Jump to content

Taksim gezi parkı

Recommended Posts

3 gün önce Çin'den döndüm. Bugün yani cuma günü şirkette hesap kesmek için Elmadağa gittim. İşlerim bitince Taksim'de arkadaşların evine gitmek için yola koyuldum. Zira Türk medyasından takip ettiğim kadarı ile ortalık güllük gülistanlıktı. Ama o ne Talimhane yani Divam oteli civarına geldiğimde kasırmış tıksırmaya başladım.

Taksim meydanına geldiğimde iyice nefessiz kaldım ve kendimi zar zor Burger King e attım ve orada tam 3 saat mahsur kaldım. Oradan taksim Meydanı'nı izlerken sırf slogan attı diye kafasına 5 tane gaz bombası yiyen idealist arkadaşları gördüm. Gerisini siz düşünün burger King'in 2 katından 1. Katına inen merdiven başına geldiğimde öğürerek geri kaçtım.

Bu arada polis Fransız konsolosluğu önünde, sıra selvilerde, gümüşsuyunda, tarlabaşında giriş çıkışlarıntutmuştu. Sonunda nefesimi tutup dışarı çıktım öğürerek burnumu silerek Talimhaneye ulaştım.

Talimhanede direnişçi bir grup ile karşılaştım. O grup bana hayatımın anlamını perçinledi. İlk işim bir bakkal aramak oldu bulduğumda bir sprey ile süt aldım. Polise karşı direnen arkadaşlardan biber gazıyla yananlara elimdeki süt ile yardım ettim.

Direnişçi grup Fetonun piçleri bırakın bu işleri diye slogan atınca duygusala bağladım.

Uzun lafın kısası taksim gezi parkı olayı 1-2 ağacın kesilmesi meselesi değil.

Tamamen simgesel ve ayrıca duygu sömürüsü ile işi ranta çevirme meselesi. Simgesel anlamda Türkiye Cumhuriyetinin değerlerini yok etmek. İşin ekonomik yönü tabi daha fazla. Her iktidar yandaşlarına ve akrabalarına mama sağlamak Zorundadır. AKP iktidarı Allah Muhammed diyerek yeterince mama yedi. Ama görünen o ki AKP iktidarına yedikleri yetmemiş.

Ama eve dönmek için tarlabaşından geçince anladım ki bu millet artık AKP iktidarına daha fazla yiyemezsin sana artık nah diyor.

Bugün Taksim'de gördüğüm başbakanı. Deyimiyle 2 3 komünistin velvelesi değil halkın sesiydi.

Artık bundan sonra AKP nin işi zor. Azınlık Türkiye solu milleti uyandırıyor.

Umarım bu olanlar Türkiye'nin baharı olur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 108
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

tv kanalları ya olayı hiç görmüyor, yada küçük bir olay gibi gösteriyor. gösterenler de isyancıları haksız gösteriyor. (ben isyancı diyorum çünkü, olay birkaç ağacı sökmeye direniş olayını çoktan aştı, diktatöre bir başkaldırıdır bu bana göre)

olayları şu kanallardan canlı izleyebilirsiniz:

http://rt.com/on-air...-istanbul-park/

http://www.vgtv.no/#...-istanbul-riots

Sitelerde Paylaş

İktidar oyunlarına devam edicektir sırf bu olayın uzamaması için istediklerini verecektir halkın umarım bu iş gezi parkıyla sınırlı kalmaz halk bu diktatöre tam anlamıyla başkaldırır. Amerika o büyük ortadoğu planları olanlar ve fetoş artık bu ülkenin insanlarını koyun gibi gütmeyi kesmesi için halk kendini göstermeli artık dur demenin zamanı bu padişah bozuntusuna halk gereken cevabı sonuna kadar verirse önümüz aydınlıktır sonunda bu faşistlere karşı direnen ve azınlığın sesi olan ve insanları bilinçlendirenler en güzel zaferlerini tadacaktır umarım bu büyü bozulmaz bu olay 3 5 ağacı aştığını herkes anlar. Amin :D

Sitelerde Paylaş

Olayların ateşi sönmez umarım. Türkiyede ki medya hakkında hep atılıp tutuluyordu bugün gerçek yüzleri tamamen ortaya çıktı koskoca ülkede halk TV ve ulusal Kanal yayın yaptı gerçekleri göstermeye çalıştı yazıklar olsun diyorum. Yabancı Ülke kanalları olayları canlı olarak yayınladılar.

Sitelerde Paylaş

Evet maalesef medya ikiyüzlülüğünü sergiledi. Tarlabaşına indiğim de olayın ciddiyetini suratıma tokat gibi vurdu. Tarlabaşında yanan ateşler arasında direnişin ciddiyetini anladım. Bu direniş bir iki sidikli komünist direnişi değil( amerika peygamberi Tayyip Efendi'nin deyişini tekrarladım yoksa direnişçiler gözümde Kahraman)

Tarlabaşından çıkış ararken baş örtülü teyzelere rastladım hepsi başbakana ana Avrat gittiler. Bugün yaşadıklarım milletimin uyandığını bana gösterdi. Faşizme karşı bilinçsizde olsa halkım uyanıyor

Sitelerde Paylaş

boşuna umutlanmayın, hiç birşey değişmez.

seçimde yine açık ara birinci.

oy kitlesi zaten bu olayları önemsemez üstelik isyancılara kızar ayrıca cumhuriyetin değerleri o kadarda önemli değildir.

demokrasinin vaz geçilmezi olan protestolardır, iki protesto olunca birşey yapılıyor sanar hale gelmişiz.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ağaçlar kesilmesin, Gezi Park AVM olmasın diye başlayan protesto açıkça politik içerik kazandı ve büyük bir direnişe dönüştü. Taksim savaş alanı. Bugün ulusal medya da artık olayı yok sayamadı ve bazı özel programlar uzun uzun gösterdi olanlar. O programlara gelen email ve telefonlar, herkesin her şeyden haberdar olduğunu gösteriyordu.

Taksim'deki arkadaşlarımıza destek olmak için diğer şehirlerde de eylemler başladı. Katılın arkadaşlar. Herkes şehrindeki protesto gösterilerine katılsın ve bu direniş ülkeye yayılsın iyice. Bunu bizler yapacağız. Herkes..

Kardeşim Taksim'de yaralandı, arkadaşlarım yaralandı ve hepsi de diğer onbinlerle birlikte öyle güçlü ki.. Birlik olduk, ülkenin her yerinde harekete geçtik.

Herkes bir şeyler yapmalı.

Sitelerde Paylaş

Taksim'deki arkadaşlarımıza destek olmak için diğer şehirlerde de eylemler başladı. Katılın arkadaşlar. Herkes şehrindeki protesto gösterilerine katılsın ve bu direniş ülkeye yayılsın iyice. Bunu bizler yapacağız. Herkes..

Kardeşim Taksim'de yaralandı, arkadaşlarım yaralandı ve hepsi de diğer onbinlerle birlikte öyle güçlü ki.. Birlik olduk, ülkenin her yerinde harekete geçtik.

Herkes bir şeyler yapmalı.

Ne için tam olarak?

Sitelerde Paylaş

Yok.O sadece kıvılcım oluşturmak için ortaya atılan yemdi.

Öyle değildi ama öyle bile olsa önemi yok. O kıvılcım çoktan çıkmıştı aslında. senin haberin yok, o ayrı.

Uzun süredir, özellikle son bir yıldır sürekli bir hareket var. İşçiler, memurlar, öğrenciler.. Hepsi hareket halindeydi ve sürekli bir yerlerde eylemler yapılıyordu.

Basın çok fazla göstermediği için sen ve senin gibiler bilmiyordu sadece. Sonra örgütlendiler, daha da örgütlenecek ve büyüyecekler.

Sen ne biçim Atatürkçüsün be? Böyle koyun Atatürkçü mü olur?

Milli mücadeleyi hiç mi okumadın?

Çıkmalıyım.

Sitelerde Paylaş

Bu mudur yani bu mudur? Ne yapman gerek, nerdesin o zaman sen? Amacın var mı, varsa ne? Açıklayıverde öğrenelim..Koyunluk buysa sen çobansın o zaman, nedir o? Nerdesin tam olarak?

Koyunluktan yakınıp Atatürkçülükten bahsetmesi komik geldi o kadar.Malum sürüdeki koyunlar da bir koyuna uyar.O ne yaparsa doğrudur der.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Koyunluktan yakınıp Atatürkçülükten bahsetmesi komik geldi o kadar.Malum sürüdeki koyunlar da bir koyuna uyar.O ne yaparsa doğrudur der.

Sen Atatürk'e cephe almışsın, çağdaş yasalara cephe almışsın, ve dahası senin hakkını bile savunacağın yere cephe almışsın. Bende diyorum ki sen nerdesin tam olarak?
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...