Jump to content

ateizmi öldüren ibadet ORUÇ

Recommended Posts

2 hours ago, bir_akil_insan said:

1 - benden 100lira borç istiyorsunuz. fabrika kurup üretim yapacaksınız ve borcunuzu 1 ay sonra geri ödeyeceksiniz. sizden borcunuza karşılık 10 lira faiz istiyorum. islama göre yassahh!

2 - benden 100lira borç istiyorsunuz. fabrika kurup üretim yapacaksınız. ben 100 lira ile fabrika kurup size 110 liraya satıyorum. borcunuzu yine 1 ay sonra ödeyeceksiniz. islama göre burada sorun yok.

bu iki durum arasındaki fark nedir?

iki durumda da

- bir fabrika kuruldu

- benden 100 lira istediniz

- 1 ay süre verdiniz

- bana 110 lira ödeyeceksiniz

ama biri yassah, biri helal. nasıl oluyor da oluyor?

kafanız karışırsa, allahı da çağırın bir de o baksın duruma. 

kafan karışmış senin :)

biri doğru borç istiyon veriyor

ama ikinci şık nanay

ikinci şıkta bana borç vermiyon fabrikayı satıyorsun

ne alaka borçla

böyle bir örnek çoook hayali 100 lira borç istiyon ama ben sana  110 liraya fabrika satim

haaaaaaaaaaaaaaaaaaa haaaaaaaaaaaa

tarihinde muslumangenc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 171
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 dakika önce, muslumangenc yazdı:

kafan karışmış senin :)

biri doğru borç istiyon veriyor

ama ikinci şık nanay

ikinci şıkta bana borç vermiyon fabrikayı satıyorsun

ne alaka borçla

böyle bir örnek çoook hayali 100 lira borç istiyon ama ben sana  110 liraya fabrika satim

haaaaaaaaaaaaaaaaaaa haaaaaaaaaaaa

kafası 3 satırdan sonra teklemeye başlayan müslümancıklar için açıklama yapalım:

ikinci şıkta da fabrikanın parasını yine 1 ay sonra veriyorsunuz.

her durumda benden 1 ay sonra 110 lira olarak ödemek üzere 100 lira istiyorsunuz ve 1 ay içinde 1 fabrika sahibi oluyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, bir_akil_insan said:

kafası 3 satırdan sonra teklemeye başlayan müslümancıklar için açıklama yapalım:

ikinci şıkta da fabrikanın parasını yine 1 ay sonra veriyorsunuz.

her durumda benden 1 ay sonra 110 lira olarak ödemek üzere 100 lira istiyorsunuz ve 1 ay içinde 1 fabrika sahibi oluyorsunuz.

anlamak istemiyorsun adam belkide başkasından 100 lira alsa o fabrikayı 110 liraya alacaktı bir de aldığı borcun faizi var 10-Tl

yani adam karlı direkt fabrikayı satın alıyor

:)

sen kafayı borç para vermeye taktığın için farkında dağilsin

ikinci olayda borç alış verişi yok

fabrika satışı var

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, muslumangenc yazdı:

anlamak istemiyorsun adam belkide başkasından 100 lira alsa o fabrikayı 110 liraya alacaktı bir de aldığı borcun faizi var 10-Tl

yani adam karlı direkt fabrikayı satın alıyor

sen kafayı borç para vermeye taktığın için farkında dağilsin

ikinci olayda borç alış verişi yok

fabrika satışı var

:D biraz daha kolaylaştırayım siz gibiler için:

1 - benden 100lira borç istiyorsunuz. fabrika kurup üretim yapacaksınız ve borcunuzu 1 ay sonra geri ödeyeceksiniz. sizden borcunuza karşılık 10 lira faiz istiyorum. islama göre yassahh!

2 - benden 100lira borç istiyorsunuz. fabrika kurup üretim yapacaksınız. ben 100 lira ile fabrika kurup size 110 liraya satıyorum. borcunuzu yine 1 ay sonra ödeyeceksiniz. islama göre burada sorun yok.

her iki durumda da bir fabrikanız oluyor. ha kendiniz benden aldığınız para ile kurmuşsunuz, ha ben kurup size satmışım, aynı şey. her iki durumda da benden 100 lira istemiştiniz, her iki durumda da borcunuzu öderken 110 lira olarak ödeyeceksiniz. her iki durumda da ben size 100 lira verip, 110 lira almış oluyorum. her iki durumda da siz fabrika sahibi oluyorsunuz. her iki borcun vadesi de 1 ay. 

daha da anlamakta zorlanırsanız, arkadaşlarınızdan yardım isteyin, belki  aralarında  sizin gibi olmayanlar çıkabilir.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, bir_akil_insan said:

:D biraz daha kolaylaştırayım siz gibiler için:

her iki durumda da bir fabrikanız oluyor. ha kendiniz benden aldığınız para ile kurmuşsunuz, ha ben kurup size satmışım, aynı şey. her iki durumda da benden 100 lira istemiştiniz, her iki durumda da borcunuzu öderken 110 lira olarak ödeyeceksiniz. her iki durumda da ben size 100 lira verip, 110 lira almış oluyorum. her iki durumda da siz fabrika sahibi oluyorsunuz. her iki borcun vadesi de 1 ay. 

daha da anlamakta zorlanırsanız, arkadaşlarınızdan yardım isteyin, belki  aralarında  sizin gibi olmayanlar çıkabilir.

arkadaşım ya yaşın küçük anlıyamıyorsun yada kafan bir hayli karşık

ikinci durumda BORÇ ALIŞVERİŞİ YOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK YOK YA ADAM FABRİKAYI SATIYOR SANAAAAAAAAAAAAA

BAŞKASINDAN BORÇ ALIP FABRİKAYI O ADAMDAN SATIN ALSA ADAM 10tl FAZLDAN FAİZ ÖDEYECEKTİ

FABRİKAYI DİREKT SATIN ALDIĞI İÇİN FAİZ YOK

Artık bunu da anlamazsan yuh diyecem

tarihinde muslumangenc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, muslumangenc yazdı:

arkadaşım ya yaşın küçük anlıyamıyorsun yada kafan bir hayli karşık

ikinci durumda BORÇ ALIŞVERİŞİ YOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK YOK YA ADAM FABRİKAYI SATIYOR SANAAAAAAAAAAAAA

BAŞKASINDAN BORÇ ALIP FABRİKAYI O ADAMDAN SATIN ALSA ADAM 10tl FAZLDAN FAİZ ÖDEYECEKTİ

FABRİKAYI DİREKT SATIN ALDIĞI İÇİN FAİZ YOK

Artık bunu da anlamazsan yuh diyecem

:D aynı durum için birine faiz birine değil diyorsunuz. zaten ilk sorum da budur: biri neden haram, biri değil?

ben iki durumda da, aynı süre için size 100 lira verip 110 lira aldım. mis gibi parama durduk yerde 10 lira kattım.

neden biri haram, diğeri değil? 

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, bir_akil_insan said:

:D aynı durum için birine faiz birine değil diyorsunuz. zaten ilk sorum da budur: biri neden haram, biri değil?

ben iki durumda da, aynı süre için size 100 lira verip 110 lira aldım. mis gibi parama durduk yerde 10 lira kattım.

neden biri haram, diğeri değil? 

PES ETTİM ANLAMAYACAKSIN

ya hatanı anladın utandığın için itiraf edemiyorsun saf ayağına yatıyon

yada kavrama yeteneğin bir hayli düşük

İKİNCİ ÖRNEKTE FABRİKA SATIŞI VARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, muslumangenc yazdı:

PES ETTİM ANLAMAYACAKSIN

ya hatanı anladın utandığın için itiraf edemiyorsun saf ayağına yatıyon

yada kavrama yeteneğin bir hayli düşük

İKİNCİ ÖRNEKTE FABRİKA SATIŞI VARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Peki kafanızı biraz daha yakalım, madem satışa takıldınız :D

1 - benden 100 lira istiyorsunuz. almak istediğiniz 100 lira değerinde bir fabrika var. fabrikayı alıp, çalışıp, parayı 10 lira faiz ile 1 ay sonra 110 lira olarak ödeyeceksiniz. bu haram.

2 - benden 100 lira istiyorsunuz. almak istediğiniz 100 lira değerinde bir fabrika var. ben fabrikayı alıp size 110 liraya satıyorum. yine fabrikayı alıp, çalışıp, parayı 1 ay sonra ödeyeceksiniz. bu helal.

size 100 lira verip, 110 lira alıyorum. siz de 100 liralık fabrikaya 110 lira karşılığında sahip oluyorsunuz. ben 10 lira kazanıyorum.

neden biri haram, biri helal? fark nedir?

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, bir_akil_insan said:

Peki kafanızı biraz daha yakalım, madem satışa takıldınız :D

1 - benden 100 lira istiyorsunuz. almak istediğiniz 100 lira değerinde bir fabrika var. fabrikayı alıp, çalışıp, parayı 10 lira faiz ile 1 ay sonra 110 lira olarak ödeyeceksiniz. bu haram.

2 - benden 100 lira istiyorsunuz. almak istediğiniz 100 lira değerinde bir fabrika var. ben fabrikayı alıp size 110 liraya satıyorum. yine fabrikayı alıp, çalışıp, parayı 1 ay sonra ödeyeceksiniz. bu helal.

size 100 lira verip, 110 lira alıyorum. siz de 100 liralık fabrikaya 110 lira karşılığında sahip oluyorsunuz. ben 10 lira kazanıyorum.

neden biri haram, biri helal? fark nedir?

son kez senin için farklı bir şekilde anlatim

ben de amma sabırlıymışım

fabrika satıldığı halde faiz nasıl olur biliyormusun

fabrika sahibi benim fabrikanın peşin satış fiyatı 100tl

ama sen bir ay vadeli istiyorsun bu nedenle

%5 enflasyon farkı (vade farkı) %5 de faiz

toplam 10 tl fazla vereceksin derse

faiz olur

bir şey demesine de gerek yok enflasyon oranın üzerinde aldığı her kuruş faiz olur

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, muslumangenc yazdı:

son kez senin için farklı bir şekilde anlatim

ben de amma sabırlıymışım

fabrika satıldığı halde faiz nasıl olur biliyormusun

fabrika sahibi benim fabrikanın peşin satış fiyatı 100tl

ama sen bir ay vadeli istiyorsun bu nedenle

%5 enflasyon farkı (vade farkı) %5 de faiz

toplam 10 tl fazla vereceksin derse

faiz olur

bir şey demesine de gerek yok enflasyon oranın üzerinde aldığı her kuruş faiz olur

:D enflasyon nerden çıktı? kuranda enflasyon mu var?

neyse yavaştan kavramaya başlamışsınız ki enflasyonlar girdi şimdi devreye.

o zaman aylık enflasyon oranı da %10 olsun sizin için. bu soruda faiz haram mıdır, değil midir? 

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, bir_akil_insan said:

:D enflasyon nerden çıktı? kuranda enflasyon mu var?

neyse yavaştan kavramaya başlamışsınız ki enflasyonlar girdi şimdi devreye.

o zaman aylık enflasyon oranı da %10 olsun sizin için. bu soruda faiz haram mıdır, değil midir? 

eflasyon %10 olsa  faiz olmaz

ancak ilk örnekte sorun olur adam sanden enflasyon üzerinde faiz ister :)

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, malta erigi yazdı:

Alman olduğuna emin miyiz? Sosyal yardım alan kişinin kirasını devlet öder Almanya'da. O 900 euro aylıktan kira veya fatura ödemez. Ben bir süre Stuttgart yakınlarında yaşadım ve bu şekilde olduğunu biliyorum. Eyaletten eyalete değişeceğini de zannetmiyorum. @kavak daha iyi bilir.

Güzel kardeşim bazen hiç bir gelir veya güvencenin olmaması avantajlıdır. Sanırım hiç bir şey anlamamışsınız. Sizin dediğiniz güvencesiz işsiz insanlar içindir. Zaten adamın sorunu da o hiç maaş bağlanmasaydı adam hem kira-hem elektirik hem gıda yardımı alacaktı. 

Kaynak görüntüyü göster

tarihinde sahin3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 31.05.2013 at 20:38, muslumangenc yazdı:

Peygamber her hafta pazartesi ve perşembe günleri düzenli olarak oruç tutardı buna ramazanda tuttuğu 30 gün ve özel günlerde tutulan (üç aylar muharrem vs) toplarsak yılda en az 200 gün oruç tutuyor

şimdi ateist mantığı ile düşünürsek

peygamber bu dini kendi uydurduysa neden yılın yarısına yakınını oruçlu tutma yönünde tercihde bulunsun (orucu bilirsinz herhalde günün üçte ikisi aç ve susuz kalacaksınız) tam tersini yapması gerekmezmiydi

gerçi ateistlerin iddia ettiği gibi peygamber dini kendi kafasından uydursa kendinin ve çevresinin hoşuna gidecek daha bir çok şeyler getirirdi

zinayı yasaklamazdı teşvik ederdi

hergün 5 vakit namaz kılmayı getirmezdi yılda bir yeter derdi :)

kuranda bizzat peygamberi ikaz eden ve azarlayan ayetler olmazdı o ayetlere de bir çizgi

sadaka zekat infak zaten insanın hoşuna gitmeyen şey onlara da bir çizgi

neyse bunları niye mi anlattım

düşünün diye

din tamamen insana ait bir uydurma olasaydı insanın hoşuna giden şeylerle dolu olurdu

bu foruma yılda bir geliyom gelmişken bir şey anlatım boş geçmeyim dedim :)

Oruç aç kalmak değildir.

Aç kalmak olsaydı müslümanlar bir deri bir kemik kalırlardı.

Bende gece oruç tutuyorum.saat hesabı yaparsan süre aynı çıkar.:)

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, Karabiber said:

Oruç aç kalmak değildir.

Aç kalmak olsaydı müslümanlar bir deri bir kemik kalırlardı.

Bende gece oruç tutuyorum.saat hesabı yaparsan süre aynı çıkar.:)

konumuz buydu

Peygamber her hafta pazartesi ve perşembe günleri düzenli olarak oruç tutardı buna ramazanda tuttuğu 30 gün ve özel günlerde tutulan (üç aylar muharrem vs) toplarsak yılda en az 200 gün oruç tutuyor

şimdi ateist mantığı ile düşünürsek

peygamber bu dini kendi uydurduysa neden yılın yarısına yakınını oruçlu tutma yönünde tercihde bulunsun (orucu bilirsinz herhalde günün üçte ikisi aç ve susuz kalacaksınız) tam tersini yapması gerekmezmiydi

gerçi ateistlerin iddia ettiği gibi peygamber dini kendi kafasından uydursa kendinin ve çevresinin hoşuna gidecek daha bir çok şeyler getirirdi

zinayı yasaklamazdı teşvik ederdi

hergün 5 vakit namaz kılmayı getirmezdi yılda bir yeter derdi :)

kuranda bizzat peygamberi ikaz eden ve azarlayan ayetler olmazdı o ayetlere de bir çizgi

sadaka zekat infak zaten insanın hoşuna gitmeyen şey onlara da bir çizgi

neyse bunları niye mi anlattım

düşünün diye

din tamamen insana ait bir uydurma olasaydı insanın hoşuna giden şeylerle dolu olurdu

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, muslumangenc yazdı:

Kendine müslümanım diyen adamın dininden haberi yok yazık. Namazla orucu muhammed getirmedi onlar zaten vardı. 200 gün oruç tutuyormuş bide pehpeh tutarken gördün mü? He hadislerde yazıyor dimi ? Bak bunlarda hadislerde yazıyor

Cehennemdekilerin çoğu kadınlardır. [5374-Buhârî-Müslim-Nesâî-Muvatta-İbn Mace] [2075-Buhârî-Müslim] 

Kadınların akılları kıt ve dindarlıkları eksiktir. [3307-Ebu Dâvud-Müslim-Buharî-İbnu Mâce] 

Erkeğe karısını niçin dövdüğü sorulmaz. [3299-Ebu Dâvud] Bkz. 

Namazın önünden kadın, eşek, siyah köpek, Yahudi veya domuz geçerse namaz bozulur. [2732-Buhârî-Müslim-Muvatta-Ebû Dâvud-Tirmizî-Nesâî] [2743-[Müslim-Ebû Dâvud-Tirmizî-Nesâî-İbnu Mâce] [6237- Müslim-Ebu Davud-Tirmizi-Nesai-İbn Mace] 

Kadında, atta ve evde uğursuzluk vardır. [1995-6617-İbn Mace-1995/1993 c.17 s.218 /6617], [Buhârî-Müslim-Ebû Davud-Tirmizî-Nesâî] 

Kadın avrettir, dışarı çıktı mı şeytan muttali olur. [3443-Tirmizî]

Erkeklere kadınlardan daha zararlı fitne bırakmadım. [3308-Buharî-Müslim-Tirmizî] 

Zina edenleri öldürün. [1623-Tirmizî] [1601] 

Dinden dönenleri öldürün. [1585-Muvatta] [1558-Ebu Dâvud-Nesâî] [676-Nesâî] [1586-Ebu Dâvud-Nesâî] 

Av, koyun ve çoban köpekleri dışındaki köpekleri öldürün. [4949-Buhârî-Müslim-Muvatta-Tirmizî-Nesâî] 

Yüz sene sonra yeryüzünde kimse kalmayacak. [5029-Müslim-Tirmizî-Buhari-Ebu Davud]

Güneş battığı bir sırada mescide girdim. Rasülullah (s.) oturuyordu. Bana: Ey Ebu Zer, şu güneş nereye gidiyor, biliyor musun? Dedi. Ben, ‘Allah ve Rasülü bilir’ dedim. Şöyle buyurdu: ‘Secde yapmak için müsaade almaya gidiyor ve kendisine müsaade ediliyor. Sanki bir gün ona ‘Buradan Doğ!’ denilecek, o da battığı yerden doğacaktır.’ Rasülullah (s.) daha sonra ‘Güneş, kendisine tayin edilmiş bir yere doğru akıp gider.’(Yasin, 36:38) ayetini okudu.”(Tirmizi, Fiten, 22.)    Sahih al-Bukhari 7424 Book 97, Hadith 52 Vol. 9, Book 93, Hadith 520 https://sunnah.com/bukhari/97/52

“Gece müşriklere yapılan baskınlarda kadın ve çocuklar da ölüyor, bunun hükmü nedir?” şeklindeki soruya karşı Peygamberimiz (a.s.m) “onlar da onlardan (müşrik olanlardan)dır” şeklinde cevap vermiştir.(bk. Buharî, Cihad, 146; Müslim, Cihad, 26/h.no: 1745).
"Peygamber, savaşta kadınların va çocukların öldürülmesinin bir sakıncası olmadığını söyledi" (Buhari, Cihad/146; Ebu Davud 113). 

https://wikiislam.net/wiki/List_of_Killings_Ordered_or_Supported_by_Muhammad

Ama tabi sen sadece işine gelen hadisleri kabul edersin değil mi?

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...