Jump to content

ateizmi öldüren ibadet ORUÇ

Recommended Posts

Muhammedin 200 gün oruc tutugunu kanitlayan bir Hadis yada Ayet verirmisin ? Sonunda Muhammed cok sey dedi (Yalanlar).

Cevap ortada. Nerden biliyorsun tutdugunu ? Sangilim bilimsel kanit var gibi konusuyorsun.

Burda daha neden tartisiyorsun bilmiyorum. Sonunda Muhammedin Karakterinin pis oldugunu kanitlayan Hadis ve ayetler ve tahrisel kanitlar ortada.

Adam tecavüzcüydü ve affedersin ama girmedigi delik yokdu. (Hayvanlardan ölülere kadar)

Müslüman kalmak icin ya iyicene bilincsiz yada tamamen bir Hayal dünyasida yasamak gerek.

tarihinde Gaelo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 171
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ateistforumda niye ayrı ayrı topic açılıyor ki sonuçta tüm topiclerde herkes kıçına göre cevap yazıyor

konuyu monuyu takan yok

bakın konu açtım

ORUÇ

ve sordum

peygamber kendi uydurmuş olsa bu dini neden

oruç gibi çok zor bir ibadeti

getirsin

yılın yarısından fazlasını neden aç ve susuz geçirsin

siz

hala farklı konularda alakasız ciddiyetsiz şeyleri tekrar edip yazıp duruyorsunuz

o zaman tüm topicleri birleştirin tek topicte aynı şeyleri konuşup durun

nasıl olsa topicin konusuna bakan yok

Sitelerde Paylaş

Muhammedin 200 gün oruc tutugunu kanitlayan bir Hadis yada Ayet verirmisin ? Sonunda Muhammed cok sey dedi (Yalanlar).

Cevap ortada. Nerden biliyorsun tutdugunu ? Sangilim bilimsel kanit var gibi konusuyorsun.

bir kanıt yok bir çok kanıt var

ramazan orucu zaten siz ateistlerin bile bildiği oruç

üç aylar (buna ramazan dahildir)

pazertesi perşembe oruçları (kuvvetli bir sünnettir yüzyıllardır uygulanıyor)

ve diğer özel günlerde tutulan oruçlar sayısı azdır ama yıl içine vurdun mu önemli bir miktardır

böl topla çarp

Sitelerde Paylaş

ateistforumda niye ayrı ayrı topic açılıyor ki sonuçta tüm topiclerde herkes kıçına göre cevap yazıyor

konuyu monuyu takan yok

bakın konu açtım

ORUÇ

ve sordum

getirsin

siz

hala farklı konularda alakasız ciddiyetsiz şeyleri tekrar edip yazıp duruyorsunuz

Peki, ben 500 gün oruç tutsam, beni peygamber kabul eder misin?

Sitelerde Paylaş

Muslumangenc,

Sen simdi soruyorsun, "bir insan neden kendi uydurdugu bir dinde nefse agir gelen ibadetler koysun ki?" ve boylece aklinsira Islam'in vahye dayali semavi bir din oldugunu kanitlamaya gayret ediyorsun.

Halbuki soyle bir mantak hatan var:

Dunyada yuzlerce, binlerce din ve (bunun benzeri) ideolojiler mevcut. Ve butun bunlarin hepsinde yuzeysel bir bakisla "agir, zor, can sikici" ritueller, ibadetler vardir. Mesela bazi uzak dogu dinlerinde insanlar kendilerini feda bile edebilir (kamikaze gibi.)

Simdi Muhammed'in yilin 200 kusur gunu oruc tuttugu rivayeti elbette hadislere dayalidir. Guvenirligi tartisilir, fakat farz edelim ki gercekten tutmus olsun:

Gercek sudur ki Muhammed gercek manada kendi cikardigi dine inanmis, gonus vermis birisidir. Inanan biri icin zorluk yoktur. Dunyada, birak 200 gun oruc tutmayi, seve seve dini veya ideolojisi ugruna canini feda edebilecek yiginca insan var, ve olmustur. Bir insan eger yaptigi ibadetin, hareketin gercekten ise yaradigini, gercekten Allah'in rizasini boyle kazandigini dusunuyorsa, elbette o kisi bu ibadeti zevkle yapar.

Gel gor ki cogu Muslumanlar namaz kilmaz, kilanlarda zaten severek kildigini sanmiyorum. Cogu buyuk bir acele ve dalginlik, gaflet icinde kiliyor. Oruc dersen keza oyle: Aksama kadar ac kalip, ac kurtlar gibi 1001 cesit nimetlerle donatilmis kral sofralarina saldirmak orucun ruhuna tamamen tersdir elbet.

Zaten cogu ibadetlerin yuksune yuksune yapilmasi Islam'in pilini bitiyordur, zavalli Muselmanlar ise bunda bile bir keramet buluyorlar. Yok efenim, Seytan ugrasiyor, Nefs ugrasiyor insanla falan fistan..

Sitelerde Paylaş

konuyu monuyu takan yok

bakın konu açtım

ORUÇ

ve sordum

getirsin

siz

Disiplin , hayatinda duydunmu hic ? Bir insani bir zor seye baglarsan ona disziplin ögretirsen, ve onun hayatina kurallar koyarsan sen o insani daha iyi kontrol altinda tutabilirsin.

Örnek olarak Askerde bu nedenle daha yüksek positionda olan kisiyi görürsen Düz ve sopa gibi onun karsisinda durman gerekiyor.

Bunun sebebi sadece saygi göstermek degil. Böyle kurallar insanlari sisteme daha fazle sadik yapiyor.

Üstüne bakarsak. Oruc ve Namaz gibi Dini kurallar Arapyada Islamdan önce ordaki eski dinlerdede vardi. Örnek olarak Mekke eski dinler icinde bir kutsal yerdi.

Sen Islami yeni sanma. Islam Arapyani ozamanki Dini inanclariya, gelenekleriyle ve kültürünle dolu.

Senin soru burda senin gibi Müslümanlara "akilli" ve "dogru" gelebilir, ama unutma senin önünde Dinsizler var ve Dinsizler genelde Müslümanlardan daha bilgili.

Bizi Imana getirmek istiyorsan daha iyi seyler düsünmen gerekiyor :lol:

tarihinde Gaelo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Disiplin , hayatinda duydunmu hic ? Bir insani bir zor seye baglarsan ona disziplin ögretirsen, ve onun hayatina kurallar koyarsan sen o insani daha iyi kontrol altinda tutabilirsin.

Örnek olarak Askerde bu nedenle daha yüksek positionda olan kisiyi görürsen Düz ve sopa gibi onun karsisinda durman gerekiyor.

Bunun sebebi sadece saygi göstermek degil. Böyle kurallar insanlari sisteme daha fazle sadik yapiyor.

Üstüne bakarsak. Oruc ve Namaz gibi Dini kurallar Arapyada Islamdan önce ordaki eski dinlerdede vardi. Örnek olarak Mekke eski dinler icinde bir kutsal yerdi.

Sen Islami yeni sanma. Islam Arapyani ozamanki Dini inanclariya, gelenekleriyle ve kültürünle dolu.

Senin soru burda senin gibi Müslümanlara "akilli" ve "dogru" gelebilir, ama unutma senin önünde Dinsizler var ve Dinsizler genelde Müslümanlardan daha bilgili.

Bizi Imana getirmek istiyorsan daha iyi seyler düsünmen gerekiyor :lol:

asla sizi imana getirmek gibi bir amacım yok sadece düşünmeye davet ediyorum

din uyduran biri kendi nefsinin hoşuna gitmeyecek oruç namaz zina yasaklaması gibi

şeyleri niye emretsin

sadece basit bir soru bu

madem insan uydurmuştur dini insan neden kendi nefsinin hoşuna gitmeyecek şeyler yapsın

YOKSA ONLARA BUNU YAPTIRAN İNSAN ÜSTÜ BİR GÜÇ mü var

yukarıda bir çok soru va

peygamber madem kuranı kendi yazdı

kendi yazdığı kuranda kendine azar ve uyarılar var

NİÇİN BÖYLE BİR ŞEYİ YAZSIN

kendini övüp durması gerekmezmiydi

Sitelerde Paylaş

din uyduran biri kendi nefsinin hoşuna gitmeyecek oruç namaz zina yasaklaması gibi

şeyleri niye emretsin

sadece basit bir soru bu

madem insan uydurmuştur dini insan neden kendi nefsinin hoşuna gitmeyecek şeyler yapsın

yukarıda bir çok soru va

Sen o daveti bikere kendine göndersen. Bikere kurallarin cogu Muhammede gecerli degildi.

Baskalari 4 karilan evlenirken onun 10 karisi vardi (Carriyelerden haric)

Bide savaslarda tecavüz ettigi karilar geliyor üstüne. (Ve üzeri konusamadigim bilem diger igrenc pislikler)

Ickiyi yasakladi , ama kendisi bakalim icmiyormudu. Ickide zaten Islamda herzaman yasak degildi, sonradan yasakladi.

Bunun üzeri bir konu acmisdim (Ismi: Allah fikrini degistirimi) araya bilirsi cevaplar icin.

Bu yasakda insanlari cok düsündügü icin degil , Muhammedin askerleri ickici olduklari icin ve onlarin savasda böyle hicbirseye yaramadiklari icin.

Icki yukarda söyledigim disiplin icinde yardimci degil.

Ve evet tabiki kendisini övdü , tabiki kendisini en öne koydu. Dünyanin en iyi insani kim , en ahlakli insani kim niye sorsam sen bana ne cevapi vereceksin ?

Tabiki Hz. Muhammed (SAV) diyeceksin.

NOT: Bikere bak bakalim bu "SAV" ne anlama geliyor ve neden hep Muhammed dediginiz yazaman yaninda "SAV" gectigini .....

Sitelerde Paylaş

Sen o daveti bikere kendine göndersen. Bikere kurallarin cogu Muhammede gecerli degildi.

Baskalari 4 karilan evlenirken onun 10 karisi vardi (Carriyelerden haric)

Bide savaslarda tecavüz ettigi karilar geliyor üstüne. (Ve üzeri konusamadigim bilem diger igrenc pislikler)

Ickiyi yasakladi , ama kendisi bakalim icmiyormudu. Ickide zaten Islamda herzaman yasak degildi, sonradan yasakladi.

Bunun üzeri bir konu acmisdim (Ismi: Allah fikrini degistirimi) araya bilirsi cevaplar icin.

Bu yasakda insanlari cok düsündügü icin degil , Muhammedin askerleri ickici olduklari icin ve onlarin savasda böyle hicbirseye yaramadiklari icin.

Icki yukarda söyledigim disiplin icinde yardimci degil.

Ve evet tabiki kendisini övdü , tabiki kendisini en öne koydu. Dünyanin en iyi insani kim , en ahlakli insani kim niye sorsam sen bana ne cevapi vereceksin ?

Tabiki Hz. Muhammed (SAV) diyeceksin.

NOT: Bikere bak bakalim bu "SAV" ne anlama geliyor ve neden hep Muhammed dediginiz yazaman yaninda "SAV" gectigini .....

hocam şimdi neyi düzeltim bu yazında

içki için diye bir ayet mi vardı da sonra yasaklandı içki namaz hac cihad bunlar bir anda emredilmedi yada yasaklanmadı

belli bir süreç içinde oldu

peygamberin 10 karısı var dedin 9 ya hadi 10 olsun :)

peki islam gelmeden önce o toplumda zina gayet doğal ve yaygın bir şeydi

kadınlar diri diri toprağa gömülüyor alınıp satılıyordu

şimdi sen zina meraklılısı olsan

NİYE 10 LA KENDİNİ KISITLARSIN ki HERKES TUTTUĞUNU DERSİN bu o toplumda kabul ve takdir görürdü

niye akşama kadar aç susuz kaldıran orucu emredersin ki

tersine yiyin için dersin

Sitelerde Paylaş

şeyleri niye emretsin

sadece basit bir soru bu

yukarıda bir çok soru va

bir insan hayatının 20 yılında tanrı ortaya çıkıyor bişiler söylüyor ve 1400 yıldır ortada yok,insanla iletişimi kesmiş ve sonsuza kadar yokum diyor.bu seni düşündürmüyor mu?üstelik sana gayet güzel marya-hafsa örneğide verilmiş düşünmüyormusun.enfal suresinde sanırım savaş ganimetlerinin 1/5'i allahınmış düşünmüyormusun.ahzab37 özel ayet değil mi düşünmüyormusun.sizleri anlamak zor,işinize gelmeyince peygamber normal herkes gibi olağan insan o kadar olacak tabi dersiniz,işinize gelince yooo o sıradan değildi çok özel bir insandı olağanüstü dersiniz.sizde yalan çok uydur uydur söyle.ayşenin yaşını 17 'e çıkarmak için atmadığınız takla kalmadı ama yine yapamadınız.

Sitelerde Paylaş

konumuz oruç ama zina konusunda daha çok sorular var

tabi alışmışsınız ezber tekrarına

oruç şaşırttı sizi

yine de zina için tekrarlıyorum

ben peygamber olsam ve cinsel yönde aşırı isteğim olsa

niye kendimi 9 10 sınırlayıım ki

HERKES TUTTUĞUNU DERDİM

o toplumda ki çok kabul de görürdü

Sitelerde Paylaş

hocam sen ne içtin ki

böyle her şeyi bir birine karıştırmışsın

içtiğin şeyi bana da söyle

sizin yalan ve palavralarınızdan artık gına geldi.insanlar habire kafanıza gerçekleri sokmaya çalışıyor hala yok inadım inat diyorsunuz.şartlanmış beyinleriniz uyuşmuş.tanrının yatak odasıyla ne işi olur.sizde kafa olsa bu bile bu dinin uyduruk olduğunu bas bas bağırıyor.

Sitelerde Paylaş

sizin yalan ve palavralarınızdan artık gına geldi.insanlar habire kafanıza gerçekleri sokmaya çalışıyor hala yok inadım inat diyorsunuz.şartlanmış beyinleriniz uyuşmuş.tanrının yatak odasıyla ne işi olur.sizde kafa olsa bu bile bu dinin uyduruk olduğunu bas bas bağırıyor.

söylediğin şeyi empati yaparak benim açımdan düşün

soru mu soruyon

hayır

bir delil belge mi

getiriyon

hayır

kıçından sallıyon

yok din yok

yok demekle yok olmuyor işte

Sitelerde Paylaş

hocam şimdi neyi düzeltim bu yazında

içki için diye bir ayet mi vardı da sonra yasaklandı içki namaz hac cihad bunlar bir anda emredilmedi yada yasaklanmadı

belli bir süreç içinde oldu

peygamberin 10 karısı var dedin 9 ya hadi 10 olsun :)

peki islam gelmeden önce o toplumda zina gayet doğal ve yaygın bir şeydi

kadınlar diri diri toprağa gömülüyor alınıp satılıyordu

şimdi sen zina meraklılısı olsan

NİYE 10 LA KENDİNİ KISITLARSIN ki HERKES TUTTUĞUNU DERSİN bu o toplumda kabul ve takdir görürdü

niye akşama kadar aç susuz kaldıran orucu emredersin ki

tersine yiyin için dersin

Evet benim o "Allah fikrini degistirimi" konusunu arasaydin simdi daha bilgili olacakdin. Sana bu konu üzeri Cevap bilem vermicegim.

Islamdan önce kadinlar icin hersey senin Müslüman arkadaslarin sana dedigi gibi kötü degildi.

Örnek olarak Muhammedin ilk karisi cok basarili bir is kadinidi ve o bir azinlik degildi. Bircok basarali kadin vardi ve bazilari hatdaha bir erkekden fazlalan evleniyordu.

Kadinlarin satilmasi Islamdan sonra sonami erdi ? Hayir hala satiliyordu ve bu Islama haykiri bilem degildi. (Kölelik)

Ve simdi bana Islam köleligi kaldirmak istedi deme bu tamamen yanlis ve yalan.

Bu Zina yasagida her yerde hemen kalka biliyordu. Bilincsizsin arkadasim ve sana bu saatan sonra Islami ögretemem.

Sitelerde Paylaş

Evet benim o "Allah fikrini degistirimi" konusunu arasaydin simdi daha bilgili olacakdin. .

vay be ne büyük şeyler kaçırmışım senin o topicini bulup okusam şimdi belkide ateisttim :)

bırak hocam ya senin hangi topicte ne dediğini kim takar ki

burada konuş konuşabiliyorsan

tarihinde muslumangenc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslüman genç komikliğe mi geldin sen?

Budistler, hindular, katolikler oruç tuttuğunda da islam mı ölüyor?

Daha ilginç şekilde sorayım, şiiler oruç tuttuğunda sünnilik mi ölüyor?

Gençken üniversitede arkadaşlarla bazen günde tek öğünle dururduk, şimdi dinler mi ölmüş oldu?

Sitelerde Paylaş

söylediğin şeyi empati yaparak benim açımdan düşün

soru mu soruyon

hayır

bir delil belge mi

getiriyon

hayır

kıçından sallıyon

yok din yok

yok demekle yok olmuyor işte

size neyin delili fayda ediyor.milyon tane kanıt var ortada.insanlar habire sizin zırvalarınıza cevap vermek zorundamı.ahzab 37 yi gel açıkla burda.tutturmuşsun oruç.60 yaşında adam 9 yaşındaki kızla gerdeğe girermi desem hemen sıvışırsın.de gidin be zamanımıza yazık.eskiden ateist forumda gerçekten birşeyler öğrenir okumaktan zevk alırdım.farklı tüm fikirleri okumaya özen gösterirdim.şimdi chat sayfasına dönmüş.mod dan ricam bu tür başlıkları çöpe gönderin.oruç tutmuşta.sana cevap verilmiş ,maryanın üstünde tepelenmiş ne diyorsun denilmiş.cevap versene

Sitelerde Paylaş

vay be ne büyük şeyler kaçırmışsın senin o topicini bulup okusam şimdi belkide ateisttim :)

bırak hocam ya senin hangi topicte ne dediğini kim takar ki

burada konuş konuşabiliyorsan

Ateist degildin ama daha bilincli olurdun ve yukarda yazdigin yanlis bilgiyi yazmazdin.

Dogru söyledin burda ben konusamiyorum, bunun sebebi ama senin süper zekali olman degil.

Bunun sebebi sana her Cevapda dedigini düzeltmem.

Biz burda tartisamiyoruz, kac Cevapdan beri sadece senin yanlis bilgilerini düzeltiyorum.

Senin benlen tarsismaya yeterince Islami bilgin yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...