Jump to content

Türkler Uyanıyor mu?

Recommended Posts

Bu hareket Tayyip'e ve AKP hükümetine olduğu kadar, bağnazlığa, cehalete ve yobazlığa da karşıdır Turgay.

Daha da önemli olarak bu hareket yasalarla ülkeyi orta çağa geri götürmeye çalışanlara karşıdır.

Teokrasiye karşıdır. Tayyip büyük kaybedecek. 21'nci yüzyılda dinle reform yapılmaz. Dinde reform yapılır.

Türkiye'nn Aydınlanma Çağı başladı. Bundan sonra bilime önem vermek zorundayız. Türk aydınlarının Türk halkını aydınlatma zamanı gelmiştir.

Herşey bu halk içindir.

Bu hareketin bir diğer yönü de bir kesimi, sınıfı, ırkı, dini, savunmamasıdır. Kürt-Türk, Çerkez-Abaza, Çeçen-Gürcü, Alevi-Sünni, teist-ateist ayrımı yapılmamıştır. Yapılmayacaktır. Bu hareket bir bütünleşme hareketidir.Ülkemizi ileri itme, çağdaş uygarlık düzeyine çıkarma hareketidir.

Zamanı gelmiştir. Devam etmelidir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İtiraf etmem gerekiyor ki ben böyle bir hareketi Türklerden beklemiyordum.

Türklerin koyundan farksız olduklarını düşünüyordum.

Yanılmışım. Bir yanılgımdan hiç bu kadar memnun olacağımı düşünemezdim.

Bu hareketin asıl güzel tarafı, başladıktan sonra artık durmasının imkansızlığıdır.

Ve bu bir şiddet hareketi değildir. Bilimsel ve çağdaş bir harekettir.

Amacı ülkemizin zenginliklerini korumak ve onu daha da güzelleştirmektir.

Bu güzelleştirme her alanda yapılmalıdır. Türkler bilimsel bir atılım yapmak için gerekli herşey sahiptirler.

Bütün yapacakları onları bir araya getirmektir.

Din aracılığı ile kalkınmanın mümkün olmadığını Müslümanlar da bilmektedirler.

Ama dini yasaklayarak da bir kalkınma gerçekleştirilemez.

Erdoğanın aksini düşünmesine ragmen din bu hareketin katalizörü değildir ve olmamalıdır.

Umarım bu hareket ilk Türk aydınlanma hareketi olarak tarihle imzasını atar..

Mutlu ve zengin bir TC umuduyla..

Sitelerde Paylaş

Aydın dediğin aklı selim insaflı olur vatanını milletini değerlerine saygılı olur o yüzdende böylesi eylemlere katılmaz sanmıyorum hacı.

Bu direnç cehaletin doruk noktası.

Yapanlar cahil cühela tabakası .

Ben ne tayyibi nede seni savunmam . Ben doğruyu hakkı dürüstlüğü savunurum huzurunda onda olduğunu bilirim ona inanırım.Birleri bu doğrultuda harek ederse onu savunurum.

Eğer huzursuzluk varsa bunu insanın dünyaya geliş amacında aramalısın hacı kardeşim.

Birleri neden huzursuz olur?

Bence huzursuzlara verimsiz zeka fazla tesir eder işte bu yüzden .

Çünkü insan dünyaya geliş amacını unutursa huzuru terörde arayacaktır.

tarihinde Turgay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aydın dediğin aklı selim insaflı olur vatanını milletini değerlerine saygılı olur o yüzdende böylesi eylemlere katılmaz sanmıyorum hacı.

Bu direnç cehaletin doruk noktası.

Yapanlar cahil cühela tabakası .

Ben ne tayyibi nede seni savunmam . Ben doğruyu hakkı dürüstlüğü savunurum huzurunda onda olduğunu bilirim ona inanırım.Birleri bu doğrultuda harek ederse onu savunurum.

Eğer huzursuzluk varsa bunu insanın dünyaya geliş amacında aramalısın hacı kardeşim.

Birleri neden huzursuz olur?

Bence huzursuzlara verimsiz zeka fazla tesir eder işte bu yüzden .

Çünkü insan dünyaya geliş amacını unutursa huzuru terörde arayacaktır.

İslam bizi böyle davranmaya zorluyor. Bütün dünya Müslüman olsaydı, böyle olmanın bir sakıncası yoktu.

Ama şimdi var. Çünkü dünya devletleri hızla ilerliyorlar. Bunu ne pahasına olursa olsun başarıyorlar.

Biz artık miskinliği tolere edemeyiz. Mütevekkil, mütevazi ve müteşekkir olarak kalamayız.

Agresif olmamız gerekiyor. Bilimsel olmamız gerekiyor.

Bunların dinlerle hiç alakası yok. Müslüman olarak kalmamıza ragmen agresif ve bilimsel olabiliriz. Olmalıyız.

Dini bir kenara bırakmalıyız. İsteyen dinini yaşar. Ama herkesi bizim inandığımız dini yaşamaya zorlamamalıyız.

Bu hareketin devam etmesi ve ona yeni hareketlerin eklenmesi aydınlanmamız için şarttır.

Ülkeler kısa bir zaman içinde aydınlanabilirler ve hızla ilerleyip çağ atlayabilirler.

Bizim de bunu yapmamızın zamanı gelmiştir.

Sitelerde Paylaş

eylemlerde en çok göze batan, 16-30 yaş arası özelliklede 16-23 yaş arası insanlar sokaklarda,

bu 4+4+4 eğitimi ile dindar bir nesil yetiştirmek isteyen başbakanın aksine.

türkiyedeki genç kuşağın onca gaza, copa,şiddete ve gözaltına rağmen bu şekilde sokağa çıkacak, taleplerini savunacak bir özellikte olmalarına çok sevindim.

Sitelerde Paylaş

Agresifliğin sınırı olmaz bunu bilmelisin . Hele Akıl tek başına hiç agresif olmaz, hele bunu bilim adına yaparsan yeryüzünde hiçbir canlının hukukunu gözetemez illa terör estirirsin.

Dini biryerlere bırakamayız dinsiz hiç bir millet olmamıştır olamazda. yanılıyorsun.

zaten cebir zorbalık terörizmin en güçlü silahıdır ..İşte taksim al bak tandoğan.

Bunlarla bir eğitim gerçekleşmez . Eğer savunduğun şu olaydaki insanları kendi başlarına bırakırsan önce senin başını koprtırlar.

Çünkü terörün sınırı olmaz.

Ne acı

Sitelerde Paylaş

Mahhallemizde imamhatip istemiyoruz diyen velilere saldıran sakallı yobaz öküzleri görmedik, sahilde gençleri kovalayan eli sopalıları görmedik sanki de, şimdi keyifleri kaçmış, ''Napıyo bunlar böyle hak mı aranır ?'' diye medeniyet öğretmeye kalkıyorlar, hemşerim esas memleket nire ?

Sitelerde Paylaş

bu dünyada en büyük terörü devletler, polis ve asker gücü yada baskıcı kanunlarla sergiliyor.

o sokağa çıkan insanlar bir yerleri dağıtalım, kıralım dökelim diye çıkmıyor.

tam tersine korku salarak, gazla, copla, gözaltılarla, dayakla, insanları haklarını savunmak için sokağa çıkıp seslerini duyurmasını istemeyen

insanlar pasif, apolitik olsun, yöneticileri ne yaparsa eyvallah desin modunda olsun diye isteyen iktidar.

eğitimide bu anlamda beyin yıkamak için kullanmak isteyen devlet..

dindar nesilden koyun gibi yöneticilerine efendilerine hiç ses çıkarmayan boyun eğen gençlik kast ediliyor. bundan hiç şüpem yok

Sitelerde Paylaş

Amerikada olduğu gibi türkiyede iktidara oy verenler çok çocuklu, dindarlıkla mutlu olan, kasabalı, köylü ve çiftçidir.

Asgari ücretle zar zor yaşadığı halde müslüman bir liderin yönettiği bir ülkede yaşadığı için mutlu olan çok insan var.

Cehalet var olduğu sürece siyasal islam da sorun olmaya devam edecek.

Son olaylar hayal kuranlara, kurdukları hayalin ne kadar zor olduğunu göstermesi açısından önemli.

Sitelerde Paylaş

Turgay görende halkın durduk yere ayaklandığını sanacak mesajında. Dün olanlara bu gün ayaklanan bir halk değil bu, Menderes'le başlayıp Tayyiple gırtlağa gelen zorbalıktır olan, yetti artık. Bu ülke şerri kanunları benimsiycek bir halka sahip değildi hiç bir zaman, oynandı oynandı sonuna gelindi..

Sitelerde Paylaş

milletlerin dini olmaz.. din bireysel bir olgudur.. herkes ayrı ayrı ister müslüman olur ister hristiyan ister musevi ister ateist.. milletin dini olmalı diyenler tek tip insan modelini savunan koyunlardan başkası değildir..

ben ateistim diye herkes ateist olmak zorunda değil ve sen müslümansın diye herkes müslüman olmak zorunda da değil..

'bu ülke müslüman bir ülke' diyerek zaten farklı düşünme yolunu kesersin.. herkesin aynı düşündüğü bir yer ancak otlaktaki koyun sürüsüdür..

Sitelerde Paylaş

Meclise yürüyüp toptan bunları dağıtmak lazım, kibar ve medeni bişekilde değil, direnişçi ve devrimci gibi, baksanıza tayyipin dediklerine,

'' Bunlar daha öncede yürüdü cumhuriyet mitinglerinde, eee ne oldu ? ''

Artık olduranından yapmalıyız!

Sitelerde Paylaş

Meclise yürüyüp toptan bunları dağıtmak lazım, kibar ve medeni bişekilde değil, direnişçi ve devrimci gibi, baksanıza tayyipin dediklerine,

'' Bunlar daha öncede yürüdü cumhuriyet mitinglerinde, eee ne oldu ? ''

Artık olduranından yapmalıyız!

vuuuu daha ne yapabilirsiniz :)

Sitelerde Paylaş

eylemlerde en çok göze batan, 16-30 yaş arası özelliklede 16-23 yaş arası insanlar sokaklarda,

bu 4+4+4 eğitimi ile dindar bir nesil yetiştirmek isteyen başbakanın aksine.

türkiyedeki genç kuşağın onca gaza, copa,şiddete ve gözaltına rağmen bu şekilde sokağa çıkacak, taleplerini savunacak bir özellikte olmalarına çok sevindim.

Ya bu kanka hatta panpa neslini ayakta alkışlıyorum. Abi ne bilinç oluşmuş bunlarda. Ulan yıllarını siyasete, siyasi tarihe vermiş, kocaman kocaman gazetelerdeki deve dişi gibi yazarlar, düşünürler bu kanka neslinin bilinci karşısında cüce gibi kaldılar yav. Bu günkü siyasi partilerin hiçbiri bunlara layık değil. Bizlerin, hatta siyasilerin, köşe yazarlarının yani kısaca ne kadar piyasada millete akıl dağıtan varsa hemen bu görevlerinden istifa edip bu kanka va hatta panpa neslinin önünde ceketlerinin önlerini ilikleyip, abi bu konuda senin düşüncen ne, bu olay karşısında ne yapmalıyım, benlik bir şey var mı demeleri gerekir. Ben bu nesli sevdim ve çok ciddi saygı duydum.

Sitelerde Paylaş

bu gençlerin elinde internet denen süper bi kaynak var.. dünyayı görüyorlar.. diğer ülkedeki insanlar ne düşünür nasıl düşünür biliyorlar.. tayyipi sinirlendiren önlem almak için uğraştığı bu aslında.. hiç birşey bilmeyen sorgulamayan(dindar) bir nesil istemesinin sebebi bu işte..

Sitelerde Paylaş

bu gençlerin elinde internet denen süper bi kaynak var.. dünyayı görüyorlar.. diğer ülkedeki insanlar ne düşünür nasıl düşünür biliyorlar.. tayyipi sinirlendiren önlem almak için uğraştığı bu aslında.. hiç birşey bilmeyen sorgulamayan(dindar) bir nesil istemesinin sebebi bu işte..

Evet, Tayyip çıldırmasında kim çıldırsın. Adam milleti yönlendiren eskinin tüm yöntemlerini bin bir yöntemle çabayla hakimiyeti altına almış. Tam şöyle arkaya yaslanıp oh be artık millet avucumun içinde derken bu sosyal medya ve tahminime göre diziler yırtık dondan çıkar gibi çıkmış yılların planını projesini tarumar etmiş. Bu çakallar bunun farkındadır elbet. Ciddi bir şekilde sosyal medyayı ele geçirmeye, kontrol altına almaya çalışacaklardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...