Jump to content

Şanlı direnişte akılda kalan isimler

Guest kafa

Recommended Posts

İslama göre ikinci sınıf konumunda görünen, evde oturup kocasına hizmet etmesi istenen, hep erkeğe göre bir adım geride durması istenen kız çocuklarını unutmamak lazım

karşılarındaki ürkütücü cüseli ve acımasız polislere rağmen, sokağa cesurca çıkan genç kız, abla ve teyzeleride yürekten kutlamak gerek.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 319
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sırrı Süreyya Önder,

Kepçeleri durdurmuştur.

CHP denen tuhaf partinin başkanlığına adayım kendisi, hem sanatçı hem direnişçi, hem siyasetçi, hem samimi, hem madur, kürtlerdende türklerdende oy alır, kendisi türkmen asıllı bana şimdi kürtçü diye saldırmasınlar :)

nt89r.jpg

Sitelerde Paylaş

Türkiyedeki en büyük sorun, toplumda bireysel özgürlük ve demokrasi kavramı gelişmiş değil.

daha çok güce ve ekenomiye tapan, tek tip insan isteyen bir toplumuz var.

o yüzden Sırrı Süreyya Önder gibi kişilikler toplum genelinin gözünde pek semapatik bulunmuyor maalesef.

bizim toplum hitler gibi, Erdoğan gibi astığım astık kestiğim kestik. gücü vadeden isanlara sempati duyorlar.

şuan 15-23 yaş arası kuşaktan umutluyum. ama basın gücü ve iletişim araçları iktidarın elinde olduğu sürece bu umudum ne kadar gelişir meçhul

tarihinde keskinSİRKE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

CHP denen tuhaf partinin başkanlığına adayım kendisi, hem sanatçı hem direnişçi, hem siyasetçi, hem samimi, hem madur, kürtlerdende türklerdende oy alır, kendisi türkmen asıllı bana şimdi kürtçü diye saldırmasınlar :)

nt89r.jpg

PKK nın haber ajansı Fırat dan analiz.

"Bu nedenle Gezi Direnişi ile birlikte daha çok statükocu güçlerin ‘hükümet istifa’ diye bağırmalarına Kürtlerin ve demokrasi güçlerinin vereceği bir pirim olmamalıdır. Hızla, çekilmek istenen bu çemberin dışına çıkmak, direnişin öncüsü olmak, bu haklı ve meşru direnişi CHP-Ergenekoncu ve Gülencilerin manipüle edeceği bir eylem olmaktan çıkarmak demokrasi ve Kürt hareketinin önünde duran en önemli tarihsel görevdir."

Sadece rol çalmaya çalışıyor. Siz Sırrı nın Atatürk lü, Türk bayraklı bu direnişten memnun mu sanıyorsunuz.

tarihinde albastı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

PKK nın haber ajansı Fırat dan analiz.

"Bu nedenle Gezi Direnişi ile birlikte daha çok statükocu güçlerin ‘hükümet istifa’ diye bağırmalarına Kürtlerin ve demokrasi güçlerinin vereceği bir pirim olmamalıdır. Hızla, çekilmek istenen bu çemberin dışına çıkmak, direnişin öncüsü olmak, bu haklı ve meşru direnişi CHP-Ergenekoncu ve Gülencilerin manipüle edeceği bir eylem olmaktan çıkarmak demokrasi ve Kürt hareketinin önünde duran en önemli tarihsel görevdir."

Sadece rol çalmaya çalışıyor.

pkk haber ajansının direniş ile yaptığı çağrıları takip etmiyorum da, sen niye sürekli her konuya pkk taşıyosun, senin amacın ne ? onu bilelim. Başka konuda da ''kürtler mardinde bayrak açmış'' diye getirdin koydun, ilk defa mı gördün bu ülkede ayrılıkçı kürtlerin olduğunu, feysbuk kültürünü fazla kapmışsın.

Sitelerde Paylaş

Sırrı Süreyya'ya bende güvenmiyorum..İşini görmek için Said Nursiyi bile malzeme yapanlara asla ve kata güvenmeyin..Bulamadım şimdi bir yazısı vardı..Buldum..Olmuyor, bilgisayarımda sorun var..

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

pkk haber ajansının direniş ile yaptığı çağrıları takip etmiyorum da, sen niye sürekli her konuya pkk taşıyosun, senin amacın ne ? onu bilelim. Başka konuda da ''kürtler mardinde bayrak açmış'' diye getirdin koydun, ilk defa mı gördün bu ülkede ayrılıkçı kürtlerin olduğunu, feysbuk kültürünü fazla kapmışsın.

Feysbuk um yok. Sen BDP nin PKK dan bağımsız olduğunu mu düşünüyorsun? Takip etmediğin konular da daha mütevazi olmalısın.

Ayrıca diğer koyduğum foto bir üstteki yoruma cevaptı anlamamaşsın sanırım

tarihinde albastı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Feysbuk um yok. Sen BDP nin PKK dan bağımsız olduğunu mu düşünüyorsun? Takip etmediğin konular da daha mütevazi olmalısın.

Ayrıca diğer koyduğum foto bir üstteki yoruma cevaptı anlamamaşsın sanırım

Yo merak etme pkklı bu adam çıkışlarını bekleyerek bu önermeyi yazdım, adamı beğeniyorum, direnişten öncede beğenirdim, kalp gözümle gördüğümdendir belki :)

Diğer foto olayınıda kendime anladığım doğru, üsttekine kızdım ne gerksiz paylaşım diye aynısı arkasından sen yaptın.

Sitelerde Paylaş

Twitter,

Kötü çocuk, hatta faşizmin yeni hedefi. Bu arada umarım yanlış çıkar ama İzmir'de 16 kişi attıkları twittler yüzünden gözlatına alınmış. Taksim sen eğlenirken, baskı devam ediyor. Antakya ve Tunceli karışmış.

Sitelerde Paylaş

Yo merak etme pkklı bu adam çıkışlarını bekleyerek bu önermeyi yazdım, adamı beğeniyorum, direnişten öncede beğenirdim, kalp gözümle gördüğümdendir belki :)

Diğer foto olayınıda kendime anladığım doğru, üsttekine kızdım ne gerksiz paylaşım diye aynısı arkasından sen yaptın.

Beğeninize karışamam. Ama ben gönül gözümle değilde bizzat yaşadıklarımla değerlendiriyorum. Şu içinde bulunduğumuz günlerde Meseleyi, Türk, Kürt, Ateist, Müslüman, şu parti bu parti tartışmasına çevirmek en son yapacağım şey. Daha önceki başlığımda bunu net olarak belirttim.

Ancak bu onurlu ayağa kalkışı, E. Kürkçü gibi samanlık fareleriyle siyaset yapan bu adam gibilerine de layık görmem.

Sitelerde Paylaş

Dövülerek öldürüldüğünü söyleyen kim? 100 metre önümüzde yerde yatıyordu polis plastik mermi sıkıyordu. Görenlere göre kafasına yakın mesafeden gaz bombası yedi.

Kafasına aldığı darbelerle öldürüldüğünü okudum. Kafatasında kırıklar varmış. Buna dayanarak yazdım.

Sitelerde Paylaş

Ancak bu onurlu ayağa kalkışı, E. Kürkçü gibi samanlık fareleriyle siyaset yapan bu adam gibilerine de layık görmem.

İnsanlar yollarında bazen bişeylere tahammül etmek zorunda kalabilir, çoğumuz sersem bir patrona tahammül etmek zorunda kalmışızdır ama onun çirkinliği bizi o yapmaz, gün olur hanedanın emrinde asker olursun gün olur kocaman cumhuriyete önder, insanları çevre faktöründen arındırmak lazım, pis bir gecekonduda yaşamak oraya layık olmak anlamına gelmez, bana göre.

Sitelerde Paylaş

Çok var çok, hangi birini asayım. Bazı polisler kask ve kollarındaki numaralarını silmiş, faili meçhul yapacaklar millete, ant içmişler resmen, Faşizm budur..Asamıyorum resimleri, yazılarla iç içe giriyor, bu bilgisayar deli etti bugün beni..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...