaten muhamedden önce de vardı muhammed bunlara bir düzenleme ve şekil getirdi o kadar kimsede itiraz etmedi zaten ataları aynı ibadetleri yapıyor idi.

Sayın Müslümangenç sorarım sana yukarıda yazdığım insanlara ve yaşamış uygarlıklara BUNU YAPTIRAN İNSAN ÜSTÜ BİR GÜÇ mü var?

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

peygamber kendi uydurmuş olsa bu dini neden

oruç gibi çok zor bir ibadeti

getirsin

yılın yarısından fazlasını neden aç ve susuz geçirsin

azcık akıllı ol kardeşim oruç ibadeti önceki dinlerdede var ve herkes bu ibadeti uyguladığı için Muhammed'de ona inansınlar diye islamiyete oruc ibadetini ekledi sadece farklı formatta ;)

Sitelerde Paylaş

bi de milletin gerçekten tuttuğunu ne bilionuz? bi çok arkadaşım var aileleri.... komşuları oruçlu sanıolar.. ama adam benim eve gelip oooh ... yiyip içio ? oruçtun sen diyorum......millet öle bilio diyor...mecburum---yoksa babam eve almaz...diyor ? hade bakalım ?

kaldı ki bi zamanlar ben de öyle yapardım.... herkes oruç bilirdi beni... ama ben dayanamadığım için mecburen başka semtlere gider gizli saklı yer içerdim :D

Sitelerde Paylaş

azcık akıllı ol kardeşim oruç ibadeti önceki dinlerdede var ve herkes bu ibadeti uyguladığı için Muhammed'de ona inansınlar diye islamiyete oruc ibadetini ekledi sadece farklı formatta ;)

bende böyle düşünüyorum ilaveten muhammed sadece toplumdaki alışkanlıkların ismini değiştirdi.önceden aynı ibadetler putlara yapılırdı,putun adını değiştirdi hepsi bu.putperestler şeytan taşlanan yerde kötü ruhları taşlarlardı,hac yaparlardı,namaz kılar kurban keserlerdi,oruçta tutuyorlar herhalde.yalnız şurası kesin kuran orjinal bir kitap değil,eski bilgilerden başka birşey yok.mekke ileri gelenlerinin bunlar eskilerin masalları demesi boşuna değil.

Sitelerde Paylaş

Dün öğle vakti bir caminin önünden geçiyordum. Hoparlörün sesini dışarı vermişler, ister istemez vaazın bir bölümünü dinledim:

"Kuranda adı geçen bütün peygamberler, şimdiye kadar gelmiş geçmiş 124.000 peygamber, ezelden ebede kadar dünya üzerinde yaşamış ve yaşayacak bütün kavimlere gönderilmiştir" diyordu hoca.

Dinsizlerin ikide bir sorduğu "Azteklere, eskimolara, japonlara, Afrika'daki yerlilere, falan filan ... neden peygamber gelmemiş?" yollu sorularına bir cevaptı anladığım kadarıyla.

Cemaat her zamanki sessizliğiyle kös kös dinliyordu tabii.

Kendilerine peygamber gönderilen kavimlerin kendilerine gönderilmiş peygamberlerden neden haberleri olmamış, anlaşılır gibi değil.

(Buda, Tao, şamanlar, rahipler vb. kutsal kişilikler, 'Kuran'da adı geçen peygamberlerden' olmadığına göre...)

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...
On ‎31‎.‎05‎.‎2013 at 20:38, muslumangenc said:

Peygamber her hafta pazartesi ve perşembe günleri düzenli olarak oruç tutardı buna ramazanda tuttuğu 30 gün ve özel günlerde tutulan (üç aylar muharrem vs) toplarsak yılda en az 200 gün oruç tutuyor

şimdi ateist mantığı ile düşünürsek

peygamber bu dini kendi uydurduysa neden yılın yarısına yakınını oruçlu tutma yönünde tercihde bulunsun (orucu bilirsinz herhalde günün üçte ikisi aç ve susuz kalacaksınız) tam tersini yapması gerekmezmiydi

gerçi ateistlerin iddia ettiği gibi peygamber dini kendi kafasından uydursa kendinin ve çevresinin hoşuna gidecek daha bir çok şeyler getirirdi

zinayı yasaklamazdı teşvik ederdi

hergün 5 vakit namaz kılmayı getirmezdi yılda bir yeter derdi :)

kuranda bizzat peygamberi ikaz eden ve azarlayan ayetler olmazdı o ayetlere de bir çizgi

sadaka zekat infak zaten insanın hoşuna gitmeyen şey onlara da bir çizgi

neyse bunları niye mi anlattım

düşünün diye

:)

din tamamen insana ait bir uydurma olasaydı insanın hoşuna giden şeylerle dolu olurdu

bu foruma yılda bir geliyom gelmişken bir şey anlatım boş geçmeyim dedim :)

anılar anılar

Sitelerde Paylaş
On ‎31‎.‎05‎.‎2013 at 20:38, muslumangenc said:

Peygamber her hafta pazartesi ve perşembe günleri düzenli olarak oruç tutardı buna ramazanda tuttuğu 30 gün ve özel günlerde tutulan (üç aylar muharrem vs) toplarsak yılda en az 200 gün oruç tutuyor

peygamber bu dini kendi uydurduysa neden yılın yarısına yakınını oruçlu tutma yönünde tercihde bulunsun (orucu bilirsinz herhalde günün üçte ikisi aç ve susuz kalacaksınız) tam tersini yapması gerekmezmiydi

gerçi ateistlerin iddia ettiği gibi peygamber dini kendi kafasından uydursa kendinin ve çevresinin hoşuna gidecek daha bir çok şeyler getirirdi

kuranda bizzat peygamberi ikaz eden ve azarlayan ayetler olmazdı o ayetlere de bir çizgi

düşünün diye

din tamamen insana ait bir uydurma olasaydı insanın hoşuna giden şeylerle dolu olurdu

ramazanda düşünün bu sözleri gelmek üzere oruç

Sitelerde Paylaş
On 31.05.2013 at 20:38, muslumangenc yazdı:

düşünün diye

Sizin Müslüman olduğunuzu sanmıyorum ben.. Akılla -mantıkla din açıklamaya kalkan ya zır cahildir. Yada Müslüman değildir. Başka bir şık yok maalesef!.

Daha önceki bozulmuş dinlerin devamı olduğuna göre oruç' un açıklaması vardır. Basit bir olay gibi geldi size galiba çıkıyorsun peygamberlik iddiası yapıyorsun. Geçmişteki hurafe ritüelleri almadan bu mümkün mü? Diğer yandan zina yasaklanmadı, yaklaşmayın dendi.. Bakmak zina, kadın erkek karışık toplanmak zinaya yaklaşma, nişanlınla gezmek tozmak yarım zina kapsamında...………… Öte yandan 4 eş savaş ganimeti cariyelere sahip olduktan, bir de üstüne ahirette cennetliksinden sonra.. Zina meselesi değil bu seferde matematik meselesi ortaya çıkacak 1 erkeğe 1 kadın düşen dünyada 1 erkeğe 50 kadın nerde(Esirleri öldürmediğinizi varsayıyorum)? Esasında bayada cazip bir din esasında. Lakin, tarihdeki bütün krallıklardada böyleydi.. Zayıf olana saldırıp malı-canı-kadınları gasp edilirmilş. Zekatın dinin bekası illisi meselesine de akıl -matık yürütelim mi? oruç namaz gibi keyfe bırakılabilecek bir ritüel değildir. Gene dinini bilmiyorsun.. Zorla toplayıp fakire- borçluya- düşküne gidecek o paralar.. Zekatvergi toplamazsan dinin asıl- çoğul müşterilerini kaybedersin.. Demek ki neymiş; Müslüman akıl ile mantık ile din teviline kalkışırsa işin içinden çıkılamaz. Onun için meal de yazan muhkem ayetleri bile okusanız. Hemen karşınıza bir bunlar mealci terörist diyen taife çıkar. 

Bak valhalaya gitmek istiyorsan, öyle oruçla namazla gidemezsin. Dinin ayetine göre kör topal değilsen savaşacaksın malınla canınla bedel ödeyeceksin.. Hem bunu Erbakan hoca stadyumda defaatla söyledi millete. Ama nato kafa nato mermer.   

tarihinde sahin3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

boş beleş şeyler yazmışsın şahin bir daha oku

düşünün diye

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, muslumangenc said:

boş beleş şeyler yazmışsın şahin bir daha oku

düşünün diye

İşte sıradan bir arap bedevisi bile sizin gibi cahiller ve mallar topluluğunu koyun gibi güdebiliyor, buradan anlayın ne kadar aptal olduğunuzu. O namaz ve oruç gibi ritüeller de sizin gibi malları daha kolay güdülebilir hale getirmek için.

Sitelerde Paylaş

islamda namaz yok, salati var, dilimizde tüy bitti, arkadaş, beyin bedava,

islamda oruç kaç gün tutulucak ayetlerin tamamını aldım . 

bu oruç başka bir şey olmasın sakın, cinsellikle ilgili bir ayin oldugunu düşünüyorum, 

sürekli ye iç sonrada çakış diyor..

bu mealleri yazanlar orucun ne olduğundan habersiz yazmışlar. ne saati belli? nede gün sayısı.

benim anladığım oruç sex ayıdır, sahabeler yeyip içip alkolluyken sex yapıyorlardı cariyeler ve kölerlerle (savaş esirleriyle)işte gerçek oruç bu.. tarihe geçmem gerekiyor, orucun  ne olduğunu ilk ben buldum. araplara yakışır bu ye  iç sonrada yiyiş ayları..:0_80cbc_37a71a73_L:

• aktır. (Bunlara imkan) Bulamayan (için) üç gün oruç (vardır.) Bu, yemin ettiğinizde (bozduğunuz) yeminlerinizin kefaretidir. Yeminlerinizi koruyunuz. Allah, size ayetlerini böyle açıklar, umulur ki şükredersiniz.
  • Maide Suresi, 95. ayet: Ey iman edenler, siz ihramlıyken avı öldürmeyin. Sizden kim onu kasıtlı olarak (taammüden) öldürürse, cezası, hayvandan öldürdüğünün bir benzeridir. Buna da, Kabe'ye ulaşmış bir kurbanlık olarak içinizden adalet sahibi iki kişi hükmedecektir. Veya yoksulları doyurmak veya onun dengi oruç tutmak olan bir kefaret vardır. Böylelikle işlediğinin vebalini tatmış olsun. Allah geçmişte olanı bağışladı. Ama kim tekrarlarsa, Allah ondan öç alacaktır. Allah üstün ve güçlü olandır, öç sahibidir.
  • Meryem Suresi, 26. ayet: Artık, ye, iç, gözün aydın olsun. Eğer herhangi bir beşer görecek olursan, de ki: "Ben Rahman (olan Allah)' a oruç adadım, bugün hiç kimseyle konuşmayacağım."
  • Ahzab Suresi, 35. ayet: Şüphesiz, Müslüman erkekler ve Müslüman kadınlar, mü'min erkekler ve mü'min kadınlar, gönülden (Allah'a) itaat eden erkekler ve gönülden (Allah'a) itaat eden kadınlar, sadık olan erkekler ve sadık olan kadınlar, sabreden erkekler ve sabreden kadınlar, saygıyla (Allah'tan) korkan erkekler ve saygıyla (Allah'tan) korkan kadınlar, sadaka veren erkekler ve sadaka veren kadınlar, oruç tutan erkekler ve oruç tutan kadınlar, ırzlarını koruyan erkekler ve (ırzlarını) koruyan kadınlar, Allah'ı çokça zikreden erkekler ve (Allah'ı çokça) zikreden kadınlar; (işte) bunlar için Allah bir bağışlanma ve büyük bir ecir hazırlamıştır.
  • Mücadele Suresi, 4. ayet: Ancak buna (imkan) bulamayanlar (için de) birbirleriyle temas etmeden önce, kesintisiz iki ay oruç (yüklenmiştir); buna güç yetiremeyenler altmış yoksulu doyursun. Bu (kolaylık), Allah'a ve O'nun Resûlü'ne iman etmeniz dolayısıyladır. Bunlar, Allah'ın sınırlarıdır. Kafirler içinse acı bir azap vardır.
  • Tahrim Suresi, 5. ayet: Belki onun Rabbi, -eğer o sizi boşayacak olursa- ona yerinize sizlerden daha hayırlı Müslüman, mü'min, gönülden itaat eden, tevbe eden, ibadet eden, oruç tutan dul ve bakire eşler' verir.
tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

arabistan sıcağında 1 ay susuz kaldınız mı ? 

tahmin ediyorum çok zordur. 

Kur'an'ı her kim  yazdıysa,dinden bıktırmak,insanların Allah'tan nefret etmesini sağlamak istemiş olabilir. 

oruç gibi,5 vakit namazında amacı bu olabilir.

yıllar önce işittiğim bir sözü aktarayım :

'' yat kalk,hep aynı şey ,usandım '' 

ee normal.köle muamelesi...aynı saatte 5 kez içtimaya hazır ol.

Kur'an'da insan  ''abd'' yani köledir.köleler özgür olamaz.fakat önce köle psikolojisini yaratmak gerekiyor.namaz,oruç bu  amaca hizmet ediyor.

körükle korkuyu.emret yapsın.

''ey köle ! her gün hep aynı saatte,gong sesini duyar duymaz 5 kez elini,ayağını,yüzünü yıkayıp huzurumda el pençe divan duracaksın ! ve her 11 ayda bir, 1 ay boyunca akşama kadar yemek yok sana ! '' 

- efendim,keşke arada sırada  olsaydı...her gün  5 kez el,ayak yıkayıp huzurunuzda olmak ,1 ay oruç... zor.

'' hayır ! kesintisiz 1 ay ! hangi aylar olduğunuda ben belirleyeceğim ! gong çalınca gelmezsen seni kırbaçlarım ! 

- emredersiniz efendim.

köle efendisini giderek daha çok sevmeye başlamıştır.sevgi pıtırcıkları aç kaldıkça içine işlemiş,yüreği  kıpır kıpır olmuştur.

aradan yıllar geçer..bir gün ; 

- 20 yıldır aynı şey,yeter ! bari karşılık verse !  ihtiyaçlarımıda gidermiyor !

ve köle bir gece yarısı efendisi uykudayken ,çiftlikten firar eder.

-The End-

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...