Jump to content

ben senim...

Recommended Posts

ben senim...

bu enteresan bir ifade...

yada bunun başka şekildeki bir ifadesi şöyle...

sen başka bir bedendeki bensin...

bu böylemidir gerçekten...

her birimizin bir çok farklı düşünceleri duyguları filan var sa da pek çok yönden o kadar çok biribirimze benziyoruz ki...

acaba bizler farklı bedenlerde yaşamlar süren aynı kişimiyiz...

Sitelerde Paylaş

ben senim...

her birimizin bir çok farklı düşünceleri duyguları filan var sa da pek çok yönden o kadar çok biribirimze benziyoruz ki...

Bu düşünce benim akılıma 13 yaşındayken gelmişti.

Kafamı çarptığım için yarı ayık yarı baygın bir trans halinde kalmıştım 4-5 dakika.

O sırada kafayı nasıl çarptıysam artık etrafımda toplanan ve konuşanlar açısından bakıyordum kendime.

Birisi nesi var diyor, aslında kendimi o nesi var diyen açısından görüyordum.

Başkası kafayı çarptı diyor, kafayı çarptı diyenin bakış açısından bakıyordum. Ben yerde yatar vaziyetteydim.

Böyle bir 4-5 dakikalık baygınlıktan sonra kendime geldiğimde bunu düşünmüştüm.

İnancı bırakmalısın kireç.

O sağlam bir akıl bırakmaz insanda çünkü.

Sitelerde Paylaş

sen seni ne sanırsan ayruğa da onu san...

dört kitabın manası budur eğer var ise...

diyen yunus acaba bunu mu kasdediyordu...

yani ben bu sözlerin şöyle anlaşılabileceğini düşünüyordum...

sen kendini nasıl biliyorsan başkalarınıda öyle bil ve onları da kendin gibi tut...

yani kendine yapılmasını istemediğini başkalarına da yapma kendin için sevdiğini başkaları için de sev...

yani yunusa göre dört kitabı da gönderen tanrı bunu istiyor bizden tanrının beklediği şey budur...

bu şekilde yorumluyordum yunusun bu sözlerini ama acaba daha da ileriye gidip başka bir şeyi daha mı söylemeye çalışıyordu...

yani sen kendini nasıl biliyorsan başkalarını da öyle bil başkaları senden başka değil senin gibi değil -gibisi fazla- sensin yani aslında başkası yok herkes aynı kişi...

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

ben senim...

Reenkarnasyona inanır mısın ? Eğer reenkarnasyon varsa bu özel bir durum mu yani bazı kişilere var bazılarına yok !

Farz edelim var ve bir kişi reenkarne. Acaba bu kişi reenkarne olduğunun farkında mı ? Farkındalık önemli bir şey...

tarihinde Z-karn-223 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben senim...

Hayır ve evet aslında.

Hepimiz aynı enerjiden(katılaşmış olan maddeden ve bildiğimiz enerjiden) oluşmaktayız. Hepimiz aynı kaynaktanız. Bu yüzden, hepimiz "bir" olarak varoluyoruz. Ama canlılık sürecinde oluşması gereken bir "ben" var. Çünkü o olmazsa, canlı ne yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştirebilir ne de başka bir şey yapabilir. Mesela sen şu an "ben senim" derken, perdeyi kaldırmıyorsun. Halbuki ben dediğimiz şey o perde. Sen perdenin arkasından bana bakıyorsun, ben de kendi perdemin arkasından sana.

Bizler farklı bedenlerde yaşamlar süren aynı kişi miyiz? Hepimiz aynı enerjiden isek, tüm bilinçler o "bir" 'in bilincidir. Ben şu an sana yazarken kendimle konuşuyorum aslında. O'ndan gelip ona gitmek budur belki. Perdesizdik, bilinçsizdik. Geldik, perdeli olduk. Ölürsek yahut farkındalığımız artarsa perdenin gerçek olmadığını da anlarız. Yani yine O oluruz. İnsan tanrıya gider bu yüzden...

Sitelerde Paylaş

Reenkarnasyona inanır mısın ? Eğer reenkarnasyon varsa bu özel bir durum mu yani bazı kişilere var bazılarına yok !

Farz edelim var ve bir kişi reenkarne. Acaba bu kişi reenkarne olduğunun farkında mı ? Farkındalık önemli bir şey...

Bütün insanlar ve diğerleri hep aynı kişiniN farklı zaman farklı mekan ve farklı hallerdeki görünümü müdür...

Sitelerde Paylaş

Bütün insanlar ve diğerleri hep aynı kişiniN farklı zaman farklı mekan ve farklı hallerdeki görünümü müdür...

Tabiki değil. Ek olarak:

Kuran'da Kehf suresinin ayetlerden birinde "Zi el karneyn'den" bahseder.

İşte bu kişi, Allah'ın katından bir ilim verdiği ve özel görevlendirdiği bir kişi. Kendisi Reenkarne olma özelliğine veya farklı boyutlarda, zamanlarda Allah'ın emri ve izniyle görev yapma özelliğine sahip.

Kehf 83: Ve sana “Zülkarneyn”den (zi el karneyni) sorarlar. De ki: “Ondan bahsederek size tilâvet edeceğim (açıklayacağım).”

Allah'ın izin verdiği bu kulu haricinde reenkarne olabilen yok, bildiğim kadarıyla. Kehf suresinin kalan ayetlerini de oku.

Not: Ahir zamanda yani şu zamanda boyutumuza da uğramış olan Zülkarneyn, Türklerin içinden çıktı. Bunu biliyorum, kaynak benim ! Başkasına sorma.

tarihinde Z-karn-223 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin şu soruların yok mu ne zaman kurtulacaksın bu karmaşadan, beynin sana oyunlar oynuyor bir nescafe iç kendine gel :)

neskafe içiyorum ama sorularıma iyi gelmiyor...

hem ben sorularımla barışığım....

öldükten sonra da eğer tanryla karşılaşırsam soracaklarımla kafasını şişirmeyi düşünüyorum...

sen nerden geldin nesin necisin nasıl gidiyor gibi...

Sitelerde Paylaş

Hayır ve evet aslında.

Hepimiz aynı enerjiden(katılaşmış olan maddeden ve bildiğimiz enerjiden) oluşmaktayız. Hepimiz aynı kaynaktanız. Bu yüzden, hepimiz "bir" olarak varoluyoruz. Ama canlılık sürecinde oluşması gereken bir "ben" var. Çünkü o olmazsa, canlı ne yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştirebilir ne de başka bir şey yapabilir. Mesela sen şu an "ben senim" derken, perdeyi kaldırmıyorsun. Halbuki ben dediğimiz şey o perde. Sen perdenin arkasından bana bakıyorsun, ben de kendi perdemin arkasından sana.

Bizler farklı bedenlerde yaşamlar süren aynı kişi miyiz? Hepimiz aynı enerjiden isek, tüm bilinçler o "bir" 'in bilincidir. Ben şu an sana yazarken kendimle konuşuyorum aslında. O'ndan gelip ona gitmek budur belki. Perdesizdik, bilinçsizdik. Geldik, perdeli olduk. Ölürsek yahut farkındalığımız artarsa perdenin gerçek olmadığını da anlarız. Yani yine O oluruz. İnsan tanrıya gider bu yüzden...

ben seviyorum bu türlü düşünceleri...

ama doğruluğu konusunda tam emin değilim...

o bir dediğin şey nedir bir kişi midir bilinçli midir o neden gelmiş nereye gidiyor onu kim yarattı ...

Sitelerde Paylaş

Herkes ben'dir,

Herkes kendi içinde ben'dir ve ben duyuşu taşır,

Her kimlik kendini ben duyuşu ile ifade eder;

Sen bana göredir, Bana göre tanıdığım, tanıştığım ya da iletişim kurduğum sen olur,

Sana göre ben de senim ama ben benim,

Ben ve sene/sana göre üçüncü kişi O dur,

O nesneleri ve şeyleri de ifade ettiği gibi yerde ifade eder, edebilir, Gösterme sıfatı olarakta kullanılır, Bir ağaç için bile O sıfatı kullanılabilir, O şeyi veririmisin ya da orası, Oradaki; O ve onun gibi;

bunun için Arabi, Mansur,Maharaj vb. ben O'yum der, O olduğunda hem kimliği hem şeyliği yani neliği nesneliğide ifade eder;

Ve ben senim,

Ben aslında senim;

tarihinde sanalmanik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...