Jump to content

ateizmi öldüren ibadet ORUÇ

Recommended Posts

Namazı terkedenler öldürülebilir. [2117-Ebû Dâvud] . 

Namazı terkeden müşrik(Allah ‘a ortak eden) olur. [2354-Müslim-Ebû Dâvud-Tirmizî] 

Arapçı genç arkadaş namazını tam kılıyor mu acaba, kim vurduya gitmesin :0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 171
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 hour ago, lawrenceKrauss said:

Namazı terkedenler öldürülebilir. [2117-Ebû Dâvud] . 

Namazı terkeden müşrik(Allah ‘a ortak eden) olur. [2354-Müslim-Ebû Dâvud-Tirmizî] 

Arapçı genç arkadaş namazını tam kılıyor mu acaba, kim vurduya gitmesin :0_80cbc_37a71a73_L:

amel imandan bir cüz değildir

bu temel kural

balık vermektense balık tutmayı öğretmeyi tercih ediyorum

Sitelerde Paylaş

ateistlere bir öneri

bugün sahura kalkın ailenizle

oruç tutun taklitte olsa

ve iftar yapın yine ailenizle

hem empati yapmış olursunuz

hem de bilmiyorum varırımısınız

ibadetin zevkine ama

TAVSİYE EDERİM İFTAR VAKTİ AİLE İLE AÇILAN ORUÇTA ALINAN O MÜTHİŞ ZEVKİ VE HUZURU HİÇ TATMAMIŞSANIZ BU BÜYÜK BİR EKSİKLİK

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, muslumangenc said:

ateistlere bir öneri

oruç tutun taklitte olsa

ibadetin zevkine ama

TAVSİYE EDERİM İFTAR VAKTİ AİLE İLE AÇILAN ORUÇTA ALINAN O MÜTHİŞ ZEVKİ VE HUZURU HİÇ TATMAMIŞSANIZ BU BÜYÜK BİR EKSİKLİK

Çok yaptım, sarmadı, başka arap ibadetleri var mı tavsiye edeceğin? Mesela hacca gidip kara bir taşı öpmek, kare şeklinde bir binanın etrafında bir sürü insanla tur atmak, iki tepe arasında deli gibi koşturmak, hayali bir varlığı taşlamak gibi. Veya ilkel insanlar gibi yüzümü yere yapıştırıp kıçımı havaya dikmek gibi. Yok yani, sonsuz güce sahip bir tanrı neden böyle garip hareketler yaparak kendisine tapmasını, övmesini, yüceltmesini istediği insanlar yaratır ki? Amaç ne yani? Hele devamlı kendisini övmemizi istemesini hiç anlamıyorum. Biz onu övdükçe ne oluyor yani bu tanrıya, kendini önemli falan mı hissediyor, bizim övgümüze neden bu kadar ihtiyaç duyuyor?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, muslumangenc yazdı:

ateistlere bir öneri

oruç tutun taklitte olsa

ibadetin zevkine ama

Emrin olur!

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, muslumangenc yazdı:

Allah cennet, huri, şarap vaat etmese yine oruç tutarmıydın?  Yine o müthiş zevki tatmak istermiydin?

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, muslumangenc yazdı:

ateistlere bir öneri

oruç tutun taklitte olsa

ibadetin zevkine ama

Kulluk borcu mu bu ?

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, Abdülmalik said:

Allah cennet, huri, şarap vaat etmese yine oruç tutarmıydın?  Yine o müthiş zevki tatmak istermiydin?

tabi sen hinliğine soruyon ama ben yine samimi cevap verim Müslümanların tamamına yakını orucu Allahın emri olduğu için tutuyor

ben hayatımda hiç huri vs için bir ibadet yapmadım

ibadetin zevki huzuru nasıl anlatılırki sana

müthiş diyim

sen anla

Sitelerde Paylaş
25 minutes ago, sağduyu said:

Çok yaptım, sarmadı, başka arap ibadetleri var mı tavsiye edeceğin? Mesela hacca gidip kara bir taşı öpmek, kare şeklinde bir binanın etrafında bir sürü insanla tur atmak, iki tepe arasında deli gibi koşturmak, hayali bir varlığı taşlamak gibi. Veya ilkel insanlar gibi yüzümü yere yapıştırıp kıçımı havaya dikmek gibi. Yok yani, sonsuz güce sahip bir tanrı neden böyle garip hareketler yaparak kendisine tapmasını, övmesini, yüceltmesini istediği insanlar yaratır ki? Amaç ne yani? Hele devamlı kendisini övmemizi istemesini hiç anlamıyorum. Biz onu övdükçe ne oluyor yani bu tanrıya, kendini önemli falan mı hissediyor, bizim övgümüze neden bu kadar ihtiyaç duyuyor?

:) ibadetlerin manasını anlamını  bilmediğin için dışarıdan öyle görünüyor sana

haçta yapılan söylediğin hareketler sembolik sadece eski islam tarihini anmaya yönelik şeylerdir

o övgüye muhtaç değildir

biz huzura muhtacız

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, muslumangenc yazdı:

Ne için yapıyon? Kerizmisin sen?

Muhammed bile kafasını çalıştırmış, Allahı kandırıp bu dünyada Zeynebi düdüklemiş, öbür dünyayı bekleyememiş. 

Biraz kurnaz ol diyecemde yalan söylüyon gibi.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, muslumangenc said:

:) ibadetlerin manasını anlamını  bilmediğin için dışarıdan öyle görünüyor sana

haçta yapılan söylediğin hareketler sembolik sadece eski islam tarihini anmaya yönelik şeylerdir

o övgüye muhtaç değildir

biz huzura muhtacız

Övgüye muhtaç değilse neden övgü duymak için yanıp tutuşuyor, beni övün, beni yüceltin diye kıvranıyor? Düşünsene insanlıktan önce sürüyle melek yaratmış, sırf kendisini övmeleri için.

Bir bilgisayar programcısı düşün, bu bilgisayar programcısı devamlı kendisini övecek bilgisayar karakterleri yapıyor, bilgisayarını her açtığında bu karakterler sen ulusun, sen yücesin, en büyük sensin, senden başka büyük yok diye aynı sözleri devamlı takrarlıyorlar. Ne düşünürsün bu bilgisayar programcısı hakkında?

Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, muslumangenc said:

tabi sen hinliğine soruyon ama ben yine samimi cevap verim Müslümanların tamamına yakını orucu Allahın emri olduğu için tutuyor

ibadetin zevki huzuru nasıl anlatılırki sana

müthiş diyim

sen anla

Bırak, yeme bizi, kimi kandırıyorsun? Bunu yapmanın iki nedeni var, korku ve ödül beklentisi. Klasik havuç-sopa taktiğinin kurbanısın. Muhammed'e inanmazsan Allah adlı bir tanrının seni yakacağını, inanıp ibadet edersen cennete girip hurilerle alem yapacağını beynine işlemişler yıllarca.

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, muslumangenc said:

ateistlere bir öneri

oruç tutun taklitte olsa

ibadetin zevkine ama

Oruç tutan mümin 

kendisini kimin yerine koymak suretiyle

empati yapacak?

AÇ iNSANLARIN yerine değil elbet

çünkü kendileri yaşıyor onlar açlığı;

açların halinden zaten anlarlar. 

Orucun gerekçesi

eğer müminin kendisini açların yerine koyup empati yapmasını sağlamak olsaydı  

açlara oruç farz olmazdı. Ama farz... Oruç açlara da farz.

Dostlar

orucun Kur'ân'daki gerekçesi

müminin kendisini AV HAYVANLARININ yerine koymak suretiyle

empati yapmasını sağlamaktır. 

Avlanmanın yasak olduğu köz gibi sıcakortamda 

sığınağından çıkıp

kuzusuna süt olsun diye yiyecek arayan av hayvanını öldüren mümin

ceza olarak oruç tutacak ki yaptığı zulmü tadacak -li yazûka vebâle emrih... (5:95).

O kadar çarpıtmışlar ki güzelim orucu.

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, muslumangenc yazdı:

yok siz ateist olduğunuz için sadece empati

Bir yıl daha yaşadığın için 30 gün boyunca şükür ediyorsun. Yani nefesinin borcunu ödüyorsun ve bu sene de ödediğin için mutlusun. O mutluluğa ihtiyacim yok benim. Ayrıca ateist değilim. Yok Kurbandir Hac falan. Müslümanlik kurallardan başka bir şey değil. İman diye bir şey yok Müslümanlıkta. İslam'ın ve imanın şartlarına uyarsan sen müslüman olursun. Rabbiniz yani efendiniz ile olan kölelik Antlaşmaniz o meşhur elestü birabbiküm le başlıyor sizin Antlaşma.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Hasan Akçay said:

Oruç tutan mümin 

kendisini kimin yerine koymak suretiyle

empati yapacak?

AÇ iNSANLARIN yerine değil elbet

çünkü kendileri yaşıyor onlar açlığı;

açların halinden zaten anlarlar. 

Orucun gerekçesi

eğer müminin kendisini açların yerine koyup empati yapmasını sağlamak olsaydı  

açlara oruç farz olmazdı. Ama farz... Oruç açlara da farz.

Dostlar

orucun Kur'ân'daki gerekçesi

müminin kendisini AV HAYVANLARININ yerine koymak suretiyle

empati yapmasını sağlamaktır. 

Avlanmanın yasak olduğu köz gibi sıcakortamda 

sığınağından çıkıp

kuzusuna süt olsun diye yiyecek arayan av hayvanını öldüren mümin

ceza olarak oruç tutacak ki yaptığı zulmü tadacak -li yazûka vebâle emrih... (5:95).

O kadar çarpıtmışlar ki güzelim orucu.

Allah da oruç tutar mı, empati yapar mı? Hiç kendisini kendi yarattığı insanların yerine koyar mı? Bazen nasıl çaresiz, korkmuş, üzgün olduklarını hissedebilir mi? Çaresizliği, korkuyu, üzüntüyü, acıyı falan bilir mi? Ne güzel, kendisi hiç bir şeye muhtaç değil, her şeye gücü yetiyor, böyle iken insanları yargılayabiliyor, üstelik bizzat kendi tasarlayı yarattığı insanları. Acaba bende de bir terslik olabilir diye düşünüyor mu? Gerçi her şeyi bilen bir şey neyi düşünebilir ki?

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, sağduyu said:

Bırak, yeme bizi, kimi kandırıyorsun? Bunu yapmanın iki nedeni var, korku ve ödül beklentisi. Klasik havuç-sopa taktiğinin kurbanısın. Muhammed'e inanmazsan Allah adlı bir tanrının seni yakacağını, inanıp ibadet edersen cennete girip hurilerle alem yapacağını beynine işlemişler yıllarca.

ASLA SADECE İFTİRA ATIYORSUN

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, sağduyu said:

Allah da oruç tutar mı, empati yapar mı? Hiç kendisini kendi yarattığı insanların yerine koyar mı? Bazen nasıl çaresiz, korkmuş, üzgün olduklarını hissedebilir mi? Çaresizliği, korkuyu, üzüntüyü, acıyı falan bilir mi? Ne güzel, kendisi hiç bir şeye muhtaç değil, her şeye gücü yetiyor, böyle iken insanları yargılayabiliyor, üstelik bizzat kendi tasarlayı yarattığı insanları. Acaba bende de bir terslik olabilir diye düşünüyor mu? Gerçi her şeyi bilen bir şey neyi düşünebilir ki?

Konuya bağlı kalır mısın lütfen.

Buradaki konu

Allah'a iman, Allah'ı sorgulamak değil;

orucun Kur'ân'daki gerekçesidir.

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, sağduyu said:

Senin şu anda olduğun yoldan ben çoktan geçtim. Bunu kendine bile itiraf etmeye korkuyorsun, korku tüm benliğine işlemiş.

arkadaşım hayır diyorum öyle olsan neden söylemeyeyim

korku ve ödül benim asla önceliğim olmadı

huzur ve ibadet zevki

Müslüman olmanın anlatılamaz tadı

yolumu çizdi

sen huriler için ibdet ettiysen yanlış yoldaymışsın dünyalık huriler için geri dönmüşsün o yoldan

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...