Jump to content

ateizmi öldüren ibadet ORUÇ

Recommended Posts

vay be ne büyük şeyler kaçırmışım senin o topicini bulup okusam şimdi belkide ateisttim :)

bırak hocam ya senin hangi topicte ne dediğini kim takar ki

burada konuş konuşabiliyorsan

Safsata yapmayı bırak,sana sorduğum soruları cevapla.

Tekrar sorayım.

Ben her sene 500 gün oruç tutsam, beni de peygamber kabul eder misin.

Peygamberin kutuplarda doğsaydı,6 ay (kesintisiz, yemeden içmeden)4.320 saat oruç tutabilir miydi?

tarihinde strong tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 171
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslüman genç komikliğe mi geldin sen?

Budistler, hindular, katolikler oruç tuttuğunda da islam mı ölüyor?

Daha ilginç şekilde sorayım, şiiler oruç tuttuğunda sünnilik mi ölüyor?

Gençken üniversitede arkadaşlarla bazen günde tek öğünle dururduk, şimdi dinler mi ölmüş oldu?

yok komik değil söylediklerim ama sen konuyu tam okumadığın için

sana komik gelmiş

oruç ateizmi öldürmez :)

sadece ateizmin can damarı olan dini insan uydurdu

tezini toz duman eder

Sitelerde Paylaş

yok komik değil söylediklerim ama sen konuyu tam okumadığın için

sana komik gelmiş

oruç ateizmi öldürmez :)

sadece ateizmin can damarı olan dini insan uydurdu

tezini toz duman eder

Kardeş bence sen yanıtı anlamamışsın. Diyorum ki İnsanlar pek çok din uydurdu. Pek çoğunda da oruç var. Ayrıca insanlar dayanabilecekleri kadar derdin altına şu ya da bu sebeple girer.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateist degildin ama daha bilincli olurdun ve yukarda yazdigin yanlis bilgiyi yazmazdin.

Dogru söyledin burda ben konusamiyorum, bunun sebebi ama senin süper zekali olman degil.

Bunun sebebi sana her Cevapda dedigini düzeltmem.

Biz burda tartisamiyoruz, kac Cevapdan beri sadece senin yanlis bilgilerini düzeltiyorum.

Senin benlen tarsismaya yeterince Islami bilgin yok.

sen hayal aleminde yaşıyorsun

sen kim islami bilgi kim

ne yanlışımı düzeltmişsin yalanı böyle alenen seni gibi söylemek maharet ister

tek yaptığın övünmek ben bilmem hangi topicte ne konuşmuştum ama

diye övünüp duruyon

hodri meydan

varsa bilgin konuş

yoksa diğer topiclerde konuştuğun şeyleri övmenin sadece sana psikolojik faydası olur bizim ise başımızı ağrıtır :)

Sitelerde Paylaş

Kardeş bence sen yanıtı anlamamışsın. Diyorum ki İnsanlar pek çok din uydurdu. Pek çoğunda da oruç var. Ayrıca insanlar dayanabilecekleri kadar derdin altına şu ya da bu sebeple girer.

evet pek çok dinde oruç var

namaza benzer ritueller var

bunlar ateizmi haklı çıkarmaz

tam tersi

dinin insanlık tarihi boyunca olduğunu tüm milletlere peygamber geldiğinin ıspatıdır (tek kaynaktan gelmiştir ki jdünaynın bir çok yerindeki dinlerde benzer özellikler vardır )sadece

Sitelerde Paylaş

sen hayal aleminde yaşıyorsun

sen kim islami bilgi kim

ne yanlışımı düzeltmişsin yalanı böyle alenen seni gibi söylemek maharet ister

diye övünüp duruyon

hodri meydan

varsa bilgin konuş

yoksa diğer topiclerde konuştuğun şeyleri övmenin sadece sana psikolojik faydası olur bizim ise başımızı ağrıtır :)

Evet hayal dünyasinda yasayan benim ...... Övünmek nerde buna nasil grliyorsun ? Nerde nasil övünüyorum ?

Iyi yoldasin devam et ....

Sitelerde Paylaş

tam tersi

dinin insanlık tarihi boyunca olduğunu tüm milletlere peygamber geldiğinin ıspatıdır (tek kaynaktan gelmiştir ki jdünaynın bir çok yerindeki dinlerde benzer özellikler vardır )sadece

Pek çok kültürde benzer yemekler de vardır. Yani bir ara ulu gurme tüm dünyaya mantıyı, köfteyi ve dolmayı mı öğretti?

İslami tezleri kendininmiş gibi savunamazsın. Ancak komik duruma düşersin. Çünkü bunlar senin fikrin değil. Bunları kafa yorup kanıt toplayıp kendin bulmadın. Kafanı çalıştırmadıkça kimse seni burada ciddiye almaz.

Sitelerde Paylaş

Evet hayal dünyasinda yasayan benim ...... Övünmek nerde buna nasil grliyorsun ? Nerde nasil övünüyorum ?

Iyi yoldasin devam et ....

şimdi övündüğün o cümleleri buraya kopyalayım mı

neyse hemen korkma kopyalamıyacam

sadece şu cümleni hatırlatim islami bilginin benden çok üstün olduğunu bu konuda benimle tartışma bile yapmıyacağını

söylediğin cümle

yeter mi

beni tanımadan benden hemde islami bilgilerde üstün olduğunu hemen nasıl anladın uyanık

tarihinde muslumangenc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Pek çok kültürde benzer yemekler de vardır. Yani bir ara ulu gurme tüm dünyaya mantıyı, köfteyi ve dolmayı mı öğretti?

İslami tezleri kendininmiş gibi savunamazsın. Ancak komik duruma düşersin. Çünkü bunlar senin fikrin değil. Bunları kafa yorup kanıt toplayıp kendin bulmadın. Kafanı çalıştırmadıkça kimse seni burada ciddiye almaz.

evet aynen öyle dünyanın farklı yerlerinde benzer yemeklerin olması

bize tek kaynağı işaret eder

yemek yeme ihtiyacaının damak tadı arayışlarının evrensel bir şey olduğunu

tıpkı islam gibi

Burada ciddiye alınmak gibi bir çabam kesinlikle olmayacak

tek çabam siz ateistler ile iletişim kurmaya çalışmak ezberleriniz dışında bir şeyler konuşmaya çabalamak bu çoook zor olsada

bir kaç kelam etmek hepsi bu

çok iddialı amaçlarım yok

bu nedenle çok rahatım

Sitelerde Paylaş

şimdi övündüğün o cümleleri buraya kopyalayım mı

neyse hemen korkma kopyalamıyacam

sadece şu cümleni hatırlatim islami bilginin benden çok üstün olduğunu bu konuda benimle tartışma bile yapmıyacağını

söylediğin cümle

yeter mi

beni tanımadan benden hemde islami bilgilerde üstün olduğunu hemen nasıl anladın uyanık

diye övünüp duruyon

ve

Dediginde hata nerde lütfen kendin bul.

Sitelerde Paylaş

evet aynen öyle dünyanın farklı yerlerinde benzer yemeklerin olması

bize tek kaynağı işaret eder

yemek yeme ihtiyacaının damak tadı arayışlarının evrensel bir şey olduğunu

tıpkı islam gibi

Burada ciddiye alınmak gibi bir çabam kesinlikle olmayacak

tek çabam siz ateistler ile iletişim kurmaya çalışmak ezberleriniz dışında bir şeyler konuşmaya çabalamak bu çoook zor olsada

bir kaç kelam etmek hepsi bu

çok iddialı amaçlarım yok

bu nedenle çok rahatım

İnsanlar pek çok şeyi birbirinden bağımsız olarak icat eder. Örneğin orta çağdan yakın çağa pek çok bilim adamı, araştırmacı ve matematikçi birbirinden habersiz olarak aynı sonuçlara vardılar.

Hem ateist olsan antropolojiyi mi incelerdin yoksa gece lavaboda ayağını yıkayan cinler yanmasın diye suyu çok sıcak akıtmamaya çalışan birini mi dinlerdin?

Sitelerde Paylaş

İnsanlar pek çok şeyi birbirinden bağımsız olarak icat eder. Örneğin orta çağdan yakın çağa pek çok bilim adamı, araştırmacı ve matematikçi birbirinden habersiz olarak aynı sonuçlara vardılar.

Hem ateist olsan antropolojiyi mi incelerdin yoksa gece lavaboda ayağını yıkayan cinler yanmasın diye suyu çok sıcak akıtmamaya çalışan birini mi dinlerdin?

ateist olarak değil de müslüman olarak cevap verim

antropolojiyi incelerdim

ancak o cinlerin yanmaması olayı beni bir hayli güldürdü islami kültürde öyle bir şey yok

sanırım o batıl bir ateist inanışı :)

Sitelerde Paylaş

Peygamber her hafta pazartesi ve perşembe günleri düzenli olarak oruç tutardı buna ramazanda tuttuğu 30 gün ve özel günlerde tutulan (üç aylar muharrem vs) toplarsak yılda en az 200 gün oruç tutuyor

o zamam birde olaya şöyle bakalım.. peygamber yılda 200 gün oruç tutmuş ama yine nefsini terbiye etmeyi becerememiş. onca kadınla evlenmiş. bide o yetmezmiş gibi, evlatlığının eşiyle evlenecek kadar nefsini yere düşürmüş..

demek ki neymiş, 200 gün oruç tutmuş ama hiç bir şeye yaramamış

:)

din tamamen insana ait bir uydurma olasaydı insanın hoşuna giden şeylerle dolu olurdu

milletin hoşuna gidecek daha ne söyleyecek. sözünü dinlerseniz, sonsuz hayat, bağlar bahçeler, huriler, bir elin yağda bir elin balda olacak.. daha ne söylesin bunların üstüne

hiç inkar etme sen bile cennette kavuşacağın hurilerin hayalini kurup mutlu oluyorsundur

tarihinde keskinSİRKE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ateist olarak değil de müslüman olarak cevap verim

antropolojiyi incelerdim

ancak o cinlerin yanmaması olayı beni bir hayli güldürdü islami kültürde öyle bir şey yok

sanırım o batıl bir ateist inanışı :)

Evde yaşayan cinler olduğuna inanan, girdiğinde onlara selam veren, rahatsız etmekten çekinen müslümanların karşısına çıkıp batıl ateist inanışı dersen ciddi tepkiler alabilirsin :-) İşte din böyle karışık çerçöp birşey. Kimin neye inanacağı belli olmaz.

Ayrıca müslüman olarak antropolojiyi incelersen islami dogmaları savunmadığını görerek hayal kırıklığına uğrayabilirsin.

Evet malesef antropolojide senin bahsettiğin mantı tanrısı yoktur.

Sitelerde Paylaş

Evde yaşayan cinler olduğuna inanan, girdiğinde onlara selam veren, rahatsız etmekten çekinen müslümanların karşısına çıkıp batıl ateist inanışı dersen ciddi tepkiler alabilirsin :-) İşte din böyle karışık çerçöp birşey. Kimin neye inanacağı belli olmaz.

Ayrıca müslüman olarak antropolojiyi incelersen islami dogmaları savunmadığını görerek hayal kırıklığına uğrayabilirsin.

Evet malesef antropolojide senin bahsettiğin mantı tanrısı yoktur.

:) hadi ya

niye tüm konularda bir ezber tekrarı ısrarla yapıp duruyorsunuz anlamdım ki bu ateistlerin ırsi bir özelliği mi :)

konumuz oruç

sen yine yukarıda bilim ve din çelişirmi

temel sorusuna gelmişsin

çelişmez kardeşim öyle olsa

dünya çapında müslüman yahudi hırıistiyan bilimadamları olmazdı

dediğin gibi kolay olsa

bir antropoloji okuyup

kısadan

ateist olurlardı

sahi tüm antropologlar ateist mi

kesin öyle olması lazım senin dediğne göre

ya bırakın bu ezber tekrarlarını da

farklı bir şey konuşalım

Sitelerde Paylaş

:) hadi ya

niye tüm konularda bir ezber tekrarı ısrarla yapıp duruyorsunuz anlamdım ki bu ateistlerin ırsi bir özelliği mi :)

konumuz oruç

sen yine yukarıda bilim ve din çelişirmi

temel sorusuna gelmişsin

çelişmez kardeşim öyle olsa

dünya çapında müslüman yahudi hırıistiyan bilimadamları olmazdı

dediğin gibi kolay olsa

bir antropoloji okuyup

kısadan

ateist olurlardı

sahi tüm antropologlar ateist mi

kesin öyle olması lazım senin dediğne göre

ya bırakın bu ezber tekrarlarını da

farklı bir şey konuşalım

Evet mantının tek tanrı tarafından tüm dünyaya yayıldığı gibi absürd bir tezi malesef hiçbir antropolog kabul etmeyecek. Şaşırdınız mı yoksa? :-)

Ezberden bahsetmişken, islami dogmaya bağlı bilgiyi tekrar edip duran sizsiniz ve kanıtlarla farklı yönlerden yaklaşmaya çalışan karşınızdakini ezberle suçlamanıza psikolojide "yansıtma" adı verilir. Size çinde de italyada da yenen yemek örneği verdim, farklı insanların farklı zamanlarda aynı şeyi birbirinden bağımsız bulma örneklerini verdim, (bkz. Frenet-Srenet formülleri, Euler-Maclaurin formülü vs vs).

Evet islami dogmayı savunan antropologlara ait herhangi bir yayın yok. Muhtemelen öyle bir antropolog da yok. Ayrıca her bilim adamı dinini mesleğiyle karıştırsaydı ortada bilim diye birşey kalmazdı. Empirik kanıtlar vs. Biraz çelişkili olurdu.

Sitelerde Paylaş

tam tersi

Madem dinleriniz ortak kaynaktan geliyorda neden Hristiyanları,Yahudileri,Budistleri, diğerlerini küçümsüyor beğenmiyorsunuz.Haydi hepsi bir kenara aynı Tanrının kulları binlerce yıldır birbirini boğazlıyor ''Din'' adına ve Allah veya Yahve yada Tanrı sadece seyrediyor..Dinlerin içindeki mezhep diye bölünmüşlük ayrı bir durum mezhepler içindeki gruplarda başka komedi..Neden bir türlü kendinize tüm bunların insanlığın var olup bilinçlenmeye başladığı andan itibaren bir güç ve iktidar savaşı için en eski siyasi malzeme olarak Tanrıların kullanıldığı Din olduğunu itiraf etmiyorsunuz.Ateizm ile ile ilgili olarak yarım yamalak bilgilerinizle kahve muhabbetinden öteye geçmeyen dünya görüşünüzle insanları yargılıyor yada güya doğru yola çağırıyorsunuz. Sahi siz sırf Müslüman bir anne ve babadan tesadüfen doğduğunuz için kendinizi neden dünyanın ve ahiretin efendileri olarak görüyorsunuz, neden?

Sitelerde Paylaş

Muhammed zinayı neden yasakladı acaba?

Kur'an onun zinasından bahseder. Ona serbest diğerlerine yasak.

Orucu da öyle tutuyordur.. Tutuyorum diye yutturuyordur.

Muhammet zinayi nedenmi yasakladi dost ?

4 kadin, sinirsiz cariye, arkasindan yuh artik dedi.Halla zina yapacak gucunuz varsa,korkarim sira bana gelecek dedi.

O yuzden olsa gerek ))

Sitelerde Paylaş

Assagidaki ileti bir hadistir----------------->

hz.muhammed göklerin yedi katına çıkmak için ''burak'' adlı atıyla mescid-i aksaya gider....oradan merdivenle gökyüzünün katlarını çıkmaya başlar. her katta oturan, hz.ibrahim'i, hz. musa'yı, hz. isa'yı ve diğer bütün peygamberleri selamlar. ve yedinci kata gelince emrine uçan bir döşek verilir. bu döşeğe yangelmiş yatarak, cenennemi, cenneti seyreder...daha sonra tanrı perde arkasından peygamber ve ümmeti için 50 vakit namaz emri verir...hz.muhammed aşağı inerken musa'ya rastlar...musa ''ne emroldun'' diye sorunca ''her gün 50 vakit namaz emroldum'' der...musa ''takat üstü bir şey, çok fazla, sen rabbinden bunu azaltmasını iste'' der...hz. muhammed tekrar dönüp gök katlarını çıkar. tanrı'dan 50 vakit namazdan indirim yapmasını ister....ve tanrı 10 vakit namaz indirip günde 40 namaz kılınmasını emreder...hz.muhammed musa'nın yanından geçerken durumu anlatır...musa, biraz daha indirim iste, halkın 40 vakit namaz kılamaz der...ve hz.muhammed gene gök katlarını çıkarak indirim ister...ve bu inip çıkmalar 5 vakte indirilinceye kadar devam eder...ancak musa 5 vakti de çok bulunca hz.muhammed tanrı'dan çok şey istediğini, başka bir şey isteyemeyeceğini belirtir ve 5 vakit namaza razı olur.

Ey Musa senin derdin neydide Muhammede akil verdin be kardesim, birakaydin bunlar gunde 50 vakit namaz kilaydi, gun boyu mesgul olurlar ve dunya rahat nefes alirdi. Eh Musa senin alacagin olsun, ahirette elim yakanda olacak, gardini al.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...