Jump to content

Ayşe 9 yaş hadisi..

Recommended Posts

O senin kurana nerenden baktığınla çok alakalı bir durum....

bilmem sen nerenden bakıyosun fakat ben organ olarak gözümü tercih ediyorum bakmak için.. muhammed'in hangi gece hangi karısıyla yatacağı, evlatlığının karısıyla evlenebileceği, aişe validenin , muhammed'i nasıl aldatıp aldatmadığı (kolye olayı) gibi konular yazıyor kuranda.. ;)

bir kez olsun okumanı salık veririm :D

çok heyecanlı ve ihtiraslı:D

keh keh keh:D

tarihinde metatron tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1400 sene oncesinde yasamis Muhammed denen adamin ayak izinden giden ve bunada sunnet diyen bir ogretinin mensuplarinin bu devirde dahi 1400 sene oncesi kultur ve gelenekleri ile dusunmesi insanlik disi ve cehalettir. Gunumuzde layda gibi ezberci Muslumanlarin varligi buna kanittir. Simdi bile 13 yasinda bir kizi zoraki evlendirenlerde iste bu zihniyet sahipleridir.

pedofilligi tesvik eden dine gik diyemeyenler Ateistlere abuk sabuk elestiriler yoneltir, bunuda anlamis degilim.

Yaratık, hala anlamak istemiyorsun, o günkü koşullara göre normal bir evlilik ki ayşenin yaşı konusunda zaten bir sürü rivayet vardır, o da tartışmalı bir konu. Yaşını bilmiyorum ancak yapılan evliliğin kuranın ruhuna aykırı olmadığı gün gibi ortada. Sen bana sorsan sen kızını o yaşta evlendirirmisin diye, sana cevabım hayır olur. Ancak insanlığın 2000 sene sonrada neyle karşı karşıya kalacağını bilemediğimize göre, kuran bize bir sınır çizmiştir ve bu sınır içinde dürüst ve erdemli olun, ölçülü ve dengeli yaşayın demiştir. Kuranın verdiği ana mesaj bu doğrultudadır. Ha hala bugün bunu dayatarak bu yaşta kızları zorla evlendirenler ise ki evlilik muhatap kişinin tamamen kendi rızası gözetilerek, sosyla dokuya bakılarak yapılması gerekir, o zaman onlara istediğin hakareti et, ama bunu dine mal etme...

Sitelerde Paylaş
bilmem sen nerenden bakıyosun fakat ben organ olarak gözümü tercih ediyorum bakmak için.. muhammed'in hangi gece hangi karısıyla yatacağı, evlatlığının karısıyla evlenebileceği, aişe validenin , muhammed'i nasıl aldatıp aldatmadığı (kolye olayı) gibi konular yazıyor kuranda.. ;)

bir kez olsun okumanı salık veririm :D

çok heyecanlı ve ihtiraslı:D

keh keh keh:D

Tesadüfe bak, demekki aynı organı kullanıyormuşuz ancak ben birde gördüğümü beyne yollayıp üzerinde düşünüp muhakeme yapıyorum, ha biraz da üstüne tarih okuyorum ki pekişsin diye. Ha birde objektif bakıyorum olaylara, olabildiğince objektif hemde. Üstelik benim cennet cehennem kaygım da yok, korktuğum için de inanmıyorum Allaha sadece bana verdiği nimetin aynını sana da verdiği için, bana bedava soluttuğu oksijenin aynını sana da soluttuğu için, Onu çok seviyor, Ona tapıyor ve Ona şükrediyorum...

Sitelerde Paylaş
Tesadüfe bak, demekki aynı organı kullanıyormuşuz ancak ben birde gördüğümü beyne yollayıp üzerinde düşünüp muhakeme yapıyorum, ha biraz da üstüne tarih okuyorum ki pekişsin diye. H

evet, bu konuda bütün forum senin hakkında bir intiba sahibi oldu sanırım.. bayaa anlıyosun okuduklarını :Dbeyin çalısıyo yani :D :D :D

keh keh keh :D

Sitelerde Paylaş
evet, bu konuda bütün forum senin hakkında bir intiba sahibi oldu sanırım.. bayaa anlıyosun okuduklarını :Dbeyin çalısıyo yani :D :D :D

keh keh keh :D

Haklısın metatron:

Forumun benim hakkımda epey bir bilgisi vardır, sen daha yenisin, senin hakkında da olacaktır. ancak iletilerin sonunda keh keh tarzı ifadeler ateist bile olsan pek rağbet görmüyor burda, yani forum yönetimi olabildiğince delilli konuşmadan yana...

Sitelerde Paylaş
Haklısın metatron:

Forumun benim hakkımda epey bir bilgisi vardır, sen daha yenisin, senin hakkında da olacaktır. ancak iletilerin sonunda keh keh tarzı ifadeler ateist bile olsan pek rağbet görmüyor burda, yani forum yönetimi olabildiğince delilli konuşmadan yana...

sevgili berguzar,

önce bi kendi üyelik numarana bak, sonra benimkine ;)

Sitelerde Paylaş
sevgili berguzar,

önce bi kendi üyelik numarana bak, sonra benimkine ;)

Vay canına, kriptonlulara torpil yapılıyor forumda desene.

Ah canım benim ben iletilere bakarak yazmıştım, demekki fikirler bağlayıcı değil öyle mi, ilk gelen her zaman öndedir mantığı ha, bak sen....

Sitelerde Paylaş
Vay canına, kriptonlulara torpil yapılıyor forumda desene.

Ah canım benim ben iletilere bakarak yazmıştım, demekki fikirler bağlayıcı değil öyle mi, ilk gelen her zaman öndedir mantığı ha, bak sen....

hayır canım, database sıfırlanınca, ister istemez eski yazdığım yazılar da arşivlenip sıfırlandı ;)

beni tanıyan tanır forumda, canını sıkma :)

Sitelerde Paylaş
hayır canım, database sıfırlanınca, ister istemez eski yazdığım yazılar da arşivlenip sıfırlandı ;)

beni tanıyan tanır forumda, canını sıkma :)

cahilliğime ver süpermen abi:

Neyse geyiği bırakalım da ana mesaja geçelim.

Bak güzel kardeşim, senin neye inandığın inan beni bağlamıyor, ama senin bir tek insan olman beni bağlıyor. Ben konulara göre bilgim dahilinde birşeyler yazarım, bilmediğim bilim forumlarında da yazarım ancak öğrenme amaçlı, açıkca bilmiyorum derim ve yazarım. Burada bulunma nedenim, aynı yeryüzünde yaşayan insanlar olarak, birbirimizi daha iyi anlayalım ve insanlık adına güzel şeyler yapalım ve sonuçta insanlık kazansın diyedir.

Benim insana zarar vermeyen her duruşa saygım sonsuzdur, sevgim de. Sonuçta inanç kişinin kendi içinde yaşadığı bir gerçektir. Ha islam adına soysuzların yaptıklarından dünya zarar görmüyormu, ya da islam değil de dinler adına diyeyim, sonuna kadar görüyor. Benim davam bununladır. Kazanan insanlık olsun, ben bunun için mücadele ederim. Yaşın çok genç, heyecanlısın, bunların hepsini anlıyorum, ama yarının sana ne getireceğini bilemezsin, o yüzden cinsinden olanları aşağılamak yerine, onlarla aynı yeryüzünde insani ilkeler doğrultusunda yaşayalım derim ben. Ayrı düşünüyor olmamız kardeşliğimize engel değil.

Benim forumdaki insanca duruşum budur....

Sevgiyle kalasın...

Sitelerde Paylaş

Hadi buraya da yazayım..Yazmayacaktım ama bir şey dikkatimi çekti yazının sounda belirteceğim.Gelelim Ayşe nin yaşına..

hz. Muhammed, hz ebubekir'den ayşe'yi istediğinde, hz.ebubekir, kızını daha önceden mutim adlı bir ahbabının cübeyr adlı oğluna verdiğini, bu kişinin isteğinden vazgeçmesi halinde, hz muhammed'in isteğine olumlu cevap verebileceğini söylemiştir.Burada ilginç olan bir-iki nokta var. şöyle ki: eğer ayşe, kendisini hz. muhammed istemeden önce, başka birine söz kesildiyse, evlilik çağında bir kız olduğu sonucu doğuyor. ikinci olarak, peygamber bile olsa, bazılarının iddia ettiği gibi, her istediği kadını alamayacağı anlaşılıyor. üçüncü ve en ilginç nokta ise; ayşe'nin verildiği mutim ailesi'nin putperest bir aile olmasıdır. buradan şu sonuç çıkıyor: hz. ebubekir'in, kızını putperest bir aileye vermesi düşünülemez. peki nasıl oluyor o zaman? tek bir ihtimal kalıyor geriye; bu söz, hz. ebubekir müslüman olmadan önce verilmiştir.ayşenin yaşının iddia edildiği gibi 9 olması halinde mutim ailesi doğmamış bir kızı istemiştir..

hz. Muhammed'in, ayşe'yi hicret'in olduğu yıl istediği hesaba katılırsa taşlar yerine oturmaya başlar. hicret, islamiyet'in onuncu yılında gerçekleşmiştir. yani ayşe'nin o sırada altı yaşında olduğu hikayesi, aslında safsatadan ibarettir. olayı özetleyecek olursak:

hz. ebubekir, müslüman olmadan önce, kızıyla, putperest bir ailenin oğlu arasında söz kesmiştir. bu durumda daha Kuran inmeye başlamadan önce bile ayşe vardı demek oluyor. o dönemde üç-dört yaşında olduğunu düşünsek bile, hz. muhammed, ayşe'yi islamiyet'in inişinden on yıl sonra istediğine göre, ayşe'nin yaşı en az onüç-ondört oluyor. evliliğin de, isteme olayından bir kaç yıl sonra gerçekleştiğini düşünürsek, ''ayşe evlendiğinde , en az onsekiz-ondokuz yaşlarındaydı.'' demememiz için bir sebep kalmıyor.

ayşe'nin cübeyr'le neden evlendirilmediğine gelirsek: hz. ebubekir, bu sözü vermişti ama, daha sonra müslüman olduktan sonra pişman olmuştu. işin ilginç yanı, mutim ailesi de, müslüman birinin kızını almaya pek gönüllü değildi. oğullarının dininin değişmesinden korkuyorlardı. ama iki tarafın da vermiş olduğu sözler yüzünden, iki aile de geriye dönüş yapamıyordu. en sonunda cübeyr'in annesi, oğlunu müslüman bir ailenin kızıyla evlendiremeyeceğini söyleyerek bu işten caydı. ayşe'yle hz. muhammed'in evlilikleri ancak bundan sonra olabildi.

ayşe'nin yaşı konusunda bir diğer ipucu ise, ablası esma ile ilgilidir. kaynaklar çok sağlam olmasa da, gene de bize bir miktar fikir verebilmektedir: ayşe'nin, kendisinden on yaş büyük bir ablası vardı. bazı kaynaklar, esma ismindeki ablasının hicret'ten tam yetmişüç yıl sonra, yüz yaşında öldüğünü söyler. bu durumda, hicret olduğunda yirmiyedi yaşında oluyor. ayşe'nin de ondan on yaş küçük olduğunu düşünürsek, onun da hicret olduğu sıralarda onyedi yaşlarında olduğu ortaya çıkar.

Tabi bu bilgiler bazı hadis ve tarihte kaydedilen biyogrofilerden elde ediliyor.Tabi şimdi şu soru gelir kuvvetli bir ihtimalle:sen sahih-i buhariyi bırakıp tarihi bilgileremi inanıyorsun?hemen cevap vereyim; evet.Zira buharinin ve diğer 5 kitabın tarih kitaplarından farkı nedir?Neden kutubi sitte ye iman etmek zorundayım?İşte dikkatimi çeken nokta burası.İnançsızlar bu gibi noktalarda sözlere müslümanlardan daha çok inanıyorlar.Bir müslüman bu peygamber sözü değil dese, o sözün peygambere aidiyetini bir müslümandan daha hararetli bir şekilde peygambere atfetmeye çalışıyorlar.

Peki neden?Neden gayet basit.Kafalarında oluşturdukları bir peygamber ve tanrı modeli var..O modele uyan bütün rivayetleri toplayıp, ayetleri de o modele göre yorumluyorlar.Hoş gerçi yorum demek çok iyimser bir kelime..Bana göre yeniçerinin hoşaf yorumundan farksız..

Bu arada yeniçeri hoşafınıda yazayım merak edenler ve bilmeyenler için;

Osmanlı döneminde Yeniçeriler yine bir isyan çıkartıyorlar, kazan kaldırıyorlar. Padişaha haber gidiyor, ''Gidip bakın bakalım neymiş bu kez dertleri'' diyor padişah. Görevlendirdiği kişiler, yeniçeri ocağına girip, Başçeri ile konuşuyorlar. Başçeri diyor ki, ''Yemeklerimiz kötüleşti. Artık eskisi gibi bize değer verilmiyor, yemeklerimizin malzemesi eksik, devlet bu kadar fakir mi ki, hoşafımızın yağını kesti? ''

Haber aynen padişaha iletiliyor. Yeniçerilere yemek yapan aşçıbaşı çağrılıyor. Padişah, ''Siz ülke için savaşan, topraklarımızı genişletip koruyan Yeniçerileri nasıl beslemezsiniz, hoşaflarının yağını nasıl kesersiniz, bre kâfirler!'' diye azarlıyor aşçıları ve aşçıbaşını.

Aşçıbaşı diyor ki; '' Aman padişahım, ne dersiniz? Hoşafta yağ olmaz. Çeriler kazan kaldırmak istemiş, bahane üretirler'' Padişah ikna olmuyor. Durumu derinlemesine incelettiriyor. Önce yeniçerilere yemek yapan aşçının emekli olduğu anlaşılıyor, yaşlı aşçı evden apar topar getirilip mutfağa sokuluyor. “Yap şunlara bir hoşaf!” diyorlar. Yeni aşçılar da öğrenmek için etrafına diziliyorlar. Yapıyor yemekleri yaşlı aşçı...

Ve durum ortaya çıkıyor. Yaşlı aşçı önce pilavı koyuyor kepçeyle, sonra da hoşafı. Pilavın kaşığındaki yağ hoşafa geçiyor veya pilav yaptığı aynı kazanda hoşafta yapıyor., yeniçeriler hoşaf üzerinde gezinen yağa alışıklar ya, sanıyorlar ki yeni aşçılar emir aldı saraydan, mutfağın masrafları ondan dolayı kısıtlandı..Kazan kaldırmak deyimi de buradan geliyor..

İşte hoşaf yorumu bu demek .)

Sitelerde Paylaş
cahilliğime ver süpermen abi:

Neyse geyiği bırakalım da ana mesaja geçelim.

Bak güzel kardeşim, senin neye inandığın inan beni bağlamıyor, ama senin bir tek insan olman beni bağlıyor. Ben konulara göre bilgim dahilinde birşeyler yazarım, bilmediğim bilim forumlarında da yazarım ancak öğrenme amaçlı, açıkca bilmiyorum derim ve yazarım. Burada bulunma nedenim, aynı yeryüzünde yaşayan insanlar olarak, birbirimizi daha iyi anlayalım ve insanlık adına güzel şeyler yapalım ve sonuçta insanlık kazansın diyedir.

Benim insana zarar vermeyen her duruşa saygım sonsuzdur, sevgim de. Sonuçta inanç kişinin kendi içinde yaşadığı bir gerçektir. Ha islam adına soysuzların yaptıklarından dünya zarar görmüyormu, ya da islam değil de dinler adına diyeyim, sonuna kadar görüyor. Benim davam bununladır. Kazanan insanlık olsun, ben bunun için mücadele ederim. Yaşın çok genç, heyecanlısın, bunların hepsini anlıyorum, ama yarının sana ne getireceğini bilemezsin, o yüzden cinsinden olanları aşağılamak yerine, onlarla aynı yeryüzünde insani ilkeler doğrultusunda yaşayalım derim ben. Ayrı düşünüyor olmamız kardeşliğimize engel değil.

Benim forumdaki insanca duruşum budur....

Sevgiyle kalasın...

insnlık kazansın kazansın da, dünyadaki terorist örgütlerinn çoğu , dini örgütlerden oluşmaktadır.. insanlara kendi inanclarını , kendi yaşam bicimlerini dayatmak için ellerinden geleni artlarına koymazlar..

ki bunun örneğini türkiye'de oldukca fazla görebiliyoruz, korkarım ki göreceğiz de..

zamanında iran'da sosyalistler de (ki sosyalist falan değilim) şeriatcilerle ortak payda bulmaya calısmıslardı, sonra ne olduğunu hepimiz biliyoruz ;)

kaldı ki, müşrikleri gördüğünüz yerde öldürünüz diyen bir dinin inananları neden ortak payda bulmak istesinler ki?? :D

Sitelerde Paylaş
insnlık kazansın kazansın da, dünyadaki terorist örgütlerinn çoğu , dini örgütlerden oluşmaktadır.. insanlara kendi inanclarını , kendi yaşam bicimlerini dayatmak için ellerinden geleni artlarına koymazlar..

ki bunun örneğini türkiye'de oldukca fazla görebiliyoruz, korkarım ki göreceğiz de..

zamanında iran'da sosyalistler de (ki sosyalist falan değilim) şeriatcilerle ortak payda bulmaya calısmıslardı, sonra ne olduğunu hepimiz biliyoruz ;)

kaldı ki, müşrikleri gördüğünüz yerde öldürünüz diyen bir dinin inananları neden ortak payda bulmak istesinler ki?? :D

Aynı sorunlardan sen gibi düşünenler değil, biz gibi düşünenlerde muzdarip, bunu iyice anlattım yukarıda ve din adına insanlığa yapılan kötülüklerin sonuna kadar düşmanı olduğumu da vurguladım. Aşağılamaya, alaya gelince ediyorsun da bir kuru teşekkürü bu ablana çok görmen üzdü beni :P

Müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün ayetlerini iyice incele, tarihsel süreçle beraber. Eğer bu ayet senin dediğin gibi anlaşılsaydı sen gibilerin sayısı bir elin parmakları kadar olmazdı biliyor musun. O ayet sadece savaş esnasında savunma amaçlı bir ayettir.

Sitelerde Paylaş
Tesadüfe bak, demekki aynı organı kullanıyormuşuz ancak ben birde gördüğümü beyne yollayıp üzerinde düşünüp muhakeme yapıyorum, ha biraz da üstüne tarih okuyorum ki pekişsin diye. Ha birde objektif bakıyorum olaylara, olabildiğince objektif hemde. Üstelik benim cennet cehennem kaygım da yok, korktuğum için de inanmıyorum Allaha sadece bana verdiği nimetin aynını sana da verdiği için, bana bedava soluttuğu oksijenin aynını sana da soluttuğu için, Onu çok seviyor, Ona tapıyor ve Ona şükrediyorum...

Ben çocuklarımı yetiştiriken, onlar için onca özveride,fedakarlıkta bulunurken büyüsünlerde asbah akşam bana saygı duysunlar, bana aşık olsusnlar, bana tapsınlar diye düşünmüyorum. Maddi bir menfaattta beklemiyorum.Böyle bir şey aklımın ucundan bile geçmiyor.Eğer bana saygı göstermezseniz, susuz ve yayan olarak sizi ateşe götürürüm, zakkum yediririm, kaynar su ve irinli su içiririm, kızgın demirden kamçılar, zincirler ve bukağılarla olmadık işkenceler ederim, ateşten giysiler giydirip, başlarınızdan kaynar su dökerim, başlarından lav dökerim, ateş,de köreldikçe körükleyerek, bu işkencelerin sonu gelmesin diye, sürekli derilerini değiştirrim demiyorum.

Ben insan olduğum halde karşılıksız fedakarlıkta bulunabiliyorum ama, sözde hiç bir şeye ihtiyacı olamayan allah bu fedakarlığı gösteremiyor.

Şimdi,kim daha üstün, benmi yoksa allah mı ?

Sitelerde Paylaş
Ben çocuklarımı yetiştiriken, onlar için onca özveride,fedakarlıkta bulunurken büyüsünlerde asbah akşam bana saygı duysunlar, bana aşık olsusnlar, bana tapsınlar diye düşünmüyorum. Maddi bir menfaattta beklemiyorum.Böyle bir şey aklımın ucundan bile geçmiyor.Eğer bana saygı göstermezseniz, susuz ve yayan olarak sizi ateşe götürürüm, zakkum yediririm, kaynar su ve irinli su içiririm, kızgın demirden kamçılar, zincirler ve bukağılarla olmadık işkenceler ederim, ateşten giysiler giydirip, başlarınızdan kaynar su dökerim, başlarından lav dökerim, ateş,de köreldikçe körükleyerek, bu işkencelerin sonu gelmesin diye, sürekli derilerini değiştirrim demiyorum.

Ben insan olduğum halde karşılıksız fedakarlıkta bulunabiliyorum ama, sözde hiç bir şeye ihtiyacı olamayan allah bu fedakarlığı gösteremiyor.

Şimdi,kim daha üstün, benmi yoksa allah mı ?

Sevgili lee:

Bi Allah var ama benden üstün değil diyorsun, e o da bir gelişme....

Sen ki kuranı yemiş yutmuş bir adamsın, hoş ben senin niye inanmadığını az çok tahmin ediyorum ama bunu burada zikretmek istemiyorum, merak edersen bir ara anlatırım sana düşüncemi.

Kuranda defalarca demez mi, Allah kullarına zulmetmez, onlar kendilerine zulmeder..

Sen bile bile ateşe gidiyorsan buna yapılacak birşey yoktur, ama her soluduğun an senin için bir umuttur ve bu umut herkesten çok Allahda vardır senin adına.

O cehennem denen yerde öyle senin anlattığın gibi bir yer değil, gerçek algı boyutuna geçtiğinde cezalandırılma şeklin, senin herşeyi olduğu gibi kavrayıp çektiğin tarif edilemez ızdırapı anlatmak için teşbih ile yapılmış anlatımlardır. Sen iyi bir babasın bu belli, ama ölünce göreceksin gerçeği, ben gidip gelmedim, henüz gitmişlerden buraya gelen de yokki söylesin. Ben kurana göre konuşuyorum, sen inandığına göre konuşuyorsun. Yani bundan sonrası kişisel şeyler, ben sadece saygı duyarım...

Selametle...

Sitelerde Paylaş
Sevgili lee:

Bi Allah var ama benden üstün değil diyorsun, e o da bir gelişme....

Sen ki kuranı yemiş yutmuş bir adamsın, hoş ben senin niye inanmadığını az çok tahmin ediyorum ama bunu burada zikretmek istemiyorum, merak edersen bir ara anlatırım sana düşüncemi.

Kuranda defalarca demez mi, Allah kullarına zulmetmez, onlar kendilerine zulmeder..

Sen bile bile ateşe gidiyorsan buna yapılacak birşey yoktur, ama her soluduğun an senin için bir umuttur ve bu umut herkesten çok Allahda vardır senin adına.

O cehennem denen yerde öyle senin anlattığın gibi bir yer değil, gerçek algı boyutuna geçtiğinde cezalandırılma şeklin, senin herşeyi olduğu gibi kavrayıp çektiğin tarif edilemez ızdırapı anlatmak için teşbih ile yapılmış anlatımlardır. Sen iyi bir babasın bu belli, ama ölünce göreceksin gerçeği, ben gidip gelmedim, henüz gitmişlerden buraya gelen de yokki söylesin. Ben kurana göre konuşuyorum, sen inandığına göre konuşuyorsun. Yani bundan sonrası kişisel şeyler, ben sadece saygı duyarım...

Selametle...

Bir allah var demiyorum.Muhammedin ne denli psikopat biri olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Kendisine inanmayanlar için nasıl insanlık dışı işkenceler hayal ettiğini gözler önüne seriyorum

Şimdi lafmı bu yani? Ben çocuklarımı sobaya atıp cayır cayır yakarden,birde utanmadan,ben size demedim mi bana saygı göstermezseniz sizi yakarım diye. Siz bana saygı göstermemekle bile bile bu ateşi hak etttniz, eeee demekki ben size zulmetmiyorum, siz kendinize zulmettiniz diye kendi sadistliğimin suçunu çocuklarıma yükleyeyim öylemi ?

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir allah var demiyorum.Muhammedin ne denli psikopat biri olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Kendisine inanmayanlar için nasıl insanlık dışı işkenceler hayal ettiğini gözler önüne seriyorum

Şimdi lafmı bu yani? Ben çocuklarımı sobaya atıp cayır cayır yakarden,birde utanmadan,ben size demedim mi bana saygı göstermezseniz sizi yakarım diye. Siz bana saygı göstermemekle bile bile bu ateşi hak etttniz, eeee demekki ben size zulmetmiyorum, siz kendinize zulmettiniz diye kendi sadistliğimin suçunu çocuklarıma yükleyeyim öylemi ?

Sevgili lee:

Biz seninle bu konuları burada çok tartıştık ve bir ortak noktada buluşamadık. En iyisi sen inandığın gibi yaşa, ben inandığım gibi. Gel biraz msn den konuşalım, neler yapıyorsun bu aralar, iyimisin, hoşmusun....

Sitelerde Paylaş

allah'ın en büyük sorunu babası olmamasıdır :Dbabasızlığın eksikliğini çekmektedir zavallı :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...