Jump to content

TÜRK DEMOKRASİSİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL...

Recommended Posts

• İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

iki kez sordum ve cevap yok. birde bana iki yüzlü diyorsun.

benim anlayışım, Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur.

Ne dememi bekliyorsun anlamıyorum ya. Ne bekliyorsun benden? CHP yapsın o dediğini o zaman, yada yeni bir milliyetçi parti kurulsun dediğin olsun. Türkün Türkten başka dostu yok buda ne banal laf, e o zaman Ermenide der o lafı İngilizde. Sorununu anlıyorum ama temelindeki katı milliyetçiliği anlamıyorum anlamayacağımda hiç bir zaman..Ülkedeki etnik kökenleri bu tür şeylerle manüpüle edemezsin ki, dahada katılaşırlar, katı olmayanlarda katılaşır. Lay lay lom bir birini gırtlaklayan mutlu yarınlara..
Sitelerde Paylaş

Ne dememi bekliyorsun anlamıyorum ya. Ne bekliyorsun benden? CHP yapsın o dediğini o zaman, yada yeni bir milliyetçi parti kurulsun dediğin olsun. Türkün Türkten başka dostu yok buda ne banal laf, e o zaman Ermenide der o lafı İngilizde. Sorununu anlıyorum ama temelindeki katı milliyetçiliği anlamıyorum anlamayacağımda hiç bir zaman..Ülkedeki etnik kökenleri bu tür şeylerle manüpüle edemezsin ki, dahada katılaşırlar, katı olmayanlarda katılaşır.

ermeni ve ingiliz zaten diyor ve bunu uyguluyorlar.

dünya vatandaşıyım söylemleri işlemez gerçekte.

post modern yalanlar sadece.

türkün türkten başka dostu varsa söyle..

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ermeni ve ingiliz zaten diyor ve bunu uyguluyorlar.

dünya vatandaşıyım söylemleri işlemez gerçekte.

post modern yalanlar sadece.

türkleri katliamcı olmakla suçlayan ve bundan rant sağlamaya çalışan kökenlere elbette katı ve temkinli olman lazım dimi?

Bak bak bak...

Herr Adolf...

Nazizm had safhada herhalde?

Irkını milletini sevebilirsin ama faşizm söylemleri nedir?

Sitelerde Paylaş

Bak bak bak...

Herr Adolf...

Nazizm had safhada herhalde?

Irkını milletini sevebilirsin ama faşizm söylemleri nedir?

faşizm olarak ele aldığın noktalar neler mesela?

İsmet İnönü Kürt kökenli diye biliyorum. Demek ki Etnik köken önemli değil.

eğitimi abd kontrolüne geçiren kimdir...

eguus ben Türkler'in dostuyum, hani yoktur diyorsun ya, ben varım. Beğenir yada beğenmezsin o senin sorunun..

Seni kırmakta istemiyorum, burda keseceğim..

inmanah sen neden hep üzrerine alınıyorsun ki sana birşey demiyorum zaten.

sen böyle düşünen bir istisnasın. böyle düşünüyorsan da seninle sorunumuz olmaz. çünki inkar etmiyorsun.

lakin 20. yüzyıla baktığımızda, güvenilen dağların da karlı olduğu gerçektir.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türk'ün dostudur, Kürtler. En zor zamanlarda yanlız bırakmamışlardır, Türk kardeşlerini. Savaşmışlardır her cephede Cumhuriyeti kurarlarken...

Türk'ün dostudur, Lazlar, Çerkezler, Aphazlar vs. Karadeniz halkları; Tasada ve seviçte birlik olmuşuz bin yıldır.

Türk'ün dostudur, Boşnaklar... Ben Türk'üm demiştir her savaşta. Yanında değil içinde olmuştur diğer tüm kardeşleri ile birlikte. Balkanlarda savaşmışlar yüzyıllarca, yenilince Osmanlı, "Ana Vatana" göçmüşlerdir, kardeşlerinin yanına...

Türkün dostudur, Ermenisi Rumu... Doktoru, mimarı, sanatçısı, tiyatrocusu, meyhanecisi, ticaret erbabı, eczacısı, fotoğrafçısı, müessese sahibi olmuş; toplumun sosyal ve ekonomik hayatında olmazsa olmaz yer edinmişlerdir. Anadolu halklarıyla kader birliği yapmışlardır çektikleri her türlü eziyete rağmen...

Arabı, Yezidisi, Süryanisi, kardeşçe yaşamıştır bu topraklarda hep birlikte...

Ne zaman senin gibi ırkçılar, mezhepçiler çıkmıştır, toplumu ayrıştırıp bölmüştür, işte o zaman bu kardeş insanların arasına nifak sokulup kan akmıştır.

Bu yazdıklarımı anlayacağını sanmıyorum. Belki şu şekilde anlayabilirsin; Bir şekilde Türk soyundan olmadığını, mesela bir Ermeni olduğunu öğrendiğinde... İşte o zaman belki gerçek bir İNSAN olma şansı elde edebilirsin.

Araştırmaya bir başla istersen. Baban, Annen kim?

Onların babaları, anneleri kim?

Yine onların ebeveynleri?

Kaç kuşak geri gidebiliyorsun 3 mü? 5 mi? 10 mu? :)

Daha öncesi?

equss, insan olmak yeter dostum. İnan bana.

Sitelerde Paylaş

Türk'ün dostudur, Kürtler. En zor zamanlarda yanlız bırakmamışlardır, Türk kardeşlerini. Savaşmışlardır her cephede Cumhuriyeti kurarlarken...

Türk'ün dostudur, Lazlar, Çerkezler, Aphazlar vs. Karadeniz halkları; Tasada ve seviçte birlik olmuşuz bin yıldır.

Türk'ün dostudur, Boşnaklar... Ben Türk'üm demiştir her savaşta. Yanında değil içinde olmuştur diğer tüm kardeşleri ile birlikte. Balkanlarda savaşmışlar yüzyıllarca, yenilince Osmanlı, "Ana Vatana" göçmüşlerdir, kardeşlerinin yanına...

Türkün dostudur, Ermenisi Rumu... Doktoru, mimarı, sanatçısı, tiyatrocusu, meyhanecisi, ticaret erbabı, eczacısı, fotoğrafçısı, müessese sahibi olmuş; toplumun sosyal ve ekonomik hayatında olmazsa olmaz yer edinmişlerdir. Anadolu halklarıyla kader birliği yapmışlardır çektikleri her türlü eziyete rağmen...

Arabı, Yezidisi, Süryanisi, kardeşçe yaşamıştır bu topraklarda hep birlikte...

Ne zaman senin gibi ırkçılar, mezhepçiler çıkmıştır, toplumu ayrıştırıp bölmüştür, işte o zaman bu kardeş insanların arasına nifak sokulup kan akmıştır.

Bu yazdıklarımı anlayacağını sanmıyorum. Belki şu şekilde anlayabilirsin; Bir şekilde Türk soyundan olmadığını, mesela bir Ermeni olduğunu öğrendiğinde... İşte o zaman belki gerçek bir İNSAN olma şansı elde edebilirsin.

Araştırmaya bir başla istersen. Baban, Annen kim?

Onların babaları, anneleri kim?

Yine onların ebeveynleri?

Kaç kuşak geri gidebiliyorsun 3 mü? 5 mi? 10 mu? :)

Daha öncesi?

equss, insan olmak yeter dostum. İnan bana.

Ben bu söylemede çok katılmıyorum, yani genellemeye. Türkün dostu olanlar türkün dostudur, Olmayanlarda dostu değildir. Geçmişte dostluklar da olmuştur, düşmanlıklarda olmuştur. Önemli olan bu gündür. Kurtuluş savaşında Kürtlerin söylendiği kadar desteği olmamış Türk'lere. Ama sanırım yeni bir Cumhuriyet kurulup birlik beraberlik kurulmaya çalışıldığı için fazla dillendirilmiyor. Amaç şu olmalı bence, Farklılıklarımızla birlikte bu ülkenin büyüklüğüne zarar vermeden nasıl eşit ve daha özgür yaşayabiliriz.

Sitelerde Paylaş

Ben bu söylemede çok katılmıyorum, yani genellemeye. Türkün dostu olanlar türkün dostudur, Olmayanlarda dostu değildir. Geçmişte dostluklar da olmuştur, düşmanlıklarda olmuştur. Önemli olan bu gündür. Kurtuluş savaşında Kürtlerin söylendiği kadar desteği olmamış Türk'lere. Ama sanırım yeni bir Cumhuriyet kurulup birlik beraberlik kurulmaya çalışıldığı için fazla dillendirilmiyor. Amaç şu olmalı bence, Farklılıklarımızla birlikte bu ülkenin büyüklüğüne zarar vermeden nasıl eşit ve daha özgür yaşayabiliriz.

Katılıyorum önemli olan bu. Geçmişte her milleten dinden arasında sorun oldu hiç bir şey toz pembe değildi. 50 - 60 yıl önce Avrupada Amerikadada aynı idi bizim sorunumuz çok fazla geçmişe takılıp kalıyoruz ve devletin aynı zamanda vatandaşın kafası çok zor değişiyor buda sanırım islam - ortadoğu kültürü ile ilgili bir olay

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye'yi seven, eğitimli, çoğu genç, bilinçli insanlar ayağa kalktı ve yürüyor. Bu yürüyüş iktidara kadar gider, ama söyler misiniz bu yürüyüşün önündeki en büyük engel ne? Bu yürüyüşe layık önder lazım önder. Çeşitli güç odaklarının getirdiği değil, bu aydınlık yürüyüşün seçtiği, bu yürüyüşe layık önder lazım. Bu insanlar kendi önderini seçmezse birileri bu hareketin önüne kendi önderlerini koyar ama hangi amaçla koyar onu bilmiyorum. 28 şubatta Fethullah Cemaatinin herkesten önce Ecevit'i desteklemesine çok şaşırmıştım. Ama anladım ki adamlar şöyle düşünmüş: Zaten bir değişiklik olacak en azından en dirayetsiz olanı getirelim, en bizden olanı getirelim, en başarısız olanı getirelim diye düşünmüşler. Bu ülkeyi ve bu yürüyüşü seven hangi aydın Türk vatandaşı Kılıçtaroğlu'nu ülkeye başbakan yapar. İllahaki siyaetçi olmasına gerek yok, hatta siyasetçi olmasa daha iyi, hiç mi bu ülkede başarılı, genç, çevresine hakim, olan biten şeylerin farkında refleksleri iyi, saygı uyandıracak mühendisimiz, doktorumuz, iktisatçımız iş adamamız yok. Bunlardan bir lider ve ekip çıkarılmalı.

Sitelerde Paylaş

CHP politbürosu gücünü ne parti tabanından, ne halktan alır.

Herkes lider diyor. Ama bence o değil olay...

Adam bir yanlışı sürekli yapar mı ?

Faşit, diktatör diyecek sonrasında AKP nin uyarısına istinaden o tweet hesabı bizim değildir diyeceksin. Kafa karışıklığını ilk sen çöz.

Bu ülke demokratik değilse o parlementoda işin ne ?

Bu ülkeyi diktatör yönetiyorsa sen ana muhalefet lideri olarak CHP genel merkezinin 8. Katında ne yapıyorsun ?

CHP nin lideri ve politbürosu olayın vuku bulduğu ilk günlerde olayla alakalarının olmadığını belirtmiştir. Ve bunu Samanyolu haber de yapmıştır. Ve direnişin son bulması içinde sonraki günlerde büyük çaba vermiştir.

Gezi direnişi esnasında CHP içerisinde ;

Liberal sol kanattan Sezgin Tanrıkulu ve Hüseyin Aygün,

Ulusalcı sol kanattan kadın vekillei haricinde taktir edilecek unuttuğum bir kaç vekil dışında ne genel merkez nede taşra örgütleri iyi sınav vermiştir.

Mesele herkese şirin gözükmek değil. Ne tabanın savunur seni, ne de vekilin. En yakın zamanda yıkılacağınızdan eminim. AKP nin yıkılması için evvela sizin yıkılmanız lazım.

Sitelerde Paylaş

çApulcular demokrasi mücadelesi verirken ;

img_20130622_231224.jpg

http://haber.sol.org...35-haberi-75165

Zurnalar düğünde çApulcu duası yapıyor ;

220620132301588750361_2.jpg

Onlardan yeni çapulcular bekliyorum!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu nikah şahitliği yaptı ;

Kılıçdaroğlu ve eski Genel Başkanlardan Baykal, Genel Başkan Yardımcısı Koç'un oğlunun nikah törenine katılarak şahitlik yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, nikah şahitliği yaptı.

Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un oğlunun Gölbaşı'ndaki Galatasaraylılar Birliği'nin yazlık tesisindeki nikah törenine katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, nikah töreni öncesi CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile bir süre sohbet etti.

Kılıçdaroğlu ve Baykal, daha sonra Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın kıydığı nikahta şahitlik yaptı.

Nikahları kıyılan Deniz Koç ile Tuğçe Deveciler'e evlilik cüzdanlarını Kılıçdaroğlu verdi.

Çifte mutluluklar dileyen Kılıçdaroğlu, "Bu iki çapulcuya ömür boyu mutluluklar diliyorum ve onlardan yeni çapulcular bekliyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu ve Baykal, çiftle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Nikah törenine çok sayıda CHP'li yönetici, milletvekili ve davetli katıldı.

http://haber.gazetev...548039/1/gundem

Sitelerde Paylaş

Deniz Baykal bu partiyi batıramadı Kılıçdaroğlu ve ekibi batıracak galiba. CHP nin sol hatta sosyalist değerlere göre hareket eden dünya değerleri ile entegre demokrasi ve ekonominin hakça bölüşülmesini sağlayacak aktif ciddi disiplinli ve iyi muhalefet eden bir sol parti yapısı kurması bu kadar zor mu?

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...