Jump to content

Recommended Posts

bu senin iftiran, aynen ateistlerin saçma iftiraları gibi seninde onlardan farkın yok, kör gözün gördüğü ile dile getirilen söylemler.

Peh..Hadisle ayeti neshedenleri de mi ben uydurdum?Onlar alim dediğin adamlar.

Dini emirleri o kitaplardan çıkaran alimler eş koşmuş olmuyor da ne oluyor?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 173
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Peh..Hadisle ayeti neshedenleri de mi ben uydurdum?Onlar alim dediğin adamlar.

Dini emirleri o kitaplardan çıkaran alimler eş koşmuş olmuyor da ne oluyor?

sed, sen gerçekten cahilsin, seninle İslami hiçbir konu konuşulmaz bir halt bildiğin yok, yazdıkların zırvadan öteye geçmiyor, ayet yapıştırmakla olmaz, git öğren sonra konuş, çünkü seninle artık din hakkında ne konuşmak ne tartışmak istemiyorum, cahille tartışılmaz, ateistlerin şu kör olanları ile senin aranda hiçbir fark yok, bunu kendinde analiz edersin aranızdaki farklardan birazını söyleyeyim, onlarda evrim var diyor sende, onlarda atalarımız maymunlar diyor sende, onlarda ruh felan yoktur diyor sende, onlarda hadisler uydurmadır diyor sende, onlarda İslamın şartları yahudi, hırıstiyan geleniğidir diyor sende vs vs vs...

bunlar senle ateistler arasındaki birkaç küçük örnek detaylara girmiyorum.

ince çizgiyi gör ve kendine notunu ver, yani bir ateistin İslami ilmi ile senin ilmin aynı, bilmediğin sulara açılıp yön tarifi yapma...

Sitelerde Paylaş

Bazı insanlar hadis kitaplarını Kur'an'a eş koşuyor diyorum.Buna delil olarak hadislere bakıp haram-helal belirleyen alimleri,hadislere bakıp bazı ayetleri nesheden alimleri,hadislere bakıp bazı insanları öldüren alimleri delil gösteriyorum.

Gelen cevap:dsjerlhjlderşıhle

Sitelerde Paylaş

Bazı insanlar hadis kitaplarını Kur'an'a eş koşuyor diyorum.Buna delil olarak hadislere bakıp haram-helal belirleyen alimleri,hadislere bakıp bazı ayetleri nesheden alimleri,hadislere bakıp bazı insanları öldüren alimleri delil gösteriyorum.

bazı insanlar diyerek mi savunma yapıyorsun bilgisiz külfet, her yazdığın ileti ayrı bir safsata.

Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş

1 soru 100 puan:

Soru:Hadislerde yazan bir emri 'farz' olarak halka lanse eden alimler Kur'an'a ortak koşmuş olur mu olmaz mı?Nedenleriyle açıklayınız.

Hadisleri emir olarak kim lanse ediyor? Örnek ver once.. Öyle birileri var mı? Cevabı kolay..

Sitelerde Paylaş

Bersann

Nart ın yazdığını okudunmu ne demek istedi salliyormu ?

Miraçta peygamberimizin olduğuna ümmet icma etmiştir. Bunun dışındaki yorumlar zorlamadır, keyfidir.

Bugüne kadar kimse anlamadı ben anladım diye ortaya çıkanlara itibar edilmemelidir.

Bu tipler hadisleri kabul etmeyerek ayetleri kendi heva ve heveslerine göre eğip bükerek sonuç çıkarmaya çalışırlar.

Hadislerin en büyük özelliği ayetleri kendi nefislerine göre yorumlamasına sınırlama getirmesidir. Bir çok kişide hadis düşmanlığının sebebi budur.

Sitelerde Paylaş

Miraçta peygamberimizin olduğuna ümmet icma etmiştir. Bunun dışındaki yorumlar zorlamadır, keyfidir.

icma doğrudur.Yani çoğunluğun kararı doğrudur.İznik konsülü de icma.O da mı doğru?Hadi canım!Oku lütfen:

6.116. Yeryüzündekilerin çoğuna uyarsan seni ALLAH'ın yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece tahminde bulunup saçmalıyorlar.

5.49. Aralarında ALLAH'ın indirdiği ile hüküm vermelisin. Onların keyfine uyma. ALLAH'ın sana indirdiklerinin bir kısmından sakın seni şaşırtmasınlar. Yüz çevirirlerse, demek ki ALLAH bazı günahları yüzünden onları cezalandırmak istiyor. Gerçekten insanların çoğu yoldan çıkmıştır.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

icma doğrudur.Yani çoğunluğun kararı doğrudur.İznik konsülü de icma.O da mı doğru?Hadi canım!Oku lütfen:

6.116. Yeryüzündekilerin çoğuna uyarsan seni ALLAH'ın yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece tahminde bulunup saçmalıyorlar.

5.49. Aralarında ALLAH'ın indirdiği ile hüküm vermelisin. Onların keyfine uyma. ALLAH'ın sana indirdiklerinin bir kısmından sakın seni şaşırtmasınlar. Yüz çevirirlerse, demek ki ALLAH bazı günahları yüzünden onları cezalandırmak istiyor. Gerçekten insanların çoğu yoldan çıkmıştır.

Hz.İsa tanrının oğludur diyen sapıklarla sahabeleri bir tutman senin nasıl bir çarpık anlayışa sahip olduğunu gösteriyor.

O sahabeler ki peygamberi görmüş onunla öğrettiği gibi dinini yaşamış,onun sözlerini duymuş kişilerdir.

Verdiğin ayetler tamda seni yansıtıyor. Ateistlerden tek farkın onlar Allah yok sen var diyorsun.

Sitelerde Paylaş

Hz.İsa tanrının oğludur diyen sapıklarla sahabeleri bir tutman senin nasıl bir çarpık anlayışa sahip olduğunu gösteriyor.

O sahabeler ki peygamberi görmüş onunla öğrettiği gibi dinini yaşamış,onun sözlerini duymuş kişilerdir.

Verdiğin ayetler tamda seni yansıtıyor. Ateistlerden tek farkın onlar Allah yok sen var diyorsun.

Hıristiyanlar senin dediğinin tıpkısının aynısını diyor.Onlar için de o konsüldekiler süperman.Onların icması sorgu kabul etmez.Sen de alimler için aynı şeyi diyorsun.

Sahabelerden kalma böyle yazılı belgeler varsa paylaşır mısın?Yoksa bu icmalar 200-300 sene sonra mı oldu ? :blink:

Sitelerde Paylaş

Hıristiyanlar senin dediğinin tıpkısının aynısını diyor.Onlar için de o konsüldekiler süperman.Onların icması sorgu kabul etmez.Sen de alimler için aynı şeyi diyorsun.

Sahabelerden kalma böyle yazılı belgeler varsa paylaşır mısın?Yoksa bu icmalar 200-300 sene sonra mı oldu ? :blink:

Sen hristiyan papazlarla sahabeleri bir tutuyorsun ya Allah seni ıslah etsin. Madem onlarda papazlar gibi niye islam dinine inanıyorsunki

Senin ayağının kaymış kardeşim haberin bile yok. Allah hidayet versin sana.

Sitelerde Paylaş

Sen hristiyan papazlarla sahabeleri bir tutuyorsun ya Allah seni ıslah etsin. Madem onlarda papazlar gibi niye islam dinine inanıyorsunki

Senin ayağının kaymış kardeşim haberin bile yok. Allah hidayet versin sana.

Sahabelerin böyle bir icmasının yazılı belgesi var mı?

Suçlama yapıyorsan delil getir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...