Jump to content

AKP İle Nasıl Mücadele Etmeliyiz?

Recommended Posts

Gezi Parkı hareketi bize muhalefetin ne kadar etkili ve yararlı olabileceğini göstermiştir.

İyi bir muhalefet bizim en büyük eksikliğimizdir.

CHP iyi muhalefet yapamamaktadır.

Aydınlarımız ve basın ya satın alınmışlardır, ya da korkutularak sindirilmişlerdir.

Üniversite profesörlerimiz ya değersiz öğretim üyeleridir, ya da korkakdırlar.

Ordumuz pasifiye edilmiştir.

Bir kısım halk ve gençlerimizden başka hükümetin kanunsuzluklarına karşı gelen bir örgüt yoktur.

Diğer partiler de oy endişesi içinde yeterince kuvvetli muhalefet yapamamaktadırlar.

Gezi Parkı hareketi bize iyi ve sağlıklı bir muhalefetin önemini bir kere daha kanıtlamıştır.

AKP hükümeti yüzde 51 oyla istediklerini yapabileceğini sanmaktadır. AKP bütün ülkeye hizmet ettiğini unutmuştur.

Ve bunu ona muhalefet partileri hatırlatamamaktadırlar.

Gezi Parkı hareketi muhalefetin önemini gözler önüne sermiştir.

AKP bundan gerekli dersi aldıysa hükümetin düşmesine ve yeni bir krizin ortaya çıkmasına gerek bile yoktur.

Demokratik olarak seçilen AKP'nin yerini henüz demokratik olarak dolduracak bir kuruluş yoktur.

AKP'nin son olaylardan ders almış olması durumunda, buna gerek de yoktur.

Bizim en büyük eksiğimiz şimdiye kadar iyi bir muhalefete sahip olamamamızdır.

Sorunlarımız yalnız iktidar partisi ile değildir. Aynı zamanda muhalefetlededir.

Türkler itirazı sevmeyen koyun gibi bir millettir. Mütevazidir, mütevekkildir ve müteşekkirdir.

Günümüzde böyle olmak ahmaklıktır. Korkaklıktır. Muhalefet her zaman iktidarın bütün etkinliklerini yakından izlemekle yükümlüdür.

Ve batıda bu muhalefet yalnız partilerden oluşmaz. Basın da muhalefete dahildir, aydınlar da, üniversiteler de, halk da.

Onların seslerini duyuracakları medyalar vardır. Uyarılar ve itirazlar hükümete o medyalar aracılığı ile iletilir.

Bizde onlar iyi organize olamamışlardır. Gezi Parkı hareketi bu konuda bir başlangıç olabilir.

Muhalefet eleştirir.. Hükümet dinler.. Ve gerekli değişiklikleri yapar.

Sitelerde Paylaş

Bu ülkede sosyalist bir partinin oy oranı belli. MHP nin de yıllardır aldığı oy merkez sağ ile tek başına rekabet edebilecek durum da değil. Merkez sağın tek rakibi merkez sol . CHP sosyal demokrat parti olarak kendini tarif etse de demokrat bir parti yapısı yok. Çünkü bu parti tarihi geçmişinden dolayı merkezci ve devletçi bir parti. Yani CHP hala devlet ve devletin partisi gibi. Yani CHP, sivillerin, halkın (öğrencisinden, işçisinden, patronuna kadar) devlet içindeki hizmetçisi, temsilcisi, partisi gibi değil de devletin ve sistemin halkı kontrol ettiği, kontrol altına aldığı bir kurumu gibi. Halkın ve sivillerin devletten daha güçlü başarılı olduğu günümüzde CHP nin bu yapısı başarılı olmaz ve tercih de edilmez. Olsa olsa sadece kimlik kaygısından ve inançlardan dolayı insanların tercihi olabiliyor zaten. Bu yapısıyla başkaca da bir başarısı yok. Gerici bir partinin belediyesi, bilimci bir partinin belediyesinden daha başarılı işler çıkarabiliyor , bu durum çok saçma bir durum..

Sitelerde Paylaş

Kısa vadede kurtulmak için, ikisi aynı şey sayılır ama sonuçta akpden kurtulmak olarak yazabilirim. Bence akpyle baş edebilecek tek parti mhp ve o düşüncedeki partiler mhp akpnin tabakasından oy alabilecek tek partidir gerçekten iyi bir liderle akpyi dağıtabilir.

Uzun vadede kesinlikle eğitim sadece eğitim ama eğitimde adamların elinde o da ayrı bir konu.

Sitelerde Paylaş

AKP nin karnının en zayıf olduğu yerlerden birisi de aslında en güçlü olduğu alan. Yani ekonomi. Her ne kadar devlet borçlarını tıkır tıkır ödüyor hatta IMF ye borcumuz kalmadı reklamları yapılsa da en zayıf yerlerinden birisi de ekonomi. Eskiden devlet borçluydu, halkın borcu yoktu ama bu gün halk doğrudan bankalara borçlu. Çünkü devletçi politikalar bankalar lehine terk edilip halk bankalara mecbur edilince vatandaş da bankalara borçlanmak zorunda kalıyor. Aslında totalde bakılırsa geçmişle bu gün arasında fazlaca bir fark yok. Halkın bu borcu da büyük bir yük olarak halkın sırtında ve her geçen gün bu yük ağırlığını daha fazla hissettiriyor. Bizim muhalif partiler bunu ne zaman göreceklerse? Büyük bir sosyal bir yıkım olup halk isyan edince görecekler sanırım.

Sitelerde Paylaş

Evet arkadaş ekonomiye değinmiş ülke ekonomisi haricinde onlara sağlanan para yollarına hasar vermek etkili olacaktır ki garanti bankasından paranı çek kartını iptal et gibi kampanyalar var bazıları küçümsedi ama gerçekten borsada bankalar arasında en çok kaybeden o oldu ve açıklama yapma gereği duydu toplumsal bilinç lazım ama bu herkeste olması lazım yine eğitime geldik :)

Sitelerde Paylaş

Kısa vadede kurtulmak için, ikisi aynı şey sayılır ama sonuçta akpden kurtulmak olarak yazabilirim. Bence akpyle baş edebilecek tek parti mhp ve o düşüncedeki partiler mhp akpnin tabakasından oy alabilecek tek partidir gerçekten iyi bir liderle akpyi dağıtabilir.

Uzun vadede kesinlikle eğitim sadece eğitim ama eğitimde adamların elinde o da ayrı bir konu.

MHP 'mi? Bu ülkenin başbelası başka bir partide budur. Akp Arapçılığa Osmanlıcılığa soyunurken bunlar desteklemedi mi yer yer? Eğitimin içine edilirken bir öyle bir böyle ama destek olmadı mı bu partiye aslında, muhalefeti tam yaptı mı? En nefret ettiğim gruhlardan partilerden biride MHP'dir..Mecliste iş görecek parti yok şu an bence, bu saydıklarınızı gördük, defedilmesi lazım yokolması lazım bu partilerin. Kukla gibiler, işlerine gelecekse vatanı satacak oluşumlara destek olup iş millliyetçiliğe geldimi köpek gibi, havlayan bu partidende gına geldi..

Sitelerde Paylaş

MHP 'mi? Bu ülkenin başbelası başka bir partide budur. Akp Arapçılığa Osmanlıcılığa soyunurken bunlar desteklemedi mi yer yer? Eğitimin içine edilirken bir öyle bir böyle ama destek olmadı mı bu partiye aslında, muhalefeti tam yaptı mı? En nefret ettiğim gruhlardan partilerden biride MHP'dir..Mecliste iş görecek parti yok şu an bence, bu saydıklarınızı gördük, defedilmesi lazım yokolması lazım bu partilerin. Kukla gibiler, işlerine gelecekse vatanı satacak oluşumlara destek olup iş millliyetçiliğe geldimi köpek gibi, havlayan bu partidende gına geldi..

İkisi aynı şey zaten bunu belirttim ben çözüm olarak ortaya koymuyorum. Akp yi seçimde yenebilecek bir parti diyorum sadece kısa vadede, sadece mhp demiyorum zaten akpden oy alabilecek bir parti iç Anadolu'yu alabilecek bir partidir o da miliyetçi bir partidir. Tekrar belirtiyorum çözüm değil tespit.

Sitelerde Paylaş

CHP sermaye düşmanı bir parti mi? Sanırım eskiden kalma edebiyatlar devam ettiriliyor. Ben de kamyoncu çocuğuyum edebiyatı. Elbette bu edebiyat olmalı. Halktan olmak, halkın seni kendinden hissetmesi için önemli ama şu da bilinmeli ki insanların amacı kamyoncu olmak değil. Hadi açık söyleyelim, insanlar kamyoncu olmayı hayallemiyor, jeepi olsun istiyor insanlar, havuzlu bir evi olsun istiyor. Ayıp mı bu, kötü bir şey mi. Bu gün Amerika'yı cazibe merkezi yapan şey kamyoncuları anlayan siyasilerinin olması mıdır yoksa fırsatlar ülkesi olması mıdır? Bir parti kamyoncuların derdini anlayan bir parti mi olmalıdır sadece yoksa insanların hayallerini gerçekleştirmesin de yardımcı olan, fırsatlar yaratan bir partimi olmalıdır.

Sitelerde Paylaş

AKP ilk başa geldiği zaman demokrasiden çok dem vuruyordu. o dönemler bu konuşmalardan etkilendiğimde olmuştu

ama zaman geçtikçe özelliklede bu yıl,

yaşamın her anına karışan, kaç çocuk yapacağımızdan tutun, kürtaja, parkta erkek ve kızların yan yana oturmalarından, alkolin nerde ne zaman içileceğine karışmaya başlayan, her geçen gün kafasındaki islam inancını toplumunun geneline dayatmaya başlayan, eğitimden, sağlıktan, hukuk ve sanatsal bina ve yapılara kadar bunu işlemeye başlayan akp nin bu tavrının aslında demokrasiden ne kadar uzak olduklarını göstermeye yetti.

aslında durum gitgide ürkütücü bir hal almışken, bu yaşanan olaylar azda olsa demokrasi ve özgürlük konusunda umut verici oldu.

tarihinde keskinSİRKE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

AKP İle Nasıl Mücadele Etmeliyiz?

Artık iyice şaşırdın hacı .

Allahlamı ?

Peygamberlerlemi ?

Hırıstiyanlarlamı ?

Musevilerlemi ?

Müslümanlarlamı ?

Dinlerlemi ?

Kitaplarlamı ?

Türklerlemi ?

Kürtlerlemi ?

Alevilerlemi ?

Sünnilerlemi ?

Arablarlamı ?

Ruslarlamı ?

İngilizlerlemi ?

Japonlarlamı

Akp

Mhp

Bdp

Tkp

.

..

...

..........

Bence sen bütün Dünya ile mücadele et hacı kardeşim .CHP yi de bütün dünyanın başına getir.

Hatta sen atatürk ol devrimlerle modern çağdaşlık adına herşeyi devir gitsin . Şu dünya düzenini sıfrdan baştan kur, önüne geleni yak yık öldür yok et.

Bu en doğrusu. ve derinden bir soluk al kurtul. Tabi eğer ahiret yoksa!

Sitelerde Paylaş

Yüzde elli oy alan akp ile mücadele zordur

Gezi olayında gördugumuz gibi bunu ancak

birlikte hareket ederek halk cephesi olusturarak yapabiliriz.

Gezi olayından sonra umarım gereken mesajı almıslardir.

Eger halk sesini cıkarmazsa bunlar daha da tepemize cıkar.

O bakımdan halk olarak susmamalı heran tepkimizi göstermeliyiz..

Tayyibin mustafa kemale ayyas demesi zaten bir bakıma savas ilanıydı

Bu saaten şnra tayip ölşe muzık acar gobek atarim

Sitelerde Paylaş

Hayat mücadeledir Turgay kardeşim. Bu mücadeleyi insanlar kazanamayacaklardır.

Bunun bilincindeyim elbette. Artık kendim için mücadele etmiyorum.

Önünde uzun bir ömür olan dürüst, çalışkan, kendilerine ve ülkelerine yararlı, iyi ahlak sahibi olduklarına inandığım gençler için mücadele ediyorum.

Bütün yaşamım boyunca hırsım olmadı. Kimseyi kıskanmadım. Kimse gibi olmak istemedim. Her ne kadar istediğim kadar başarılı olamadıysam da, başarılarım bana yetti. Fazlasını istemedim.

Ahiret varsa senle orada görüşürüz. Olmasını çok isterim.

Senin de mutlaka bazı günahların vardır. Onların cezalarını çekmek için cehenneme geleceksin mutlaka..

Orada buluşuruz umarım. İyi bir sohbet yapamayız belki ama, sonsuza kadar unutmayacağımız bir sohbet olacağı kesin.

Cehennemde görüşmek üzere...

Sitelerde Paylaş

Meseleye önce taksimden bakalım. Nevizadenin metrekaresi ile ortaköyün metrekaresi aynı fiyat gibi düşünelim. Ancak 3-4 bira ve çerez içip bir yerde oturursanız, nevizadede 50 tl ortaköyde 200 tl harcarsınız. Yani içkiyi nasıl yasaklarım deildir mesele. İstiklal caddesinde bir demiroren avm açıldı. Şimdi Almanyadan gelen turist ordaki saturne girermi? AKp yönetiminde bunun gibi alışveriş merkezi doldu. Eskiden taksimde orjinal sanatsal kıyafetler satılırken şimdi 2 tane colezyon var. Misal lalelideki rus kızlı club-barlar da taksimde açılmaya başlandı. Yani bu en basit örneklerde olduğu üzere din maskeli - akp bir sermaye partisidir.

Türk halkı ise sosyolojik gelişimini tamamlamamış bir halk. Gezi parkına kışla yapılacakmış. Kimse şunu düşünmüyor; Bir yerel bölgede merkezi yönetimin söz hakkı yoktur. Misal başbakan kalkıpda taksime cami yapacağız diyemez. Çünkü görev ve yetkisi yoktur. Bunu belediye başkanı söyleyebilir. Ancak bizim halkımız bunu algılayabilecek sosyolojik evrimini tamamlayamamıştır.

Şimdi güncel bu iki durumla akpnin nasıl gideceği bellidir. Türkiyede ekonomi iyiye giderken zenginler ve patronlar için iyiye gitmiştir. Asıl oy potansiyeline sahip orta-fakir kesim banka-patron kıskacı altındadır. İşte bu kesimin ne oluyor ya demesiyle uyanmasıyla akp gider. Ancak bu uyandırmayı sol bir grup yapamaz. Bunu cemaat, tarikat, milli görüş, mhp gibi sağ kesimin dillendirmesi gerekir. Çünkü Türkiye de sol kesim bu AAAAAA dır dese halk bunu BBBBB anlar.

Sitelerde Paylaş

İnsanları Kuran okumaya teşvik ederek akp ile mücadele edebilirsiniz başka yolu yok.

Kuran'ı tam okuyup sindirmiş ve hücrelerine kadar yaşayan bir toplum değil AKP'yi; israili de ingiltereyi de amerikayı da

SİLER ATAR !

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bazı şeyleri halkımızın iyice anlaması lazım.

Çıkan olaylara bakıpta siyasetten bi haber olan haklımız seçimden sakına umutlanmasın mevcut durumda bir seçimde en az %45 %55 oy alır AKP. Zira ABD nin 2 dünya savaşından beri desteklediği sonrasında yeşil kuşak projesi ve solun çökmesi ve cemaatlerin ısrarlı çalışması ile ortaya çıkan muhafazakar islamcı insanlar bir gecede kaybolmayacak.

Bunların karşısına tekrardan bildik eski kavgalarda çıkmak hele hele darbe türü şeylerden medet ummak işi beter bir hale getirir. Şimdi DISK KESK grev vs gibi söylemler duyuyorumki tüylerim diken diken oluyor.

Hareketin damarı seculer ulusalcıdır eyvallah. Ama bu temelde bir özgürlük hareketdir Sen bemim ne yediğime içtiğime giydiğime kiminle seviştiğime alkolik sarhoş ibne dinsiz olup olmama karışma sen benim babam değildin benim yasalar için istediğim gibi ahlaksız olma cehenneme gitme hakkım var ben hippi gibi yaşamayı gitar çalıp ağaçların altında oturmayı seviyorum. Bna senin yapacağın AVM lazım değil hareketidir.

Dünya buna bunun için destek verdi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...