Jump to content

Türkler Uyanıyor mu?

Recommended Posts

Türkler genel olarak mütevazi, müteşekkir ve mütevekkil insanlardır.

Koyun gibi oldukları bile söylenebilir.

Hükümetin aldığı kendilerini ilgilendiren olumsuz kararları protesto etmezler. Onlara itiraz etmezler.

Yapılan haksızlıkları sineye çekerler.

Arada bir mitingler yapmışlar ve eğilimlerini belli etmişlerdir ama, şimdiye kadar Gezi Parkı olaylarına benzer bir olaya neden olmamışlardır. Gezi parkı içeriği ve sonucundan dolayı bir ilktir.

İlginç olarak bu hareket kaynağını zorba hükümet ve polisden, Tayyıp Erdoğan'dan almıştır.

Kısa zamanda bu harekete gençler, aydınlar, profesörler, bilim adamları, çeşitli memur ve işçi kuruluşları ve iç ve dış kökenli diğer örgütler katılmıştır. Tayyip'in egosu ve polisin müdahalesi olmasaydı bu protesto başladığı gibi sönerdi. Ama hala devam etmektedir. Türkler sonunda AKP hükümeti hakkındaki düşüncelerini belli etmeye başlamışlardır. Seçimlerde hükümeti destekleyenlerin bazılarının bu kararlarını değiştireceklerine kesin gözü ile bakılmaktadır. Üniversiteler, aydınlar ve muhtemelen en azından bir kısım basının, Tayyip'in tehditlerine ve blöflerine aldırmayıp, ilerde yapılacak yeni hareketleri destekleyecekleri kesindir. Bu hareketle Türkiye yeni bir döneme girmiştir. Bundan sonra hükümetin alacağı çağdışı kararlara karşı gençlik ve halk tepki gösterecek ve bu tepkiler profesörler, aydınlar, bir kısım basın ve bilim adamları tarafından desteklenecektir.

Unutmayalım ki bunu Tayyip Erdoğan'ın egosuna borçluyuz.

Türkiye ilerde ilginç bazı hareketlere sahne olacaktır.

Sonunda Türkler yukarda değindiğim üçlü kısır döngüyü kırmışa benzemektedirler.

Sonnda Türkler uyandılar.. Ne mutlu size Türk halkı...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Asıl sorun bu uyanışı halkın tabanı yaşadı mı? Yalaka medya yüzünden çoğu kişinin olaylardan haberi yok. Koskoca İstanbul'da 50.000 kişinin katıldığı söyleniyor. Bu çok az bir rakam. Ne kadar doğru bilemem. Bir gerçek daha var ki insanlar pes ederlerse bir daha bu şekilde toplaşması zor...

Sitelerde Paylaş

Sn Hacı Bey

Sağ duyulu bir Türk insanı olarak, Baş bakanımız Sn Tayyip Erdoğan bey efendinin yanlışlarını eleştirmek le birlikte, Taksim Gezi Parkın da, iç, dış ve marjinal gruplar tarafından organize edilerek sergilenen kaos ve anarşi provasını görüyor, elimin tersi ile iterek, bu tür ucuz provokasyonlara asla alet olmayacağımızı, haklarımızı yasaların çerçevesin de arayarak, Hukuk Devleti'nin tüm yasal mekanizmalarını işleteceğimizi, Devlet otoritesini sarsarak, anarşi üretecek, masum insanları manipüle edip, yine masum vatandaşların can ve mal emniyetini tehlikeye atacak, hiç bir eylemi ve söylemi desteklemediğimizi, haklarımızı, evrensel değerleri benimsemiş Hukuk Devleti vatandaşlarına yakışır bir biçim de, yasaların çerçevesinde ve yargı arenasın da arayacağımızı, siz Sn arkadaşlarımıza saygı ile duyuruyorum.

Bu ülke insanı, 1980 öncesi bir neslini, bu tarz manipülasyon, provokasyon ve anarşiye kurban verdi.

Bir neslin daha kurban verilmesine, asla ve kat'a izin vermeyeceğiz.

Esen Kalın

Sitelerde Paylaş

Bir senden beri Türkiyedeyim ama (Kimse kirilmasin) tanisdigim türklerin cogu Cahil. Ve ´simdi hala AKPyi destekleyen Cahiler cok. Bu cahiligin kaynagida Islam.

Yapicak birsey yok. Parasi olan toplasin neyi varsa gitsin yurtdisina.

Belki 50 sene sonra Seraitdan bikarlar ve gene Demokrati gelir .

Sitelerde Paylaş

Sn Hacı Bey

Sağ duyulu bir Türk insanı olarak, Baş bakanımız Sn Tayyip Erdoğan bey efendinin yanlışlarını eleştirmek le birlikte, Taksim Gezi Parkın da, iç, dış ve marjinal gruplar tarafından organize edilerek sergilenen kaos ve anarşi provasını görüyor, elimin tersi ile iterek, bu tür ucuz provokasyonlara asla alet olmayacağımızı, haklarımızı yasaların çerçevesin de arayarak, Hukuk Devleti'nin tüm yasal mekanizmalarını işleteceğimizi, Devlet otoritesini sarsarak, anarşi üretecek, masum insanları manipüle edip, yine masum vatandaşların can ve mal emniyetini tehlikeye atacak, hiç bir eylemi ve söylemi desteklemediğimizi, haklarımızı, evrensel değerleri benimsemiş Hukuk Devleti vatandaşlarına yakışır bir biçim de, yasaların çerçevesinde ve yargı arenasın da arayacağımızı, siz Sn arkadaşlarımıza saygı ile duyuruyorum.

Bu ülke insanı, 1980 öncesi bir neslini, bu tarz manipülasyon, provokasyon ve anarşiye kurban verdi.

Esen Kalın

İyi de bu harekete katılan veya onu destekleyen halkın ve gençlerin yanı sıra, profesörler, bilim adamları ve aydınlar da mı provoke edildiler.

Özellikle üyesi olduğum TASSA'nin da hükümeti protesto etmesi, ucuz bir provakasyon ve anarjiye teslim olmak mı?

TASSA: Turkish American Scientist and Scholars Associatıon. Umarım İngilizce biliyorsunuzdur.

TASSA CONDEMNS POLICE BRUTALITY

The Turkish American Scientists and Scholars Association (TASSA) Board of Directors and Executive Committee members have been following the recent tragic events developing at Taksim Square with great concern. Watching police brutality over young bodies, hearing frustrations of young men and women, and seeing bodies flown around by water cannons tear our hearts from thousands of miles away.

Attacking young people with tear gas and water cannons at Gezi Park cannot be justified. We condemn this police brutality and urge authorities to bring to justice those who exercised unnecessary and unwarranted force.

Those young people who stand strong in front of police tear-gas bombs and water cannons are the future of the Turkish Republic. They are the young brains who will carry our beloved country to the next level. We should never forget that they are our future scientists, scholars, lawyers, businessmen and women, doctors, and teachers. We should never forget that they are expressing frustration. We should never forget that they are exercising their democratic rights. We should never forget that those people who walked to Taksim Square also want a better future for the Turkish Republic. Therefore, let's treat them with respect, with care, and dignity. Let's hear their concerns and ideas and make them contribute to the process.

We must do it because they are part of the future of the Turkish Republic.

Sitelerde Paylaş

Sn Hacı Bey

Esen Kalın

Mesudi onun için direniyoruz zaten. Bırak Allah aşkına hukuk devleti mi kaldı? Neyin yargı arenası? Sanki insanların hakkı yenmiyor, yargı mekanizması ve demokrasi ülkemizde tıkır tıkır işliyor gibi konuşuyorsunuz. Yetti artık. Olay park falan değil. Olay bu ülkenin içine edilmesi ve insanların haklarının yenmesi. Umarım güzel bir sonuca ulaşmadan durmaz bu eylemler, halkı kimse durduramaz.

Ayrıca bu süreç sayesinde şerefsizleri tanıma fırsatı buldum.(Kesinlikle size değil) Ben astım hastası olduğum için herhangi bir eyleme katılamasam da(Çayan Birben'i hatırlayın, biber gazı nefese çok kötü etki eder.) tencere-tava, ışık açıp kapatma gibi eylemleri yapıyorum. Eğer Tayyip hala öğrenemezse halkını dinlemeyi, malesef çok daha kötü şeyler olacağını seziyorum. Elbette olayların o noktaya gelmesini istemem.

Ayrıca Tayyip iç savaş çıkarmak isteyen bir başbakandır.

Sitelerde Paylaş

İyi de bu harekete katılan veya onu destekleyen halkın ve gençlerin yanı sıra, profesörler, bilim adamları ve aydınlar da mı provoke edildiler.

Özellikle üyesi olduğum TASSA'nin da hükümeti protesto etmesi, ucuz bir provakasyon ve anarjiye teslim olmak mı?

Sevgili Hacı Bey

Şu sorumu cevaplamanızı önem ile istirham ediyorum.

1980 Öncesi bu ülke de, hiç Aydın, Profesör,Bilim İnsanı, Yazar, Akademisyen, yok mu idi?

Hükümeti protesto etmek ile, iç, dış ve marjinal gruplar tarafından manipüle edilip provokasyona alet olmak, sonucunda, devletin dünya kamuoyunda meşruiyetini sarsacak anarşiyi üretmek, polis ile günlerce çatışmak, yakıp, yıkmak, devletin araçlarını yakmak, masum vatandaşın mekanlarını talan etmek aynı kefeye koyulabilecek şey mi?

Lütfen mirim, lütfen! Ülke geleceği adına, lütfen bir damla sağ duyu

Esen Kalın

Sitelerde Paylaş

Asıl sorun bu uyanışı halkın tabanı yaşadı mı? Yalaka medya yüzünden çoğu kişinin olaylardan haberi yok. Koskoca İstanbul'da 50.000 kişinin katıldığı söyleniyor. Bu çok az bir rakam. Ne kadar doğru bilemem. Bir gerçek daha var ki insanlar pes ederlerse bir daha bu şekilde toplaşması zor...

Daha fazladır Brain, biz TGB'nin protestosuna katılmıştık o zaman bile 100 bin kişiydik, inanma çok çok fazladır..
Sitelerde Paylaş

Sevgili Hacı Bey

Şu sorumu cevaplamanızı önem ile istirham ediyorum.

1980 Öncesi bu ülke de, hiç Aydın, Profesör,Bilim İnsanı, Yazar, Akademisyen, yok mu idi?

Hükümeti protesto etmek ile, iç, dış ve marjinal gruplar tarafından manipüle edilip provokasyona alet olmak, sonucunda, devletin dünya kamuoyunda meşruiyetini sarsacak anarşiyi üretmek, polis ile günlerce çatışmak, yakıp, yıkmak, devletin araçlarını yakmak, masum vatandaşın mekanlarını talan etmek aynı kefeye koyulabilecek şey mi?

Lütfen mirim, lütfen! Ülke geleceği adına, lütfen bir damla sağ duyu

Esen Kalın

Siz koyun gibi bir Müslümansınız. Mütevazi, mütevekkil ve müteşekkir...

Türkiye dışında bir ülkede bulunmadığınız ve batının haklarını nasıl koruduğunu bilmediğiiz çok açık.

Siz koyunsuzun, koyun gibi güdülüyorsunuz.

Koyun değilseniz eğer, koyunları güdüyorsunuz.

Türkiye ve Türkler bugüne kadar böyle idiler. 1980'lerde çok daha koyun idiler..

Şimdi durum değişiyor.

Türkler AB ülkelerini ziyaret ediyorlar. Onların kültürlerine ve geleneklerine maruz kalıyorlar.

Onların koyun gibi güdülmediklerini görüyorlar.

Onların yeri gelince isyan ettiklerini, haklarını aldıklarını görüyorlar.

Türkler koyun olmaktan kurtulmaya başladılar. Türkleri artık sizin gibi yobaz Müslümanlar koyun gibi güdemeyecekler..

Bakın size dünyaca ünlü Türk bilim adamlarının kurduğu bir birlikten bahsettim. TASSA'dan bahsettim.

TASSA sizin gibileri şiddetle kınıyor.

Sizin ne özelliğiniz olabilir ki TASSA'nın kınadığı sizlere batıda hak verilsin. Siz değil TASSA suçlansın. Bu olacak şey mi?

Sizi batı eleştiriyor, Kınıyor. Sizi beğenmiyor. Size karşı olan hareketi destekliyor.

Bu daha başlangıçtır Mesudi kardeşim. Daha çok rezil olacaksınız.

Çünkü Batı Türklerin bu protesto hareketini anlıyor ve destekliyor. Sizi ise kınıyor. Beğenmiyor.

Bu hareketten once hepimiz koyun idik..

Bu hareket başladıktan sonar koyun olarak kalanlar yalnız sizsiniz..

Hareket devam edecek ve siz koyunluğunuzla kalacaksınız..

Zaten daha iyi olmayı hak etmiyorsunuz..

Ne mutlu bu sapık hükümete baş kaldıran ve çağdaş uygarlık peşinde koşan Türk gençliğine, Türk milletine ve Türk bilim adamlarına..

Yuh olsun size...

Sitelerde Paylaş

Önümüzdeki seçimlerde akp yine %50 oy ile iktidar olduğunda herzamanki gibi bu millet iki elini yanlara açarak ''yav herkes nefret ediyor bu partiden ama bu oyları kim veriyor?'' diye kafasındaki karışıklığı dile getirecek. O zaman kimse bu günleri hatırlamak istemez.

Dünya nın destek verdiği yok.Onlar sadece polisin orantısız güç kullanmasını eleştiriyor. Geri kalanını tam olrak anlayabilmiş değiller.Tam olarak neyin kavgası veriliyor bilen yok.

Sitelerde Paylaş

Sn Hacı Bey

Esen Kalın

Sn Hacı Bey

Evresel değerler ile donanmış olan şahsım, yukarı da ifade ettiğim gibi, şu an sizin ifa ettiğiniz hakaret, manipülasyon ve provokasyonlara asla alet olamayacak, hakaretamiz ifadelerinize asla benzeri ile mukabele etmeyeceğim.

Sağ duyu ve selim akıl, tüm sosyal ve siyasal sorunlara karşı, muhakkak galip gelecektir

Esen Kalın

Sitelerde Paylaş

amerika yeni bir ihale açar ve o ihalede chp köpeklik yapma seviyesini akp nin üstüne çıkarırsa türkiyeyi yönetme ihalesini kazanırlar.yoksa bu iş öyle sokak eylemleri ile olmaz.yanlarında ordu ve medya olmalı.gerçi akp nin köpekliği 0.8 katsayı ile chp nin köpekliği 0.2 katsayı ile çarpılıyor bu sıralar yani işi zor biraz

Sitelerde Paylaş

Sn Hacı Bey

Evresel değerler ile donanmış olan şahsım, yukarı da ifade ettiğim gibi, şu an sizin ifa ettiğiniz hakaret, manipülasyon ve provokasyonlara asla alet olamayacak, hakaretamiz ifadelerinize asla benzeri ile mukabele etmeyeceğim.

Sağ duyu ve selim akıl, tüm sosyal ve siyasal sorunlara karşı, muhakkak galip gelecektir

Esen Kalın

Ben sizi provoke etmeyi bile düşünmüyorum. Sizin şahsınızda gördüklerimi dile getiriyorum.

Siz bir koyunsunuz. Türklerin çoğunu simgelediğiniz bir gerçek.

Ama simgelediğiniz Türkler değişiyor. Siz ise koyun olarak kalmaya mahkumsunuz.

Sitelerde Paylaş

amerika yeni bir ihale açar ve o ihalede chp köpeklik yapma seviyesini akp nin üstüne çıkarırsa türkiyeyi yönetme ihalesini kazanırlar.yoksa bu iş öyle sokak eylemleri ile olmaz.yanlarında ordu ve medya olmalı.gerçi akp nin köpekliği 0.8 katsayı ile chp nin köpekliği 0.2 katsayı ile çarpılıyor bu sıralar yani işi zor biraz

CHP ile bu işin alakası yok.

CHP iyi muhalefet yapamıyor ve temelde AKP'den farklı değil.

Bu sokak eylemi değil. Bu bir halk hareketi. Halk kendini başka türlü belli edemez.

Bu hareketler devam edecek. Türk halkı koyun gibi güdülmeyi reddediyor.

İlerde başka nedenlerle yeni hareketler olacak.

Türkiye artık eski Türkiye değil. Bilim adamları ve üniversiteler de katılacak bu eylemlere..

Türkiye aydınlığa kavuşacak.

Avrupa'da da bu hareketler olmuştu 200 yıl once.. Umarım bu da bizim aydınlanma hareketimiz olur.

Yetti artık bu bağnazlık ve İslamcılık.

Sitelerde Paylaş

HALKIN UYANIŞ VE ŞAHLANIŞI Prof.Dr.Coşkun Özdemir

Halkın uyanışını ve cumhuriyeti, aydınlanmayı koruma kararlılığını dün yakından ve biber gazı kokuları soluyarak , aralarında Beşiktaştan Taksime, Taksimden Şişliye kilometrelerce yürüyerek izledim.Coşkulu umutlu ve vakur idiler Hiçbir olaya hiçbir taşkınlığa tanık olmadım.Türkiyeyi onların temsil ettiğine inandım ve kaygılarımdan büyük çapta sıyrıldım.

Yıllardır AKP iktidarının ve Tayyip Erdoğanın yarattığı kaosu, cepheleşmeyi , öfke,nefret ,intikam atmosferini soluyoruz.TV lerde çarpıtılmış yakın tarihimizi, ileri demokrasi masallarını , dönek solcuları,akp de demokrasi umudu gören yetmez ama evetçileri, kayıtsız şartsız iktidar yandaşlığı görevini üstlenmiş miğde bulandıran konuşmacıları, güce teslim olmuş, bilime, müziğe karşı duran medreseci profesörleri dinliyoruz Dün.Cumhuriyeti çağdaşlıktan bilimin yol göstericiliğinden saptıran adım adım dogmaların egemenliği altına sokan ,tüm ülkeyi türbanlaştırmayı amaçlayan bir iktidara karşı şahlanan ve asla teslim olmayacağını ispatlayan, tam bir dayanışma içinde uygarlığa, özgürlüğe doğru yürüyen bir halk topluluğu ile birlikte olmanın mutluluğunu yaşadım Evet bu millet bütün ihanetlere karşın çağdaşlık bilincine, insan hakları, demokrasi bilincine sahip olduğunu göstermiş ve gericiliğin değil ,ancak aklın bilimin uygarlığın, eşitliğin ,özgürlüklerin, bağımsızlığın ,emeğe saygının vesayetini kabul edebileceğini haykırmıştır.Cumhuriyet mitinglerinden bu yana ilk kez güzel ve umut dolu bir gün yaşadık ve gelecek aydınlık günlere inandık.31 mayıs ve 1 Haziran 2013 umut günleri olmuştur . Bu umut sönmeyecektir.

coskunoz@superonline.com

Sitelerde Paylaş

Bir yerden patlak verecekti. Alakasız gibi görünen bir olayın ardından patlak verdi.

Sadece Türkiye'deki onca ilde değil, yurtdışında da pek çok yerde yaşayan Türkler gösteriler yapıyor, destek veriyor.

ABD'de New York'da, Chicago'da, Washington'da, hatta Tempe, Arizona gibi kimsenin haberi olmayan yerlerde bile yaşayan Türkler destek için bir araya geldi.

ABD'de pek çok TV ve radyo kanalı protestoları haber yaptı.

Başbakan bütün bunlardan gerekli dersi çıkarmışa benzemiyor. Hala çok kibirli, öfkeli ve kendinden emin görünüyor.

Bu gösteriler tek başına birşeyi değiştirmez elbette. Ama bu AKP iktidarı için sonun başlangıcı anlamındadır. Halkın bu tür tepkisi bir kere başladı mı, genellikle köklü bir değişiklik olana kadar artarak devam etme eğiliminde olur.

Bu eylemler elbette sönecek. Birkaç günden, ya da haftadan daha fazla sürmesi çok zor. Ama bu bir başlangıçtır. İnsanların öfkesinin göstergesidir. İnsanlar bu olaylar sayesinde yalnız olmadıklarını, başkalarının da şikayetçi olduğunu gördüler. Bu, ileride hoşnutsızluk yaratan çeşitli gelişmelerde bu tür eylemlerin başlamasını kolaylaştıracaktır. İnsanlar kendine güvenecek, sadece kendilerinin değil, toplumun ciddi bir bölümünün hoşnutsuz olduğunu görecek ve bu sayede tepkiler ve eylemler muhtemelen daha kolay başlayacak ve belki de büyüyecektir.

AKP'nin bundan ders çıkarması gerekir. Arap Baharını uzaktan izleyip, oralardaki diktatörlere karşı yapılan eylemleri dışarıdan eleştirirlerken, şimdi kendi liderlerinin adı da o diktatörlerle birlikte anılmaya başlandı. Erdoğan'ın bunu göreceğini ve anlayacağını zannetmiyorum. Çünkü kendisine tapanlarla çevrili ve olan bitenleri farklı bir gözlükle izliyor. Bu ise kibirli ve inatçı tavrının devam edeceğini gösteriyor. Devam etmesi ise, gücünün ve liderliğinin git gide daha da yıpranacağı anlamına geliyor.

Türkiye'nin bu AKP belasından kurtulması lazım. Bu yüzden bu yaşananlar iyiye işaret.

Tüm eylemcileri kutluyorum ve destekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Ateistler içinizdeki düşmanlığı yakıp yıkmaklamı yerine huzurlu bir sistem koymay düşünüyorsunuz.

Polise ana avrat küfür etmeklemi yapacaksınız bunu ?

Camiye gidene sizleri secdedeyken si….rim solaganları ilemi ?

Camiye girip içki siğara gibi zehir zenberek ahır gibi duruma getirmeklemi?

MLKP-BDSP gibi örgütlerin işleri güçleri sürekli kargaşa yapmak olan teröristlerlemi?

Yalan yanlış fotomantaj resimlerlemi ?

Eylemcileri bu yüzdenmi kutluyorsunuz ? Ne acı.

Unutmayın doğruluk kuvvette olmaz , kuvvet hakta doğrulukta olur.

Demokrasi nere sizler nere !

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...