Jump to content

ateizmi öldüren ibadet ORUÇ

Recommended Posts

1 minute ago, Hasan Akçay said:

Konuya bağlı kalır mısın lütfen.

Buradaki konu

Allah'a iman, Allah'ı sorgulamak değil;

orucun Kur'ân'daki gerekçesidir.

Konuya bağlıyım, empati yapmak lazım diyen sen değil miydin? Neden konu Allah'ın empati yapmasına gelince hemen yaz çizmeye başladın? Neden hiç bunları düşünmüyorsun, düşünmekten bile korkuyorsun?

Söyle bakalım, neden Allah'ı sorgulamayalım? Düşünmek de mi suç yoksa? Kendisi ortalarda olmadığı için, mecburen kendisini Allah'ın sözcüsü sanan senin gibiler kalıyor elimizde.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 171
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 minute ago, muslumangenc said:

arkadaşım hayır diyorum öyle olsan neden söylemeyeyim

korku ve ödül benim asla önceliğim olmadı

huzur ve ibadet zevki

Müslüman olmanın anlatılamaz tadı

yolumu çizdi

sen huriler için ibdet ettiysen yanlış yoldaymışsın dünyalık huriler için geri dönmüşsün o yoldan

Bu gerçeği kendine bile söylemekten korkuyorsun. Bırak şimdi bu müslüman olma tadını falan. Senin müslüman olmanın tek nedeni müslüman bir ailede ve çevrede doğmuş olman. Farklı bir ailede ve zamanda doğmuş olsaydın, hristiyan, hindu, putperest vs olurdun. Bu senin seçimin bile değil, ailenin ve çevrenin seçimi.

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, muslumangenc yazdı:

arkadaşım hayır diyorum öyle olsan neden söylemeyeyim

korku ve ödül benim asla önceliğim olmadı

huzur ve ibadet zevki

Müslüman olmanın anlatılamaz tadı

yolumu çizdi

sen huriler için ibdet ettiysen yanlış yoldaymışsın dünyalık huriler için geri dönmüşsün o yoldan

Elbette herkes huzurlu bir yaşam ister, yoksa siz dinsiz imansızların uzaylı olduğunu mu zannediyordunuz ?

Artı, burada size yanıt verenlerin ezici çoğunluğu, bir zamanlar sizin bulunduğunuz noktadaydı.

Yani "amanda benim dinim şöyledir, ibadetlerim böyledir" teranelerine karnımız tok.

Bunu size ve sizin gibilere daha kaç kere söyleyeceğiz ?

Hasılı sizin gözünüzde canlandırdığınız dinsiz imansızlar profili baştan sona yanlış.

Bak, @Hasan Akçay oruç hakkında size yanıt vermiş , siz ona ne söylemeyi düşünüyorsunuz ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

oruç ibadetinin verdiği manevi hava ile olsa gerek

bu forumda dini değerlere yapılan hakaretler ve  küfürler nedeniyle

bir Müslüman olarak tahammül sınırına geldim

bu nedenle

yazılarıma uzun bir süre ara veriyorum

(DİNİ DEĞERLERE ELEŞTİRİ DEMİYORUM TABİKİ ATEİST FORUMDA DİNİ DEĞERLER EN SERT ŞEKİLDE ELEŞTİRİLECEK BUNUN TERSİNİ BEKLEMİYORUM AMA DİNİ DEĞERLERE BİR KISIM ÜYELERCE DİREKT ALÇAKÇA SALDIRI VE KÜFÜRLERE HELE RAMAZAN AYINDA HOŞGÖRÜ İLE BAKMAMI BEKLEMEYİN)

tarihinde muslumangenc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, muslumangenc said:

bu nedenle

(DİNİ DEĞERLERE ELEŞTİRİ DEMİYORUM TABİKİ ATEİST FORUMDA DİNİ DEĞERLER EN SERT ŞEKİLDE ELEŞTİRİLECEK BUNUN TERSİNİ BEKLEMİYORUM AMA DİNİ DEĞERLERE BİR KISIM ÜYELERCE DİREKT ALÇAKÇA SALDIRI VE KÜFÜRLERE HELE RAMAZAN AYINDA HOŞGÖRÜ İLE BAKMAMI BEKLEMEYİN)

Dinde değer mi olur be, olsa olsa sapıklık, yalan, ikiyüzlülük, sahtekarlık olur.

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, muslumangenc yazdı:

....

O dini degerlerini bir yere kilitlesen, ben görmesem. Etrafta pislik görünce ben kendimi kötü hissediyorum. Senin icin degerliyse kendine sakla, kimse görmesin.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, muslumangenc yazdı:

bu nedenle

OOooo günaydın muhterem, nerelere kaybolmuştunuz öyle?!

Gözümüz yollarda kalmıştı, bre.

Hălă mı hatırlayamadınız şu Yahudi ve Arap olmayan elçilerin isimlerini ? :D

Bu kulağınıza küpe olsun, bir daha geldiğinizde öyle boş beleşe heeeç gelmeyin, bizi de boş yere uğraştırmayın.

Hakaret ediliyormuş..muş...peeh...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...
On ‎31‎.‎05‎.‎2013 at 20:38, muslumangenc said:

Peygamber her hafta pazartesi ve perşembe günleri düzenli olarak oruç tutardı buna ramazanda tuttuğu 30 gün ve özel günlerde tutulan (üç aylar muharrem vs) toplarsak yılda en az 200 gün oruç tutuyor

şimdi ateist mantığı ile düşünürsek

peygamber bu dini kendi uydurduysa neden yılın yarısına yakınını oruçlu tutma yönünde tercihde bulunsun (orucu bilirsinz herhalde günün üçte ikisi aç ve susuz kalacaksınız) tam tersini yapması gerekmezmiydi

gerçi ateistlerin iddia ettiği gibi peygamber dini kendi kafasından uydursa kendinin ve çevresinin hoşuna gidecek daha bir çok şeyler getirirdi

zinayı yasaklamazdı teşvik ederdi

hergün 5 vakit namaz kılmayı getirmezdi yılda bir yeter derdi :)

kuranda bizzat peygamberi ikaz eden ve azarlayan ayetler olmazdı o ayetlere de bir çizgi

sadaka zekat infak zaten insanın hoşuna gitmeyen şey onlara da bir çizgi

neyse bunları niye mi anlattım

düşünün diye

:)

din tamamen insana ait bir uydurma olasaydı insanın hoşuna giden şeylerle dolu olurdu

bu foruma yılda bir geliyom gelmişken bir şey anlatım boş geçmeyim dedim :)

bu soruma cevap veren bir ateist çıkmadı ilginç

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, muslumangenc said:

bu soruma cevap veren bir ateist çıkmadı ilginç

Dinciye ritüel lazım, kafasını saçma salak hareketlerle meşgul etmeli ki düşünmeye, akıl ve mantık yürütmeye zaman bulamasın, robot gibi her denileni yapsın. Ayrıca aman bu sapık bana kafayı takmasın, bana eziyet etmesin diye kendine eziyet eden çatlaklar her devirde ve her zamanda çıkmıştır. Bu da bir çeşit manyaklık işte.

Bu ritüelleri arap bedevisi icat etmedi, bunlar zaten vardı, bedevi sadece bunları devam ettirdi. İnsanlara sonsuza kadar şarap içip hurilerle alem yapacaksın gibi bir vaatle gelen birisi tabii ki bu insanlardan bir şeyler isteyecek, bunları hak etmek için şöyle şöyle yapmanız gerek diye saçma sapan hareketler, dualar yapmanız gerekir diyecek. Sahtekarlık bunu gerektirir, sahtekarlıkta görünüş önemlidir.

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, sağduyu said:

Dinciye ritüel lazım, kafasını saçma salak hareketlerle meşgul etmeli ki düşünmeye, akıl ve mantık yürütmeye zaman bulamasın, robot gibi her denileni yapsın. Ayrıca aman bu sapık bana kafayı takmasın, bana eziyet etmesin diye kendine eziyet eden çatlaklar her devirde ve her zamanda çıkmıştır. Bu da bir çeşit manyaklık işte.

Bu ritüelleri arap bedevisi icat etmedi, bunlar zaten vardı, bedevi sadece bunları devam ettirdi. İnsanlara sonsuza kadar şarap içip hurilerle alem yapacaksın gibi bir vaatle gelen birisi tabii ki bu insanlardan bir şeyler isteyecek, bunları hak etmek için şöyle şöyle yapmanız gerek diye saçma sapan hareketler, dualar yapmanız gerekir diyecek. Sahtekarlık bunu gerektirir, sahtekarlıkta görünüş önemlidir.

pek kıvıramamışsın sen de haklısın söyleyecek bir şey yok bu ibadet özellikle malının 40/1 ni  fakirlere verme zorunluluğu gibi bir çok ibadet ateizmin tüm fikirlerini çürüten ibadetler

Peygamber her hafta pazartesi ve perşembe günleri düzenli olarak oruç tutardı buna ramazanda tuttuğu 30 gün ve özel günlerde tutulan (üç aylar muharrem vs) toplarsak yılda en az 200 gün oruç tutuyor

peygamber bu dini kendi uydurduysa neden yılın yarısına yakınını oruçlu tutma yönünde tercihde bulunsun (orucu bilirsinz herhalde günün üçte ikisi aç ve susuz kalacaksınız) tam tersini yapması gerekmezmiydi

gerçi ateistlerin iddia ettiği gibi peygamber dini kendi kafasından uydursa kendinin ve çevresinin hoşuna gidecek daha bir çok şeyler getirirdi

kuranda bizzat peygamberi ikaz eden ve azarlayan ayetler olmazdı o ayetlere de bir çizgi

düşünün diye

din tamamen insana ait bir uydurma olasaydı insanın hoşuna giden şeylerle dolu olurdu

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, muslumangenc said:

pek kıvıramamışsın sen de haklısın söyleyecek bir şey yok bu ibadet özellikle malının 40/1 ni  fakirlere verme zorunluluğu gibi bir çok ibadet ateizmin tüm fikirlerini çürüten ibadetler

düşünün diye

Bunlar tamamen mantıksal safsatalar. Böyle saçma sapan ritüeller bir sürü dinde var, bir dinde insana sıkıntı veren ne kadar çok ritüel varsa o din o kadar doğrudur gibi saçma sapan bir mantık mı kurulur? Eğer mantığın buysa daha deli saçması, sapıkça, mazoşist riütelleri bulunan dinler var, sana tavsiyem bir an önce o dinlerden en manyakçasını bulup ona geçmen.

Bu arada insanların hoşuna gitmeyen emirler veriyor dediğin arap bedevisinin aralarında 9 yaşında bir çocuğun, evlatlığının karısının, kendisine hediye edilen bir cariyenin, kocalarını ve akrabalarını öldürttüğü kadınların da bulunduğu 9-10  kadından oluşan bir haremi olduğunu hatırlatayım.

Bir insanın sırf başka bir insana inanmadığı için sonsuza kadar yakılması gerektiğini iddia eden bir söyleme inanmak aptallıktan başka bir şey değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...