Jump to content

Taksim gezi parkı

Recommended Posts

• İleti 108
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen Atatürk'e cephe almışsın, çağdaş yasalara cephe almışsın, ve dahası senin hakkını bile savunacağın yere cephe almışsın. Bende diyorum ki sen nerdesin tam olarak?

Atatürke cephe almadım.Sadece başa bir X kişisi getirip arkasına -izm veya -çilik/-çülük ekleme saçmalığınıı sevmiyorum.X ne derse doğrudur demek bu.

Sitelerde Paylaş

Kürt kökenliyim ve Atatürkçüyüm xseddx, bununla gurur duyuyorum çünkü bizim, vatandaşların, yurtseverlerin bundan güzel bundan daha aydınlık başka alternatifi yok bu ülkede, varsa sen oraya git. Soruyorum o nedir diye cevabın bile yok..

Sitelerde Paylaş

Kürt kökenliyim ve Atatürkçüyüm xseddx, bununla gurur duyuyorum çünkü bizim, vatandaşların, yurtseverlerin bundan güzel bundan daha aydınlık başka alternatifi yok bu ülkede, varsa sen oraya git. Soruyorum o nedir diye cevabın bile yok..

dogmatizm

Sitelerde Paylaş

İyi, sen nerdesin? Konuşmakla olmuyor canım benim, yarın bir gün gırtlağını kesecek, ilmik geçirecek bir düzen iktidarda, nedir senin dogmatik olmayan o üst insanı temsil eden yerin?

Ne üst insanı?Ben öyle bir şey mi dedim?

Sen bugün gidecek misin taksime acaba?

Sitelerde Paylaş

Yarın başka bir yere gideceğiz olmazsa. Cevabın bile yok soruma, ee koyun kim? Neyse seni fazla zorlamayalım, sen kendin nerde olduğundan bi habersin..

Ne nerede olması?Bir yerde olmam veya bunu sana söylemem mi lazım?Tayyipçi de değilim,bugün eyleme gidip gaz soluyacak insanlardan da değilim o kadar.

Sitelerde Paylaş

boşuna umutlanmayın, hiç birşey değişmez.

seçimde yine açık ara birinci.

oy kitlesi zaten bu olayları önemsemez üstelik isyancılara kızar ayrıca cumhuriyetin değerleri o kadarda önemli değildir.

demokrasinin vaz geçilmezi olan protestolardır, iki protesto olunca birşey yapılıyor sanar hale gelmişiz.

Silivrideki tutuklu aydınları komutanları subayları çıkarmak gerek bir şekilde, bunlarla başka türlü baş edilmez..
Sitelerde Paylaş

Şimdi anladım bizi neden TÜRK, KÜRT, ALEVi, LAZ vs.. diye ayırmaya çalıştıklarını.. Çünkü birleşince böyle oluyoruz...

milletin ''tek ses'' olarak kalkışması ne iktidarın, ne de emperyal güçlerin hiç işine gelmez.

atatürk'in bina ettiği türklük kavramı ve bilinci yıkılıyor zaten. oysa bu türkiye cumhuriyetini kuran halkın adeta çimento harcı olan birleştirici unsurudur.

halkın tek ses olmasını istemiyorlar. bu yüzden etnik, mezhepsel, sağ, sol ve sair gibi millete kimlik yaftalanıyor, ayrımcılık körükleniyor.

oysa halk tek ses olsa, 75 milyon insanın kafa tutamayacağı ve baş edemeyeceği hiç bir kuvvet odağı olamaz.

Sitelerde Paylaş

Konu türkiye olunca böyle durumlarda pis kokunun ne taraftan geldiğini doğru analiz edebilmek için bian durup burnunuzu rüzgarın yönüne doğru dikmelisiniz.

Bir anda başlayan bu olayların hükümetin pllanı olmadığından nasıl emin olabiliriz? Ya asıl büyük resimde bu ayaklanmadabir planın parçası ise? Daha önce görmedik mi böyle şeyler?

Güçlü otoriteler kendi düşmanlarını kendileri yaratırlar bazen. Çünki sonunda büyük kazanç elde edilir bu durumdan.

Bu olayların sonu tam olarak kime hizmet edecek emin olamazsınız. Bir küçük kıvılcımda benzin gibi hemen alev almak yerine durumu iyi anliz etmeli ve mazot gibi yavaş yavaş yanmalısınız.

Sitelerde Paylaş

Atatürk putu?

"Ben size manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır. Zaman süratle ilerliyor, milletlerin, cemiyetlerin, fertlerin saadet ve bedbahtlık telâkkileri bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkâr etmek olur." Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk'ün put olabilmesi için kendisini Allah, Tanrı vb. ruhani bir puta dayandırması gerekirdi, tıpkı Muhammed gibi.

Anlaşılan o ki; bu Atatürk düşmanlığınız, onun putlarınızı yıkmak istemesinden kaynaklanıyor.

Tapma, tapınma anlamında putlaştırılan gerçek kişi ve manevi varlık olarak her ne varsa hep beraber lanetleyelim mi? Ne dersiniz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...