Jump to content

Türkiye direniyor dünya destek veriyor / Roger Waters

Guest kafa

Recommended Posts

Pink Floyd / Roger Waters'tan etkileyici bir mesaj

To all my friends in Turkey

I am with you! We are with you! You are so right to resist the forces of autocracy and repression. It doesn't matter who they are.

If I read the Internet right, in your case, you are resisting autocratic religious zealots.

Turkey is your country and we support you and yearn for your freedom, but also, you and your struggle are so important to the rest of the world.

Every time a man or woman or child takes to the streets, and stands up for human rights, for self determination, for democracy, for Mistress Liberty, the rest of the world is in debt.

We are not physically with you in the water cannon's fire, in the tear gas clouds, but we are with you in spirit.

We applaud your stand for we know it is not easy.

Your great country stands at the gateway between east and west. Constantinople is legend in the history of civilization. Your resistance today may well be a turning point between all of us and a return to the dark ages.

THERE IS NOTHING MORE IMPORTANT THAN WHAT YOU ARE DOING TODAY:

With love, and tears, and huge respect,

Roger Waters.

https://www.facebook.com/notes/roger-waters-the-wall/a-note-from-roger-june-2-2013/657032427644544

Sitelerde Paylaş

..ve inmanah 7 zorlu günün sonunda arkadaşı Seda ile beraber Forum'daki Starbucks'ta kahve içerken görüntülendi ...

Biz zaten aylardır bakkalcıyız, destekçiyiz zaten :DCiddiyim :) Her kes yapsın, sende yap diycem ama ı ıh umudum yok, rüzgarın yönü sana ters şu an için :D
Sitelerde Paylaş

ABD'li ünlü düşünür ve dilbilimci Noam Chomsky’nin Taksim Gezi Parkı protestolarına desteği sürüyor.

Mesajında “Her yer direniş, her yer Taksim” diyen Chomsky’nin arkasındaki pankartta "I am also a çapulcu in solidarity RESISTANBUL" (Ben de dayanışma içinde bir çapulcuyum DİRENİSTANBUL) yazıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/23438030.asp

Sitelerde Paylaş

Biz zaten aylardır bakkalcıyız, destekçiyiz zaten :DCiddiyim :) Her kes yapsın, sende yap diycem ama ı ıh umudum yok, rüzgarın yönü sana ters şu an için :D

Mecburen gidiyorum.Terzi var mı sokakta,hdmi kablosu satan bir dükkan,spor ayakkabı satan herhangi bir esnaf var mı?Hepsi avm de veya outlet vb. tarzı yerlerde.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yaşamsal değil demek.O halde sen kulübede yaşayan,sadece ekmek ve su tüketen bir insansın sanırım.Sinoplu Diyojen gibi bir şey yani..

O da daha beteride oldu zamanında merak etme sen, işi dolandırmakta üstünüze yok, neyse senle konuşanda kabahat..
Sitelerde Paylaş

Bu capulculara rahatlik batiyor. Cok acik ve net bir sekilde bunu diyebilirim.

Neymis derdleri? Uc-bes agac mi? Elbette hayir, zaten bunu kendileri de soyluyor. Maksatlari uzum yemek degil, bagiciyi dovmektir.

Akp'ye karsi misin? Olabilir, ve gider oyunu ona gore atarsin.

rte benim de son zamanlar gozumden dusmustur, uslubu fazla agresif ve kirici. Ama Ak parti'yi halen sonuna kadar destekliyorum, hatalariyla, kusurlariyla.

Sitelerde Paylaş

Bu capulculara rahatlik batiyor. Cok acik ve net bir sekilde bunu diyebilirim.

Neymis derdleri? Uc-bes agac mi? Elbette hayir, zaten bunu kendileri de soyluyor. Maksatlari uzum yemek degil, bagiciyi dovmektir.

Akp'ye karsi misin? Olabilir, ve gider oyunu ona gore atarsin.

rte benim de son zamanlar gozumden dusmustur, uslubu fazla agresif ve kirici. Ama Ak parti'yi halen sonuna kadar destekliyorum, hatalariyla, kusurlariyla.

Günaydın! Uyan da balığa gidelim.

Üç-beş ağaç bardağı taşıran son damlaydı.

Şu anın "çapulcuları" kendi düşüncesini paylaşmayan halkı düşman olaran gören ve onlara karşı düşmanlığını tonlarca biber gazı atarak gösteren diktatör müsveddesine karşı eylem yapıyorlar.

Aynı düşmanlığı 0 üç-beş ağaç için protesto eden 20 kadar gence biber gazı sıkarak göstermişti.

Şu anda gençlerimiz yaptığı eylem ve protestolar muhtemelen Dünyada bir ilktir. Gayet barışcıl, samimice, kaba kuvvete başvurmadan medeni bir eylemler zinciri. Hiç partinin, görüşün, dinin, inancın peşine takılmadan kendiliğinden gelişen bir eylemler zinciri. Kimseden yardım almayan, kendi arasında yardımlaşan pırıl pırıl insanlarımız.

Ortalığa zarar veren, halkı kasıp kavuran, halka düşmanca davrananlar ise kaba kuvvetle amacına erişeceğini zanneden arap yalakası iktidar ve onun kolluk kuvvetleridir. O kadar çok biber gazı sıkmışlar ki, sokakların, caddelerin asfaltı mermi kovanlarından gözükmez hale gelmiş.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...