Jump to content

İslamın Barışçıl Nesi Var?

Recommended Posts

İslamda ve dolayısıyla Kuranda, barışçıl neler var?

İnsanların birbirini sevmesini sağlayan hangi yaklaşımlar var?

İslam eşcinsellere, travestilere karşı barışçıl mı?

Ya da islam kendini eleştirenlere karşı barışçıl mı?

Bu konuları irdeleyelim mi biraz?

Barışın tanımını bilmeyenler için barışın tanımını dipnot olarak yazayım.

Barış: Uyum, karşılıklı anlayış ve hoşgörü ile oluşturulan ortam

Sitelerde Paylaş

Barış ancak islam ile olur. Bugün medeni dediğiniz çağdaş hukuku var dediğiniz ülkelerin tarihlerinde ülkelerindeki azınlıklara neler yaptığını bugünkü zenginliklerini sözün ona demokrasilerini özgürlüklerini kimlerin sırtından kazandıklarını bunun için kimleri sömürdüklerini,öldürdüklerine bir bakın.

Adamların Nobel barış ödülleri var ama tam bir komedi. Sizde iyi bilirsiniz sanırım nobelin tarihini :)

Şimdi kalkmış barıştan söz ediyorsunuz.İslam barış için ne yapmış diyorsunuz. Gerçek barış için adalet için bu şirk,küfür düzeninin yıkılması lazım.

Sitelerde Paylaş

Herkese karşı iyilik:

60:8 ALLAH, din uğrunda sizinle savaşmayan ve sizi yurdunuzdan çıkarmayan kimselere iyilik yapmanızı ve onlara adaletli davranmanızı yasaklamaz. ALLAH adaletli davrananları sever.

Ayetlerle alay edenleri öldüren,onlara saldıran müslümanlar özellikle okusun:

6:68 Ayet ve mucizelerimizle alay edenleri gördüğün vakit, başka bir söze dalıncaya kadar onlardan yüz çevir. Şeytan sana unutturursa, hatırladıktan sonra böyle zalim kimselerle birlikte oturma.

İyi kimsenin tanımı:

2:177 Yüzlerinizi doğu veya batı yönüne çevirmeniz iyilik değil. İyiler o kimseler ki ALLAH'a, ahiret gününe, meleklere, kitaba ve peygamberlere inanırlar; akrabalara, yetimlere, muhtaçlara, yolda kalmışlara, dilencilere ve köleleri özgürlüğe kavuşturmaya seve seve para yardımında bulunurlar; namazı gözetir, zekatı verir, sözleştikleri vakit sözlerinde dururlar; zorluğa, sıkıntıya ve zulme karşı direnirler. İşte doğru olanlar onlardır, erdemli olanlar da onlardır.

Sitelerde Paylaş

Sakın za’f göstermeyin. Üstün olduğunuz hâlde barışa çağırmayın. Allah sizinle beraberdir. Sizin amellerinizi asla eksiltmeyecektir. muhammed/35

üstünsen savaş diyor, barış yapma diyor. var mı ötesi

Bu ayet yanlış mı?

Senin mantığına göre M.Kemal ve Türk ordusu Büyük Taarruz'a geçmemeli,Yunan ordusuna karşı üstünlüğü ele geçirmesine rağmen saldırmaması ve barış teklif etmesi gerekirdi.Mantıklı olur muydu sence?

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yoksa kitabın birkısmını kabul edip bir kısmını etmiyormusunuz,

Enfâl 61

(Medenî 88) Eğer onlar barışa yanaşırlarsa sen de ona yanaş ve Allah'a tevekkül et, çünkü O işitendir, bilendir. Şûrâ 40

(Mekkî 62)

Bir kötülüğün cezası, ona denk bir kötülüktür. Kim bağışlar ve barışı sağlarsa, onun mükafatı Allah'a aittir. Doğrusu O, zalimleri sevmez.

Gâşiye 22

Onların üzerinde bir zorba değilsin.

Şu’arâ 130

Yakaladığınız zaman, zorbalar gibi mi yakalıyorsunuz?

Şu’arâ 183

İnsanların hakkı olan şeyleri kısmayın. Yeryüzünde bozgunculuk yaparak karışıklık çıkarmayın.

Şûrâ 40

Bir kötülüğün cezası, ona denk bir kötülüktür. Kim bağışlar ve barışı sağlarsa, onun mükafatı Allah'a aittir. Doğrusu O, zalimleri sevmez.

Sitelerde Paylaş

Sakın za’f göstermeyin. Üstün olduğunuz hâlde barışa çağırmayın. Allah sizinle beraberdir. Sizin amellerinizi asla eksiltmeyecektir. muhammed/35

üstünsen savaş diyor, barış yapma diyor. var mı ötesi

Muhammed Suresi 34 : İnkâr eden, Allah yolundan alıkoyan, sonra da inkârcılar olarak ölenler var ya, Allah onları asla bağışlamayacaktır.

ayetin öncesi budur inkar edenleri barışa çağırmayın diyor çokta haklı bir örnekle açıklayim ben arkadaşlarımla oyun oynuyorum hepsi bu oyunun kurallarına uyuyor ama uymayan insanlar da var ben şimdi neden onları oyuna alayim benim oyunumun kuralları belli uymuyorsa almıyorum kardeşim.benim dinimi benimsemeyen inkar eden insanla neden barış kurayim

Sitelerde Paylaş

çok güzel bir ayet.elhamdulillah.

Bu ayeti yazanı ve savunanları, kendi ilkel ve cahil düşünce ve görüşlerini Allah'a mal edip onu aşağıların da aşağısı bir varlık olarak göstermelerinden dolayı Allah'a havale ediyor, belalarını ya da mevlalarını bulurlar İnşallah diyorum.

Sitelerde Paylaş

Barış ancak islam ile olur. Bugün medeni dediğiniz çağdaş hukuku var dediğiniz ülkelerin tarihlerinde ülkelerindeki azınlıklara neler yaptığını bugünkü zenginliklerini sözün ona demokrasilerini özgürlüklerini kimlerin sırtından kazandıklarını bunun için kimleri sömürdüklerini,öldürdüklerine bir bakın.

Barış İslam ile olurmuş??? Nasıl olacak bu? Allah savaşı yasaklamış mı, yoksa, Müslümanlara kutsal savaşı (cihadı) farz kılıp tüm dünyayı ya Müslüman yapacaksınız ya da kelle vergisi "cizye" karşılığında esaretiniz/hakimiyetiniz altında yaşamalarına izin vereceksiniz mi demiş?

Ki bu Allah, İslamdan önce, ehli kitap (Yahudilik ve Hristiyanlık) dinlerde de cihadı farz kılmış. Allah'tan ki; dünyaya yön vermiş olan Hristiyan dünyası, sosyal, siyasal, bilimsel ve dinsel hemen her alanda devrimler yapıp, orta çağ din-kilise karanlığından kurtulmuştur.

Hala orta çağını yaşayan İslam dünyası ise, bu karşı konulamaz devrimler karşısındaki ezilmişliğini "Batının bilimini al, teknolojisini kullan, kültürüne küfret" gibi kara mizah türü argümanlarla avunuyor ve dinlerine sarılıyorlar.

Evet, bakmak yetmiyor, görmek de gerekiyor. İslam gözlüğüyle bakmak, bakmak değildir, görmek hiç değildir. İslam gözlüğüyle bakmak = at gözlüğüyle bakmaktır.

Bir zamanlar da İslam dünyası aynı şeyleri yapıyordu. din-iman-Kılıç kuvvetiyle de olsa güçlüydü, Arabistan'dan Orta Asya'ya-İspanya'ya kadar... Anlaşılan "Güçlü olan haklıdır" sözü, Allah sözü gibi, hatta gibisi de fazla gibi...

Adamların Nobel barış ödülleri var ama tam bir komedi. Sizde iyi bilirsiniz sanırım nobelin tarihini :)

Şimdi kalkmış barıştan söz ediyorsunuz.İslam barış için ne yapmış diyorsunuz. Gerçek barış için adalet için bu şirk,küfür düzeninin yıkılması lazım.

Müslümanlar, pek de övünülecek bir şey olmamasına rağmen tuvaleti/helayı biz icat ettik diye övünüyorlar. Ne yapsın zavallılar, dinamiti icat edecek halleri vardı da etmediler mi? Tabii ki tü kaka diyecekler. Bırakın Nobelli dinamiti, atom bombasını Müslümanlar icat etmiş olsa "Allah korusun, ki korumuş zaten" kafirlerin ahvalini düşünmek bile istemiyorum.

Zalimin/zalimlerin elinde ateş de yakıcı, yok edici korkunç bir silahtır. Öbür dünyada ise Allah'ın, inandıramadığı zavallı kullarına reva gördüğü sonsuz cehennemin işkenceli ceza aracıdır. Böyle zalim bir yaratıcının kulları da onu aratmazlar ve aratmıyorlar da...

Geçmişten günümüze, savaş tarihine baktığımızda; bilim ve teknoloji, savaş sanayinin yan ürünüdür, diyebiliriz.

"Gerçek barış için adalet için bu şirk,küfür düzeninin yıkılması lazım." diyorsunuz.

Geçmişten günümüze İslam dünyasına bakarak, şu meşhur gerçek barış adalet ne ise anlat da anlayalım? Bu günün Müslüman dünyasında/ülkelerinde şirk ve küfür olmadığına göre, gerçek barış ve adaletin de olması gerekir. Değil mi ama?

Mekke dönemi öğütle, tebliğle geçen ama bir arpa boyu yol alamayan Muhammed'in, Medine dönemi cihad adı altında çapulculukla geçmiştir. Ölümünden sonra bu bayrağı halifeleri devralmış ve aynen devam ettirmişlerdir.

İlk itikadi ve/veya siyasi bölünmelerin/mezheplerin ortaya çıkmaya başladığı, İlk dört halifesinin üçünün öldürüldüğü, bu, kanlı kaos dönemine "asr-ı saadet" diyor Müslümanlar. Saadet asırları bu ise, felaket asırlarından tanrı korusun.

Kafir düzeni kim yıkacak?

Kafirlerin icadı, İslami açıdan zaten kendisi bir batıl olan bilgisayar üzerinden, klavye ile cihat :lol: yaparak yıkılamayacağına göre...

Sitelerde Paylaş

Şimdi Objektif bir şekilde barışçıl ne va rdiye soruyoruz,

Onun bunun nesi var diye karşı soru soruyorlar.

Beyler ben Ateistim.

Beni hristiyanı, komünisti, yahudisi, hindusu ilgilendirmiyor.

Ben size açıkça bir soru sordum.

İslam barış dini deniyor.

Barışçıl olan nesi var?

Bunu konuşuyorsanız konuşun,

Konuşmuyorsanız söyleyecek sözünüz yoksa susun.

Sitelerde Paylaş

kendi dini dışındaki diğer tüm dinlere inanan insanları cehennemde sonsuz bir azaba layık gören bir dinin neresi barışçıl olabilir ???

ayrıca kuranda şunu görüyoruz, islam ilk başlarda güçsüzken, çevre ve güç kazanmaya çalışırken hep iyilikten, güzellikten, barıştan, sevgiden, hoşgörüden bahsetmiştir. ama ne zaman güç olmuştur, istediği iktidarı elde etmiştir, işte o zaman tüm iktidarların yaptığı gibi, kendi dışındakilerini, ötekilerini yerden yere vurmuştur. kendisini herkese dayatmaya çalışmıştır. hoşgörü yerini acımasız bir vicdana terk etmiştir.

Sitelerde Paylaş

kendi dini dışındaki diğer tüm dinlere inanan insanları cehennemde sonsuz bir azaba layık gören bir dinin neresi barışçıl olabilir ???

ayrıca kuranda şunu görüyoruz, islam ilk başlarda güçsüzken, çevre ve güç kazanmaya çalışırken hep iyilikten, güzellikten, barıştan, sevgiden, hoşgörüden bahsetmiştir. ama ne zaman güç olmuştur, istediği iktidarı elde etmiştir, işte o zaman tüm iktidarların yaptığı gibi, kendi dışındakilerini, ötekilerini yerden yere vurmuştur. kendisini herkese dayatmaya çalışmıştır. hoşgörü yerini acımasız bir vicdana terk etmiştir.

Yanlış,yaratan Allahtan başkasına inanan,

Yaratan Allahın var olduğunu adı gibi bildiği halde yinede ,başka tanrıya inanan ve araya aracı koyanlar.

Sitelerde Paylaş

İslamı yayan Muhammed gidipte"Merhabalar müslüman olmak istermisiniz?" diye mi yaydı? Hayır. Savaşarak ve binlerce insanı öldürerek zorla islamiyeti getirmiştir. İşte hoşgörülü islamiyette bu şekilde yayılmıştır :) Eminim yalan, şudur budur diyeniniz olacaktır ancak biraz mantıklı düşünürseniz hak verirsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...